Index vplyvu Ivan Gašparovič - Index vplyvu v politike

Ivan Gašparovič
 
 

Prezident Slovenskej republiky

 
 

CELÁROVÁ: Nezosypem sa, ak to nevyjde, no verím, že si na ZOH zapískam

V historickej budove NR SR na Župnom námestí v Bratislave zložili 27. januára 2010 prezidentovi SR Ivanovi Gašparovičovi sľub členovia Výpravy SR na XXI. Zimné olympijské hry Vancouver 2010. Na archívnej snímke hokejistka Nikoleta ...

 
Týždenný vplyv
PoradieIndexTrend
-0Vplyv / význam zostáva nezmenený
Mesačný vplyv
PoradieIndexTrend
-0Vplyv / význam zostáva nezmenený
Ročný vplyv
PoradieIndexTrend
31.13Vplyv / význam klesá
 

Ako Ivan Gašparovič vplýva na nás posledný rok

Chart.

Články, kde sa vyskytuje Ivan Gašparovič v poslednej dobe

 

4. februára 2018

CELÁROVÁ: Nezosypem sa, ak to nevyjde, no verím, že si na...

Zdroj 24hod.sk z dňa 4. 2. 2018  •  Ivan Gašparovič  •  1

V historickej budove NR SR na Župnom námestí v Bratislave zložili 27. januára 2010 prezidentovi SR Ivanovi Gašparovičovi sľub členovia Výpravy SR na XXI. Zimné olympijské hry Vancouver 2010. Na archívnej snímke hokejistka Nikoleta ...

1. januára 2018

Slovensko 1. januára 2018 oslávi 25. výročie svojho vzniku

Zdroj 24hod.sk z dňa 1. 1. 2018  •  Ivan Gašparovič  •  1

Slávnostná omša, zasvätená vzniku samostatnej Slovenskej republiky sa 1. januára 1993 konala v Dóme Svätého Martina v Bratislave. Na archívnej snímke predseda NR SR Ivan Gašparovič (vľavo), ktorý sa spolu s predsedom vlády SR ...

20. decembra 2017

Rok 2001: Pri zmene ústavy spievala koalícia i opozícia a...

Zdroj Domov.sme.sk - spravodajstvo zo Slovenska - články z dňa 20. 12. 2017  •  Ivan Gašparovič  •  1

Na zmene ústavy, ktorá umožnila vstup do Európskej únie, nebola zhoda do poslednej chvíle. Ivan Gašparovič hovoril o strate suverenity štátu.

29. novembra 2017

Šokujúce slová exprezidenta Gašparoviča. Takto si dôchodok...

Zdroj RSS - Správy z dňa 29. 11. 2017  •  Ivan Gašparovič  •  1

Exprezident Ivan Gašparovič sa cíti nepotrebný. Po tom, ako v roku 2014 skončil v prezidentskom paláci, odišiel po rokoch strávených v politike do dôchodku. Ten mu však nečakane skrížila zákerná choroba, s ktorou sa musela dvojnásobná hlava štátu vyrovnať. Nová životná situácia obrátila Ivanovi Gašparovičovi celý život naruby.

20. novembra 2017

Matečná šokuje. TU by ste ju naozaj nehľadali!

Zdroj RSS - Správy z dňa 20. 11. 2017  •  Ivan Gašparovič  •  1

Skalní fanúšikovia? Tribúny skandovali, fanúšikovia boli vo vytržení. Ministerka pôdohospodásrtva Gabriela Matečná však viac zívala, ako povzbudzovala. V spoločnosti svojho manžela a bývalého prezidenta Ivana Gašparoviča prišla hneď z letiska podporiť svoj milovaný Slovan, ktorý nastúpil proti ruskému klubu Salavat Julafev Ufa.

10. novembra 2017

Tajomstvá v literatúre a „čerešnička na torte“ – historik...

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 10. 11. 2017  •  Ivan Gašparovič  •  1

