Index vplyvu Krásna Hôrka - Index vplyvu medzi kauzami

 
 

Náš tip: Na Krásnu Hôrku pricválajú husári, rytieri, šermiari a príde aj šašo či zbojník

Krásnohorské hradné hry rozihrajú malých i veľkých. Ako bonus na jednu vstupenku môžete navštíviť aj slovenský Tádž Mahál.

 
Týždenný vplyv
PoradieIndexTrend
-0Vplyv / význam zostáva nezmenený
Mesačný vplyv
PoradieIndexTrend
1.3Vplyv / význam zostáva nezmenený
Ročný vplyv
PoradieIndexTrend
1.69Vplyv / význam klesá
 

Ako Krásna Hôrka vplýva na nás posledný mesiac

Chart.

Ako Krásna Hôrka vplýva na nás posledný rok

Chart.

Články, kde sa vyskytuje Krásna Hôrka v poslednej dobe

 

3. augusta 2018

Náš tip: Na Krásnu Hôrku pricválajú husári, rytieri,...

Zdroj Pravda.sk - Cestovanie z dňa 3. 8. 2018  •  Krásna Hôrka  •  0

Krásnohorské hradné hry rozihrajú malých i veľkých. Ako bonus na jednu vstupenku môžete navštíviť aj slovenský Tádž Mahál.

21. júla 2018

Pod Krásnou hôrkou, Kramáre - Bratislava III - Nové Mesto

Zdroj Novinky realitného trhu za posledné 2 dni z dňa 21. 7. 2018  •  Krásna Hôrka  •  0

Cena: 407.000 EUR
Nadštandardný 4 izbový byt s krásnym výhľadom v novostavbe na bratislavských Kramároch. Celková rozloha bytu je 147 m2, pričom byt má veľkorysú logiu o výmere 20 m2, komoru o výmere 4,8 m2, spolu teda bude nový majiteľ užívať krásnych 172 m2. Komora je na rovnakom poschodí. Byt sa nachádza na 6/7 poschodí a je pred dokončením. Nehnuteľnosť je v obľúbenom projekte Pod krásnou hôrkou, termín dokončenia je stanovený na január 2019. Dôležité je, že bude odovzdaný v štandarde, ktorý je možné si ešte vybrať podľa požiadaviek záujemcu.Z kuchyne je navrhnutý čiastočne otvorený priestor do obývacej izby s veľkými oknami s výhľadom na skoro celú Bratislavu, orientovaný na juhozápad. V byte je navrhutá jedna veľká hlavná spálňa a dve detské izby, dve kúpelne, samostané wc a šatník. Záujemca má k dispozícii vypracované vizualizácie bytu, pričom je samozrejme možné aby si priestor zariadil podľa vlastných predstáv a požiadaviek. Bytový dom sa nachádza v krásnom tichom prostredí, v okolí sú tiché uličky s rodinnými domami, škola, zástavka MHD je vzdialená 400 m od domu. Aktuálne je nutné uhradiť len prvú časť kúpnej ceny, pričom zvyšok kúpnej ceny je splatný až po kolaudácii nehnuteľnosti.K bytu je možné dokúpiť samostatne uzatvárateľnú garáž o výmere 72m2pre dve osobné autá v cene 40.000,- EUR, pričom v garáži je dostatočný priestor na odkladanie bicyklov, skútra, prípadne ďalší úložný priestor.

17. júla 2018

Pripravujeme: 2-izbový byt s balkónom v obci Tvrdošín,...

Zdroj Novinky realitného trhu za posledné 2 dni z dňa 17. 7. 2018  •  Krásna Hôrka  •  0

Cena: 65.000 EUR
AstonReal pripravuje na predaj 2-izbový byt v lokalite Krásna Hôrka, okres Tvrdošín. Byt s balkónom o výmere 61,91 m2, ktorý sa nachádza na 1.poschodí. Byt je po čiastočnej rekonštrukcii: plastové okná, murované jadro, elektrina, stierky, plávajúce podlahy. Kúpou je byt voľný. Pre bližšie informácie volajte na tel.č. 0902 840 913, vozatarova@astonreal.sk

2. júla 2018

Hrad Krásna Hôrka by mohol byť sprístupnený do troch rokov

Zdroj 24hod.sk z dňa 2. 7. 2018  •  Krásna Hôrka  •  0

Hrad Krásna Hôrka nad obcou Krásnohorské Podhradie v okrese Rožňava je od 10. marca 2012, kedy vyhorel, pre rekonštrukčné práce zatvorený. Krásnohorské Podhradie, 26. októbra 2017.

25. mája 2018

Náučný chodník Krasové javy Hôrky

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 25. 5. 2018  •  Krásna Hôrka  •  0

Náučný chodník Krasové javy Hôrky sa nachádza v okolí Gemerskej Hôrky a bol za účasti asi 150 turistov slávnostne otvorený 7. mája 2011. Chodník sprevádza návštevníka cez najjužnejší výbežok Slovenského krasu – Hôrku, ktorá susedí s planinou Koniar. Chodník je dlhý 8,8 km a trasovo uzatvorený, začína i končí pri penzióne Skalná ruža v Gemerskej Hôrke, kde sa nachádza aj prvý informačný pavel. Penzión opustíme podchodom popod trať Plešivec – Muráň. V sedle Hôrky a planiny Koniar (319 m) sa náučný chodník križuje so zelenou turistickou značkou, vedúcou z Plešivca na Hrádok, čím sa zároveň stáva spojkou do siete turistických značiek krasu. Je to príjemná a stredne ťažká trojhodinová prechádzka krasovou krajinou. 
Desať informačných tabúľ na stĺpoch v tvare troch „hríbikov“ poskytuje predovšetkým informácie o krasovej krajine a jej javoch: škrapy, čertove brázdy, t. j. škrapové polia, závrty, priepasti, krasové jazierka, jaskynné otvory, krasové vyvieračky, odkrytý či pokrytý kras, ponor Skalického slepého údolia, zvláštna rastlinná a živočíšna ríša. Zároveň získame základné informácie o teplomilnej flóre a faune, ktorá je pre toto prostredie typická. Počas prechádzky sa otvárajú krásne výhľady, návštevník dostane obraz aj o vplyve krasovej krajiny na život ľudí v nej. Texty na náučných tabuliach sú v slovenčine, angličtine a maďarčine.
     
Chodník v okolí Gemerskej Hôrky vznikol z iniciatívy Cykloklubu Slovenský kras s finančnou pomocou SCA Products Gemerská Hôrka za odbornej asistencie NP SK, SSJ, KST, ANP a OÚ Gemerská Hôrka.

Viac informácií:
http://www.slovensky-kras.eu/info/aktivity-a-sport/naucny-chodnik-krasove-javy-gemerskej-horky/
http://www.malohont.sk/files/tomolova_-_nch_krasove_javy.pdf
http://www.almacentrum.eu/sluzby/jaskyne-a-ine-prirodne-krasy/gemerska-horka-naucny-chodnik-krasove-javy-horky-0_15.html
Pripravuje Marta Mikitová
 

22. mája 2018

Náučný chodník Jaskyne Slovenského krasu – svetové prírodné...

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 22. 5. 2018  •  Krásna Hôrka  •  1

Náučný chodník, vedúci z Krásnohorskej Dlhej Lúky až po vchod do Krásnohorskej jaskyne bol slávnostne otvorený 27. júna 2006. Je možnosť ho začať pri hrade Krásna Hôrka, alebo na druhom začiatku, ktorý je pri žltej značke v obci Krásnohorská Dlhá Lúka. Na trase Krásnohorská Dlhá Lúka – Krásnohorská jaskyňa v dĺžke 800 m (trasa až z hradu je 4 km) a relatívnym prevýšením 20 m je 6 zastávok s informačnými panelmi. Vybudovaný náučný chodník ideálnym spôsobom slúži k prezentácii a propagácii sprístupnených jaskýň zaradených do zoznamu svetového prírodného dedičstva a k progagácii prírodných krás a prírodných pamiatok Slovenského krasu. Chodník je situovaný v nádhernom prostredí s výhľadom na hrad Krásna Hôrka a vedie popri Kaplnke Svätej
panny Márie, Vodnom mlyne, krasových priehradkách a penovcových jazierkach na potoku Buzgó. Počas svojich zastavení v priebehu do 60 minút sa návštevník oboznámi s krásami Národného parku Slovenský kras a s históriou prieskumu podzemného krasu. Na záver je možnosť navštíviť Krásnohorskú jaskyňu (po predchádzajúcom telefonickom objednaní sa) a okrem iných krás uvidieť tam aj jeden z najvyšších kvapľov na svete.
   
Nultý panel je umiestnený na hrade Krásna Hôrka. Je tu základná informácia o svetovom prírodnom dedičstve – Jaskyne Slovenského krasu a informácie o lokalitách sprístupnených jaskýň regiónu. Panel 1. Svetové prírodné dedičstvo UNESCO a aktivity podzemia pre zápis do zoznamu. Trasa chodníka. Umiestnený je v obci Krásnohorská Dlhá Lúka. 2. Kultúrne a prírodné hodnoty lokality Buzgó. Vodný mlyn. Kaplnka Svätej panny Márie, mokraďové rastlinné spoločenstvá. Umiestnený je pred mostom pri futbalovom ihrisku. 3. Penovce Slovenského krasu. Prírodné pamiatky Slovenského krasu, sladkovodné vápence- penovce a potreba ich ochrany. Umiestnený je pri chodníku pozdĺž penovcového telesa jazierok. 4. Krásnohorská jaskyňa. História prieskumu Krásnohorskej jaskyne. Mapa jaskyne a nesprístupnené časti jaskyne. Umiestnený je (aj panel 5, 6) v altánku pri vstupe do Krásnohorskej jaskyne. 5. História prieskumu a rozsah podzemného krasu. Cesta, ktorou prešli jaskyne Slovenského krasu k zápisu do svetového prírodného dedičstva. 6. Hodnoty jaskýň Slovenského krasu. Hlavné hodnoty jaskýň, druhotné výplne, živočíšstvo, georeliéf. Panely sú trojjazyčné – v slovenčine, maďarčine a angličtine.
Viac informácií:
http://www.slovensky-kras.eu/info/aktivity-a-sport/naucny-chodnik-jaskyne-slovenskeho-krasu-svetove-prirodne-dedicstvo/
Pripravuje Marta Mikitová
 

18. mája 2018

Pobyt v krásnom tatranskom prostredí s procedúrami a...

Zdroj Odpadnes.sk - zľavy a akcie na jednom mieste z dňa 18. 5. 2018  •  Krásna Hôrka  •  1

Cena: 198 €
Pobyt v krásnom tatranskom prostredí s procedúrami a neobmedzeným wellness v hoteli Nezábudka***.Hotel Nezábudka*** je situovaný v tichom prostredí Vysokých Tatier, ktorý poskytuje komplexné ubytovacie, stravovacie a doplnkové služby.

Jedinečná poloha na úpätí Vysokých Tatier robí z hotela Nezábudka ideálne miesto na prežitie krásnych chvíľ spojených s relaxačnými procedúrami vo Vitálnom svete, ktorý je vybavený sústavou sáun a procedúr podľa vlastného výberu.

Vybavenie, okolie hotela, štýlovo zariadená reštaurácia a slovenská koliba vytvárajú spolu príjemnú, komornú atmosféru a zanechávajú nezabudnuteľné zážitky. Navyše, len 10 minút peši od hotela premáva zubačka na Štrbské Pleso.

Ubytovaní budete v útulných dvojlôžkových izbách, ktoré sú rozdelené na samostatnú ubytovaciu a hygienickú časť. V ubytovacej časti sa nachádza manželská posteľ, TV, rádio a odkladací priestor.

Hygienické zariadenie je vybavené sprchovacím kútom, umývadlom a toaletou. Za príplatok sa môžete ubytovať aj v apartmáne, apartmáne deluxe alebo zrube.

V hoteli nájdete reštauráciu s kapacitou 64 miest, ktorá ponúka široký sortiment jedál slovenskej a medzinárodnej kuchyne.

Posedieť si môžete nielen v hotelovej reštaurácii, ale aj v Lobby bare, ktorý sa nachádza priamo v hotelovej hale pri hotelovej recepcii a je otvorený až do polnoci. Raňajky a večere sa podávajú v hotelovej reštaurácii formou švédskych a bufetových stolov. Obed na základe výberu z jedálneho lístka.

Ochutnať môžete počas All Inclusive pobytu rôzne druhy kávy a čajov. K dispozícii sú vám aj minerálna voda, 4 druhy 50 % džúsov, rozlievaná Pepsi Cola, 7UP, Mirinda či Tonic. Milovníci piva a vína si vychutnajú sudové biele a červené víno, ale aj sudové pivo Bernard 10 °, prípadne nealkoholické pivo Bernard.

Likéry: vaječný, čokoládový, karamelový, višňový, pomarančový, banánový, pepermintový. Destiláty: vodky, borovička, slivovica, hruškovica, marhuľovica, malinovica, tuzemský rum, gin, karpatská horká, karpatské brandy, martignac, trenčianske hradné, zázvorovica.

Bazénovú pohodu si môžete dopriať v relaxačnom trblietavom bazéne so slanou morskou vodou a protiprúdom, dvomi terasami a odpočívacím priestorom s lehátkami. Bazén s rozmermi 10 x 4 metre a hĺbkou vody 150 cm vám spríjemní chvíle oddychu.

Vitálny - saunový svet

Vyskúšajte každú zo štyroch sáun vo Vitálnom svete – pekelnú, bylinkovú, eukalyptovú alebo ruskú. V ponuke máte aj masážne sprchy, tepidárium a vírivku.

Turistika

Naplňte si pľúca čerstvým tatranským vzduchom a doplňte si energiu do každej bunky svojho tela. Vyberte sa pešo po turistických chodníkoch a Vysoké Tatry vám odhalia svoje tajomstvá. Zhlboka sa nadýchnite čerstvého tatranské vzduchu a nechajte sa unášať jedinečnou atmosférou a nádhernými výhľadmi. Vysoké Tatry ponúkajú množstvo trás na objavovanie v každom ročnom období.

Navštíviť môžete aj kvapľovú Važeckú jaskyňu, ktorá je od hotela vzdialená len 5 km.

Štrbské pleso(1 346 m n. m.) je najznámejšie a najnavštevovanejšie tatranské pleso. Užite si úchvatnú krajinu. Objavte jedinečnú prírodu, v ktorej nájdete belasé plesá, rozbúrené vodopády, pokojné horské doliny, ostré štíty národného parku, ako aj fascinujúci svet zvierat a rastlín. Ide o najtypickejšie morénové jazero vo vysokých Tatrách. Spája Furkotskú a Mlynickú dolinu.

Skalnaté pleso (1 750 m n. m.)

Tatranský národný park

Najstarší a najviac navštevovaný národný park na Slovensku založený v roku 1949, v ktorom sa nachádza najvyšší štít Slovenska – Gerlachovský štít 2655 m n.m.Medzi najvýznamnejšie symboly Vysokých Tatier patria kamzík tatranský, svišť a orol skalný, no nájdete tu na rozdiel od Álp aj medveďa hnedého, vlka alebo rysa.

Mini zoo pri hoteli

Hotel je priateľom zvierat. Pre komplexnosť služieb a radosť nielen najmenších hostí ponúka krásne zážitky so zvieratkami ako diviaky, muflóny, barančekovia, zajačikovia, morské priasiatko, fretka, páv, holuby, papagáj a mnoho ďalších.

Priamo pri hoteli sa nachádza tenisový kurt s umelým trávnikom a večerným osvetlením. Môžete si tu zadarmo zapožičať tenisové rakety a loptičky. Prenájom tenisového kurtu - 6,64 € na 1 hodinu.

Možnosti na kúpanie:

AquaCity Poprad - 13 termálnych a relaxačných bazénov, tobogany, moderné wellness.

Thermal park Vrbov - desať bazénov, z toho sú štyri detské. Teplota vody v bazénoch je od 26 - 38 °C.

Naplánujte si výlety:
 • Do Važeckej jaskyne
 • Do Liptovskej Tepličky – obec roka 2007 a 2014
 • Do Pienin so splavom na pltiach
 • Do neďalekého Červeného Kláštora
 • Do Starej Ľubovne so stredovekým hradom a liehovarníckym múzeom Nestwille park
 • Na horu Zvir, miesta zjavenia panny Márie – Litmanová
 • Do neďalekej poľskej Niedzice, rodiska Michala Dočolomanského


13. mája 2018

Šestnásť gólov zo Slavošoviec si odviezli žiaci z Drnavy

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 13. 5. 2018  •  Krásna Hôrka  •  1

Týždeň plný hokeja na majstrostvách sveta cez víkend síce dal možnosť vyniknúť futbalu aj na hornom Gemeri, ale kto vie ako nezaujal divákov.  Potvrdili to aj rozhodcovia v zápisoch o stretnutí i keď musím priznať, že niekde sa ukázala aj celá krása futbalového zápolenia. Týka sa to najmä nižších okresných súťaží. Spomeniem zo zápasov VI. ligy napr. remíza Štítničanov vo Vyšnej Slanej a to ešte boli bližšie k trom bodom ako domáci. Alebo sobotný zápas v Plešivci, kde hostia z Dobšinej prekvapili domácich a odviezli si tesné víťazstvo prepotrebné tak k ďalším súbojom. Strelecky dominovali z našich hráčov dvaja - D. Betík z Bohúňova a M. Kónya z Brzotína. Obidvaja v tomto kole vynikli so štyrmi strelenými gólmi. Najmä Betík zabezpečil nimi tri body pre svoje mužstvo.
Tešia i futbalové nádeje, keď žiaci zo Slavošoviec v tomto kole strelecky vynikali, z nich najmä K. Lalík strelil 7, M. Gábor 6 a S. Hric 5 gólov. Z dorasteneckých súbojov chválime treťoligistov MFK Rožňava a štvrtoligistov z Rožňavského Bystrého, ktorí si držia 1. miesta v tabuľkách. Bystrania navyše nepoznajú premožiteľa. Strelecký rekord kola patrí žiakom 3. ligy zo Slavošoviec, ktorí porazili rovesníkov z Drnqavy 16:0! 
D O S P E L Í
TIPOS III. Liga Východ 25. KOLO
Tatran Prešov B – MFK Rožňava 3:2 (2:1), G: O. Luterán, E. Haladej, T. Slebodník - Y, Koretskyy, J. Figúr, ŽK: M. Strachan, T. Slebodník - 0, R: K. Micheľ - M. Maličký, P. Konečný, DS: P. Dzido. Div.: 100.
TATRAN B: Š. Paluba – L. Šimko (C ), J. Špyrka, G. Dzuričko, T. Slebodník, D. Jacko, T. Múdry, T. Kolivoška (60. Š. Ondrej), O. Luterán (82. T. Maguľak), E. Haladej, M. Strachan.
MFK: G. Pulen – J. Korfanta, Zs. Ištók, M. Gere, P. Sappanoš, Y. Koretskyy, R. Szkokan (68. P. Husár), J. Ďuríček, T. Duczman, P. Štyvar (C ), J. Figúr.
IV. LIGA JUH 25. KOLO
FK Krásnohorské Podhradie – Družstevník Petrovce n/L 1:1 (1:1), G: J. Renčok - M. Hudák, ŽK: 0 – M. Šaffo, M. Nemčík, T. Ďurík+ ČK. R: I. Troščák - I. Jurášek, P. Adamčo, DS: M. Voroňák. Div.: 100.
FK: R. Bartko – I. Oravec, J. Erdofalvi (C ), T. Revúcky, Š. Kun (35. N. Luko), A. Vaško, K. Zubrický, M. Róth, M. Pollák (63. A. Krága), M. Mészner, J. Rencsok.
DRUŽSTEVNÍK: M. Žofčák - M. Nemčík, S. Struňak, P. Dulovič (C ), T. Ďurík, M. Adam, Z. Marjov, M. Lakatoš, P. Gačko (90. M. Polák), M. Hudák (88. J. Adamčík), M. Šaffo. 
TIPOS III. LIGA VÝCHOD PO 25. KOLE:
1. Stropkov 25 16 5 4 42:18 53 2. Lipany 25 16 4 5 50:15 52 3. Vranov n/T 25 15 6 4 47:21 51 4. Snina 25 14 4 7 49:31 46 5. Vyšné Opátske 24 13 6 5 50:23 45 6. Plavnica 25 11 7 7 35:28 40 7. Svidník 25 10 7 8 32:27 37 8. Šariš. Michaľany 25 10 6 9 31:25 36 9. MFK ROŽŇAVA 25 10 5 10 36:35 35 10. Krompachy 25 11 2 12 44:46 35 11. Tatran Prešov B 25 9 5 11 57:41 32 12. Veľké Revištia 25 9 4 12 24:43 31 13. Giraltovce 24 7 3 14 20:40 24 14. Bardejovská N Ves 25 7 3 15 26:47 24 15. Sabinov 25 2 6 17 21:60 12 16. Svit 25 1 3 21 13:76 6  
   IV. LIGA JUH PO 25. KOLE:
1. Gelnica 25 19 1 5 58:19 58 2. Sokoľany 25 18 2 5 74:30 56 3. Medzev 25 17 3 5 77:30 54 4. Kalša 25 16 4 5 83:27 52 5. Geča 25 13 4 8 59:45 43 6. Čaňa 25 11 7 7 64:43 40 7. Sobrance 25 12 5 9 60:38 38 8. Strážske 24 12 2 10 47:53 38 9. Topoľany 24 11 4 9 42:45 37 10. FK Krh. PODHRADIE 25 9 6 10 35:46 33 11. Petrovce n/L 25 7 7 11 43:55 28 12. Veľké Kapušany 25 6 5 14 32:41 23 13. Rudňany 24 5 7 12 28:44 22 14. Kechnec 25 4 5 16 31:73 17 15. Malá Ida 24 4 1 19 22:106 13 16. Čičarovce 25 2 3 20 18:77 9  
VI. LIGA ObFZ ROŽŇAVA 21. KOLO
 
