Články na internete Juraj Široký - 191 článkov

Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

17. júla 2017

FS Šumiačan pod Kráľovou hoľou oslavuje šesťdesiatiny

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 17. 7. 2017  •  Juraj Široký  •  1

Obec Šumiac leží  severne od hraníc stredného Gemera, za krásnou prírodnou scenériou Muránskej planiny, pod majestátnou Kráľovou hoľou. Jednoducho povedané na Horehroní. Ešte v predminulom storočí toto územie tvorilo súčasť nášho Gemera-Malohontu. Preto nám je  jeho ľudová kultúra, najmä folklór, tak blízky. Snáď nebude ani teraz na škodu, keď si pripomenieme, že jeho známa folklórna skupina Šumiačan oslavuje 60. výročie vzniku.
Súbor, ktorý má za sebou množstvo vystúpení na rôznych úrovniach nielen v regióne, ale i po Slovensku a tiež v zahraničí. Niektorí súčasníci hovoria, že jeho predchodcom bola Jánošíkova družina. Obec sa na túto slávnosť pripravila ako sa patrí. Veď mala aj prečo, keď vo svojom strede má najkrajší poklad slovenskej ľudovej kultúry v podobe odevov, piesní, zvykov, postavami krásnych žien i mohutných "chlopov" s ich nenapodobiteľným spevom, akým ohúrili široko ďaleko zvedavých divákov, ktorí spomínajú na nich dodnes. Nezabudnuteľný zážitok a krásne spomienky majú členovia skupiny na vystúpenie v rámci slovenského festivalu v New Jersey, ako aj na účinkovanie na Červenom námestí pod Kremľom v Rusku. Pre tých menej informovaných pripomeniem, že folkloristi zo Šumiaca sa stali laureátmi mnohých súťaží.  
Aj preto prišli do Šumiaca, obce pod Kráľovou hoľou, 15. Júla 2017 zablahoželať aj finalisti televíznej šou Zem spieva - banskobystrický FS Urpín a Horehronskí chlopi, zoskupenie, ktoré tvoria speváci z horehronských dedín Vernár, Telgárt, Pohorelá a aj Šumiac. Počas programu prevzali ocenenia zaslúžilí členovia FS Šumiačan. Ocenenia prevzali bez ohľadu na to, či  sú aktívni vo FS alebo dôchodcovia a tiež aj potomkovia už zosnulých členov súboru.  
Na históriu tohto súboru si s hrdosťou zaspomínal aj režisér a choreograf FS Šumiačan Marian Čupka: "Prvý súbor, čo bol na Šumiaci, sa volal Jánošíkova družina a v roku 1946 ho založil Juraj Čupka, môj otec, ktorý sa neskôr stal zakladajúcim členom SĽUK-u. Toto teleso preto zaniklo v roku 1949, nemal ho kto viesť. Kým vystupovalo, účinkovalo napríklad na prvom výročí oslobodenia v Prahe, kde vyznamenávali všetkých generálov z druhej svetovej vojny. Vystupovalo po celej republike." Vznik FS pod dnešným názvom sa datuje do roku 1957. "Vtedy sa mladý učiteľ Ján Molent vrátil z vojny a oslovil zakladajúcich členov súboru. Tu sa spievalo všade, v domoch, na horách, pri kosení, hrabaní. Prišiel a povedal vetu: Zakladáme súbor, aby sa naše piesne a tance dostali za hranice nášho chotára a hoci aj do celého sveta," priblížil Čupka.  
V dnešnej dobe má súbor okolo tridsať členov. Vedúcim je Šimon Károly a spoluúčinkuje ľudová hudba Pokošovcov zo Šumiaca. 
O budúcnosť FS Šumiačan sa neobáva. "Našťastie, sme silná generácia, ktorá dokáže naviazať na seba mladých. S nimi treba ešte popracovať, ale keď budú s nami chodiť, nalepí sa na nich to vzácne, čo máme. Naša výhoda je to, že máme dar od Boha, narodili sme sa v tvrdých podmienkach. Naše hlasy nie sú ostré ako pílky, ale krásne malebne zabalené tak, ako naša Kráľová hoľa do týchto nádherných hôr," dodal Čupka.  
Podľa neho aj preto neoficiálnu hymnu Na Kráľovej holi, ktorá napĺňa hlbokú myšlienku slovenskej národnosti, prijmú ľudia skôr od spevákov z dedín spod tejto dominanty Horehronia a srdečnejšie, ako keď ju spieva niekto iný. Náš spolupracovník Peter Poboček nám niekoľkými fotografiami dokresľuje nielen atmosféru osláv 60. výročia vzniku FS Šumiačan, ale aj jeho dnešných protagonistov.  
Spracoval Ondrej Doboš, fotografie Peter Poboček
FOTOGALÉRIA Z OSLÁV
{oziogallery 983}
 