(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja pripravuje v rámci projektu Tajomstvá v literatúre pre čitateľov a milovníkov histórie jedinečné stretnutie s historikom, prozaikom, publicistom a vydavateľom PhDr. Pavlom Dvořákom. Podujatie, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia www.fpu.sk a ktorý je hlavným partnerom projektu, sa uskutoční v utorok 21. novembra 2017 o 17:00 hod. v priestoroch Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave.
Historik, prozaik, publicista, autor literatúry faktu a scenárista Pavel Dvořák oslávil tohto roku 80 rokov.
Historik, ktorý nechcel dokončiť štúdium histórie. Na otázku, nakoľko je dôležité, aby ľudia poznali svoju históriu odpovedal „Nekladiem si na históriu nejaké vážne ciele. Podľa mňa je zaujímavá, pekné čítanie alebo pozeranie v televízii s poučením. Preto som históriu postavil na príbehoch. Píšem cyklus Stopy dávnej minulosti, čo sú dejiny Slovenska v príbehoch a desiatich zväzkoch. Vyšlo osem zväzkov, som na konci stredoveku, a má to úspech.“
Na besedách v školách nemal problém s pozornosťou detí. Hovorí, že „Deti zaujíma príbeh, ktorý im porozprávam. Urobím z neho kostru historickej kapitoly, na ktorú sa dajú pridať fakty. Cez príbehy sa dostanem napríklad k bitke pri Moháči.“
Pavel Dvořák patrí k najvýznamnejším autorom formujúcim žáner literatúry faktu na Slovensku. Významnou mierou sa zaslúžil o popularizáciu slovenských dejín a prezentáciu historického diania na konkrétnych ľudských osudoch a dramatických udalostiach. Svoju literárnu dráhu začal prózami. Poviedky publikoval v časopise Mladá tvorba, neskôr sa venoval publicistike v novinách a časopisoch.
Napísal vyše dvadsať kníh, tisícky článkov, približne 100 televíznych filmov a nahral zhruba 100 rozhlasových pásiem. Vydal dva diely školskej učebnice dejepisu. Je editorom mnohozväzkových Prameňov k dejinám Slovenska a Slovákov. Je aj autorom literárnych predlôh k televíznym a rozhlasovým umelecko-náučným reláciám z najstarších období histórie nášho územia a mnohých publicistických seriálov z dejín Slovenska.
Za svoju prácu dostal aj viacero ďalších ocenení. Cenu SAV za popularizáciu vedy mu udelili v roku 1994. Nadácia Egona Erwina Kischa ho v rokoch 1994 a 2000 ocenila prestížnou medzinárodnou cenou za oblasť literatúry faktu. V roku 1997 sa stal držiteľom ceny Krištáľové krídlo.
Štátne vyznamenanie Pribinov kríž II. triedy za zásluhy o kultúrny rozvoj SR mu vtedajší prezident SR Ivan Gašparovič udelil v januári 2008.
Milí čitatelia, priaznivci slovenskej histórie a literatúry, pozývame Vás na jedinečné stretnutie s populárnym historikom, prozaikom, publicistom a vydavateľom PhDr. Pavlom Dvořákom, ktoré sa uskutoční 21. novembra 2017 o 17:00 hod. v Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č. 3 v rámci projektu Tajomstvá v literatúre. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia www.fpu.sk a je hlavným partnerom projektu. Obdarujte seba alebo prekvapte svojich blízkych najkrajšími knihami vydavateľstva Rak a venujte im ich aj s podpisom autora. Tešíme sa na Vás, vstup je voľný.
Tatiana Bachňáková
 

21. októbra 2017

EXKLUZÍVNY ROZHOVOR: Gašparovič po rokoch kritizuje Roberta...

Zdroj RSS - Správy z dňa 21. 10. 2017  •  Ivan Gašparovič  •  1

Z prezidentského paláca odišiel pred viac ako troma rokmi. Napriek tomu je v politike stále doma. Jeho rady aj v súčasnosti vyhľadáva dokonca aj premiér Robert Fico. V čase koaličnej krízy dokonca dohováral aj predsedovi parlamentu Andrejovi Dankovi. O tom, ako vníma súčasnú situáciu na politickej scéne, ale aj o kauze jeho nástupcu Andreja Kisku, sa denník Plus JEDEN DEŇ rozprával s bývalým prezidentom Ivanom Gašparovičom (76). 

20. októbra 2017

Exprezident Gašparovič otvorene o svojom vzťahu k Ficovi....

Zdroj RSS - Správy z dňa 20. 10. 2017  •  Ivan Gašparovič  •  1

Z prezidentského paláca odišiel pred viac ako troma rokmi. Napriek tomu jeho spoločnosť vyhľadávajú politické špičky aj dnes. Bývalý prezident Ivan Gašparovič (76) priznal, že premiér Robert Fico s ním riešil napätú situáciu v koalícii v čase krízy.

4. augusta 2017

Gašparovičova dokonalá pretvárka: Tváril sa že nič a takto...

Zdroj RSS - Správy z dňa 4. 8. 2017  •  Ivan Gašparovič  •  1

Potajomky podstúpil ďalšiu operáciu. Exprezidenta Ivana Gašparoviča (76) po boji s rakovinou najnovšie potrápil nebezpečný pruh.

3. augusta 2017

Zdravotné komplikácie exprezidenta Gašparoviča (76): Skončil...

Zdroj RSS - Správy z dňa 3. 8. 2017  •  Ivan Gašparovič  •  1

Bývalému prezidentovi Slovenskej republiky Ivanovi Gašparovičovi (76) skomplikovali život ďalšie zdravotné problémy. Skončil na operačnom stole!

Exprezident Ivan Gašparovič skončil v nemocnici: Nečakaná...