ZK Dlhá Ves - Baník Rožňavské Bystré 2:0 (1:0), G: P. Mičinsky2, ŽK: G. Beke – J. Tomi, R. Jakab, Š. Dorkin, R: L. Marton – A. Farkaš, J. Ďuríček, DS: J. Šmelko. Div.: 50.
ZLATÝ KLAS: G. Pomaj – G. Beke, G. Ferdinand, A. Orvos, P. Mičinsky, M. Makkai, M. Cvíba, A. Pomaj (71. Cs. Flander), D. Novák (68. L. Novák), A. Labina (C ), K. Segyo (85. Zs. Mezei).
BANÍK: O. Ujházi - J. Tomi, T. Kuchta, R. Jakab, M. Molnár, J. Bocko, J. Lipták-Giba, Š. Dorkin, J. Gallo, P. Kubej (90. P. Minčík), S. Dzureň (83. P. Milko). 
OFK Vyšná Slaná - ŠK Baník Štítnik 2:2 (1:0), G: Jer. Barnák, Keršák - J. Rochl, R. Rochl, ŽK: M. Laurinc, M. Hadar – R. Rochl, R: J. Gyenes – D. Poťmák, J. Ďuríček, DS: F. Drenko. Div.: 80.
OFK: R. Lindák - M. Hadar, M. Bendik, A, Rogos, M. Laurinc, A. Gallo, G. Keršák (C ), O. Liptai (13. O. Kračún, (68. S. Hrčka)), Jer. Barnák, M. Gallo (79. M. Fifik), D. Kalis (89. Joz. Barnák).
ŠK: T. Kandalík - J. Kolesár, A. Rochl, J. Rochl, M. Gallo, Jak. Rochl, R. Rochl (78. M. Puškáš), R. Kolesár, M. Sivók (C ), L. Dudáš, J. Žiga.
Prekvapujúca remiza lídra súťaže s mužstvom z dolnej polovice tabuľky. Domácim sa nevydarili ani 4 výmeny hráčov, ale nepochopiteľne väčšinou v závere zápasu.
ŠK Jablonov n/T - Apex Kružná 0:4 (0:2), G: O. Kerekes 2, R. Szendi, A. Kerekeš, ŽK: P. Hundza, G. Pál, P. Pál Baláž + ČK - J. Salai, R. Farkaš, R: P. Galík - T. Gyenes, R. Mikulec, DS: G. Gašpar. Div.: 30.
ŠK: P. Ungváry -Szabó - L. Zajdó (C ), G. Páll, T. Hlavček, Sz. Csákó, E. Mackovják, S. Zubricky, P. Hundza, M. Szabó, R. Mezei, P. Pál Baláž.
APEX: J. Salai (C ) - J. Rusnyák, O. Kerekes, M. Podracký, A. Polyák, A. Kerečkeš, O. Kočiš, R. Szendi, M. Szaó, R. Farkaš, R. Pásztor.
Hostia využili slabšiu formu domácich a hladko získali tri body. Domáci po druhej žltej dohrávali 30 minút desiati.
OTJ Honce – Gemtex Rudná 1:0 (1:0), G: O. Tokolyi, ŽK: bez kariet , R: J. Molnár - R. Farkaš, L. Šalamon. Div.: 100.
OTJ: J. Karalo – J. Sklenár (C ), O. Varga, D. Forgáč, L. Varga, D. Gere, M. Kováč, J. Kamenský, N. Boldi, J. Hric, L. Hajdu.
   GEMTEX: M. Manko – L. Šimon, M. Zagiba, P. Szollos, Z. Molčan (C ), P. Pačan, A. Gyombér, P. Kontra, Cs. Óvary, L. Dávid, V. Konček.
Príklad, ktorý hovorí za všetko. Mužstvo, ktoré na jeseň ledva získalo zopár bodov, na jar akoby ho niekto pošibal čarovnou vodou.  Je to jeho už 3. víťazstvo v t.r. Honce v Rudnej na jeseň prehrali 2:16!
Sokol Bohúňovo - Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka 4:3 (2:3), G: D. Betík 4 – T. Hegedus, K. Albert, J. Čižmár, ŽK: A. Izák, A. Gergely, K. Csótó - A. Kovács, R: G. Rási - R. Klinko, M. Szilágyi, Š. Bodnár. Div.: 80.
SOKOL: Sz. Gergely – M. Lukáč, A. Izák, L. Kovács (C ), G. Šušán, R. Kulik, Š. Gergely (73. A. Gergely), K. Illés, K. Gergely (46. K. Csótó), M. Fandák, D. Betík.
JEDNOTA: Cs. Koncz – K. Albert, A. Kovács, D. Koncz, I. Bošela, J. Čižmár, M. Lovas, Š. Bodnár (C ), P. Klárik, A. Rigó, T. Hegedus.
Domácemu Bohúňovu veľmi pomohol k víťazstvu svojimi 4 gólmi útočník Dávid Betík. Hostia z Dlhej Lúky síce vyhrali polčas 3:2, ale záver patril domácim. 
FK Hrhov - Baník Drnava 1:6 (0:2), G: A- Herczeg – K. Šoltés 3 (1 z PK), B. Šoltés, E. Polyák, T. Lipták, ŽK: Ľ. Kardoš - 0, R: J. Szor – L. Gyenes, A. Farkaš, DS: L. Nagy. Div.: 50.
FK: Zs. Halász - T. Zsigrai, A. Herczeg, G. Šmajda, Z. Uveges, O. Nagy, A. Herczeg (C ), G. Veverica, Ľ. Kardoš (46. Š. Herczeg), M. Hranyó, M. Rybár.
BANÍK: D. Zakhar – P. Búlik (C ), D. Tisza, E. Polyák, M. Ondrej, B. Šoltés, D. Babič, J. Barczi, G. Zsilla, R. Kovács, K. Šoltés.
Rezignovane hrajúci Hrhovčania ľahko prišli s Drnavčanmi nielen o tri body, ale zároveň "nakúpili aj slušných 6 gólov. Tri z nich boli opečiatkované kopačkou Kiliána Šoltésa.
TABUĽKA VI. LIGY PO 21. KOLE
1. Vyšná Slaná 19 16 3 0 82:21 51 2. Betliar 19 12 3 4 53:23 39 3. Rudná 20 12 1 7 89:61 37 4. Krh. Dlhá Lúka 20 10 4 6 65:46 34 5. Drnava 20 10 4 6 67:55 34 6. Dlhá Ves 19 8 6 5 60:47 30 7. Kružná 19 8 4 7 43:40 28 8. ŠK Štítnik 19 7 3 12 52:57 24 9. Bohúňovo 20 6 6 8 42:60 24 10. Rožňavské Bystré 19 4 3 12 46:65 15 11. Jablonov n/T 19 4 3 12 48:72 15 12. Honce 19 4 3 12 49:104 15 13. Hrhov 19 3 1 16 28:91 10    FK  Šťítnik              
VII. LIGA ObFZ ROŽŇAVA 17. KOLO
FK Plešivec - MFK Dobšiná B 2:3 (0:1). G: A. Prónyai 2 – R. Gotthardt, S. Grančák, Z. Tomi (vl.). ŽK: M. Demko, M. Laven, R. Volčko, A. Szaniszló - S. Grančák, I. Tokoly. R: L. Gyenes – D. Poťmák, T. Gyenes, DS: P. Béreš. Div.: 70.
FK: K. Molnár - T. Čech, R. Volčko, R. Kováč, M. Demko, A. Szaniszló (C ), Z. Laven, Z. Tomi, M. Laven (46. A. Viola), J. Fabián, A. Prónyai.
MFK: M. Oravec – M. Poliak, R. Gotthardt, P. Fabián, M. Ogurčák, M. Langer, L. Greško (63. Š. Surovský), I. Tokoly, J. Gallo, S. Grančák (C ), A. Bašták (69. L. Polanecký).
Vedúci celok súťaže domáci FK sa akosi zahráva so svojimi výsledkami.  
VII. LIGA ObFZ ROŽŇAVA PO 16. KOLE
1. Plešivec 14 11 1 2 61:17 34 2. Dobšiná B 12 8 2 2 45:24 26 3. Vlachovo 11 7 2 2 41:22 23 4. Rakovnica 12 6 3 3 46:23 21 5. Lipovník 12 5 3 4 46:24 18 6. Gemerská Poloma 13 5 3 5 35:26 18 7. Brzotín 13 2 2 9 27:101 8 8. Krh. Podhradie B 12 2 0 10 46:50 6 9. Čoltovo 11 1 0 10 13:72 3   
Dobšinčania síce rozhodli o svojom víťazstve až tesne pred záverom stretnutia, ale postupne sa doťahujú na Plešivčanov. Aspoň sa tak stane súboj o postupovú priečku zaujímavejšia.
Mladosť Brzotín - FK Krásnohorské Podhradie B 6:5 (2:1), G: M. Kónya 4 (1 z PK), E. Lázók 2 – J. Gulykás 2, ŽK: M. Kónya, F. Konya – R. Horváth, R: M. Šimčák - L. Marton, M. Ďuríček, DS: O. Vysoký, Div.: 80.
MLADOSŤ: V. Polyak – K. Rezmuves, K. Konya, E. Lázók, N. Boldi, T. Rusnyák (C ), R. Kona, M. Kónya, S. Landori, F. Konya, P. Gaži.
FK: J. Darvaš - D. Žiga, L. Zubatý, L. Darvaš, R. Darvaš, G. Polák (C ), Š. Tolvaj, Š. Darvaš, M. Tolvaj, R. Horváth, J. Gulykás.
Tradičné derby dvoch geograficky blízkych mužstiev priniesol divákom potešenie z gólov, ktorých padlo jedenásť. Zo strelcov vynikol domáci Martin Kónya, ktorý si pripísal až 4.
Mladosť Lipovník - FO Vlachovo - preložený na 3. júna 2018.
 
D O R A S T E N C I
III. LIGA – K G 21. KOLO
 
FK Hrhov – FK Budimír 3:0 (2:0), G: O. Nagy, R. Grosmann, G. Šmajda, ŽK: 0 – A. Bodnár, R: M. Macko, Div.: 60.
HRHOV: Á. Kapczi – D. Gyrulyo, M. Žiga, R. Halász (56. J. Koteleš), A. Máté (70. S. Žiga), R. Grosmann, G. Šmajda, P. Kónya, M. Baláž, P. Ribár, O. Nagy (81. P. Burkus).
BUDIMÍR: D. Stanek – M. Hasaj (46. P.Menceľ), A. Kvaka, P. Kvaka (33. M. Menceľ), M. Kucko (59. M. Brozman), M. Oros, M. Milý, A. Bodnár, D. Tomašiak, Š. Komár (87. R. Kyjevský).
Baník Drnava - Družstevník Malá Ida 3:4 (0:3), G: T. Lipták, D. Tisza (PK), S. Barna (vl.) - M. mrok, Š. Uhaľ, A. Rusnak, K. Figura. ŽK: 0 – A. Rusnak, R: V. Tóth, Div.: 30.
BANÍK: A. Ďurán - D. Tisza, T. Fábián, M. Kováč, A. Viglaský, M. Zentko, L. Buday, S. Silva, R. Szilágyi, A. Polyák (68. T. Parada), T. Lipták.
DRUŽSTEVNÍK: R. Schurger – S. Janitor, S. Barna, J. Plsek, D. Nalevanko (62. D. Kvaka), L. Biroš, P. Seman, Š. Uhaľ, T. Nalevanko, A. Rusnak (C ), M. Mrok (46. K. Figura).
13.5.2018
FK Krásnohorské Podhradie - ŠKO Veľká Ida 0:2 (0:0). G: E. Kuru, J. Horváth. ŽK: D. Beke – 0. R: V. Gallo. Div.: 20.
FK: D. Džačár (C ) - C. Konc, P. Šoltés, J.
     Petergáč, M. Smrek, D. Beke, T. Doboš, D. Šimko, D. Šoltés, J. Hovorka, P. Darvaš. 
ŠKO: M. Horváth - R. Ferencz, J. Horváth, K. Turták, T. Csontos (C ), E. Kuru, J. Horváth, R. Horváth, Jul. Horváth, S. Jano (88. L. Sajko).
MFK Rožňava - Junior Šaca 7:0 (4:0). G: A. Ragán 4 (1 PK), R. Ďurský, M. Ikri, M. Domik, ŽK: 0 – D. Malík, P. Vaško. R: R. Drenko. Div.: 12.
MFK: M. Deméň - M. Ikri, J. Ivanič, T. Leštách, M. Domik, T. Ivanič (C ), A. Ragán, Á. Tamás, P. Milko (59. M. Horvat), D. Lindák, R. Ďurský.
JUNIOR: M. soták - M. Čisár, M. Zifčák, F. Fabian, J. Kevin, P. Haluščák, A. Baščur, D. Malík, S. Baščúr, M. Štipák, P. Vaško (C ).
 TABUĽKA III. LIGY DORAST k- G PO 20. KOLE
1. MFK ROŽŇAVA 20 17 1 2 69:24 52 2. FK HRHOV 20 16 3 1 103:17 51 3. FK KRH.PODHRADIE 20 11 2 7 53:27 35 4. Medzev 20 11 2 7 58:48 35 5. Šaca 19 10 3 6 72:43 33 6. Veľká Ida 20 8 3 9 41:46 27 7. Budimír 20 8 2 10 53:38 26 8. Bidovce 20 8 1 11 53:53 25 9. Poproč 20 8 1 11 48:67 23 10. BANÍK DRNAVA 20 7 2 11 43:76 23 11. Malá Ida 20 6 4 10 33:57 22 12. Kechnec 20 7 1 12 46:104 22 13. LOKO Košice B 20 6 3 11 53:66 21 14. FK GEMERSKÁ HôRKA 19 2 0 17 32:91 6
IV. LIGA ObFZ ROŽŇAVA 7. KOLO
Tatran Betliar – FK Krásnohorské Podhradie B 5:0 (1:0). G: R. Szilágyi 3, A. Viglaský, L. Buday. ŽK: A. Viglaský - 0. R: J. Gyenes. Div.: 20.
TATRAN: A. Ďurán - M. Kováč, A. Viglaský, T. Fábián, M. Ferko (C ), R. Szilágyi, M. Zentko, L. Buday, B. Silárdi, S. Silva, R. Fabíni (53. T. Szilágyi).
 TABUĽKA IV. LIGY DORASTENCOV PO 7. KOLE
1. Rožňavské Bystré 7 6 1 0 26:4 19 2. Tatran Betliar 7 4 1 2 22:11 13 3. Krh. Podhradie B 7 3 1 3 13:18 10 4. Plešivec 7 3 0 4 29:22 9 5. Dobšiná 6 2 1 3 10:24 7 6. Krh. Dlhá Lúka 6 0 0 6 11:32 0    FK: G. Rusnák - O. Pápezsík (C ), D. Mikula, N. Landori, D. Kótai, L. Koteles, P. Lenkei, A. Pipoly, Zs. Prékop, A. Domik, J. Horváth. 
FK Plešivec - Baník Rožňavské Bystré 1:2 (1:2). G: N. Viola (PK) - M. Lorincz, I. Čopák (PK). ŽK: L. Horváth - I. Čopák. R: L. Marton. Div.: 30.
FK: D. Csocso - A. Seres (59. K. Kovács), A. Viola (C ), K. Čák, L. Horváth, J. Viola, N. Viola, D. Viola, E. Viola, R. Viola, V. Šereš.
BANÍK: M. Uhrín - R. Jakab (C ), J. Karalo, P. Zakhar, V. Lalík, M. Gábor, M. Lorincz, M. Polák, J. Danko (34. M. Karalo), A. Šimko, I. Čopák. 
Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka - MFK Dobšiná  :  ().
 
Ž I A C I:
III. LIGA ObFZ ROŽŇAVA 9. KOLO
Baník Drnava - Papiereň Slavošovce 0:16 (0:6). G: K. Lalík 7, M. Gábor 6, S. Hric, S. Nosáľ, A. Polyák (vl.). ŽK: bez kariet. R: D. Poťmák. Div.: 25.
Polom Gemerská Poloma – FK Krásnohorské Podhradie 4:2 (1:0). G: P. Slavkovský 2. A- Labuda, M. Gulykáš (vl.) - S. Gunár 2. ŽK: bez kariet. R: L. Gyenes. Div.: 30.
FK Plešivec - MFK Rožňava B 2:2 (0:1). G: D. Szabari, G. Tomi – A. Grecmacher, F. Szabó. R: R. Mikulec. Div.: 20.
(MG od)
 
Z mládežníckeho futbalu - video M. Dorkin
 

9. mája 2018

RODINNÝ DOM V KRÁSNOM TICHOM PROSTREDÍ 21 KM OD ROŽŇAVY

Zdroj Novinky realitného trhu za posledné 2 dni z dňa 9. 5. 2018  •  Krásna Hôrka  •  1

Cena: 58.000 EUR
MF GROUP Vám ponúka na predaj krásny dvojpodlažný rodinný domček, ktorý sa nachádza v obci Markuška neďaleko Rožňavy. TOP 5 VÝHOD DOMU: – výborná lokalita s kompletnou občianskou vybavenosťou , – veľmi dobré dispozičné riešenie rodinného domu s množstvom úložného priestoru, – využitie kvalitných materiálov pri výstavbe rodinného domu, – krásna príroda, ticho okolia, – dom je v pôvodnom no zachovalom stave. POPIS POZEMKU : pozemok je celý oplotený a takmer celý rovinatý. Kaskádu do svahu tvorí vstup do dvora kde je rozsiahla záhrada a skleník. Z oboch strán susedí s RD. Na dvore sa nachádza aj garáž a dielňa pre domácich majstrov. Prístup : je priamo z miestnej asfaltovej komunikácie, cez bránku až na pozemok, prípadne je možné parkovať aj na ceste pred domom Dom je v pôvodnom, ale zachovalom stave. Podlahy: dlažba, parkety, PVC. Rozloha domu je 240 m2.  Strecha je pôvodná sedlová, betónová škridľa a pôvodné drevené trámy.Okná drevené dvojokná s vonkajšími roletamy.Vykurovanie domu je s drevom s možnosťou prerobenia na elektrinu. Mesačné náklady sú nízke,keďže sa platí len elektrina,voda a odpad sa platí raz ročne. DISPOZIČNÉ RIEŠENIE: Dispozičné riešenie tohto rodinného domu poskytuje dostatočný priestor a súkromie každému z obyvateľov. Do rodinného domu vstupujeme cez drevennú verandu . Z chodby sa dá vojsť do priestrannej slnečnej kuchyne s črepenou pecou a hosťovskej izby.Nachádza sa tu aj komora a kúpeľna s wc . Z chodby na prízemí je cez kúpelňu vchod do kotolne. Osvetleným schodiskom na prízemí sa dostaneme na poschodie rodinného domu, ktoré je tvorené chodbou, 2 izbami,obývačkou,spálňou a priestrannou kúpeľňou s oddelenou toaletou. Z kúpeľne je oddelený vchod na toaletu. Na poschodí na chodbe sa nachádza aj vstup na povalu, ktorá je pochôdzna čiže slúži ako úložný priestor a vstup na menší balkón s výhľadom na okolitú prírodu. LOKALITA: Bývať na tejto adrese je snom mnohých – pohoda s výhodami vidieckeho štýlu bývania. Na pozemku je možnosť inštalovania bazéna. Organizovanie susedských grilovačiek či garden party. Prístupová cesta k rodinnému domu je asfaltová a pravidelne upravovaná, čo zabezpečuje komfort aj v zimných mesiacoch. V okolí domu nájdete kompletnú občiansku vybavenosť, a to všetko len pár krokov od domu. V najbližšom okolí domu máte obecný úrad, kostol, potraviny, škola,školka,pošta atď. Neďaleko sa nachádza pre turistov vyhľadávaný Slovenský raj ,vodná nádrž Palcmanská maša-Dedinky . Ak by ste predsa len potrebovali väčšie nákupy, neďaleko len 21 km je vzdialené mesto Rožňava s plnou občianskou vybavenosťou (Tesco,Kaufland,Lidl,nemocnica s poliklinikou,reštaurácie,kaviarne,ihriská). CENA: 58.000,-€ V cene sú zahrnuté všetky služby ponúkané MF GROUP vrátane kompletného právneho servisu, hypotekárneho poradenstva či katastrálnych poplatkov. NÁZOR MF GROUP : Krásne,tiché a pokojné bývanie, prípadne miesto na oddych?Ste na správnej adrese. Nádherný slnečný a rozsiahly pozemok v obklopení úžastnou okolitou prírodou a horami.... V okolí množstvo pamiatok (Krásna Horka,kaštieľ Betliar,vodný hrad v Štítniku),množstvo jaskýň (Ochtinská aragonitová,Gombasecká,Domica a 2 najkrajšia jaskyňa v Európe Dobšinská ľadová jaskyňa). http://roznava.dnes24.sk/prirodne-pamiatky-v-okrese-roznava-mozu-nam-ich-siroko-daleko-zavidiet-294692 Naša spoločnosť je zameraná na komplexné riešenie potrieb klienta spojených s jeho vysnívaným bývaním. Našim poslaním je dokázať, že obchodovanie s nehnuteľnosťami sa dá robiť lepšie. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať telefonicky alebo e-mailom.

