Index vplyvu Ján Mucha - Index vplyvu v športe

Ján Mucha
 
 

Ján Mucha sa zranil, v tejto sezóne si už zrejme nezachytá

BRATISLAVA 3. mája (WebNoviny.sk) - Brankár futbalového Slovana Bratislava Ján Mucha je zranený, v tejto sezóne si už asi nezachytá. Sono odhalilo natrhnutie v pravom zadnom stehennom svale. Bolesti som mal už predtým, chytával som aj s pomocou liekov. Myslel som si, že to bude len drobné zranenie,.....

 
Týždenný vplyv
PoradieIndexTrend
-0Vplyv / význam zostáva nezmenený
Mesačný vplyv
PoradieIndexTrend
19.1Vplyv / význam zostáva nezmenený
Ročný vplyv
PoradieIndexTrend
27.10Vplyv / význam klesá
 

Ako Ján Mucha vplýva na nás posledný mesiac

Chart.

Ako Ján Mucha vplýva na nás posledný rok

Chart.

Články, kde sa vyskytuje Ján Mucha v poslednej dobe

 

4. mája 2017

Ján Mucha sa zranil, v tejto sezóne si už zrejme nezachytá

Zdroj Spravy.Pozri.sk RSS kanál z dňa 4. 5. 2017  •  Ján Mucha  •  0

BRATISLAVA 3. mája (WebNoviny.sk) - Brankár futbalového Slovana Bratislava Ján Mucha je zranený, v tejto sezóne si už asi nezachytá. Sono odhalilo natrhnutie v pravom zadnom stehennom svale. Bolesti som mal už predtým, chytával som aj s pomocou liekov. Myslel som si, že to bude len drobné zranenie,.....

10. marca 2017

Brankára Slovana Muchu trápila bolesť hlavy, prečo chytal s...

Zdroj RSS - Šport z dňa 10. 3. 2017  •  Ján Mucha  •  0

Slovanisti urobili významný krok k úspechu v Slovnaft Cupe, keď vo štvrťfinále hranom na jeden víťazný zápas vyradili Trenčín (3:1). V bráne belasých si prežil muky Ján Mucha (34). Srdciar na pohľadanie odchytal duel s otrasom mozgu a hneď od úvodu sa mu točila hlava ostošesť.

26. februára 2017

Vittekov veľkolepý návrat do belasého: Aké prískočné musel...

Zdroj RSS - Šport z dňa 26. 2. 2017  •  Ján Mucha  •  0

Legenda bratislavského Slovana Róbert Vittek (34) zažila bláznivú sedemgólovú premiéru proti majstrovskému Trenčínu (4:3). „Viťo“ si obliekol belasý dres po polročnej prestávke. Spoluhráči si nevedia vynachváliť návrat skúseného borca, ktorý je v kabíne vzorom. Spoluhráč Ján Mucha (34) prezradil, aké „prískočné“ musel priniesť do kabíny.

19. februára 2017

Bojoval za vlasť

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 19. 2. 2017  •  Ján Mucha  •  1