Zdroj Nový Čas | Najčítanejší online denník na Slovensku z dňa 3. 8. 2017  •  Ivan Gašparovič  •  1

Nové zdravotné komplikácie! Exprezident Ivan Gašparovič (76) musel pokojný dôchodok dočasne vymeniť za sterilnú nemocničnú izbu a domáce oblečenie za pacientsku rovnošatu.

17. júla 2017

Oslavy zvrchovanosti pripomínali akciu Smeru, prispeje na ne...

Zdroj domov.sme.sk z dňa 17. 7. 2017  •  Ivan Gašparovič  •  1

Prezidenta Andreja Kisku starosta Starej Bystrice Ján Podmanický na oslavy nepozval, no prišiel Ivan Gašparovič, ktorý mal k Smeru blízko.

8. júla 2017

Gašparovič: Slovenská deklarácia rozpad Československa...

Zdroj domov.sme.sk z dňa 8. 7. 2017  •  Ivan Gašparovič  •  1

Bývalý prezident Ivan Gašparovič tvrdí, že v tom čase bolo už viac-menej jasné, že Československo ako spoločný štát skončí.

10. januára 2017

Exprezidenti obedovali s Kiskom. Hovorili aj o extrémizme

Zdroj domov.sme.sk z dňa 10. 1. 2017  •  Ivan Gašparovič  •  3

Rudolf Schuster a Ivan Gašparovič diskutovali s prezidentom na tradičnom novoročnom obede.

Exprezidenti odporúčajú Kiskovi, aby svojich poradcov...

Zdroj 24hod.sk z dňa 10. 1. 2017  •  Ivan Gašparovič  •  3

Na snímke prezident SR Andrej Kiska (v strede) so svojimi predchodcami Rudolfom Schusterom (vľavo) a Ivanom Gašparovičom (vpravo) na tradičnom spoločnom novoročnom obede v Bratislave 10. januára 2017.

12. decembra 2016

FOTO: Vychádza román Verte cisárovi z pera Antona Hykischa

Zdroj 24hod.sk z dňa 12. 12. 2016  •  Ivan Gašparovič  •  4

Na snímke zľava exprezident SR Ivan Gašparovič, guvernér NBS Jozef Makúch, autor knihy Anton Hykisch, exprezident Rudolf Schuster a moderátorka Alena Heribanová počas krstu knihy Antona Hykischa Verte cisárovi 12. decembra 2016 v ...

25. novembra 2016

Nezvyčajné stretnutie Danka, Druckera, Flašíka a Ivana...

Zdroj RSS - Správy z dňa 25. 11. 2016  •  Ivan Gašparovič  •  4

Nezvyčajné stretnutie. Predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) s ministrom zdravotníctva Tomášom Druckerom (Smer) a exprezidentom Ivanom Gašparovičom aj Fedorom Flašíkom sa včera stretli na mieste, ktoré by radšej nikdy nemuseli navštíviť. S výnimkou ministra Druckera tam totiž všetci bojovali o svoje zdravie.

20. októbra 2016

EXKLUZÍVNE Papaláši v ohrození, tajné plány v Limbachu:...

Zdroj Topky z dňa 20. 10. 2016  •  Ivan Gašparovič  •  6

BRATISLAVA - Obyvatelia obce Limbach na západnom Slovensku na čele so starostkou sú pobúrení, šíri sa medzi nimi vlna nepokojov. V lukratívnej časti, kde bývajú prominenti ako bývalý prezident Ivan Gašparovič a hokejista Miroslav Šatan, má vyrásť jeden z najväčších projektov integrácie Rómov a sociálne znevýhodnených skupín obyvateľstva. Topky získali exkluzívne podrobnosti od nemenovaného zdroja, ktorý stojí v pozadí projektu.

10. októbra 2016

Gašparovič (75) sa kajal za trapas s Kováčom († 86): Ako to...

Zdroj RSS - Správy z dňa 10. 10. 2016  •  Ivan Gašparovič  •  3

Stihli si vysvetliť dávne prehrešky? Veta „Gusto, poď to dokončiť. Mňa tam volajú k tomu starému ch*jovi“, ktorá v roku 1996 zaznela z úst Ivana Gašparoviča na adresu dnes už nebohého prezidenta Michala Kováča, rezonovala v politických kuloároch dlhé roky. Pár dní od smrti exprezidenta Kováča sa Gašparovič k pamätnému výroku vrátil.

9. októbra 2016

Gašparovič si zaspomínal na Kováča: Vysvetlil, kde vznikli...

Zdroj Topky z dňa 9. 10. 2016  •  Ivan Gašparovič  •  4

BRATISLAVA – Bývalý prezident SR Ivan Gašparovič nemal s exprezidentom Michalom Kováčom problémy, uviedol v dnešnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 s tým, že si veci dokázali vydiskutovať.

Viac článkov tu...

 
 
Partneri: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.