6. mája 2018

Dorastenci MFK Rožňava vymenili na čele tabuľky III. ligy...

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 6. 5. 2018  •  Krásna Hôrka  •  1

Futbal sa v prvý májový týždeň pomiešal vďaka majstrovstiev sveta s hokejom. Potešiteľné pre divákov je, že góly padajú i na futbalových ihriskách i na ľadovej ploche. Tentoraz si však viac všimneme majstrovské zápasy vo futbaliových súťažiach, v ktorých hrajú naše mužstvá. Začnime od TIPOS III. ligy Východ. Rožňavskí futbalisti v nej hrajú slušné zápasy. Ako nováčik sa síce držia v strede tabuľky, ale pri väčšom šťastí by mohli byť aj vyššie. Čaká sa, že im v tom pomôže aj Mesto Rožňava. Druhého zástupcu máme v IV. lige JUH - futbalistov FK z Krásnohorského Podhradia. Tiež sa snažia dobre reprezentovať aj náš región. Dnes ich môžeme pochváliť za zisk troch bodv zo Strážskeho. V najvyššej okresnej súťaži VI. lige si najlepšie počínajú futbalisti OFK Vyšná Slaná. Stále si
udržujú svoje postavenie v tabuľke po 20. kole bez prehry. Majú najväčšiu šancu postúpiť do V. ligy. Či tomu tak bude, uvidíme až po ukončení našej súťaže. Toto kolo neprinieslo žiadne prekvapenie. Do streleckej tabuľky si najvaic pomohol Ondrej Vysoký z Rudnej, ktorý vsietil hosťom z Bohúňova tri góly. Horšie to bude s tými, ktorí v zápase obdržali po červenej karte a tentoraz ich boli dvaja:  Gorgei z Drnavy a Á. Kerekeš z Jablonova n/T. V zápasoch VII. ligy najviac prekvapili futbalisti z Brzotína, ktorí si odviezli bod z Vlachova, čo v minulosti bolo pre nich takmer nemožné. Pekne si počínali aj Rakovničania s béčkom Krh. Podhradia, keď po prehranom 1. polčase 0:2 tesne pre koncom zápasu strhli víťazstvo na svoju stranu. V dorasteneckej III. lige sa ujali vedenia v tabuľke mládenci z MFK Rožňava, ktorí využili zaváhanie doteraz vedúcich Hrhovčanov. Rozbehla sa i súťaž dorasteneckej IV. ligy, kde si suverénne počínajú mladí futbalisti Baníka Rožňavské Bystré. 
D O S P E l Í
TIPOS iii. LIGA VÝCHOD 24. KOLO
MFK Rožňava - 1. FK Svidník 2:2 (2:1). G: P. Štyvar, T. Duczman – M. Matkobiš, R. Ľalík. ŽK: hralo sa bez kariet. R: L. Dzivják - I. Jurášek, J. Cuprák, DS: J. Cuprák. Div.: 250.
MFK: G. Pulen – J. Korfanta, P. Gerec (C ), M. Gere, P. Sappanoš, R. Szkokan (84 R. Greško), Y. Koretskyy, J. Ďuríček, T. Duczman, P. Štyvar, P. Husár.
Domáce mužstvo vedomé si dvojgólového náskoku v priebehu troch minút v prvom polčase, postupne akoby strácalo chuť získať tri body s týmto súperom, svoj náskok prehajdákalo a iba slušnou hrou tri body potom nezískalo.
IV. LIGA JUH 24. KOLO
ŠK Strážske - FK Krásnohorské Podhradie 1:2 (0:2), G: M. Karafa – M. Pollák, M. Róth, ŽK: P. Stach – T. Hajdúk, M. Róth, J. Erdofalvi, R. Bartko. R: M. Bochnovič - P. Židišin, T. Pacák, DS: J. Hreško. Div.: 50.
FK: R. Bartko – I. Oravec, J. Erdofalvi (C ), T. Revúcky, T. Hajdúk, Š. Kun, A. Vaško, K. Zubrický, M. Róth, M. Pollák, D. Vozár (90. J. Hovorka).
Cenný skalp z východu republiky získali v nedeľu Krásnohorčania. Čo ich môže mrzieť, že sa im v Strážskom ušli od rozhodcu až 4 žlté karty. Tie však nerozhodli o víťazstve.
 
TIPOS III.  LIGA - VÝCHOD
1. Vranov n/T 24 16 6 4 44:21 48 2. Stropkov 23 14 5 4 39:18 47 3. Lipany 23 14 4 5 40:14 46 4. Snina 23 13 4 6 47:26 43 5. Vyšné Opátske 22 11 6 5 41:23 39 6. Plavnica 23 10 7 6 32:26 37 7. MFK ROŽŇAVA 23 10 5 8 34:28 35 8. Krompachy 23 11 2 10 44:42 35 9. Svidník 23 9 7 7 29:24 34 10. Šariš. Michaľany 24 9 6 9 28:24 33 11. Veľké Revištia 24 9 4 11 23:40 31 12. Tatran Prešov B 24 8 5 11 54:39 29 13. Giraltovce  23 7 3 13 19:38 24 14. Bardejovská N Ves 23 7 2 14 25:41 23 15. Sabinov 23 2 5 16 19:54 11 16. Svit 24 1 3 20 13:73 6
   IV.  LIGA - JUH
1. Gelnica 24 18 1 5 56:19 55 2. Sokoľany 23 16 2 5 63:30 50 3. Medzev 23 15 3 5 72:27 48 4. Kalša 23 15 3 5 69:24 48 5. Geča 23 13 3 7 54:39 42 6. Sobrance 23 11 5 7 59:34 38 7. Čaňa 23 10 7 6 60:40 37 8. Topoľany 23 11 3 9 41:44 36 9. Strážske 23 11 2 10 44:52 35 10. FK KRH. PODHRADIE 23 8 5 10 31:43 29 11. Petrovce n(/L 23 7 6 10 39:51 27 12. Veľké Kapušany 23 6 4 13 31:36 22 13. Rudňany 24 5 7 12 28:44 22 14. Kechnec 23 4 3 16 29:71 15 15. Malá Ida 23 4 1 18 22:95 13 16. Čičarovce 23 2 3 18 17:66 9  
OSTATNÉ ZÁPASY KOLA: Snina - Plavnica 2:1, Lipany - BArdejovská N Ves 1:0, Šarišské Michaľany - Sabinov 2:0, Tatren Prešov B - Stropkov 2:1, Svit - Vranov n/T 2:3, Krompachy - V. Revištia 0:1. V. Opátske - Giraltovce 16.5.2018 17.00.   OSTATNÉ ZÁPASY KOLA: Topoľany - Medzev 2:1, Kalša - Kechnec 6:0, Čaňa - Geča 0:0, Kechnec - Gelnica 0:1. Čičarovce - V. Kapušany 2:2, Malá Ida - Sokoľany 0:8.
VI. LIGA ObFZ Rožňava 20. KOLO
ZK Dlhá Ves - Vyšná Slaná 1:3 (1:0). G: A. Orvos – A. Gallo, G. Keršák, Jer. Barnák. ŽK: 0 - Š. Domik. R: J. Molnár - J. Szor, T. Gyenes, DS: Š. Bodnár. Div.: 100.
ZLATÝ KLAS: G. Pomaj – G. Beke, G. Ferdinand (80 Zs. Mezei), A. Orvos, P. Mičinsky, R. Ferdinand (C ), M. Makkai, M. Cvíba, A. Pomaj (70 L. Novák), D. Novák (72 Cs. Flander), D. Zsóri.
OFK: R. Lindák - M. Laurinc, M. Bendik, M. Hadar, F. Gallo, A. Gallo, G. Keršák, O. Liptai, P. Zabrel (C ), Jer. Barnák (74 M. Gallo), D. Kalis (48 Š. Domik).
Prvý olčas patril domácim, ktorí sa ujali vedenia zápasu v 28. minúte gólom Attilu Orvosa. Hostia sa však gólovo i herne prejavili najmä v druhom polčase, ktorý využili na zisk troch bodov. Od 65. minúty sa už len dohrávalo.
Gemtex Rudná - Sokol Bohúňovo 6:0 (6:0). G: O. Vysoký 3, P. Pačan 2 V. Konček. R: P. Gálik - D. Poťmák, J. Ďuríček, DS: O. Vysoký. Div.: 100.
Gemtex: L. Fabian – L. Šimon, P. Szollos, R. Ulbrík, O. Vysoký, Z. Molčan (C ), P. Pačan, P. Kontra, Fr. Čapó, V. Konček, A. Gyombér.
SOKOL: F. Király - Sz. Gergely, M. Lukáč, L. Kovács (C ), K. Gergely, R. Kulík, T. Laczkó, M. Fandák.
V našom futbale akoby sa majstrovské zápasy niektorých mužstiev VI. Ligy už skončili. Hostia z Bohúňova prišli do Rudnej proti súperovi odohrať stretnutie iba s ôsmimi hráčmi. Že sa im to vypomstilo, to vidieť i z výsledku. Vyhovovalo to najmä strelcovi domácich Ondrejovi Vysokému, ktorý si pripísal už druhýkrát za sebou tri góly do súťaže. Zrejme sa hralo iba 1. polčas a teda ŠTK bude mať zase príležitosť kontumovať stretnutie a hostia budú musieť "vyprázdniť" kasu klubu.
Baník Rožňavské Bystré - Baník Drnava 3:3 (1:1), G: P. Kubej 2 (1 z PK), Š. Dorkin (PK) - B. Šoltés, K. Šoltés, R. Kovács, ŽK: J. Tomi, F. Znak – J. Gorgei + ČK, B. Šoltés, R: L. Gyenes – M. Šimčák, T. Gyenes, DS: J. Šmelko, Div.: 70.
BYSTRÉ: O. Ujházi - J. Tomi, T. Kuchta, R. Jakab (68 F. Čapó), F. Znak, J. Bocko, Š. Dorkin (C ), J. Lipták-Giba, M. Tóth, P. Kubej, M. Molnár (57 P. Minčík).
DRNAVA: D. Zakhar – D. Tisza, E. Polyák, J. Gorgei (64 K. Bakoš), M. Ondrej, D. Babič, B. Šoltés, T. Lipták (46 J. Barczi), G. Zsilla, K. Šoltés (C ), R. Kováč.
Krásnohorská Dlhá Lúka - Hrhov 5:1 (2:0), G: J. Čižmár a K Albert po 2, M. Lovas - A. Kocsík. ŽK: 0 – O. Nagy, R: L. Molnár - R. Farkaš, L. Šalamon, Div.: 80.
JEDNOTA: Cs. Koncz – K. Albert, A. Kovács, J. Parditka (68 P. Klárik), I. Bošela, J. Čižmár, M. Lovas (77 T. Kuru), Š. Bodnár (C ), A. Rigó, R. Šoltés, D. Koncz (R. Kardos).
FK: Zs. Halász - T. Zsigrai, A. Herczeg, G. Šmajda, Z. Uveges, O. NAgy, M. Dunka, M. Rybár, A. Herczeg (C ), A. Kocsík, L. Kovács (53 A. Bartók).
Tatran Betliar – Honce 3:1 (1:0), G: Zs. Barkász 2, J. Sklenár (vl) - O. Varga, ŽK: L. Poťmák - O. Tokolyi, R: J. Szor – G. Rási, A. Farkaš, DS: F. Drenko, Div.:
TATRAN: S. Cirbus – R. Jakab (46 D. Szilardi), Ľ. Árvay (C ), R. Fabián (89 D. Poťmák), I. Lorinc (82 Ľ. Lukáč), T. Handlovič, Zs. Barkász, M. Ďuríček (77 M. Ďuríček), M. Oravec (64 L. Lorincz, M. Arvay.
OTJ: J. Karalo – J. Sklenár (C ), O. Varga, D. Forgáč, L. Varga, D. Gere, M. Kováč, J. Pástor (82 T. Fandák), M. Pástor (75 M. Balco), J. Kamenský, N. Boldi (62 O. Tokolyi).
ŠK Baník Štítnik - ŠK Jablonov n/T 3:0 (0:0), G: R. Rochl, J. Rochl, G. Pál (vl.) , ČK: 0 - Á. Kerekes, R: J. Gyenes – D. Poťmák, DS: P. Béreš. Div.: 80.
BANÍK: M. Štefaník - J. Kolesár, A. Rochl, J. Bakeš, J. Rochl, G. Tomi, Jakub Rochl, R. Rochl, M. Sivók (C ), L. Dudáš, J. Žiga (67 M. Puškáš).
ŠK: L. Csákó - L. Zajdó (C ), G. Páll, T. Hlavček, Á. Kerekes, Sz. Csákó, E. Mackovják, S. Zubricky, P. Ungváry-Szabó, A. Kardos.
Hostia z Jablonova prišli na stretnutie do Štítnika len s desiatimi hráčmi, ale zápas dohrali iba deviati, keď musel ich hráč 6 minút pred koncom po červenej karte za hrubú urážku rozhodcu opustiť ihrisko.
VII. LIGA ObFZ Rožňava 16. KOLO
FK Plešivec - ŠK Polom Gemerská Poloma 2:0 (1:0). G: A. Szaniszló, R. Volčko. ŽK: bez kariet. R: M. Ďuríček - R. Mikulec, A. Farkaš, DS: G. Gašpar. Div.: 50.
FK: K. Molnár - T. Čech, R. Volčko, R. Kováč, A. Szaniszló (C ), Z. Laven, Z. Tomi, J. Fabian (70 J. Lokos), V. Zsóri (80 L. Dusza), Zs. Liptai, A. Prónyai.
POLOM: T. Lux – T. Švihla, M. Schvarz (C ), L. Jasenka, P. Kašai, D. Fajdek, M. Dorčák, V. Mihalik, M. Ďurán, P. Jasenka, P. Smädo.
Vedúci kolektív VII. Ligy FK Plešivec je síce po 16. Kole na čele tabuľky, ale nemá pred svojimi súpermi bojujúcimi o postup ešte dostatočný náskok. Preto ho musí tešiť bárs aký výsledok, trebárs taký aký dnes dosiahol proti Gemerskej Polome. Predpokladá sa, že do jeho posledného zápasu v Krásnohorskom Podhradí bude všetko jasné, kto postúpi v budúcom ročníku do VI. Ligy.
FK Krásnohorské Podhradie B - Baník Rakovnica 2:3 (2:0), G: Š. Darvaš, Š. Tolvaj – V. Vávra, A. Milko. ŽK: K. Horváth - 0, R: M. Uharček - J. Ďuríček, DS: O. Vysoký, Div.: 60.
FK: J. Darvaš - G. Polyák (C ), M. Tolvaj, Š. Tolvaj, Š. Darvaš, R. Darvaš, R. Horváth, L. Darvaš, K. Horváth, L. Zubatý, J. Gulykáš.
BANÍK: M. Šály - L. Fabián (C ), Ľ. Karalo, O. Vavrek, V. Vávra, D. Tolnai, P. Brdár, I. Čižmár, L. Gábor, P. Jágerský (60 A. Milko), F. Volia (75 T. Milko).
Domáci Krásnohorčania vyhrávali v zápase už 2:0. O výsledku však rozhodol celkom v závere zápasu hosťujúci Vávra, ktorý zabezpečil hosťom dvomi gólmi tri body a tak aj víťazstvo.
Tj FO Vlachovo - Mladosť Brzotín 2:2 (1:0), G: J. Matula (PK), M. Gál - M. Kónya 2, ŽK: bez kariet, R: R. Klinko – R. Mikulec, DS: L. NAgy, Div.: 50.
FO: L. Prodochl – B. Kožár, I. Gallo, Š. Brondoš, P. Revy, M. Gál, P. Hajdúk, F. Šivec, Š. Černaj, L. Kováč, J. Matula.
MLADOSŤ: E. Lázók - K. Konya, M. Moro, R. Kona, T. Rusnyák (C ), N. Boldi, F. Konya, S. LAndori, M. Rezmuves, M. Kónya.
Najväčšie prekvapenie kola VII. Ligy. Hostia z Brzotína si odviezli bod z Vlachova, jedného z ašpirantov na postup. Ten už dnes je pre Vlachove tohto roku v nedohľadne.