Dňa 22.12.2016 sa dožil krásneho jubilea 95 rokov Jozef Špitál z Veľkých Teriakoviec, okres Rimavská Sobota.
Narodil sa 22.12.1921 v Zákamennom, okres Námestovo. Rodičia maloroľníci ťažko zadovažovali poživeň. Tak aj mladý Jožko ako školák slúžil u bohatých gazdov. Po skončení základnej školy odišiel slúžiť do Sučian pri Martine k majiteľovi parnej píly. Zažil ešte dopravu dreva po riekach pltníkmi.
Dňa 10.10.1942 narukoval k 4. pešiemu pluku do Dolného Kubína. Po osemmesačnom výcviku 28. júna 1943 boli vyslaní ako spojenci Wehrmachtu na východný front. Prvou zástavkou bol Geničesk v Krymskej oblasti. Tu boli rozdelení a Jožko Špitál sa dostal na ostrov Birjučij v Azovskom mori. Koncom októbra dostasli rozkaz k ústupu a ustúpili až k Novej Askánii pri Dnepri. Väčšina slovenských vojakov nechcela bojovať proti slovanským bratom. Tak sa začali jednotlivci, ale aj celé roty „tratiť“.
Tak aj skupina 42 vojakov, medzi nimi aj Jožko Špitál s dvomi dôstojníkmi, jedným z nich bol zástupca veliteľa Alexander Mucha, nad ránom 1. novembra 1943 prešla bez boja cez frontovú líniu k Červenej armáde. Keď veliteľ Červenej armády zistil, že sa jedná o Slovákov a chcú bojovať s nimi proti Nemcom, pridelil im vojaka na koni a ten ich odviedol do dedinky Timošenka, kde nasadli na vlak a po 21 dennej ceste vlakom dorazili do zberného tábora Usmaň, kde boli už aj iní slovenskí vojaci, ktorí prebehli už skôr. Tu strávili aj Vianoce 1943 a nový rok 1944, ďaleko od svojich rodín. Tu ich navštívil aj z Československého veľvyslanectva v Moskve Zdeněk Fierlinger a Marek Čulen. V Usmani ich hlavnou náplňou bolo rúbanie dreva v lese a zásobovanie tábora drevom, pretože bola tuhá zima a zásobovať sa museli sami.
Začiatkom januára boli odtransportovaní do Jefremova a pridelení do formujúcej sa 2. československej paradesantnej brigády v ZSSR. Dňa 17. januára 1944 bol im vydaný prvý rozkaz, ktorý prene určoval zmysel a ciele prarabrigády. Napriek tuhej zime započal tvrdý výcvik, včítane zoskokov s padákom. Každý musel absolvovať minimálne 7 zoskokov. Počas základného výcviku brigáda absolvovala viac ako 13.500 zoskokov.
Následne paradesantnú brigádu presunuli k Proskurovu. To znamenalo, že domovina bola zasa bližšie. Tak bojová cesta jubilanta viedla až k Dukle. Tu sa dozvedeli, že budú nasadení do boja cez Dukliansky priesmyk, aby Červená armáda čím skôr prenikla na Slovensko na pomoc SNP. Do priamých bojov bola brigáda nasadená 8. septembra 1944 a za 9 dní krvaných bojov postúpila len o 20 km. Brigáda stratila v bojoch viac ako 600 vojakov. Pri dobýjaní kóty 534 Jožko Špitál spolu s Jožkom Repiským dostali za úlohu nadviazať rádiové spojenie s velením práporu. Pri presune ich zasiahol delostrelecký granát. Veliteľ bol na mieste mŕtvy, Jožko Špitál bol ranený a tlaková vlna mu naviac pretrhla ušný bubienok a od tejto udalosti na jedno ucho nepočuje. Po dobytí kóty bol prápor brigády stiahnutý k odpočinku. Počas oddychu im bolo oznámené, že 1.500 príslušníkov brigády bude presunutých na pomoc SNP letecky na letisko Tri Duby.
Dňa 1.10.1944 časť brigády po niekoľkokrát odloženom štarte pre zlé počasie konečne pristála na Troch Duboch. Po sformovaní pri Badíne bola rota pod velením Jána Tótha, v ktorej bol začlenený aj Jozef Špitál, presunutá ku Kalnej nad Hronom k posilneniu obrannej línie. Počas obranných bojov sa neraz aj na Jožka pozerala smrť. No šťastie a odhodlanie mu priali, a tak po potlačení povstania jeho skupina prešla do hôr a pripojila sa k partizánskej brigáde kpt. Jegorova a Jozef Špitál bol zaradený do skupiny por. Gajdina. Skupina operovala za častých presunov v Slovenskom Rudohorí a slobody sa dočkala pri Brezne, kedy sa spojila s rumunskými vojakmi, bojujúcimi v rámci 2. ukrajinského frontu. No cesta v uniforme mu skončila až 12.12.1945, kedy bol preradený v Levoči do záloh.
No civilný život v mieri sa s Jožkom Špitálom nemaznal a pripravoval mu vždy nejaké nástrahy. Po skončení v armáde sa zamestnal najskôr vo Svite ako robotník v Chemosvite. Tu si postupne rozširoval kvalifikáciu v rozličných profesiách. V roku 1947 sa oženil so svojou priateľkou Rozáliou Svinčákovou zo Zákamenného. Spoločne mali 3 deti – Martu, Jožka, Štefana. V roku 1953 manželka náhle zomrela. Ako muž sa musel s výchovou troch detí dosť obracať. Jožko Špitál sa oženil druhý raz s Máriou Večerekovou, taktiež zo Zákamenného, ale žijúcej v Rimavských Janovciach. V roku 1955 sa zosobášili a mali spolu ešte Marienku a Yvetku. Svadba bola aj dôvodom, že v roku 1961 sa presťahovali do okresu Rimavská Sobota. Zamestnal sa v SLZ v Hnúšti, kde pracoval až do odchodu do dôchodku.
Pri našich stretnutiach vždy zdôrazňoval, že nebol žiadny hrdina, lebo on „bojoval za vlasť“! Preto som si dovolil tieto jeho slová použiť ako nadpis článku.
V lete 2016 Jožka navždy opustila milovaná manželka. Jej stratu znáša ťažko, čo sa pričinilo aj na zhoršení jeho zdravia.
Milý Jožko, aj touto cestou všetci Tvoji priatelia, blízki, antifašisti Ti prajeme k Tvojim krásnym 95. narodeninám pevné zdravie a veľa elánu do ďalších rokov života.
JUDr. Jozef Pupala,
predseda HoDoK ObV SZPB Rimavská Sobota
 