 

5. júna 2017

2017-06-10 / Beseda s Jurajom Červenákom

Zdroj Pozvánky na podujatia z dňa 5. 6. 2017  •  Juraj Široký  •  2

S Červenákom na pivo! Všetkých vás, milovníkov kvalitnej fantasy, pozývame na veľmi neformálne stretnutie s najlepším slovenským fantasy autorom Jurajom Červenákom. Neformálne preto, že hlavným dôvodom nebude prezentovať konkrétny titul, ale autora ako človeka z mäsa a kostí, ktorý má pomerne široké záujmy. Bude možnosť pýtať na čokoľvek (na čo bude Juraj ochotný odpovedať) a dokonca budete môcť autorovi aj pivo zaplatiť. Dostupné Jurajove knihy budú k dipoziícii. Moderovať by mal Ivan Harman z vydavateľ...

19. mája 2017

Bélu Bugára asi omrzel politický život

Zdroj TREND.sk - všetky weby z dňa 19. 5. 2017  •  Juraj Široký  •  4

Názor | Štefan Czucz znamená pre Most-Híd niečo ako svojho času Jozef Brhel s Jurajom Širokým pre Smer-SD. Človek s povesťou otca zakladateľa, sivej eminencie, oligarchu, ktorý z pozadia riadi fungovanie strany aj štátu. Za tejto vlády o ňom bude počuť čoraz viac.

7. mája 2017

Zombie Juraja Širokého prežíva len za cenu čoraz...

Zdroj TREND.sk - všetky weby z dňa 7. 5. 2017  •  Juraj Široký  •  4

Tradičný nitriansky výrobca plastových rúr i iných plastových produktov Plastika, ktorého vlastní kontroverzný podnikateľ Juraj Široký, ukončil vlaňajšok po predchádzajúcich siedmich rokoch ťažkých strát v sumárnom objeme až vyše 25 miliónov eur po prvýkrát s nižšou stratou pod hranicou jedného milióna eur.

3. mája 2017

Váhostav po roku opäť skončil v strate, ďalší škrt dlhov...

Zdroj ekonomika.sme.sk z dňa 3. 5. 2017  •  Juraj Široký  •  7

Stavebnej spoločnosti Juraja Širokého hrozí trojročný dištanc na štátne zákazky

25. apríla 2017

Pre Slovan je prioritou KHL, trénerom zostáva Miloš Říha

Zdroj Spravy.Pozri.sk RSS kanál z dňa 25. 4. 2017  •  Juraj Široký  •  2

BRATISLAVA 24. apríla (WebNoviny.sk) - Miloš Říha zostane tréner hokejistov Slovana Bratislava aj v sezóne 2017/2018. V rozhovore pre oficiálny ligový portál, ktorého prepis priniesol tímový web hcslovan.sk, to potvrdil člen predstavenstva klubu Juraj Široký ml. „Miloš Říha má ešte platný.....

24. apríla 2017

J. Široký ml.: Silnou stránkou Slovana je divácka podpora

Zdroj 24hod.sk z dňa 24. 4. 2017  •  Juraj Široký  •  2

Na archívnej snímke z kongresu Slovenského zväzu ľadového hokeja v Bratislave je Juraj Široký mladší.

27. marca 2017

Široký vlastní Váhostav cez majora z ŠtB

Zdroj ekonomika.sme.sk z dňa 27. 3. 2017  •  Juraj Široký  •  5

Vyšetrovanie ukázalo, že Váhostav pre oligarchu Juraja Širokého vlastní jeho niekdajší nadriadený z americkej misie v ŠtB.

22. januára 2017

E.T. a splnený sen slovenského oligarchu

Zdroj TREND.sk - všetky weby z dňa 22. 1. 2017  •  Juraj Široký  •  5

Dve udalosti tohto týždňa stoja za zmienku – cenová smršť pri energiách a správa o tom, že Juraj Široký sa zobudil jedného dňa ako skutočný vlastník Váhostavu.

18. januára 2017

Široký konečne priznal, že vlastní Váhostav: Zaplatí za...