VI. LIGA ObFZ ROŽŇAVA PO 20. KOLE
1. Vyšná Slaná 17 15 2 0 75:16 47 2. Betliar 19 12 3 4 50:23 39 3. Rudná 19 12 1 6 87:53 37 4. Krh. Dlhá Lúka 18 9 4 5 53:40 31 5. Drnava 18 8 4 6 55:45 28 6. Dlhá Ves 18 7 6 5 57:44 27 7. Kružná 17 7 4 6 39:31 25 8. ŠK Štítnik 17 7 2 8 44:48 23 9. Bohúňovo 18 5 6 7 35:46 21 10. Rožň. Bystré 18 4 3 11 39:53 15 11. Jablonov n/T 18 4 3 11 39:68 15 12. Honce 18 3 3 12 44:94 12 13. Hrhov 19 3 1 15 27:83 10                   
    VII. LIGA ObFZ ROŽŇAVA PO 16. KOLE
1. Plešivec 13 11 1 1 59:14 34 2. Dobšiná B 11 7 2 2 42:22 23 3. Vlachovo 11 7 2 2 41:22 23 4. Rakovnica 12 6 3 3 46:23 21 5. Lipovník 12 5 3 4 46:24 18 6. Gemerská Poloma 13 5 3 5 35:26 18 7. Krh. Podhradie B 11 2 0 9 41:44 6 8. Brzotín 12 1 2 9 21:96 5 9. Čoltovo 11 1 0 10 13:72 3                                                                
D O R A S T
III. LIGA K – G 20. KOLO 5.5.2018
LOKOM Košice B - Baník Drnava 13:1 (7:0). G: M. Kováč 3, M. Ondrovič a Š. Lukáč po 2, K. Šarkan, M. Jakubišin, R. Vozár, D. Hutkay, A. Cihovič, F. Galajda – R. Fábian. ŽK: 0 – D. Tisza. R: M. Macko. Div.:20.
BANÍK: T. Parada – D. Tisza (C ), M. Kováč, M. Zentko, A. Ďurán, L. Buday, G. Petro (A. Anna), R. Fábian, J. Bernáth, T. Lipták, A. Polyák.
FK Budimír - MFK Rožňava 1:4 (1:0). G: M. Hasaj – A. Ragán 3, B. Harabin. ŽK: bez kariet, R: P. slimák, Div.: 35.
MFK: M. Deméň - M. Ikri, J. Ivanič, T. Leštách, M. Domik, T. Ivanič, A. Ragán, M. Horvát (Z. Répási), B. Harbain (C ), M. Gallo (D. Lindák), Á. Tamás (P. Milko).
Hostia z Rožňavy v tomto zápase nielen získali 3 body, ale po prvej prehre Hrhovčanov vonku sa dostali na čelo tabuľky o bod pred Hrhovom.
ŠKO Veľká Ida – FK Hrhov 3:2 (0:0). G: J. Horváth 2, M. Horváth - A. Máté, R. Grosmann. ŽK: J. Horváth, A. Putnoky – R. Haász, A. Máté. R: V. Tóth. Div.: 30.
FK: Á. Kapczi – M. Žiga, R. Halász, A. Máté, R. Grosmann (C ), G. Šmajda, A. Gruľo, P. Kónya, P. Ribár, J. Koteleš O. Nagy), M. Baláž.
Prvá prehra mládencov z Hrhova po 19. zápasoch a zároveň ich strata 1. miesta v tabuľke. Pre hostí je to o tom smolnejší zápas, že rozhodujúci gól dali domáci 4 minuty pred koncom stretnutia.
MFK Medzev – FK Krásnohorské Podhradie 1:1 (0:1). G: I. Kovaľ - M. Smrek. ŽK: bez kariet. R: M. Cisko. Div.: 20.
FK: D. Džačár (C ) - C. Koncz, P. Šoltés, J. Petergáč, M. Smrek, D. Beke, T. Doboš, R. Gažík, D. Šimko, D. Šoltés, A. Pipoly (L. Koteles).
FK Gemerská Hôrka - Družstevník Malá Ida 2:5 (1:3), G: T. Béke 2 - A. Rusnák 2, A. Straka, Š. Uhaľ, M. Mrok, ŽK: S. Kováč, P. Ferenc - 0. R: S. Haviarik. Div.: 48.
HôRKA: E. Lalík - E. Vanyo, T. Béke (C ), F. Ferenc, R. Kóňa, L. Ruszó (76 P. Katona), S. Kovács, N. Bari, D. Váradi, P. Ferenc (68 S. Berky), M. Csupori.
 OSTATNÉ VÝSLEDKY: Šaca - Kechnec 17:0, Poroč - Bidovce 4:0.  
 TABUĽKA III. LIGY DORAST k- G PO 20. KOLE
1. MFK ROŽŇAVA 20 17 1 2 69:24 52 2. FK HRHOV 20 16 3 1 103:17 51 3. FK KRH.PODHRADIE 20 11 2 7 53:27 35 4. Medzev 20 11 2 7 58:48 35 5. Šaca 19 10 3 6 72:43 33 6. Veľká Ida 20 8 3 9 41:46 27 7. Budimír 20 8 2 10 53:38 26 8. Bidovce 20 8 1 11 53:53 25 9. Poproč 20 8 1 11 48:67 23 10. BANÍK DRNAVA 20 7 2 11 43:76 23 11. Malá Ida 20 6 4 10 33:57 22 12. Kechnec 20 7 1 12 46:104 22 13. LOKO Košice B 20 6 3 11 53:66 21 14. FK GEMERSKÁ HôRKA 19 2 0 17 32:91 6     TABUĽKA IV. LIGY DORAST ObFZ ROŽŇAVA 
1. Rožňavské Bystré 6 5 1 0 24:3 16 2. Betliar 6 3 1 2 17:11 10 3. FK KRH.PODHRADIE B 6 3 1 2 13:13 10 4. Plešivec 6 3 0 3 28:20 9 5. Dobšiná 6 2 1 3 10:24 7 6. Krh. Dlhá Lúka 6 0 0 6 11:32 0                                                                                                                   
IV. LIGA 6. KOLO 4.5.2018 17.00 
Baník Rožňavské Bystré - Tatran Betliar 4:1 (1:0), G: R. Ďurský a I. Čopák po 2 - Buday, ŽK: bez kariet, R: D. Poťmák. Div.: 25.
BANÍK: M. Uhrin (M. Karalo) – R. Jakab (C ), F. Znak, J. Karalo, P. Zakhar, V. Lalik, R. Ďurský, P. Milko, M. Gábor, M. Lörincz (I. Čopák), M. Polyák.
TATRAN: A. Ďurán - M. Kováč (C ), A. Viglaský, J. Bernáth, R. Szilágyi, M. Zentko, L. Buday, B. Silárdi, S. Sliva, R. Fabíni, T. Szilágyi.
Baník Rožňavské Bystré, vedúce mužstvo IV. ligy dorastu si v prvom jarnom kole s Betliarčanmi polepšilo nielen skóre, ale i body. O výsledku domácich strelecky rozhodli dvaja hráči. Hostia sa ku skórovaniu dostali len raz.
Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka - FK Plešivec 1:6 (1:3). G: A. Ungváry-Szabó - E. a R. Violovci po 2, V. Šereš, E. Spišák (vl.), ŽK: P. Máté - A. Seres. R: G. Rási. Div.: 20.
MFK Dobšiná - FK Krásnohorské Podhradie B 3:1 (2:1). G: J. Polanecký, J. Gábor, M. Tokarčík (PK) - R. Gažík. ŽK: M. Tokarčík - 0. R: R. Mikulec. Div.: 20.
(MG od)

Dorastenci MFK Rožňava vymenili na čele tabuľky III. ligy...

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 6. 5. 2018  •  Krásna Hôrka  •  1

Futbal sa v prvý májový týždeň pomiešal vďaka majstrovstvám sveta s hokejom. Potešiteľné pre divákov je, že góly padajú i na futbalových ihriskách i na ľadovej ploche. Tentoraz si však viac všimneme majstrovské zápasy vo futbaliových súťažiach, v ktorých hrajú naše mužstvá. Začnime od TIPOS III. ligy Východ. Rožňavskí futbalisti v nej hrajú slušné zápasy. Ako nováčik sa síce držia v strede tabuľky, ale pri väčšom šťastí by mohli byť aj vyššie. Čaká sa, že im v tom pomôže aj Mesto Rožňava. Druhého zástupcu máme v IV. lige JUH - futbalistov FK z Krásnohorského Podhradia. Tiež sa snažia dobre reprezentovať aj náš región. Dnes ich môžeme pochváliť za zisk troch bodv zo Strážskeho. V najvyššej okresnej súťaži VI. lige si najlepšie počínajú futbalisti OFK Vyšná Slaná. Stále si
udržujú svoje postavenie v tabuľke po 20. kole bez prehry. Majú najväčšiu šancu postúpiť do V. ligy. Či tomu tak bude, uvidíme až po ukončení našej súťaže. Toto kolo neprinieslo žiadne prekvapenie. Do streleckej tabuľky si najvaic pomohol Ondrej Vysoký z Rudnej, ktorý vsietil hosťom z Bohúňova tri góly. Horšie to bude s tými, ktorí v zápase obdržali po červenej karte a tentoraz ich boli dvaja:  Gorgei z Drnavy a Á. Kerekeš z Jablonova n/T. V zápasoch VII. ligy najviac prekvapili futbalisti z Brzotína, ktorí si odviezli bod z Vlachova, čo v minulosti bolo pre nich takmer nemožné. Pekne si počínali aj Rakovničania s béčkom Krh. Podhradia, keď po prehranom 1. polčase 0:2 tesne pre koncom zápasu strhli víťazstvo na svoju stranu. V dorasteneckej III. lige sa ujali vedenia v tabuľke mládenci z MFK Rožňava, ktorí využili zaváhanie doteraz vedúcich Hrhovčanov. Rozbehla sa i súťaž dorasteneckej IV. ligy, kde si suverénne počínajú mladí futbalisti Baníka Rožňavské Bystré. 
D O S P E l Í
TIPOS iii. LIGA VÝCHOD 24. KOLO
MFK Rožňava - 1. FK Svidník 2:2 (2:1). G: P. Štyvar, T. Duczman – M. Matkobiš, R. Ľalík. ŽK: hralo sa bez kariet. R: L. Dzivják - I. Jurášek, J. Cuprák, DS: J. Cuprák. Div.: 250.
MFK: G. Pulen – J. Korfanta, P. Gerec (C ), M. Gere, P. Sappanoš, R. Szkokan (84 R. Greško), Y. Koretskyy, J. Ďuríček, T. Duczman, P. Štyvar, P. Husár.
Domáce mužstvo vedomé si dvojgólového náskoku v priebehu troch minút v prvom polčase, postupne akoby strácalo chuť získať tri body s týmto súperom, svoj náskok prehajdákalo a iba slušnou hrou tri body potom nezískalo.
IV. LIGA JUH 24. KOLO
ŠK Strážske - FK Krásnohorské Podhradie 1:2 (0:2), G: M. Karafa – M. Pollák, M. Róth, ŽK: P. Stach – T. Hajdúk, M. Róth, J. Erdofalvi, R. Bartko. R: M. Bochnovič - P. Židišin, T. Pacák, DS: J. Hreško. Div.: 50.
FK: R. Bartko – I. Oravec, J. Erdofalvi (C ), T. Revúcky, T. Hajdúk, Š. Kun, A. Vaško, K. Zubrický, M. Róth, M. Pollák, D. Vozár (90. J. Hovorka).
Cenný skalp z východu republiky získali v nedeľu Krásnohorčania. Čo ich môže mrzieť, že sa im v Strážskom ušli od rozhodcu až 4 žlté karty. Tie však nerozhodli o víťazstve.
 
TIPOS III.  LIGA - VÝCHOD
1. Vranov n/T 24 16 6 4 44:21 48 2. Stropkov 23 14 5 4 39:18 47 3. Lipany 23 14 4 5 40:14 46 4. Snina 23 13 4 6 47:26 43 5. Vyšné Opátske 22 11 6 5 41:23 39 6. Plavnica 23 10 7 6 32:26 37 7. MFK ROŽŇAVA 23 10 5 8 34:28 35 8. Krompachy 23 11 2 10 44:42 35 9. Svidník 23 9 7 7 29:24 34 10. Šariš. Michaľany 24 9 6 9 28:24 33 11. Veľké Revištia 24 9 4 11 23:40 31 12. Tatran Prešov B 24 8 5 11 54:39 29 13. Giraltovce  23 7 3 13 19:38 24 14. Bardejovská N Ves 23 7 2 14 25:41 23 15. Sabinov 23 2 5 16 19:54 11 16. Svit 24 1 3 20 13:73 6
   IV.  LIGA - JUH
1. Gelnica 24 18 1 5 56:19 55 2. Sokoľany 23 16 2 5 63:30 50 3. Medzev 23 15 3 5 72:27 48 4. Kalša 23 15 3 5 69:24 48 5. Geča 23 13 3 7 54:39 42 6. Sobrance 23 11 5 7 59:34 38 7. Čaňa 23 10 7 6 60:40 37 8. Topoľany 23 11 3 9 41:44 36 9. Strážske 23 11 2 10 44:52 35 10. FK KRH. PODHRADIE 23 8 5 10 31:43 29 11. Petrovce n(/L 23 7 6 10 39:51 27 12. Veľké Kapušany 23 6 4 13 31:36 22 13. Rudňany 24 5 7 12 28:44 22 14. Kechnec 23 4 3 16 29:71 15 15. Malá Ida 23 4 1 18 22:95 13 16. Čičarovce 23 2 3 18 17:66 9  
OSTATNÉ ZÁPASY KOLA: Snina - Plavnica 2:1, Lipany - BArdejovská N Ves 1:0, Šarišské Michaľany - Sabinov 2:0, Tatren Prešov B - Stropkov 2:1, Svit - Vranov n/T 2:3, Krompachy - V. Revištia 0:1. V. Opátske - Giraltovce 16.5.2018 17.00.   OSTATNÉ ZÁPASY KOLA: Topoľany - Medzev 2:1, Kalša - Kechnec 6:0, Čaňa - Geča 0:0, Kechnec - Gelnica 0:1. Čičarovce - V. Kapušany 2:2, Malá Ida - Sokoľany 0:8.
VI. LIGA ObFZ Rožňava 20. KOLO
ZK Dlhá Ves - Vyšná Slaná 1:3 (1:0). G: A. Orvos – A. Gallo, G. Keršák, Jer. Barnák. ŽK: 0 - Š. Domik. R: J. Molnár - J. Szor, T. Gyenes, DS: Š. Bodnár. Div.: 100.
ZLATÝ KLAS: G. Pomaj – G. Beke, G. Ferdinand (80 Zs. Mezei), A. Orvos, P. Mičinsky, R. Ferdinand (C ), M. Makkai, M. Cvíba, A. Pomaj (70 L. Novák), D. Novák (72 Cs. Flander), D. Zsóri.
OFK: R. Lindák - M. Laurinc, M. Bendik, M. Hadar, F. Gallo, A. Gallo, G. Keršák, O. Liptai, P. Zabrel (C ), Jer. Barnák (74 M. Gallo), D. Kalis (48 Š. Domik).
Prvý olčas patril domácim, ktorí sa ujali vedenia zápasu v 28. minúte gólom Attilu Orvosa. Hostia sa však gólovo i herne prejavili najmä v druhom polčase, ktorý využili na zisk troch bodov. Od 65. minúty sa už len dohrávalo.
Gemtex Rudná - Sokol Bohúňovo 6:0 (6:0). G: O. Vysoký 3, P. Pačan 2 V. Konček. R: P. Gálik - D. Poťmák, J. Ďuríček, DS: O. Vysoký. Div.: 100.
Gemtex: L. Fabian – L. Šimon, P. Szollos, R. Ulbrík, O. Vysoký, Z. Molčan (C ), P. Pačan, P. Kontra, Fr. Čapó, V. Konček, A. Gyombér.
SOKOL: F. Király - Sz. Gergely, M. Lukáč, L. Kovács (C ), K. Gergely, R. Kulík, T. Laczkó, M. Fandák.
V našom futbale akoby sa majstrovské zápasy niektorých mužstiev VI. ligy už skončili. Hostia z Bohúňova prišli do Rudnej proti súperovi odohrať stretnutie iba s ôsmimi hráčmi. Že sa im to vypomstilo, to vidieť i z výsledku. Vyhovovalo to najmä strelcovi domácich Ondrejovi Vysokému, ktorý si pripísal už druhýkrát za sebou tri góly do súťaže. Zrejme sa hralo iba 1. polčas, a teda ŠTK bude mať zase príležitosť kontumovať stretnutie a hostia budú musieť "vyprázdniť" kasu klubu.
Baník Rožňavské Bystré - Baník Drnava 3:3 (1:1), G: P. Kubej 2 (1 z PK), Š. Dorkin (PK) - B. Šoltés, K. Šoltés, R. Kovács, ŽK: J. Tomi, F. Znak – J. Gorgei + ČK, B. Šoltés, R: L. Gyenes – M. Šimčák, T. Gyenes, DS: J. Šmelko, Div.: 70.
BYSTRÉ: O. Ujházi - J. Tomi, T. Kuchta, R. Jakab (68 F. Čapó), F. Znak, J. Bocko, Š. Dorkin (C ), J. Lipták-Giba, M. Tóth, P. Kubej, M. Molnár (57 P. Minčík).
DRNAVA: D. Zakhar – D. Tisza, E. Polyák, J. Gorgei (64 K. Bakoš), M. Ondrej, D. Babič, B. Šoltés, T. Lipták (46 J. Barczi), G. Zsilla, K. Šoltés (C ), R. Kováč.
Krásnohorská Dlhá Lúka - Hrhov 5:1 (2:0), G: J. Čižmár a K Albert po 2, M. Lovas - A. Kocsík. ŽK: 0 – O. Nagy, R: L. Molnár - R. Farkaš, L. Šalamon, Div.: 80.
JEDNOTA: Cs. Koncz – K. Albert, A. Kovács, J. Parditka (68 P. Klárik), I. Bošela, J. Čižmár, M. Lovas (77 T. Kuru), Š. Bodnár (C ), A. Rigó, R. Šoltés, D. Koncz (R. Kardos).
FK: Zs. Halász - T. Zsigrai, A. Herczeg, G. Šmajda, Z. Uveges, O. NAgy, M. Dunka, M. Rybár, A. Herczeg (C ), A. Kocsík, L. Kovács (53 A. Bartók).
Tatran Betliar – Honce 3:1 (1:0), G: Zs. Barkász 2, J. Sklenár (vl) - O. Varga, ŽK: L. Poťmák - O. Tokolyi, R: J. Szor – G. Rási, A. Farkaš, DS: F. Drenko, Div.:
TATRAN: S. Cirbus – R. Jakab (46 D. Szilardi), Ľ. Árvay (C ), R. Fabián (89 D. Poťmák), I. Lorinc (82 Ľ. Lukáč), T. Handlovič, Zs. Barkász, M. Ďuríček (77 M. Ďuríček), M. Oravec (64 L. Lorincz, M. Arvay.
OTJ: J. Karalo – J. Sklenár (C ), O. Varga, D. Forgáč, L. Varga, D. Gere, M. Kováč, J. Pástor (82 T. Fandák), M. Pástor (75 M. Balco), J. Kamenský, N. Boldi (62 O. Tokolyi).
ŠK Baník Štítnik - ŠK Jablonov n/T 3:0 (0:0), G: R. Rochl, J. Rochl, G. Pál (vl.) , ČK: 0 - Á. Kerekes, R: J. Gyenes – D. Poťmák, DS: P. Béreš. Div.: 80.
BANÍK: M. Štefaník - J. Kolesár, A. Rochl, J. Bakeš, J. Rochl, G. Tomi, Jakub Rochl, R. Rochl, M. Sivók (C ), L. Dudáš, J. Žiga (67 M. Puškáš).
ŠK: L. Csákó - L. Zajdó (C ), G. Páll, T. Hlavček, Á. Kerekes, Sz. Csákó, E. Mackovják, S. Zubricky, P. Ungváry-Szabó, A. Kardos.
Hostia z Jablonova prišli na stretnutie do Štítnika len s desiatimi hráčmi, ale zápas dohrali iba deviati, keď musel ich hráč 6 minút pred koncom po červenej karte za hrubú urážku rozhodcu opustiť ihrisko.
VII. LIGA ObFZ Rožňava 16. KOLO
FK Plešivec - ŠK Polom Gemerská Poloma 2:0 (1:0). G: A. Szaniszló, R. Volčko. ŽK: bez kariet. R: M. Ďuríček - R. Mikulec, A. Farkaš, DS: G. Gašpar. Div.: 50.
FK: K. Molnár - T. Čech, R. Volčko, R. Kováč, A. Szaniszló (C ), Z. Laven, Z. Tomi, J. Fabian (70 J. Lokos), V. Zsóri (80 L. Dusza), Zs. Liptai, A. Prónyai.
POLOM: T. Lux – T. Švihla, M. Schvarz (C ), L. Jasenka, P. Kašai, D. Fajdek, M. Dorčák, V. Mihalik, M. Ďurán, P. Jasenka, P. Smädo.
Vedúci kolektív VII. ligy FK Plešivec je síce po 16. kole na čele tabuľky, ale nemá pred svojimi súpermi bojujúcimi o postup ešte dostatočný náskok. Preto ho musí tešiť bárs aký výsledok, trebárs taký, aký dnes dosiahol proti Gemerskej Polome. Predpokladá sa, že do jeho posledného zápasu v Krásnohorskom Podhradí bude všetko jasné, kto postúpi v budúcom ročníku do VI. Ligy.
FK Krásnohorské Podhradie B - Baník Rakovnica 2:3 (2:0), G: Š. Darvaš, Š. Tolvaj – V. Vávra, A. Milko. ŽK: K. Horváth - 0, R: M. Uharček - J. Ďuríček, DS: O. Vysoký, Div.: 60.
FK: J. Darvaš - G. Polyák (C ), M. Tolvaj, Š. Tolvaj, Š. Darvaš, R. Darvaš, R. Horváth, L. Darvaš, K. Horváth, L. Zubatý, J. Gulykáš.
BANÍK: M. Šály - L. Fabián (C ), Ľ. Karalo, O. Vavrek, V. Vávra, D. Tolnai, P. Brdár, I. Čižmár, L. Gábor, P. Jágerský (60 A. Milko), F. Volia (75 T. Milko).
Domáci Krásnohorčania vyhrávali v zápase už 2:0. O výsledku však rozhodol celkom v závere zápasu hosťujúci Vávra, ktorý zabezpečil hosťom dvomi gólmi tri body, a tak aj víťazstvo.
Tj FO Vlachovo - Mladosť Brzotín 2:2 (1:0), G: J. Matula (PK), M. Gál - M. Kónya 2, ŽK: bez kariet, R: R. Klinko – R. Mikulec, DS: L. NAgy, Div.: 50.
FO: L. Prodochl – B. Kožár, I. Gallo, Š. Brondoš, P. Revy, M. Gál, P. Hajdúk, F. Šivec, Š. Černaj, L. Kováč, J. Matula.
MLADOSŤ: E. Lázók - K. Konya, M. Moro, R. Kona, T. Rusnyák (C ), N. Boldi, F. Konya, S. LAndori, M. Rezmuves, M. Kónya.
Najväčšie prekvapenie kola VII. ligy. Hostia z Brzotína si odviezli bod z Vlachova, jedného z ašpirantov na postup. Ten už dnes je pre Vlachovo tohto roku v nedohľadne.

VI. LIGA ObFZ ROŽŇAVA PO 20. KOLE
1. Vyšná Slaná 17 15 2 0 75:16 47 2. Betliar 19 12 3 4 50:23 39 3. Rudná 19 12 1 6 87:53 37 4. Krh. Dlhá Lúka 18 9 4 5 53:40 31 5. Drnava 18 8 4 6 55:45 28 6. Dlhá Ves 18 7 6 5 57:44 27 7. Kružná 17 7 4 6 39:31 25 8. ŠK Štítnik 17 7 2 8 44:48 23 9. Bohúňovo 18 5 6 7 35:46 21 10. Rožň. Bystré 18 4 3 11 39:53 15 11. Jablonov n/T 18 4 3 11 39:68 15 12. Honce 18 3 3 12 44:94 12 13. Hrhov 19 3 1 15 27:83 10                   
    VII. LIGA ObFZ ROŽŇAVA PO 16. KOLE
1. Plešivec 13 11 1 1 59:14 34 2. Dobšiná B 11 7 2 2 42:22 23 3. Vlachovo 11 7 2 2 41:22 23 4. Rakovnica 12 6 3 3 46:23 21 5. Lipovník 12 5 3 4 46:24 18 6. Gemerská Poloma 13 5 3 5 35:26 18 7. Krh. Podhradie B 11 2 0 9 41:44 6 8. Brzotín 12 1 2 9 21:96 5 9. Čoltovo 11 1 0 10 13:72 3                                                                
D O R A S T
III. LIGA K – G 20. KOLO 5.5.2018
LOKOM Košice B - Baník Drnava 13:1 (7:0). G: M. Kováč 3, M. Ondrovič a Š. Lukáč po 2, K. Šarkan, M. Jakubišin, R. Vozár, D. Hutkay, A. Cihovič, F. Galajda – R. Fábian. ŽK: 0 – D. Tisza. R: M. Macko. Div.:20.
BANÍK: T. Parada – D. Tisza (C ), M. Kováč, M. Zentko, A. Ďurán, L. Buday, G. Petro (A. Anna), R. Fábian, J. Bernáth, T. Lipták, A. Polyák.
FK Budimír - MFK Rožňava 1:4 (1:0). G: M. Hasaj – A. Ragán 3, B. Harabin. ŽK: bez kariet, R: P. slimák, Div.: 35.
MFK: M. Deméň - M. Ikri, J. Ivanič, T. Leštách, M. Domik, T. Ivanič, A. Ragán, M. Horvát (Z. Répási), B. Harbain (C ), M. Gallo (D. Lindák), Á. Tamás (P. Milko).
Hostia z Rožňavy v tomto zápase nielen získali 3 body, ale po prvej prehre Hrhovčanov vonku sa dostali na čelo tabuľky o bod pred Hrhovom.
ŠKO Veľká Ida – FK Hrhov 3:2 (0:0). G: J. Horváth 2, M. Horváth - A. Máté, R. Grosmann. ŽK: J. Horváth, A. Putnoky – R. Haász, A. Máté. R: V. Tóth. Div.: 30.
FK: Á. Kapczi – M. Žiga, R. Halász, A. Máté, R. Grosmann (C ), G. Šmajda, A. Gruľo, P. Kónya, P. Ribár, J. Koteleš O. Nagy), M. Baláž.
Prvá prehra mládencov z Hrhova po 19. zápasoch a zároveň ich strata 1. miesta v tabuľke. Pre hostí je to o tom smolnejší zápas, že rozhodujúci gól dali domáci 4 minuty pred koncom stretnutia.
MFK Medzev – FK Krásnohorské Podhradie 1:1 (0:1). G: I. Kovaľ - M. Smrek. ŽK: bez kariet. R: M. Cisko. Div.: 20.
FK: D. Džačár (C ) - C. Koncz, P. Šoltés, J. Petergáč, M. Smrek, D. Beke, T. Doboš, R. Gažík, D. Šimko, D. Šoltés, A. Pipoly (L. Koteles).
FK Gemerská Hôrka - Družstevník Malá Ida 2:5 (1:3), G: T. Béke 2 - A. Rusnák 2, A. Straka, Š. Uhaľ, M. Mrok, ŽK: S. Kováč, P. Ferenc - 0. R: S. Haviarik. Div.: 48.
HôRKA: E. Lalík - E. Vanyo, T. Béke (C ), F. Ferenc, R. Kóňa, L. Ruszó (76 P. Katona), S. Kovács, N. Bari, D. Váradi, P. Ferenc (68 S. Berky), M. Csupori.
 OSTATNÉ VÝSLEDKY: Šaca - Kechnec 17:0, Poroč - Bidovce 4:0.  
 TABUĽKA III. LIGY DORAST k- G PO 20. KOLE
1. MFK ROŽŇAVA 20 17 1 2 69:24 52 2. FK HRHOV 20 16 3 1 103:17 51 3. FK KRH.PODHRADIE 20 11 2 7 53:27 35 4. Medzev 20 11 2 7 58:48 35 5. Šaca 19 10 3 6 72:43 33 6. Veľká Ida 20 8 3 9 41:46 27 7. Budimír 20 8 2 10 53:38 26 8. Bidovce 20 8 1 11 53:53 25 9. Poproč 20 8 1 11 48:67 23 10. BANÍK DRNAVA 20 7 2 11 43:76 23 11. Malá Ida 20 6 4 10 33:57 22 12. Kechnec 20 7 1 12 46:104 22 13. LOKO Košice B 20 6 3 11 53:66 21 14. FK GEMERSKÁ HôRKA 19 2 0 17 32:91 6     TABUĽKA IV. LIGY DORAST ObFZ ROŽŇAVA 
1. Rožňavské Bystré 6 5 1 0 24:3 16 2. Betliar 6 3 1 2 17:11 10 3. FK KRH.PODHRADIE B 6 3 1 2 13:13 10 4. Plešivec 6 3 0 3 28:20 9 5. Dobšiná 6 2 1 3 10:24 7 6. Krh. Dlhá Lúka 6 0 0 6 11:32 0                                                                                                                   
IV. LIGA 6. KOLO 4.5.2018 17.00 
Baník Rožňavské Bystré - Tatran Betliar 4:1 (1:0), G: R. Ďurský a I. Čopák po 2 - Buday, ŽK: bez kariet, R: D. Poťmák. Div.: 25.
BANÍK: M. Uhrin (M. Karalo) – R. Jakab (C ), F. Znak, J. Karalo, P. Zakhar, V. Lalik, R. Ďurský, P. Milko, M. Gábor, M. Lörincz (I. Čopák), M. Polyák.
TATRAN: A. Ďurán - M. Kováč (C ), A. Viglaský, J. Bernáth, R. Szilágyi, M. Zentko, L. Buday, B. Silárdi, S. Sliva, R. Fabíni, T. Szilágyi.
Baník Rožňavské Bystré, vedúce mužstvo IV. ligy dorastu si v prvom jarnom kole s Betliarčanmi polepšilo nielen skóre, ale i body. O výsledku domácich strelecky rozhodli dvaja hráči. Hostia sa ku skórovaniu dostali len raz.
Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka - FK Plešivec 1:6 (1:3). G: A. Ungváry-Szabó - E. a R. Violovci po 2, V. Šereš, E. Spišák (vl.), ŽK: P. Máté - A. Seres. R: G. Rási. Div.: 20.
MFK Dobšiná - FK Krásnohorské Podhradie B 3:1 (2:1). G: J. Polanecký, J. Gábor, M. Tokarčík (PK) - R. Gažík. ŽK: M. Tokarčík - 0. R: R. Mikulec. Div.: 20.
(MG od)

29. apríla 2018

Budú nám chýbať ďalšie dve Hornogemerské mužstvá z...

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 29. 4. 2018  •  Krásna Hôrka  •  1

Posledný aprílový týždeň sa zapísal do histórie futbalu nášho regiónu neríjemnou udalosťou. Dve futbalové mužstvá dospelých - FK Gemerská Hôrka a FK Baník Štítnik - už neosktočnia svoje majstrovské zápasy tohto ročníka. Rozhodli o tom riadiace futbalové orgány po nedodržaní pravidel futbalu u obidvoch spomínaných mužstviev. Obidve mužstvá boli vylúčené zo súťaží. Osirejú prostredníctvom tohto skutku každý týždeň v prebiehajúcom futbalovom ročníku najmenej dve futbalové ihriská a vedenie obidvoch klubov bude mať čo robiť, aby oživilo činnosť svojho futbalového oddielu v nasledujúcom ročníku. Je to smutné konštatovanie, ale tak to obyčajne býva, keď sa nepristupuje správne ku klubu i jeho hráčom. Kým FK Baník Štítnik vznikol iba pred dvoma rokmi, Gemerská Hôrka má niekoľko desaťročnú históriu a toho je najväčšia škoda. Nuž, nezostáva nič iné, ako vysúkať rukávy a rozdiskutovať medzi sebou ako ďalej. Popri tom nezabudnite, že futbal bude aj 1. mája na niektorých ihriskách horného Gemera. To sa začína futbalový turnaj o Pohár
predsedu ObFZ Rožňava 2018. V ostatný aprílový víkend dosiahli mužstvá nášho regiónu nasledovné výsledky:
D O S P E L Í
TIPOS III. LIGA VÝCHOD 23. KOLO
Tesla Stropkov – MFK Rožňava 2:1 (0:1). G: O. Špilár, F. Varga  - J. Figúr, ŽK: D. Petrišin  2x, O. Špilár, D. Danko, E. Vaško, D. Prysniazhniuk – P. Gere, J. Figúr, M. Gere. R: J. Dušek - D. Béreš, M. Ruščanský, DS: F. Halajda. Div. 300. 
MFK: G. Pulen – J. Korfanta, Zs. Ištók, M. Gere, P. Sappanoš, P. Gere (C ), Y. Koretskyy, T. Havko, T. Duczman (71. P. Štyvar), J. Figúr, J. Ďuríček.  
Domáci bojujú o poprednú priečku súťaže a boli aj favoritom zápasu. Na jeseň v Rožňave vyhrali 2:1, ale hostia akoby v Stropkove na to zabudli a ujali sa gólom Figúra už v 3. minúte vedenia. Tento výsledok držali celý 1. polčas. Stropkovčania v druhom zlepšili hru a v priebehu 10 minút dva razy skórovali a prevzali vedenie zápasu.  Aj keď o ďalších 10 minút po druhej žltej karte stratila svojho hráča, už víťazstvo nepustili z rúk. Pomer udelených kariet 7:3 jasne dokazuje, že domáci boli k vôli víťazstvu ochotní prijať aj šesť žltých a 1 červenú kartu.  
IV. LIGA JUH 23. KOLO
FK Krásnohorské Podhradie - Topoľany 1:0 (0:0). G: L. Héger, ŽK:  M. Róth, A. Vaško, R. Madarász, T. Revúcky - T. Duška, F. Pavúk. R: D. Tirpák - D. Mati, Z. Lang, DS: J. Štofka. Div.: 106. 
FK: R. Bartko – I. Oravec, J. Erdofalvi (C ), T. Revúcky (90 D. Vozár), T. Hajdúk, Š. Kun (79 A. Krága), A. Vaško, M. Róth (46 K. Zubrický), R. Madarász, L. Héger (87 M. Pollák), M. Mészner. 

TIPOS III. LIGA VÝCHOD PO 23. KOLE:
1. Stropkov 22 14 5 3 38:16 47 2. Vranov n/T 23 13 6 4 41:19 45 3. Lipany 21 13 3 5 39:14 42 4. Vyšné Opátske 21 11 5 5 41:23 38 5. Snina 21 11 4 6 42:25 37 6. MFK ROŽŇAVA 21 10 4 7 32:24 34 7. Plavnica 21 9 7 5 30:24 34 8. Krompachy 21 10 2 9 42:40 32 9. Šar. Michaľany 22 8 6 8 26:21 30 10. Svidník 21 8 6 7 25:22 30 11. Veľké Revištia 22 8 4 10 22:39 28 12. Tatran Prešov B 22 7 5 10 52:36 26 13. Giraltovce 22 6 3 13 16:37 21 14. Bardejovská N. Ves 21 6 2 13 23:40 20 15. Sabinov 21 2 5 14 18:49 11 16. Svit 22 1 3 18 10:68 6   IV. LIGA JUH PO 23. KOLE:
1. Gelnica 23 17 1 5 55:19 52 2. Medzev 21 15 3 3 71:22 48 3. Sokoľany 22 15 2 5 55:30 47 4. Kalša 21 13 3 5 60:24 42 5. Geča 21 12 2 7 51:39 38 6. Sobrance 21 10 5 6 58:28 35 7. Čaňa 21 9 6 6 56:39 33 8. Strážske 21 10 2 9 40:50 32 9. Topoľany 21 9 3 9 37:42 30 10. Petrovce n/L 21 7 6 8 37:45 27 11. KRH.PODHRADIE 21 7 5 9 29:41 26 12. Veľké Kapušany 21 6 3 12 28:32 21 13. Rudňany 22 4 7 11 25:39 19 14. Malá Ida 21 4 1 16 21:83 13 15. Kechnec 21 3 3 15 25:70 12 16. Čičarovce 21 2 2 17 15:60 8 OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA: Bardejovská N. Ves - Šarišské Michaľany 2:4, Sabinov - Krompachy 2:2, Giraltovce - Lipany 0:1, Plavnica - Vyšné Opátske 1:1, Vranov n/T - Snina 0:1, Veľké Revištia Tatran Prešov B 3:0, Svidník - Svit 4:1.      OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA: Rudňany - Strážske 0:0, Gelnica - Čičarovce 2:1, Sokoľany - Petrovce n/L 5:0, V. Kapušany - Malá Ida 11:0, Sobrance - Čaňa 2:3, Medzev - Kalša 2:2, Geča - Kechnec 0:4.  
VI. Liga ObFZ Rožňava 19. KOLO
Vyšná Slaná - Rožňavské Bystré 8:2 (2:1). G: D. Kalis 3, F. Gallo 2, A. Gallo, Jer. Barnák, M. Hadar – S. Dzureň, P. Kubej. ŽK: 0 – J. Drenko. R: M. Uharček - T. Gyenes. Div.: 20. 
SLANÁ: R. Lindák - A. Gallo, M. Laurinc, M. Hadar, F. Gallo, G. Keršák, O. Liptai, P. Zabrel (C ), Jer. Barnák, D. Kalis, A. Rogos (73 R. Revúcky). 
BYSTRÉ: F. Čapó - J. Tomi, Š. Dorkin (C ), J. Drenko (46 M. Molnár), I. Demján, J. Bocko, J. Lipták-Giba, R. Bubenčík (85 M. Gábor), M. Tóth, S. Dzureň (81 V. Lalík), P. Kubej. 
Najvyššia prehra hostí v jarnej časti súťaže, ktoré hralo v tomto stretnutí jedno zo svojich horších zápasov. O jasnom víťazstve domácich Vyšnoslancov nenasvedčovalo skóre v prvom polčase. Druhý polčas jasne dominovali domáci, ktorí v tomto ročníku nepoznajú prehru. 
Jablonov n/Turňou - Dlhá Ves 5:5 (2:3). G: P. Pál Baláž a F. Szocs po 2, P. Milata – M. Makkai 3, A. Orvos, K. Segyo. ŽK: P. Pál Baláž - G. Ferdinand, A. Labina, P. Mičinsky, K. Segyo, R. Ferdinand, A. Pomaj. R: M. Šimčák - J. Molnár, L. Šalamon. Div.: 50. 
JABLONOV: L. Csákó - L. Zajdó, G. Páll, P. Milata, T. Hlavček (67 P. Ungváry Szabó), Á. Kerekes, F. Szocs (C ), Sz. Csákó, E. Mackovják, P. Milata, P. Pál Baláž. 
ZLATÝ KLAS: G. Pomajy – G. Beke, G. Ferdinand, A. Labina (C ), A. Orvos, P. Mičinsky (90 L. Novák), K. Segyo (78 Cs. Flanderf), R. Ferdinand, M. Makkai, M. Cvíba, A. Pomaj (46 D. Novák). 
V tomto stretnutí padali góly jedna radosť. Diváci mohli byť spokojní, lebo ich padlo do obidvoch sietí rovnako. Skóre sa počas hry menilo neustále. Najvyšší rozdiel  skóre bol 2:5 pre hostí. Od 55. Minúty potom už strieľali len domáci. Strelecky sa najviac darilo Makkaiovi z Dlhej Vsi, ktorý si pripísal tri góly. 
Honce - Kružná 0:0. ŽK: O. Varga – L. Mezei, R: R. Mikulec – R. Farkaš, DS: F. Drenko. Div.: 60. 
OTJ: J. Karalo – J. Sklenár, O. Varga, D. Forgáč, L. Varga, D. Gere, M. Kováč, J. Pástor (C ), L. Hajdu, M. Pástor, T. Fandák. 
APEX: J. Salai (C ) - J. Fazekaš, J. Rusnyák, R. Dókus, R. Farkaš, A. Polyák, P. Fabián, L. Mezei, A. Kerekeš, R. Szendi. 
Veľa fanúškov bolo zvedavých, ako sa skončí tento zápas. Niekoľko hráčov totiž prešlo do mužstva Honiec v zimnej prestávke z Kružnej. Domáci útočia zo spodu tabuľky a chcú sa v nej dostať stále vyššie, preto tento výsledok neprekvapuje. 
Sokol Bohúňovo - Tatran Betliar 1:1 (1:1). G: D. Betík - I. Lorinc. ŽK: bez kariet. R: J. Szor , DS: G. Gašpar- Div.: 80. 
SOKOL: Š. Jankóšik - A. Izák, Sz. Gergely, M. Lukáč, L. Kovács (C ), Š. Gergely, K. Illés (66 G. Šušán), K. Gergely (74 F. Király), T. Laczkó, M. Fadák (46 A. Gergely), D. Betík. 
TATRAN: S. Cirbus – R. Fabián, R. Jakab, Ľ. Árvay (C ), I. Lorinc, T. Handlovič, Zs. Barkász (j. Benedikty), D. Szilardi (46 M. Oravec), M. Arvay (65 J. Gelda), M. Marciš (l. Lorincz), L. Poťmák. 
Najmä v jarnej časti vo futbalovej rodine nášho regiónu sa rozšírila informácia, že v VI. lige sa pokúsia Tatranci z Betliara dostihnúť vedúcu Vyšnú Slanú a postúpiť tak do V. ligy, kde ešte nedávno hrali. Ich výsledky na jar však veľmi o tom nesvedčia. Dva body stratili aj tentoraz v Bohúňove po nerozhodnom výsledku 1:1, a nevyhrali ani posledné dve kolá. Vyšná Slaná však ide stále po svojom.  
  TABUĽKA VI. LIGY PO 19. KOLE:
1. Vyšná Slaná 16 14 2 0 75:17 44 2. Betliar 18 11 3 4 50:22 36 3. Rudná 18 1 1 6 83:60 34 4. Krh. Dlhá Lúka 17 8 4 5 55:41 28 5. Dlhá Ves 17 7 6 4 57:44 27 6. Drnava 17 8 3 6 54:48 27 7. Kružná 17 7 4 6 39:38 25 8. Bohúňovo 17 5 6 6 37:49 21 9. ŠK Štítnik 16 6 2 8 44:51 20 10. Jablonov n/T 17 4 3 10 48:65 15 11. Rožň. Bystré 17 4 2 11 43:60 14 12. Honce 17 3 3 11 47:101 12 13. Hrhov 18 3 1 14 27:80 10   FK Štítnik odst.            
FK Hrhov – Gemtex Rudná 2:7 (0:3). G: M. Dunka, N. Bodnár - O. Vysoký 4, L. Dávid, P. Pačan, F. Čapó (PK). ŽK: Š. Herczeg – 0. R: G. Rási, DS: Š. Bodnár, Div.: 50. 
HRHOV: Z. Halász - A. Kocsík, Z. Uveges (C ), A. Herceg, K. Demeter, A. Herczeg, G. Veverica, O. Nagy, M. Hranyó, M. Dunka, Ľ. Kardoš.  
GEMTEX: M. Manko – L. Šimon (46 A. Gyombér), Z. Molčan (C ), L. Dávid, P. Pačan, Fr. Čapó, M. Zagiba, R. Ulbrik, V. Konček, O Vysoký, Cs. Óvary. 
Do futbalovej pohody sa dostali futbalisti Rudnej a neprehrali už 3 kolá za sebou. Praje im aj strelecká šťastena, ktorej okrem svojho streleckého umenia sa v tomto zápase zrejme poďakoval Ondrej Vysoký za štyri góly vsietené hrhovskému brankárovi.  
VII. Liga ObFZ Rožňava 15. KOLO
Polom Gemerská Poloma – MFK Dobšiná B 3:2 (0:1). G: M. Dorčák, J. Spišák, L. Jasenka – M. Poliak, M. Barnák. ŽK: 0 - M. Poliak, M. Duda. R: R. Klinko – A. Farkaš, DS: J. Šmelko. Div.: 80.  
POLOM: R. Polyak – T. Švihla, M. Schvarz (C ), L. Jasenka, J. Spišiak, I. Harabin (46 M. Ďurán), P. Kašai (80 P. Jasenka), D. Fajdek, M. Dorčák, R. Die (46 J. Valko), V. Mihalík (89 Š. Ďurán). 
MFK: M. Oravec – M. Poliak, R. Gotthardt, P. Fabián (C ), M. Ogurčák, M. Langer, L. Polanecký, L. Greško, J. Hutník, M. Barnák, M. Dudra. 
Mladosť Lipovník - FK Plešivec 0:2 (0:2). G: V. Zsóri, Z. Laven, ŽK: bez kariet, R: J. Gyenes – M. Ďuríček, DS: P. Béreš. Div.: 80. 
MLADOSŤ: G. Józsa - R. Szucs, Ľ. Gyenes (C ), J. Komlei (30 A. Luspaj), A. Korszinszki (55 Z. Liptai), P. Gorgei (40 T. Korszinszki), G. Bakos (75 T. Répási), Cs. Máté, F. Emodi, A. Gorgei, O. Pačay (46 Podraczky). 
FK: K. Molnár - A. Potocký, T. Čech, R. Volčko (60J. Lokos), R. Kováč, A. Szaniszló (C ), Z. Laven (70 J. Fabian), Z. Tomi, V. Zsóri, Zs. Liptai, A. Prónyai. 
Baník Rakovnica – FO Vlachovo 8:3. G: O. Vavrek 2, A. Milko, P. Hencel, P. Jágerský, Ľ. Karalo, L. Fabián, V. Vávra
   - O. Leskovjanský 2, M. Gál. ŽK: Ľ. Karalo – 0, R: D. Poťmák, DS: L. Nagy. Div.: 50. 
BANÍK: M. Šály - L. Fabian (C ), Ľ. Karalo, O. Vavrek, P. Hencel (53 P. Volia), V. Vávra, D. Tolnai (46 A. Burdiga), P. Brdár, I. Čižmár, A. Milko (46 L. Gábor), P. Jágerský (T. Milko). 
FO: B. Kožár - Š. Brondoš, P. Revay, I. Gallo, O. Leskovjanský (C ), M. Gál, P. Hajdúk, F. Šivec, B. Rupp, Š. Černaj, L. Prodochl. 
Družba Čoltovo - FK Krásnohorské Podhradie 4:3 (0:1). G: l. Lázok, E. Horváth, K. Karasz, E. Berki – Š. Darvaš 2, R. Darvaš,  ŽK: E. Berki – L. Lázok - R. Horváth, K. Horváth, G. Polayák. R: L. Marton – J. Ďuríček. Div.: 30. 
 