Zdroj Nový Čas | Najčítanejší online denník na Slovensku z dňa 18. 1. 2017  •  Juraj Široký  •  4

To, o čom sa roky špekulovalo, je už čierne na bielom. Stavebná firma Váhostav, známa pre nadštandardný prísun štátnych zákaziek, patrí podnikateľovi Jurajovi Širokému (63).

17. januára 2017

Široký konečne vyšiel s pravdou von: Ako je to s Váhostavom?

Zdroj RSS - Správy z dňa 17. 1. 2017  •  Juraj Široký  •  3

To, o čom sa dlhé roky len v tichosti hovorilo, je konečne potvrdené čierne na bielom. Podnikateľ Juraj Široký priznal, že vlastní stavebnú firmu Váhostav. Informáciu priniesla ako prvá RTVS.

POTVRDENÉ: J. Široký je majiteľom Váhostavu

Zdroj 24hod.sk z dňa 17. 1. 2017  •  Juraj Široký  •  3

Podnikateľ Juraj Široký je už v registri, ktorý vedie Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO), vedený ako jediný konečný užívateľ výhod stavebnej spoločnosti ...

Váhostav dostal pokutu za schránkové firmy. Majiteľom je...

Zdroj TREND.sk - všetky weby z dňa 17. 1. 2017  •  Juraj Široký  •  3

Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) rozhodol o udelení pokuty pre stavebnú spoločnosť Váhostav za nesprávne údaje v registri skutočných vlastníkov firiem. Skutočným vlastníkom spoločnosti je Juraj Široký starší.

8. decembra 2016

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Zdroj sport.sme.sk z dňa 8. 12. 2016  •  Juraj Široký  •  5

Medzi majiteľmi hokejového klubu je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov, v prípade bol podozrivý aj Juraj Široký.

15. novembra 2016

V Slovane údajne opäť meškajú výplaty. Už ma to nebaví,...

Zdroj sport.sme.sk z dňa 15. 11. 2016  •  Juraj Široký  •  3

V šatni klubu sa vraj objavil aj mecenáš Juraj Široký. Podľa Plus jeden deň musí do Vianoc zohnať dva milióny eur.

31. októbra 2016

Široký chystá ďalší veľkolepý projekt. „Je to Satanova...

Zdroj RSS - Správy z dňa 31. 10. 2016  •  Juraj Široký  •  8

Veritelia Váhostavu, ktorým štát musel vyplatiť dlhy tejto spoločnosti, asi nebudú mať záujem kúpiť si byt či apartmán v novostavbe, ktorú v širšom centre Bratislavy plánuje postaviť spoločnosť prepojená na známeho kontroverzného podnikateľa Juraja Širokého. Ten je naďalej verný svojmu heslu a „neváha a stavia“.

22. augusta 2016

NA PREDAJ CHATA GAZÁRKA,ŠAŠTÍN STRÁZE

Zdroj Novinky realitného trhu za posledné 2 dni z dňa 22. 8. 2016  •  Juraj Široký  •  3

Cena: 36.900 EUR
NA PREDAJ CHATA ,GAZÁRKA Ponúkame Vám na predaj peknú chatu v útulnom prostredí rekreačnej oblasti Gazárka v meste Saštín Stráže. Táto chatová oblasť je vyhľadávaným miestom pre turistov zo širokého okolia, kvôli dobrej dostupnosti, odpočinku a krásnej prírode. Chata sa nachádza v rovinatom teréne, ku ktorej vedie prístupová cesta. Základová doska je robená z kameňa a betónu, chata je celá postavená z dreva. V roku 2015 prešla kompletným ochranným náterom z vonku aj z vnútra. Pozostáva z 3 izieb, kuchynky, wc zo sprchovým kútom a veľkej spoločenskej miestnosti z krbom. V podkroví chaty je 1 izba, predsieň a balkón výhľadom na okolie. Úžitková plocha chaty je približne 52,5m2, spoločná studňa, elektrina 230w, 380w a septik. V blízkom okolí sa nachádza veľké jazero s pieskovou plážou, ideálne na kúpanie, letné športy, rybárčenie a v lesoch zbieranie húb. Cena tejto peknej chaty je 36900 eur. Bližšie informácie ohľadom tejto nehnuteľnosti a obhliadku je možné si dohodnúť na tel.čísle +421 784 324. Predajca: REAL-IN s.r.o Juraj Kamačaj Telefón: +421 907 784 324 Cena: 36900 eur Lokalita: SENICA

26. mája 2016

Váhostav zarába milióny na Bratislavskom hrade, získal...