TABUĽKA VII. LIGY PO 15. KOLE:
1. Plešivec 12 10 1 1 57:14 31 2. Dobšiná B 11 7 2 2 42:22 23 3. Vlachovo 10 7 1 2 39:20 22 4. Lipovník 12 5 3 4 46:24 18 5. Rakovnica 11 5 3 3 43:21 18 6. Gemeská Poloma 12 5 3 4 35:24 18 7. Krh. Podhradie B 10 2 0 8 39:41 6 8. Brzotín 11 1 1 9 19:94 4 9. Čoltovo 11 1 0 10 13:72 3
D O R A S T E N C I 
III. LIGA K – G 19. KOLO
Slovan Poproč - FK Krásnohorské Podhradie 2:2 (0:1). G: J. Darisu-Michalko 2 – R. Gažík 2. ŽK: bez kariet. R: P. Slimák. Div.: 35. 
PODHRADIE: D. Džačár (C ) - C. Koncz, P. Šoltés, J. Petergáč, J. Hovorka, M. Smrek, D. Beke, T. Doboš, P. Darvaš, R. Gažík (72 D. Šoltés), D. Šimko, 
FK Hrhov – MFK Spartak Medzev 5:1 (2:0). G: P. Ribár2, R. Grosmann, A. Gruľo, I. Kovaľ (vl.) ŽK: D. Grulyo – P. Pačay, R. Teľman. R: V. Gallo. Div.: 70. 
HRHOV: Á. Kapczi – D. Grulyo (67 K. Dunka), M. Žiga, R. Halász, A. Máté, R. Grosmann (C ), G. Šmajda, A. Gruľo, P. Kónya, O. Nagy, P. Ribár.  
TABUĽKA III. LIGA DORAST K-G PO 19. KOLE:
1. HRHOV 19 16 3 0 101:14 51 2. ROŽŇAVA 19 16 1 2 65:23 49 3. KR. PODHRADIE 19 11 1 7 52:26 34 4. Medzev 19 11 1 7 57:47 34 5. Šaca 18 9 3 6 55:43 30 6. Bidovce 19 8 1 10 53:49 25 7. Veľká Ida 19 7 3 9 38:44 24 8. Budimír 18 7 2 9 48:33 23 9. Poproč 18 7 1 10 41:62 22 10. Kechnec 19 7 1 11 46:87 22 11. DRNAVA 18 6 2 10 37:60 20 12. Malá Ida 19 5 4 10 28:55 19 13. LOKOM Košice B 19 5 3 11 40:65 16 14. GEMERSKÁ HORKA 17 2 0 15 29:82 6   
Baník Drnava – Junior Šaca 4:3 (4:3). G: T. Lipták 2, D. Tisza, L. Buday – K. Žiga 2, K. Servila, ŽK: 0 – P. Vaško. R: P. Gonos. Div.: 30. 
BANÍK: T. Parada (C ) - D. Tisza, A. Viglaský, M. Kováč, R. Szilágyi, S. Silva (89 G. Petro), N. Vozár, L. Buday, M. Zentko, T. Lipták, T. Szilágyi (61 J. Bernáth). 
MFK Rožňava - ŠKO Veľká Ida 7:1 (4:0). G: A. Ragán 3, M. Horvát, M. Ikri, B. Harabin, R. Ďurský - T. Csontos (z 11m). ŽK: T. Leštách - A. Putnoky. R: S. Haviarik. Div.: 50. 
MFK: M. Deméň - M. Ikri, J. Ivanič, T. Leštách, M. Domik, T. Ivanič, A. Ragán, M. Horvát (54 M. Znak), B. Harabin (C ), M. Gallo (68 R. Ďurský), P. Milko. 
FK Gemerská Hôrka - FK Bidovce 4:2 (3:2). G: L. Ruszó 2, N. Bari, P. Katona – F. Hunyor (z 11m), D. Sabo. ŽK: E. Lalík - A. Kušnír, F. Hunyor 2 x , S. Čider. ČK: M. Šever (Bidovce). R: R. Drenko. Div.: 24. 
HORKA: E. Lalik – E. Vanyo, T. Béke (C ), F. Ferenc, R. Kóňa, Cs. Várady, M. Csupori, A. Imre, L. Ruszó (81 P. Katona), S. Kovács, N. Bari,  
Domáci dorastenci dosiahli v tomto kole iba svoje druhé víťazstvo a 15 prehier. Hostia boli poznamenaní 4 žltými kartami a 2 červenými. Aj tak, ako poslední z tabuľky, dosiahli úspešný výsledok proti súperovi zo 6. miesta tabuľky III. Ligy K - G.
------------------------------------------------------------------
OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA: Kechnec - Budimír  2:11, Malá Ida - LOKOM Košice B 2:0.
(MG od)

28. apríla 2018

Programová ponuka Gemersko-malohontského múzea na máj 2018

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 28. 4. 2018  •  Krásna Hôrka  •  1

V sobotu 19. mája 2018 sa všetci môžu tešiť na nočnú prehliadku priestorov piateho najstaršieho múzea na Slovensku (1882). Už po štrnásty krát budú brány Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote otvorené do neskorých nočných hodín a to v rámci európsky známeho podujatia Noc múzeí a galérií. Kým príde dlho očakávaná noc, všetkých pozývame na vernisáž výstavy „Karol Pajer – hrdina boja proti fašizmu“ v piatok 4. mája o 12.30 hod. a „Spomienka muránskej kameniny“ v utorok 15. mája 2018 o 15.00 hod. Predmetom mesiaca bude monografia baníctva Gemera-Malohontu z roku 1907.
Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote 7. apríla 2018 zahájilo turistickú sezónu, v rámci ktorej návštevníkom ponúka prehliadku stálych expozícií a výstav aj v sobotu a nedeľu v čase od 9:00 do 17:00.
 
Počas májových dní ponúkame návštevníkom štyri obsahovo atraktívne a zaujímavé výstavy. 
Napriek ťažkej chorobe patrí Roland Neupauer (*1980) k výrazným individualitám s veľkým tvorivým potenciálom, ktorý prináša nový a svieži prístup k maliarskemu spracovaniu aktuálnych tém. Neupauer je absolventom Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, ateliér prof. Jána Bergera. V súčasnosti sa venuje vlastnej voľnej tvorbe, v ktorej reflektuje svoje domáce prostredie a subjektívne vnímanie vnútorných i vonkajších podnetov pôsobiacich na jeho osobnosť. Maľba sa v jeho prípade stala určitou formou terapie a možnosťou bezprostredného prejavu a vyjadrenia myšlienok, ideí a názorov. Rimavskosobotské publikum sa s jeho tvorbou mohlo už zoznámiť v priestoroch Mestskej galérie, kde mal autorskú výstavu v roku 2014 a niekoľkokrát sa dostal aj do výberu Bienále maľby. S odstupom času však prichádza s  výberom nových diel, prostredníctvom ktorých je možné sledovať posuny a smerovanie autora v rámci abstraktnej maľby. Jeho tvorbu si môžete pozrieť v rámci výstavy Roland Neupauer – Nesúvislosti, ktorá potrvá do 31. mája 2018.
Počítače, notebooky, tablety či smartfóny sú každodennou a neodmysliteľnou súčasťou nášho života. Výstava Kremikové nebo. Historická výpočtová technika zo zbierok spoločnosti RS NET, ktorá ponúka jedinečnú možnosť oboznámiť sa s „pravekom“ osobných počítačov a spoznať tak počiatky „digitálneho veku“, ktorý je pre nás už úplne samozrejmý. Prezentovaných je viac ako 30 ks výpočtovej techniky s príslušenstvom používanej predovšetkým na území Československa v období rokov 1982 až 1993 zo zbierok spoločnosti RS NET Rimavská Sobota.  Vystavené sú počítače od výrobcov ako Aple, Atari, Sharp, ako aj  legendárny Commodore 64 z roku 1982, ktorý sa na území bývalého Československa predával za sumu 10 000 Kčs. Práve tento počítač môžeme označiť ako prelomovým modelom z hľadiska informatizácie ľudstva, pretože po celom svete sa ho predalo viac ako 20 miliónov  kusov. Na výstave je prezentovaná aj československá produkcia. Vystavené sú počítače rady PMD 85 (Piešťanský mikropočítač displejový), ktorého kompletizácia prebiehala aj v Rimavskej Sobote, počítače rady Didaktik produkované vo výrobnom družstve Didaktik Skalica alebo počítače radu SMEP Tesla PP 01 a 06. Výstava potrvá do 30. júna 2018.
4. mája 2018 o 12.30 hod., pri príležitosti Dní mesta Rimavská Sobota, sa uskutoční vernisáž výstavy Karol Pajer – hrdina boja proti fašizmu. Výstava je venovaná pamiatke slovenského učiteľa, vojaka a bojovníka FFI, rodáka z Klenovca, Karolovi Pajerovi (1919 – 1944). Karol Pajer po porážke Francúzska nacistickým Nemeckom pomohol zachrániť stovky detí z rôznych častí Európy pred ich deportáciou a padol ako partizán v boji za slobodu Francúzska a Slovenska proti presile vojsk nemeckých okupantov a francúzskej kolaborantskej vlády v priestore Mont-Mouchet pri mestečku Pinols. Výstava potrvá do 31. augusta 2018.
15. mája 2018 o 15.00 hod. sa uskutoční vernisáž výstavy Spomienka muránskej kameniny, ktorá predstaví 240 muránskych  výrobkov a je výsledkom výskumnej úlohy historičky Baníckeho múzea v Rožňave – Mgr. Sylvii Holečkovej. Výstava prezentuje vzácne výrobky manufaktúry na výrobu kameniny v Muráni, ktorá bola založená v roku 1823 Koháryovcami a ktorej majiteľmi sa neskôr stali aj Coburgovci. Manufaktúra vyrábala v prvých rokoch v réžii panstva, v rokoch 1826 – 1840 dávali majitelia manufaktúru do prenájmu. V rokoch 1841 – 1859 viedli podnik vo vlastnej réžii Coburgovci. V roku 1860 bol opäť obnovený systém prenájmu manufaktúry. Po roku 1890 prevzala manufaktúru Prvá uhorská účastinárska spoločnosť spojených sklární so sídlom v Budapešti. Jedným z posledných nájomcov manufaktúry bol v rokoch 1895 – 1903 Jozef Mayer. Po roku 1903 sa činnosť manufaktúry spája s menom Alexandra Totisa  a od roku 1907 s menom Juliusa Ignatha. Svoju činnosť manufaktúra ukončila pravdepodobne v roku 1910. Výstava potrvá do 2. septembra 2018.
Predmetom mesiaca máj bude monografia baníctva Gemera-Malohontu z roku 1907. Monografia baníctva zákonne spojených žúp Gemer a Malohont vyšla ako 1. časť Monografie baníctva a hutníctva žúp Gemer a Borsod. Knihu vydal Oblastný výbor Borsod-Gemer Štátneho maďarského baníckeho a hutníckeho spolku. Z poverenia vydavateľa monografiu zostavil banský inžinier Gusztáv Eisele, tajomník vydavateľa. Vytlačená bola v Banskej Štiavnici v roku 1907 a písaná je v maďarskom jazyku. Monografia sa venuje dejinám a súčasnosti baníctva v regióne Gemer-Malohont, taktiež baníctvu vo vzťahu k zemepisu, vodohospodárstvu, mineralógii, doprave, ďalej baníckemu inžinierstvu a právu. Text monografie je priebežne doplnený 74 čierno-bielymi fotografiami. Prílohou knihy je osobitne vytlačený a zviazaný súbor 48 technických banských výkresov. Monografia je venovaná in memoriam grófovi Jurajovi Andrášimu (Andrássy György 1797 - 1872) z Krásnej Hôrky.
19. mája 2018 o 18.00 hod. všetkých pozývame do priestorov piateho najstaršieho múzea na Slovensku (1882) na XIV. ročník Noci múzeí a galérií, v rámci ktorého je pripravený pestrý program plný spomienok, poznania a tvorivosti. Podujatie slávnostne zaháji riaditeľka Gemersko-malohontského múzea – PhDr. Oľga Bodorová o  18.00 hodine na nádvorí múzea. Hosťom večera bude Klub vojenskej histórie Anthropoid Mýto pod Ďumbierom, ktorý sa predstaví ukážkou uniforiem, zbraní a ďalšieho vybavenia Československej ľudovej armády (1954 – 1990). Hrnčiarske remeslo nám predstaví Danka Bakšová z Hrnčiarskych Zalužian, ktorá návštevníkov zasvätí do jej remesla a predstaví svoju originálnu tvorbu. Pripravená je aj prírodovedná prednáška Chránenej krajinnej oblasti Cerová vrchovina v Rimavskej Sobote „Biodiverzita regiónu Gemer-Malohont“. V rámci prehliadky priestorov múzea si môžu návštevníci pozrieť výstavy: Roland Neupauer – Nesúvislosti, ktorou návštevníkov prevedenie samotný mladý výtvarník Roland Neupauer (nar. 1980) z Krásnohorského Podhradia. Ďalej je to výstava Kremíkové nebo – historická výpočtová technika zo zbierok spoločnosti RSNET, v rámci ktorej spoločnosť RSNET predstaví zaujímavosti zo sveta počítačov zo 70. – 90. rokov minulého storočia. A na záver sú to najnovšie výstavy Karol Pajer – hrdina boja proti fašizmu a Spomienka muránskej kameniny. Každý 100. návštevník dostane darček do riaditeľky múzea. Vstupné je 1€, deti do rokov zdarma.
Za GMM informuje: Mgr. Martina Oštrom Mareková

24. apríla 2018

Banský náučný chodník Rákoš

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 24. 4. 2018  •  Krásna Hôrka  •  1

Gemerský banícky spolok Bratstvo otvoril 4. augusta 2017  banský náučný chodník v rožňavskej lokalite Rákoš, ktorým sa vydáme po historických stopách železorudného baníctva na Gemeri. Na trase  Rožňava, Podrákoš – štôlňa Schlosser – zvyšky strážneho domčeka lanovej dráhy – štôlňa Žigmund – štôlňa Berta – lom pod Sitárkou – Rožňava je celkom päť informačných panelov, z ktorých dva sa nachádzajú v katastri mesta Rožňava a tri v katastri obce Krásnohorské Podhradie. Náučná trasa je jednosmerná, vedie južnou stranou kopca Rákoš (800 m) a predstavuje ucelený okruh s dĺžkou asi 10 km. Trasa sa dá zvládnuť pohodlným tempom za 4 – 5 hodín. K náučnému chodníku sa dostaneme z autobusovej stanice v Rožňave asi za 25 minút po žltej turistickej značke, ktorá vedie z Rožňavy
             
na hrad Krásna Hôrka. Chodník začína aj končí v rovnakom bode na žltej značke v lokalite Podrákoš, kde sa na okraji lesa nad benzínovou pumpou Slovnaft nachádza úvodný panel s informáciami o náučnom chodníku a histórii  rožňavského baníctva. Pri najdôležitejších banských dielach sú osadené tabuľky s názvom diela. Banský chodník ukáže ešte stále viditeľné stopy banskej činnosti z minulých storočí a podá zaujímavé informácie o histórii baníctva. Štôlne v tejto lokalite sú veľmi zachovalé, a to bol jeden z dôvodov na vybudovanie chodníka, zároveň okrem príjemnej lesnej cesty po starej halde, vedľa pingy alebo zavalenej štôlne sa na ňom nachádza aj miesto s dobrým výhľadom na Rožňavu a na hrad Krásna Hôrka. Prechádzka krásnym dubovým lesom po starých banských chodníkoch, medzi machom zarastenými skalami a stromami a s peknými výhľadmi dospelých aj deti určite poteší.  
Pripravila: Marta Mikitová

Pobyt v krásnom tatranskom prostredí s množstvom procedúr a...

Zdroj Odpadnes.sk - zľavy a akcie na jednom mieste z dňa 24. 4. 2018  •  Krásna Hôrka  •  0

Cena: 198 €
Pobyt v krásnom tatranskom prostredí s množstvom procedúr a neobmedzeným wellness v hoteli Nezábudka***Hotel Nezábudka*** je situovaný v tichom prostredí Vysokých Tatier, ktorý poskytuje komplexné ubytovacie, stravovacie a doplnkové služby.

Jedinečná poloha na úpätí Vysokých Tatier robí z hotela Nezábudka ideálne miesto na prežitie krásnych chvíľ spojených s relaxačnými procedúrami vo Vitálnom svete, ktorý je vybavený sústavou sáun a procedúr podľa vlastného výberu.

Vybavenie, okolie hotela, štýlovo zariadená reštaurácia a slovenská koliba vytvárajú spolu príjemnú, komornú atmosféru a zanechávajú nezabudnuteľné zážitky. Navyše, len 10 minút peši od hotela premáva zubačka na Štrbské Pleso.

Ubytovaní budete v útulných dvojlôžkových izbách, ktoré sú rozdelené na samostatnú ubytovaciu a hygienickú časť. V ubytovacej časti sa nachádza manželská posteľ, TV, rádio a odkladací priestor.

Hygienické zariadenie je vybavené sprchovacím kútom, umývadlom a toaletou. Za príplatok sa môžete ubytovať aj v apartmáne, apartmáne deluxe alebo zrube.

V hoteli nájdete reštauráciu s kapacitou 64 miest, ktorá ponúka široký sortiment jedál slovenskej a medzinárodnej kuchyne.

Posedieť si môžete nielen v hotelovej reštaurácii, ale aj v Lobby bare, ktorý sa nachádza priamo v hotelovej hale pri hotelovej recepcii a je otvorený až do polnoci. Raňajky a večere sa podávajú v hotelovej reštaurácii formou švédskych a bufetových stolov. Obed na základe výberu z jedálneho lístka.

Ochutnať môžete počas All Inclusive pobytu rôzne druhy kávy a čajov. K dispozícii sú vám aj minerálna voda, 4 druhy 50 % džúsov, rozlievaná Pepsi Cola, 7UP, Mirinda či Tonic. Milovníci piva a vína si vychutnajú sudové biele a červené víno, ale aj sudové pivo Bernard 10 °, prípadne nealkoholické pivo Bernard.

Likéry: vaječný, čokoládový, karamelový, višňový, pomarančový, banánový, pepermintový. Destiláty: vodky, borovička, slivovica, hruškovica, marhuľovica, malinovica, tuzemský rum, gin, karpatská horká, karpatské brandy, martignac, trenčianske hradné, zázvorovica.

Bazénovú pohodu si môžete dopriať v relaxačnom trblietavom bazéne so slanou morskou vodou a protiprúdom, dvomi terasami a odpočívacím priestorom s lehátkami. Bazén s rozmermi 10 x 4 metre a hĺbkou vody 150 cm vám spríjemní chvíle oddychu.

Vitálny - saunový svet

Vyskúšajte každú zo štyroch sáun vo Vitálnom svete – pekelnú, bylinkovú, eukalyptovú alebo ruskú. V ponuke máte aj masážne sprchy, tepidárium a vírivku.

Turistika

Naplňte si pľúca čerstvým tatranským vzduchom a doplňte si energiu do každej bunky svojho tela. Vyberte sa pešo po turistických chodníkoch a Vysoké Tatry vám odhalia svoje tajomstvá. Zhlboka sa nadýchnite čerstvého tatranské vzduchu a nechajte sa unášať jedinečnou atmosférou a nádhernými výhľadmi. Vysoké Tatry ponúkajú množstvo trás na objavovanie v každom ročnom období.

Navštíviť môžete aj kvapľovú Važeckú jaskyňu, ktorá je od hotela vzdialená len 5 km.

Štrbské pleso(1 346 m n. m.) je najznámejšie a najnavštevovanejšie tatranské pleso. Užite si úchvatnú krajinu. Objavte jedinečnú prírodu, v ktorej nájdete belasé plesá, rozbúrené vodopády, pokojné horské doliny, ostré štíty národného parku, ako aj fascinujúci svet zvierat a rastlín. Ide o najtypickejšie morénové jazero vo vysokých Tatrách. Spája Furkotskú a Mlynickú dolinu.

Skalnaté pleso (1 750 m n. m.)

Tatranský národný park

Najstarší a najviac navštevovaný národný park na Slovensku založený v roku 1949, v ktorom sa nachádza najvyšší štít Slovenska – Gerlachovský štít 2655 m n.m.Medzi najvýznamnejšie symboly Vysokých Tatier patria kamzík tatranský, svišť a orol skalný, no nájdete tu na rozdiel od Álp aj medveďa hnedého, vlka alebo rysa.

Mini zoo pri hoteli

Hotel je priateľom zvierat. Pre komplexnosť služieb a radosť nielen najmenších hostí ponúka krásne zážitky so zvieratkami ako diviaky, muflóny, barančekovia, zajačikovia, morské priasiatko, fretka, páv, holuby, papagáj a mnoho ďalších.

Priamo pri hoteli sa nachádza tenisový kurt s umelým trávnikom a večerným osvetlením. Môžete si tu zadarmo zapožičať tenisové rakety a loptičky. Prenájom tenisového kurtu - 6,64 € na 1 hodinu.

Možnosti na kúpanie:

AquaCity Poprad - 13 termálnych a relaxačných bazénov, tobogany, moderné wellness.

Thermal park Vrbov - desať bazénov, z toho sú štyri detské. Teplota vody v bazénoch je od 26 - 38 °C.

Naplánujte si výlety:
 • Do Važeckej jaskyne
 • Do Liptovskej Tepličky – obec roka 2007 a 2014
 • Do Pienin so splavom na pltiach
 • Do neďalekého Červeného Kláštora
 • Do Starej Ľubovne so stredovekým hradom a liehovarníckym múzeom Nestwille park
 • Na horu Zvir, miesta zjavenia panny Márie – Litmanová
 • Do neďalekej poľskej Niedzice, rodiska Michala Dočolomanského


23. apríla 2018

Predmetom mesiaca máj je monografia baníctva...

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 23. 4. 2018  •  Krásna Hôrka  •  0

Predmetom mesiaca máj je monografia baníctva Gemera-Malohontu z roku 1907 venujúca sa dejinám a súčasnosti baníctva v regióne. Vystavená bude v priestoroch Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote od 2. do 31. mája 2018. Monografia baníctva zákonne spojených žúp Gemer a Malohont vyšla ako 1. časť Monografie baníctva a hutníctva žúp Gemer a Borsod. Župa Borsod sa nachádzala na území dnešného Maďarska (oblasť miest Miskolc, Ózd a Kazinczbarcika), na severe susedila so župou Gemer. Knihu vydal Oblastný výbor Borsod-Gemer Štátneho maďarského baníckeho a hutníckeho spolku. Z poverenia vydavateľa monografiu zostavil banský inžinier Gusztáv Eisele, tajomník vydavateľa. Kniha bola vytlačená v Banskej Štiavnici v roku 1907. Písaná je v maďarskom jazyku.
 
Monografia sa venuje dejinám a súčasnosti baníctva v regióne Gemer-Malohont, taktiež baníctvu vo vzťahu k zemepisu, vodohospodárstvu, mineralógii, doprave, ďalej baníckemu inžinierstvu a právu. Text monografie je priebežne doplnený 74 čierno-bielymi fotografiami. Prílohou knihy je osobitne vytlačený a zviazaný súbor 48 technických banských výkresov.
Monografia je venovaná in memoriam grófovi Jurajovi Andrášimu (Andrássy György 1797 - 1872) z Krásnej Hôrky. Venovanie i podobizeň grófa sú umiestnené na protititulných listoch. Juraj Andráši mal veľkú zásluhu na rozvoji baníctva a hutníctva v Gemeri. Bol 46 rokov záslužným predsedom spišsko-gemerských banských mešťanostov. Vybudoval významnú železiareň v Drnave a bol iniciátorom výstavby železníc v Gemeri-Malohonte (dve vetvy regionálnych železníc: Bánréve – Plešivec – Rožňava – Dobšiná a trať Jesenské – Tisovec boli vybudované až po jeho smrti, v roku 1874). V rokoch 1838 - 1842 bol županom Gemersko-malohontskej župy. Bol tiež významným podporovateľom vedy a umenia. Podporil založenie Maďarského národného múzea v Budapešti a v roku 1825 podporil sumou 10 000 zlatých založenie Uhorskej akadémie vied v Budapešti. Bol jej členom a jedným z predsedov. Je zobrazený i na reliéfe sochára Barnabása Hollóa „Založenie Uhorskej akadémie vied 3. novembra 1825“, ktorý je vystavený v priestoroch múzea. 
Mgr. Iveta Krnáčová

22. apríla 2018

Strelecký mariáš futbalistov Plešivca s Brzotínčanmi - 15...

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 22. 4. 2018  •  Krásna Hôrka  •  0

Predposledný aprílový víkend potešil najmä futbalistov  MFK Rožňava, ale tiež Krásnohorského Podhradia. Obidve naše mužstva najvyššie zastúpenie v ligových súťažiach hrali v sobotu na domácom ihrisku. Kým Rožňavčania mali za súpera posledného v súťaži a nemali by mať problém s ním na vlastnom ihrisku ukázalo sa, že aj pre nich bolo tentoraz dať gól. Nakoniec to všetko dobre dopadlo a Rožňava dokonca v tabuľke sa posunula zo 7. na 5. miesto. Krásnohorčania pod hradom dosiahli lepší výsledok ako ich regionálny sused, ale v tabuľke IV. ligy JUH majú pred sebou ešte veľký priestor na postup do vyšších priečok. Potešil ich výsledok a preto môžu byť s ním spokojní. Najhoršia situácia sa vytvorila v piatoligovej Gemerskej Hôrke. Tá po nepresvedčivých výsledkoch nielen že klesla
na dno tabuľky, ale zdá sa, že mužstvo to nezvláda ani psychicky, čo dokazuje, že ani doma už nevedeli nastúpiť na zápas proti mužstvu z Perína. Gólovo boli na tom lepšie mužstvá v 6. a 7 lige. Po nerozhodnom výsledku FK Štítnik 0:0 v Dlhej Vsi sa akoby vrece s gólmi roztrhlo. Výsledkom 10:0 potešili svojich fanúškov futbalisti Tatrana Betliar, ktorí doslova pokorili Hrhovčanov 10:0. Samozrejme, že to bol tiež dôležitý zápas pre obidve mužstvá. Domáci bojujú o prípadný postup a hostia sa zase chcú v 6. lige zachrániť a tak body potrebuje každý. Ešte vyšších rozdielom sa skončil 7. ligový zápas v Plešivci, kde domáci doslova rozstrieľali Brzotínčanov v pomere 15:0. V tomto kole nedohrali zápasy pre karty až traja hráči zo 6. a 7. ligy.  Z dorastencov III. ligy môžeme mať radosť. Najmä z postavenia našich dvoch klubov FK Hrhov a MFK Rožňava. Obidve mužstvá sú na prvých dvoch miestach v tabuľke a Hrhov navyše doteraz ešte neprehral. Nech sa im darí aj naďalej. 
D O S P E L Í 
TIPOS III. Liga Východ 22. kolo
MFK Rožňava - VSE FK Svit 2:0  (1:0), G: J. Figúr, M. Pekarčík (vl.), ŽK: 0 - P. Zelko, R: Š. Molitoris – P. Ištoňa, T. Baksay, DS: L. Barvičák. Div.: 250. 
ZOSTAVY:  
MFK: G. Pulen – R. Szkokan (40 J. Korfanta), Zs. Ištók, M. Gere (C ), P. Sappanoš, P. Gere (78 Z. Breuer), Y. Koretskyy, T. Havko, J. Ďuríček (84 P. Husár), J. Figúr, L. Drobňák (64 P. Štyvar).  
Svit: R. Marušák -  M. Pekarčík, P. Zelko (78 D. Šikula), T. Lajčák (C ), D. Chyba (51 P. Copuš), A. Guziar, S. Poločko, T. Tvaružek, O. Riš, D. Weiss, A. Joppa.  
Povinné víťazstvo domáceho MFK s posledným mužstvom tabuľky TIPOS III. Ligy Východ FK Svit si zaknihovali v sobotu na štadióne v Rožňave.  Prispeli k tomu vlastným gólom aj hostia, keď v druhom polčase sa to podarilo Marcelovi Pekarčíkovi ešte v 66. minúte. Jasnú prevahu na ihrisku mali domáci futbalisti. Hostia sa väčšinou sústredili do vlastnej obrany. Na jeseň Rožňavčania vyhrali vo Svite 4:0.   
IV. Liga JUH 22. kolo
FK Krásnohorské Podhradie - OŠK Rudňany  3:0 (1:0), G: J. Erdofalvi, T. Hajdúk, Š. Kun, ŽK: J. Erdofalvi, L. Héger - D. Compel, L. Bolcár. R: M. Havrila – D. Havira, J. Sučka, DS: J. Duška, Div.: 150. 
ZOSTAVY: 
FK: R. Bartko – I. Oravec, J. Erdofalvi (C ), T. Revúcky, T. Hajdúk, Š. Kun, A. Vaško, M. Róth (77 K. Zubrický), R. Madarász, L. Héger (84 M. Pollák), J. Rencsok (70 M. Mészner). 
OŠK: P. Fischer – J. Janík, D. Compel (C ), M. Guballa, T. Regec (87 M. Gurčík), F. Richnavský, D. Červeňák, L. Bolcár, M. Zelenický (81 D. Krompaský), O. Mrovčák, F. Jarabek.

Mužstvo domácich viedol ako tréner Ladislav Jobbáď. Vedenia sa futbalisti spod hradu Krásna Hôrka proti súperovi z Rudnian ujali po polhodine hry gólom kapitána mužstva Jozefa Erdofalvaia. Spolu s Lukášom Hegerom boli z domácich hráčov označených žltou kartou hlavného rozhodcu. Také dostali i dvaja hosťujúci hráči. Rozhodujúce však boli góly, ktoré si pripísali iba domáci.
TABUĽKA TIPOS III. LIGA VÝCHOD PO 22. KOLE
1. Vranov 22 13 6 3 41:16 45 2. Stropkov 21 13 5 3 36:15 44 3. Lipany 20 12 3 5 38:14 39 4. Vyšné Opátske 20 11 4 5 40:22 37 5. Snina 20 10 4 6 41:25 34 6. MFK ROŽŇAVA 20 10 4 6 31:22 34 7. Plavnica 20 9 6 5 29:33 33 8. Krompachy 20 10 1 9 40:38 31 9. Š. Michaľany 21 7 6 8 22:19 27 10. Svidník 20 7 6 7 21:21 27 11. Tatran Prešov B 21 7 5 9 52:33 26 12. V. Revištia 21 7 4 10 19:39 25 13. Giraltovce 21 6 3 12 16:36 21 14. Bardejovská N. Ves 20 6 2 12 21:36 20 15. Sabinov 20 2 4 14 16:47 10 16 Svit 21 1 3 17 9:64 6     TABUĽKA  IV LIGA JUH PO 22. KOLE 1. Gelnica 22 16 1 5 53:18 49 2. Medzev 201 15 2 3 69:20 47 3. Kalša 20 13 2 5 58:22 41 4. Sokoľany 21 13 2 6 47:31 41 5. Geča 20 12 2 6 51:35 38 6. Sobrance 20 10 5 5 56:25 35 7. Strážske 20 10 1 9 40:50 31 8. Čaňa 20 8 6 6 53:37 30 9. Topoľany 20 9 3 8 37:41 30 10. Petrovce n/L 20 7 6 7 37:40 27 11. FK Krh. PODHRADIE 20 6 5 9 28:41 23 12. Rudňany 21 5 6 10 26:36 21 13. Veľké Kapušany 20 5 3 12 17:32 18 14. Malá Ida 20 4 1 15 21:72 13 15. Kechnec 20 2 3 15 21:70 9 16 Čičarovce 20 2 2 16 14:58 8 OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA: Vyšné Opátske - Vranov n/T 1:3, Lipany - Plavnica 1:0, Stropkov - Veľké Revištia 0:1, Tatran Prešov B - Sabinov 3:1, Snina - Svidník 0:0, Šarišské Michaľany - Giraltovce 5:1, Krompachy - Bardejovská N. Ves 2:3.   OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA: Topoľany - Kalaša 3:2, Čaňa - Medzev 0:0, Kechnec - Sobrance 3:1, Čičarovce - Geča 2:4, Malá Ida - Genica 1:5, Petrovce n/L - Veľké Kapušany 3:0, Strážske - Sokoľany 1:3.
V. liga K – G 18. kolo
 FK Gemerská Hôrka - TJ Družstevník Perín   :  (), G: , ŽK: , R: J. Maliňák - M. Turcsányi, M. Kačír, DS: J. Tkáčik. Div.:  
Hornád Ždaňa - Maratón Seňa 6:1,
LOKOMOTÍVA KOŠICE - slovan Poproč 3:1, FK
Haniska - MFK Ťahanovce 0:3,
Kokšov-Bakša - Družstevník Čečejovce 3:0,
ŠKO Veľká Ida - Slávia TU Košice 1:3.
     1. Slávia Košice 17 13 3 1 46:8 42 2. Čečejovce 17 11 2 4 40:23 35 3. Ťahanovce 15 11 1 3 46:14 35 4. Perín 16 9 3 4 34:30 30 5. Poproč 16 7 5 4 39:22 26 6. Košická N. Ves 15 7 2 6 29:16 23 7. Ždaňa 17 6 2 9 35:38 20 8. LOKO Košice B 15 5 4 6 31:21 19 9. Kokšov-Bakša 16 6 1 9 21:27 19 10. Haniska 16 5 2 9 31:31 17 11. Veľká Ida 16 5 2 9 31:43 17 12. Seňa 16 5 1 10 26:46 16 13. Gem. Hôrka 16 0 0 16 5:95 0  
VI. Liga ObFZ Rožňava 18. kolo
TJ ZK Dlhá Ves – FK Baník Štítnik  0:0, ŽK: bez kaiet, R: G. Ráši - A. Farkaš, T. Gyenes, DS: G. Gašpar, Div.: 80. 
ZOSTAVY: 
ZK: G. Pomaj – G. Beke, G. Ferdinand, A. Labina, M. Dusza (C ), A. Orvos, P. Mičinsky, R. Ferdinand, M. Makkai, M. Cvíba, D. Novák. 
FK: R. Nemec – J. Benedik, P. Lipták, Ma. Gallo, Ľ. Hatvaník, J. Zdechovan, A. Cilovič, V. Kováč, D. Grác, Mil. Gallo (C ), M. Demeter. 
Gemtex Rudná - Baník Drnava 7:1 (3:0), G: Fr. Čapó a L. Dávid po 2, Z. Molčan, P. Pačan, S. Ďuríček - D. Tisza. ŽK: bez kariet, R: J. Szor – L. Gyenes, D. Poťmák, DS: P. Béreš, Div.: ? 
GEMTEX: M. MAnko – L. Šimon, S. Ďuríček (82 P. Kontra), R. Ulbrík (63 P. Szollos), O. Sanisló (47 M. Zagiba), Z. Molčan (C ), L. Dávid, P. Pačan (70 A. Gyombér), Cs. Óvary, F. Čapó, O. Vysoký. 
BANÍK: D. Zakhar – R. Kovács, E. Polyák, N. Vozár (75 T. Parada), J. Barczi, D. Babič, T. Kardoš, B. Šoltés (C ), T. Lipták. 
Výsledok jasne dokazuje, kto bol pánom na ihrisku. Domácim Rudňanom sa aj strelecky darilo, čo im umožnilo počas hry vystriedať 4 hráčov. Zaujímavosťou je, že hostia z Drnavy vystriedali v druhom polčase hráča v poli dorasteneckým brankárom Paradom. V zostave chýbal najúspešnejší strelec Rudnej  v tomto ročníku Ján Urban. 
Baník Rožňavské Bystré - Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka  2:0 (0:0), G: R. Bubenčík (z 11m), P. Kubej, ŽK: bez kariet, R: J. Szor – T. Gyenes, R. Klinko. DS: P. Béreš. Div.: 80.
BANÍK: F. Čapó - J. Tomi, Š. Dorkin (C ), T. Kuchta, J. Drenko (65 I.Demjan), J. Bocko, J. Lipták-Giba (90 V. Lalik), R. Bubenčík, M. Tóth, S. Dzureň (78 P. Minčík), P. Kubej. 
JEDNOTA: Cs. Koncz (70 J. Parditka) – K. Albert, D. Koncz, A. Kovács, I. Bošela, N. Barczi (75 J. Čižmár), M. Lovas, Š. Bodnár (C ), P. Klárik, A. Rigó, T. Hegedus. 
Domáci potrebujú body ako soľ, preto tomu prispôsobili svoju hru. Hralo sa po celý čas bez kariet, čo slúži ku cti obidvom mužstvám. O výsledku zápasu sa rozhodlo v 60. minútach, keď najprv premenil R. Bubenčík pokutový kop a o tri minuty na to z hry pridal Kubej druhý. Po niekoľkých neúrodných rokoch sa konečne tešili z víťazstva nad Dlholúčami domáci Baníci.

APEX Kružňá - Sokol Bohúňovo 1:1 (10), G: J. Rusnyák - M. Lukáč, ŽK: 0 - K. Illés, D. Betík, R: M. Uharček - R. Farkaš, DS: J. Šmelko. Div.: 20. 
1. Vyšná Slaná 17 15 2 0 70:15 47 2. Betliar 17 12 2 3 47:21 38 3. FK Štítnik 18 9 3 6 61:47 30 4. Rudná 17 9 1 7 73:56 28 5. Krh. Dlhá Lúka 17 8 4 5 51:39 28 6. Dlhá Ves 18 7 6 5 55:39 27 7. Drnava 17 8 3 6 52:44 27 8. Kružná 17 7 3 7 39:38 24 9. ŠK Štítnik 17 6 3 8 44:51 21 10. Bohúňovo 17 5 5 7 36:48 20 11. Jablonov n/T 18 6 2 10 43:60 20 12. Rožň. Bystré 18 4 3 11 41:52 15 13. Honce 18 3 2 13 47:101 11 14. Hrhov 18 3 1 14 25:73 10     APEX: J. Salai – M. Podracký (C ), J. Fazekaš, J. Rusnyák, R. Dókus, A. Polyák, P. FAbián, L. Mezei, M. Doboš (46 M. Szabó), A. Kerekeš, O. Kočiš (62 O. Kerekeš).  Tatran Betliar – FK Hrhov 10:0 (4:0), G: R. Fábian a Zs. Barkász po 3, L. Lorincz 2, P. Boroš, Ľ. Lukáč, ŽK: bez kariet, R: P. Gálik -L. Marton, DS: G. Gašpar. Div.: 50.
TATRAN: Ľ. Šofranko - S. Cirbus (46 D. Poťmák), R. Fabián, L. Poťmák, I. Lorinc (C ), T. Handlovič, Ma. Marciš (58 Ľ. Árvay), Zs. Barkász, L. Lorincz (65 P. Boroš), D. Szilardi, M. Arvay (71 Ľ.Lukáč). 
FK: Z. Halász - A. Kocsík (27 L. Horváth, 61 L. Kovács), T. Zsigrai, Z. Uveges, M. Rybár, A. Herczeg (C ), K. Demeter, G. Šmajda, Š. Herczeg (46 Ľ. Bartók), T. Szakács, R. Hajdu. 
Výsledok zápasu hoci ako je krutý pre hostí, predstavuje súčasnú silu obidvoch celkov. Jeden bojuje o postup, druhý o záchranu v súťaži. Viac sa snažil ten prvý...
SOKOL: Š. Jankóšik - R. Doboš, Sz. Gergely, M. Lukáč, L. Kovács, R. Kulik (51 A. Gergely), Š. Gergely, K. Illés (C ), K. Gergely, D. Betík, M. Fandák. 
Zápas nemal veľkú divácku kulisu. Obidvom mužstvám skôr išlo, aby sa napokon podelili s bodmi, ktoré tak veľmi potrebovali v situácii, ktorá sa deje na konci tabuľky. Domáci ešte v 21 minute nepremenili kapitánom mužstva pokutový kop. 
ŠK Štítnik - OTJ Honce 1:3  (1:2), G: Ján Rochl - J. Kamenský 2, J. Pástor, ŽK: J. Bakeš, Ján Rochl, Jak. Rochl, M. Gallo + ČK, R: L. Gyenes – J. Ďuríček, DS: Š. Bodnár, Div.: 50. 
ŠK: M. Štefaník - J. Kolesár, A. Rochl, J. Bakeš, J. Rochl, G. Tomi, M. Gallo, Jak. Rochl, R. Rochl, M. Sivók (C ), L. Dudáš (87 J. Žiga). 
OTJ: J. Karalo – J. Sklenár, O. Varga, D. Forgáč, L. Varga, J. Kamenský (90 N. Gallo), D. Gere, M. Kováč, J. Pástor (C ), L. Hajdu (87 T. Fandák), M. Pástor. 