Zdroj domov.sme.sk z dňa 26. 5. 2016  •  Juraj Široký  •  5

Posledná veľká rekonštrukcia Bratislavského hradu trvá od roku 2008, väčšinu prác vykonal Váhostav zo sféry vplyvu Juraja Širokého.

5. mája 2016

Nové odhalenie z Panama papers: Milióny z predaja Dôvery na...

Zdroj Topky z dňa 5. 5. 2016  •  Juraj Široký  •  7

BRATISLAVA - Milióny zo slovenskej poisťovne rovno na vilu podnikateľa Juraja Širokého? Aj takéto indície sa dajú nájsť v dokumentoch Panama Papers. Tento raz je v tom zapletený bývalý vlastník poisťovne Dôvera, ktorú dnes ovláda finančná skupina Penta.

4. mája 2016

Na Bahamách chcel vilu postaviť Futej, ale pozemky kupoval...

Zdroj TREND.sk - všetky weby z dňa 4. 5. 2016  •  Juraj Široký  •  5

„Náš klient si na Bahamách vyhliadol pozemok a chce si na ňom postaviť dom. Potrebujeme preňho kúpiť bahamskú firmu a založiť účet v tamojšej banke,“ napísal v júni 2012 český právnik Jiří Myslivec panamskej konzultačnej spoločnosti Mossack Fonseca. V novembri 2012 si mal na Bahamách stavať luxusné sídlo podnikateľ z pozadia Smeru-SD Juraj Široký.

25. februára 2016

Kauzy Ficovej vlády: Váhostav neprehliadli, Doprastav išiel...

Zdroj domov.sme.sk z dňa 25. 2. 2016  •  Juraj Široký  •  6

Kým pre Váhostav zo sféry vplyvu Juraja Širokého menil Smer zákon, Doprastav spájaný s lobistom Výbohom škrtol dlhy nenápadnejšie.

11. februára 2016

Doprastav má na dosah najväčšiu železničnú zákazku v histórii

Zdroj ekonomika.sme.sk z dňa 11. 2. 2016  •  Juraj Široký  •  5

Úsek na Považí chcel modernizovať aj Váhostav zo sféry vplyvu oligarchu Juraja Širokého, ale zo súťaže firmu vylúčili.

10. januára 2016

Fico tají, či a za kým bol v hoteli Juraja Širokého

Zdroj domov.sme.sk z dňa 10. 1. 2016  •  Juraj Široký  •  7

Premiér neodpovedá, čo v hoteli robil. Široký tvrdí, že s ním schôdzku nemal.

15. októbra 2015

Za prenájmom SBA stojí podľa Lipšica bývalý spoločník...

Zdroj ekonomika.sme.sk z dňa 15. 10. 2015  •  Juraj Široký  •  8

Minister hospodárstva šéfa štátnej Slovak Business Agency (SBA) Branislava Šafárika podľa Lipšica neodvolá možno preto, že je prepojený na Juraja Širokého.

28. augusta 2015

Váhostav zarába. Veritelia musia na svoje peniaze čakať

Zdroj http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy-117 z dňa 28. 8. 2015  •  Juraj Široký  •  8

Firma Juraja Širokého hlási zisk, pre veriteľov má trpkú príchuť.
Prejdi na stránku:
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 > >>
 

Tituly ďalších článkov

 • Kauza Váhostav nemá konca: Široký drží bobríka mlčanlivosti!, 7. augusta 2015
 • Kauza Váhostav nemá konca: Široký drží bobríka mlčanlivosti!, 7. augusta 2015
 • Široký doteraz nevysvetlil financovanie Váhostavu, 7. augusta 2015
 • Hlina: Polícia na Slovensku stráca rešpekt, je to znak deštrukcie štátu, 4. augusta 2015
 • Ako náš hokej priťahuje mecenášov zo zdravotníctva a schránkových firiem, 24. júla 2015
 • Výsmech veriteľom: Dlhy-nedlhy, Váhostav mal za nepriehľadným múrom megapárty pre 1 500 ľudí!, 17. júla 2015
 • Paródia na víťazstvo Nemečka nad Lintnerom: Slovensko sa smeje ako na Váhostave!, 26. júna 2015
 • Opäť majú kšeft: Váhostav dostal ďalšiu zákazku, 9. júna 2015
 • Opäť majú kšeft: Váhostav dostal ďalšiu zákazku, 9. júna 2015
 • Advokát Širokého na polícii: Odhalí spojenie so schránkami?, 8. júna 2015
 • Advokát Širokého na polícii: Odhalí spojenie so schránkami?, 8. júna 2015
 • Širokého Slovan príde o peniaze. Štátna firma stopla sponzoring, 2. júna 2015
 • VÁHOSTAV-SK: Súd potvrdil ukončenie reštrukturalizácie spoločnosti, 26. mája 2015
 • Šéfka Aliancie Fair-play: Je to výhra Širokého, 26. mája 2015
 • Šéfka Aliancie Fair-play o kauze Váhostav: Je to výhra Širokého, 26. mája 2015
 • Penta dokúpila Dôveru, stala sa jediným vlastníkom: Širokého kauzy jej kazili meno!, 26. mája 2015
 • Maták z Penty: Kauza Váhostav škodí Dôvere, 25. mája 2015
 • Penta ovládne Dôveru. Stane sa jediným vlastníkom, 25. mája 2015
 • OPOZÍCIA: Súd dnes dokonal podvod v kauze Váhostav-SK, 25. mája 2015
 • Dnes sa má rozhodnúť o miliónoch pre veriteľov: 5 scenárov, ako skončí Váhostav, 22. mája 2015
 • Vypočúvanie v kauze Váhostav: Grilovali mladú správkyňu a šéfa firmy, 19. mája 2015
 • Vypočúvanie v kauze Váhostav: Grilovali mladú správkyňu a šéfa firmy, 19. mája 2015
 • Policajti si predvolali riaditeľa aj správkyňu Váhostavu, 18. mája 2015
 • Široký svoj sľub s Váhostavom nedodržal: Na polícii vypovedal šéf firmy, 18. mája 2015
 • S Ficom zatriasol Váhostav, Slováci sú nespokojní s riešením, 17. mája 2015
 • Ľudia sú nespokojní s riešením kauzy Váhostav (grafy), 17. mája 2015
 • ROZHOVOR Likvidátor tunelu desaťročia: Ukázal prepojenie odsúdených zločincov so Širokým!, 15. mája 2015
 • Čo bude s Váhostavom? Sudkyňa má už v rukách reštrukturalizačný plán, 12. mája 2015
 • Slovanu odbíjajú posledné hodiny: Dal si prihlášku do extraligy?, 11. mája 2015
 • Slovanu odbíjajú posledné hodiny: Dal si prihlášku do extraligy?, 11. mája 2015
 • Alojz Hlina ide opäť protestovať pred dom Juraja Širokého, 9. mája 2015
 • Hlina ide opäť protestovať pred Širokého vilu. Autobusy má pripravené, 9. mája 2015
 • Hlina ide opäť protestovať pred Širokého vilu. Autobusy má pripravené, 9. mája 2015
 • Hlina ide opäť protestovať pred dom Širokého, pripravené má dva autobusy, 9. mája 2015
 • Čo prezradil o Váhostave? Široký na mieste, kde by ste ho nečakali, 7. mája 2015
 • Čo prezradil o Váhostave? Široký na mieste, kde by ste ho nečakali, 7. mája 2015
 • Polícia vypočula Juraja Širokého, 7. mája 2015
 • Širokého vystriedal na polícii jeho syn: VIDEO trápneho mlčania a vražedný pohľad Slovákom!, 7. mája 2015
 • Symbolický protest na SNP: Na Hlinu sa prišla pozrieť iba hŕstka ľudí, 4. mája 2015
 • Veľkopodnikateľ konečne nabral odvahu: Povie Široký pravdu o Váhostave?, 4. mája 2015
 • Štát si preverí spojenie schránok a Váhostavu, 4. mája 2015
 • Široký vysvetlí situáciu okolo financovania Váhostavu, 3. mája 2015
 • Tajné stretnutie Moravčíka so Širokým: Šéf Váhostavu všetko vysvetlí, bude démonizovať!, 3. mája 2015
 • Hlina symbolicky protestoval pred vilou Širokého a ešte nekončí, 1. mája 2015
 • Hlina prišiel pred Širokého vilu, nesúhlasí s riešením kauzy Váhostav, 1. mája 2015
 • Hlina prišiel pred Širokého vilu, nesúhlasí s riešením kauzy Váhostav, 1. mája 2015
 • Exekútor u Širokého nepochodil: Vytunelovaných 80 miliónov eur narazilo na Belize a Mexiko!, 1. mája 2015
 • Hlina protestuje pred Širokého vilou: Takto to ďalej nejde!, 1. mája 2015
 • Šéf Váhostavu Moravčík sa dnes večer stretne so Širokým, 30. apríla 2015
 • Opozícia kritizuje pre Váhostav políciu. Politikárčite, odkazuje Kaliňák, 30. apríla 2015
 
 
Partneri: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.