Derby stretnutie dvoch susediacich mužstiev. Hostia urputne bojujú tam, kde môžu o body potrebné odpútať sa z posledného miesta. Aj tak dosiahli už druhé víťazstvo na jar, čo znamená pre nich ďalší úspech. Domáci od 46. minuty dohrávali bez Milana Gallu po druhej žltej karte, keď prvú uvidel iba minutu predtým. Hončania sa tak dpútali z posledného miesta, ktoré "požičali" Hrhovčanom. Uvidíme dokedy.  
OFK Vyšná Slaná - ŠK Jablonov n/T 4:0 (1:0), G: S. Hrčka 2, A. Gallo, M. Gallo, ŽK: bez kariet, R: D. Poťmák - R. Mikulec, L. Šalamon, Div.: 80.
OFK: R. Lindák - A. Gallo, M. Bendík, M. Laurinc, F. Gallo, G. Keršák (C ), O. Liptai, P. Zabrel (58 R. Revúcky), O. Kračún (39 S. Hrčka), Jer. Barnák (75 Joz. Barnák), M. Gallo (67 D. Kalis) ). 
ŠK: L. Csákó - L. Zajdó, G. Páll, P. Milata, T. Hlavček, Á. Kerekeš, F. Szocs (C ), Sz. Csákó, S. Zubriczky, E. Mackovják, P. Hundža. 
Na jasné víťazstvo v zápase domácim iste pomohli štyri striedania. Z nich najmä Hrčka sa ukázal ako efektívny strelec. Hostia na viac zrejme nemali..

VII. Liga ObFZ Rožňava 14. kolo
FK Plešivec - TJ Mladosť Brzotín 15:0 (7:0), G: V. Zsóri 7, M. Demko a Lokos po 2, R. Volčko, O. Szaniszló, A. Prónyai (z 11m), ŽK: bez kariet, R: R. Mikulec – M. Ďuríček, M. Šimčák, DS: F. Drenko, Div.: 80. Hostia nastúpili s 10. hráčmi.  
ZOSTAVY: 
FK: K. Molnár (46 Vidinský) - A. Potocký, T. Čech, R. Volčko, A. Szaniszló (C ), Z. Laven (46 J. Lokos), M. Demko (56 M. Laven), Z. Tomi, V. Zsóri, Zs. Liptai (46 L. Dusza), A. Prónyai. 
MLADOSŤ:  V. Polyak – K. Konya, L. Lovas, M. Moro, R. Kona, T. Rusnyák (C ), N. Boldi, S. Landori, F. Konya, I. Čopak. 
Jednoznačné víťazstvo domácich, ktorí nedovollii ani toľko z hry ako máčny mak. Zato si vylepšili skóre, keď najviac z nich patrí Zsórimi - až 7. 
FO Vlachovo - Družba Čoltovo 3:1 (1:0), G: O. Leskovjanský, I. Gallo, F. Šivec - R. Džobák, ŽK: 0 - G. Váradi, Džobák + ČK, R: M. Šimčák - G. Rási, DS: O. Vysoký. Div.: 50.
FO: L. Prodochl - Š. Brondoš, P. Revy, Š. Potočný (C ), I. Gallo, M. Gál, O. Leskovjanský, B. Kožár, P. Hajdúk, F. Šivec, J. Lipták. 
   DRUŽBA: Cs. Jónáš - V. Tamáš, G. Váradi, Š. Kárász, Sz. Lakatoš, E. Berki, R. Džobák, S. Varadi, G. Lázók, K. Kárász (C ), E. Horváth.   
Polom Gemerská Poloma - Mladosť Lipovník 1:2 (0:2), G:J. Spišiak - R. Podraczky, G. Bakos, ŽK: M. Schvarz, I. Harabin, R. Polyak - R. Szucs, G. Bakos, R. Podraczky, ČK: Grecmacher. R: J. Gyenes – A. Farkaš, M. Ďuríček, DS: L. Nagy. Div.: 80. 
POLOM: T. Lux – M. Schvarz (C ), L. Jasenka, J. Spišiak, M. Ďurán, I. Harabin, P. Kašai, D. Fajdek, R. Polyak, A. Kovács, T. Švihla. 
MLADOSŤ: G. Józsa - R. Szucs, Ľ. Gyenes, T. Korszinszki, Z. Lipták, G. Bakos, T. Répási (87 P. Gorgei), Cs. Máté, F. Emodi (C ), G. Grecmacher, R. Podraczky (70 A. Gorgei).
TABUĽKA VII. ligy ObFZ PO 14. KOLE
1. Plešivec 11 9 1 1 55:14 28 2. MFK Dobšiná B 10 7 2 1 40:19 23 3. Vlachovo 9 7 1 1 29:12 22 4. Lipovník 11 5 3 3 43:21 18 5. Rakovnica 10 4 3 3 32:18 15 6. Gem. Poloma 11 4 3 4 32:20 15 7. Krh. Podhradie B 9 2 0 7 32:36 6 8. Brzotín 11 1 1 9 19:84 4 9. Čoltovo 10 0 0 10 8:66 0  
DORAST 
III. Liga K – G 18. kolo
FK Bidovce – FK Krásnohorské Podhradie 1:0  
FK Budimír - Baník Drnava 9:0 (3:0), G: P.
 
TABUĽKA DORAST III. LIGA PO 18. KOLE
1. FK HRHOV 18 15 3 0 96:13 48 2. MFK ROŽŇAVA 18 15 1 2 58:22 46 3. Medzev 18 11 1 6 56:42 34 4. FK KRH. PODHRADIE 18 11 0 7 50:24 33 5. Šaca 17 9 3 5 52:39 30 6. Bidovce 18 8 1 9 51:45 25 7. Veľká Ida 18 7 3 8 37:37 24 8. Kechnec 18 7 1 10 44:76 22 9. Poproč 17 7 0 10 39:60 21 10. Budimír 17 6 2 9 37:31 20 11. LOKO Košice B 18 5 3 10 40:63 18 12. BANÍK DRNAVA 17 5 2 10 33:57 17 13 Malá Ida 18 4 4 10 26:55 16 14. FK GEM. HôRKA 16 1 0 15 25:80 3      Kvaka 5, F. Čisovský 2, M. Kováč (vl.), ŽK: bez kariet, R: D. Zís. Div.: 50. 
BANÍK: T. Parada – D. Tisza (C ), T. Fábián, M. Kováč, R. Szilágyi, S. Sliva, N. Vozár, L. Buday, G. Petro (48 M. Zentko), T. Lipták, R. Fábián (38 J. Bernáth). 
Slovan Poproč - FK Hrhov 1:4 (1:2), G: D. Haluška - P. Ribár 2, P. Kónya, D. Grulyo, R: M. Fotta, Div.: 80. 
FK: Á. Kapczi – D. Grulyo, M. Žiga, A. Máté, M. Baláž, R. Grosmann (87 D. Jánošdeák), G. Šmajda (76 R. Halász), A. Gruľo, P. Kónya (81 P. Burkus), O. Nagy (71 J. Koteles), P. Ribár.  
Spartak Medzev – MFK Rožňava 1:2 (0:0). G: P. Pačay (z 11m) - A. Ragán 2, ŽK: R. Teľman - D. Lindák. R: V. Tóth. Div.: 30. 
MFK: M. Deméň - M. Ikri, J. Ivanič, T. Leštách, M. Domik, Á. Tamás (52 R. Ďurský), T. Ivanič, A. Ragán, F. Znak (68 D. Lindák), M. Horvát (46 P. Milko), B. Harabin (C ).

(MG od)

21. apríla 2018

Náučné chodníky horného a stredného Gemera - nový seriál...

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 21. 4. 2018  •  Krásna Hôrka  •  0

Turistické vychádzky do prírody sú vhodné v každom ročnom období a v každom čase, ale keď na jar prebúdzajúca sa príroda prebudí aj nás, príjemná klíma a oku lahodiace nádherné farby krajiny nás začnú neodolateľne lákať na častejšie výlety do prírody. Príjemným, užitočným a skutočne dokonalým spojením pohybu na čerstvom vzduchu  a aktívneho športového vyžitia s regeneráciou síl je možnosť zároveň sa bližšie oboznámiť s prírodnými, vlastivednými či historickými zaujímavosťami prechádzajúcej časti. Túto možnosť nám priam ideálne ponúkajú náučné chodníky, prechod po ktorých je výborná forma, ako byť v kontakte s prírodou a zároveň spoločne získavať nové vedomosti. Budovanie náučných chodníkov je jednou z najlepších foriem aktívnej prezentácie prírodných
hodnôt, má dlhodobý význam z hľadiska interaktívneho zážitkového vzdelávania priamo v prírode a prechod po nich predstavuje aj hlboký emocionálny a estetický zážitok.  Slúžia k usmernenému pohybu návštevníkov v prírodnom prostredí, propagujú prírodné  krásy a kultúrnohistorické zaujímavosti krajiny, umožňujú lepšie poznanie prírodného prostredia priamo v teréne, čo vytvára trvalejší a lepší vzťah k nemu, aktivizujú k zvýšenej ochrane prírody a krajiny a sú dôležitými environmentálno-výchovnými prostriedkami. Sú obohatením siete turistických značených chodníkov  a upozorňujú na miestne prírodné a vlastivedné zaujímavosti, najatraktívnejšie prírodné scenérie, prírodné zaujímavosti a chránené prírodné výtvory, vzácne historické a kultúrne pamiatky, oboznamujú s flórou, faunou, geológiou územia. Základným typom sú naučné chodníky pre peších, odlišujú sa náročnosťou terénu a zameraním (prírodné, historické, lesnícke, banícke, ekologické a pod.),  ale vznikajú aj náučné chodníky cyklistické, vodácke, pre bežkových lyžiarov a pod. Náučné chodníky sú súčasťou informačného systému, ktorý okrem nich zahrňuje aj náučné lokality, historické cesty, múzeá v prírode a plnia aj ďalšiu dôležitú funkciu, pretože sa významnou mierou podieľajú na prezentácii mikroregiónov a obcí, ich histórie, kultúry a prírodných daností. Vybudovanie náučných chodníkov najrôznejšieho druhu má podporiť informovanosť o význame jedinečných prírodných území po celom Slovensku.
Základnou súčasťou takýchto chodníkov je niekoľko zastávok s očíslovanými informačnými panelmi, ktoré v rámci týchto trás textovo, fotograficky a ilustračne upozorňujú na prírodné skutočnosti, niektoré vybrané objekty, nezvyčajné javy alebo zaujímavosti. Panely bývajú  navrhnuté v jednotnom grafickom dizajne, zvyčajne obsahujú informácie vo viacerých jazykových mutáciach (najčastejšie v slovenskom a anglickom jazyku). Na niektorých zastávkach bývajú aj oddychové miesta s lavičkami, mnohé poskytujú nádherné, väčšinou panoramatické výhľady na široké okolie. 
Náučný chodník je v teréne i na tabuliach označený priečnym zeleným pásom v bielom štvorcovom poli. Zastavenia náučného chodníka sú označené značkou náučného chodníka doplnenou oranžovou číslicou, označujúcou číslo zastavenia a informujú o  pozoruhodnom objekte na trase či ďalších zaujímavostiach. Náučná značka má rozmery 100 x 100 mm. Tvorí ju zelený pás šírky 30 mm vedúci uhlopriečne z ľavého horného rohu do pravého dolného rohu a dva biele rovnoramenné trojuholníky. Medzi zeleným pásom a bielymi trojuholníkmi sú 5 mm medzery. Oranžovou číslicou výšky 60 mm, šírky 40 mm a hrúbky 8 mm umiestnenou uprostred náučnej značky sa vyjadruje poradie informačnej tabule na trase náučného chodníka.
     
Náučné chodníky bývajú budované na nenáročných či stredne náročných trasách a sú vhodné na rodinné výlety s deťmi a aj pre starších ľudí. Zvyčajne sú na trasách s rovnakým štartom a cieľom, bývajú obojsmerné alebo na kruhovej trase, prístup k nim býva autom alebo verejnou dopravou. 
Náš Gemer sa môže hrdiť bohatou históriou, veľkým množstvom prírodných zaujímavostí a úchvatnou prírodou. Jeho prevažná časť leží v Slovenskom rudohorí (do ktorého patria  Veporské vrchy, Spišsko-gemerský kras, Stolické vrchy, Revúcka vrchovina, Rožňavská kotlina, Slovenský kras, Volovské vrchy a Čierna hora), severná časť je v Horehronskom podolí, južná časť v Rimavskej kotline a na Cerovej vrchovine, východná časť v Rožňavskej kotline a Slovenskom krase. Gemer charakterizuje pestrá štruktúra a druhová bohatosť lesných spoločenstiev (ihličnaté a listnaté stromy, kry, byliny, horské lúky, rôzne druhy živočíchov), vápencové náhorné planiny, hlboké údolia, podzemné i povrchové krasové javy, tiesňavy, rokliny, skalné útvary, jaskyne, ale aj stopy ľudského osídlenia a rozšírenej dávnej banskej činnosti, bohatá história, kultúrne i technické pamiatky. 
Príroda Gemera ponúka  množstvo turistických možností,  značených turistických trás,  ale aj mnoho náučných chodníkov, vedúcich nádhernou prírodou.  Do našej pozornosti sa dostali tieto gemerské náučné chodníky (ďalej NCH):
V okrese Rožňava a okolí: NCH Banský náučný chodník Rákoš (Rožňava); Betliar – NCH obce; Čučma – Náučný banský chodník na Železnej ceste; Dobšiná – NCH Po stopách baníctva v Dobšinej, Dobšiná – Ramža – Papiereň; NCH Dobšinská ľadová jaskyňa; NCH Dobšinská  Maša; NCH Domica a okolie; Gemerská Poloma – NCH obce; Gombasecká jaskyňa – NCH Gombasecký kultúrny okruh; NCH Horné Lúky (Hačava); NCH Horný vrch (Hrhov, Jablonov nad Turňou); Hrhov – NCH obce; NCH Jaskyne slovenského krasu (Krásnohorská Dlhá Lúka); NCH Jasovská skala; NCH Krasové javy Hôrky (Gemerská Hôrka); NCH Mokrade Hnilca (Dobšinská Ľadová Jaskyňa); NCH Občasný prameň (Stratená, Dedinky); NCH Prielom Muráňa (Bretka); Rejdová – NCH obce; NCH Slovenský raj – juh (Dedinky, Mlynky); NCH Stopy baníckej slávy (Mlynky); NCH Stratenský kaňon (Stratená); NCH Turecká (Rudná); NCH Turnianska vínna cesta; NCH Zádielska tiesňava; NCH na Zelenú hranicu a Szádvár (Silická Jablonica, Hrušov); NCH Zelená hranica (Domica); Vlachovo – NCH Zelená škola Vlachovo.  
V okrese Revúca a okolí: NCH Drienok (Rybník); Náučná ekotrasa Gemerská zelená cesta (Revúca);  NCH Morské oko (Tornaľa), NCH Muráň – hrad; Muráň – Veľká lúka, NCH Stožky (Muránska planina); NCH zbojníka Jakuba Surovca (Muránska planina). 
V okrese Rimavská Sobota a okolí: NCH Drienčanský kras;  NCH Hradová (Tisovec);  NCH Ipeľ (Kokava nad Rimavicou); NCH Po stopách Maginhradu (Nižný Skálnik); NCH Spoznajte prameň Rimavy (Tisovec); NCH Tŕstie (Tisovec);  NCH Za vôňami Voniacej (Tisovec); NCH Zvernica Teplý vrch.
O týchto náučných chodníkoch budeme podrobnejšie informovať v ďalších pokračovaniach. Časom istotne pribudnú aj ďalšie.
Prajeme Vám príjemné prechádzky v krásnej prírode, pekné počasie a pri zdravom pohybe na čerstvom vzduchu aj načerpanie mnohých nových a zaujímavých vedomostí.
Marta Mikitová
 
(POKRAČUJEME)

20. apríla 2018

PREDAJ : Penzión Kaštiel Szigety, Gemerská Panica

Zdroj Novinky realitného trhu za posledné 2 dni z dňa 20. 4. 2018  •  Krásna Hôrka  •  0

Cena: 420.000 EUR
PREDAJ : Penzión Kaštieľ Szigety Gemerská Panica - národná kultúrna pamiatka GPS : N 48.471075° E 20.345398° Kaštieľ Szigety je bývalé letné sídlo maďarského grófa Kubinyho, postavený v roku 1870, v roku 1994 zrekonštruovaný. Kaštieľ : úžitková plocha : 446 m2 Pozemok : celková výmera 5802 m2 Kaštieľ je rozdelený na 3 apartmány zo samostatnými vchodmi. Všetky apartmány sú s vlastným sociálnym zariadením (sprchovací kút, vaňa, WC), rádiom, TV-SAT a centrálne vykurovanými radiátormi. Apartmán 1 (200 m2): apartmán s dvomi 2-lôžkovými izbami (2/2), obývačkou 55 m2 s kachľovou pecou a krbom, kuchyňa so zariadením: chladnička, dvojplatnička, kávovar, rýchlovarná kanvica, umývačka riadu. Apartmán 2 (150 m2): apartmán s dvomi 2-lôžkovými izbami (obe s kachľovou pecou) (2/2), obývačkou s krbom a kuchynkou (chladnička, dvojplatnička, kávovar, rýchlovarná kanvica). Apartmán 3 (85 m2): apartmán s 2-lôžkovou izbou (1/2), obývačkou s kachľovou pecou a kuchynským kútom (chladnička, dvojplatnička, kávovar, rýchlovarná kanvica). V areáli sa nachádza: - letný bazén - ohnisko - záhradné posedenie v parku s rozlohou 5300 m2. - bezplatné nestrážené parkovisko - autobus 500 m, vlak (stanica Gemerská Panica) 1 km Objekt je taktiež možné využívať na svadby, oslavy, pracovné stretnutia ako aj na firemné školenia do 40 osôb Kaštieľ sa predáva zariadený, okolie : kúpele ČÍŽ, slovenská jaskyňa DOMICA, cca 30 minút kaštieľ BETLIAR a hrad KRÁSNA HôRKA. Zaujímavosť : V kaštieli Szigety sa natáčala prvá scéna dobového filmového seriálu pod názvom ´´1890´´, známeho na Slovensku a v Čechách. CENA nehnuteľnosti : 420.0000,- EUR V cene je zahrnuté právne poradenstvo, vyhotovenie kúpnych zmlúv, hypotekárne poradenstvo a uhradenie správneho poplatku za návrh na vklad do katastra nehnuteľností. OBHLIADKY si môžete dohodnúť kedykoľvek na tel. číslach : maklér pre túto nehnuteľnosť Daniela VASOVČÁKOVÁ 0949 83 68 83 alebo Ing. Daniela Dobošová 0902 849 249

16. apríla 2018

Nezamestnaným podieľajúcim sa na obnove hradov pôjde 10 mil....

Zdroj 24hod.sk z dňa 16. 4. 2018  •  Krásna Hôrka  •  0

Hrad Krásna Hôrka, archívna snímka.

Viac článkov tu...

 
 
Partneri: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.