21. novembra 2016

O najlepšej svetovej jedenástke rozhodnú premiérovo i Slováci

Zdroj Profutbal.sk z dňa 21. 11. 2016  •  Ján Mucha  •  5

„Na Slovensku chýbala asociácia, ktorá by zastrešovala profesionálnych futbalistov a podala im pomocnú ruku v prípade, že to budú potrebovať,“ objasnil zakladateľ, prezident ÚFP a zároveň brankár Slovana Ján Mucha

29. augusta 2016

Brankár Mucha bude reprezentácii chýbať: Prednosť dostala...

Zdroj RSS - Šport z dňa 29. 8. 2016  •  Ján Mucha  •  5

Od reprezentácie si oddýchne. Skúsený slovenský brankár Ján Mucha nefiguruje v nominácii trénera národného mužstva na najbližší kvalifikačný súboj proti Anglicku o postup na MS v Rusku. Dôvod? Chce sa viac venovať rodine, no "nároďáku" je ochotný kedykoľvek pomôcť a kamarátom bude fandiť na diaľku.

28. augusta 2016

Derby Trnavy so Slovanom bolo bez gólov: Kde ste boli, páni...

Zdroj RSS - Šport z dňa 28. 8. 2016  •  Ján Mucha  •  4

Viac by tomu svedčali góly. Zhodli sa brankári Spartaka Trnava a Slovana Bratislava po remíze 0:0 v šlágri Fortuna ligy. Práve Adam Jakubech medzi troma žrďami Spartaka a Ján Mucha, ktorý strážil svätyňu belasých, si mohli povedať: „My sme si robotu urobili, ale kde boli strelci?“

1. augusta 2016

Podbrezová stále bez prehry, Mucha: Hlúpe chyby (video)

Zdroj Profutbal.sk z dňa 1. 8. 2016  •  Ján Mucha  •  3

"Ak dnes chcete uspieť, musíte bojovať, jazdiť, až potom rozhoduje tá kvalita, ktorá je navyše. Podbrezová fantasticky bránila, bojovala, chcela dať gól a podarilo sa jej získať tri body,“ zhodnotil Ján Mucha

7. júla 2016

Papavasiliou už vyslal do Lotyšska asistenta: Je dobré, že...

Zdroj Profutbal.sk z dňa 7. 7. 2016  •  Ján Mucha  •  3

"Nič sa s tým nedá robiť, je to tak ako to je. Ale viac-menej sme na to aj boli pripravení, lebo sme mali isté informácie, že sa to môže stať," prezradil Ján Mucha

27. júna 2016

Slovan začne v Európskej lige proti albánskej Tirane

Zdroj Spravy.Pozri.sk RSS kanál z dňa 27. 6. 2016  •  Ján Mucha  •  3

Bratislava 27. júna (TASR) - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava štartujú v utorok o 18.00 SELČ na pôde albánskeho FK Partizani Tirana účinkovanie v prvom predkole Európskej ligy UEFA. Tréner Nikki Papavasiliou môže rátať už aj s reprezentačnou trojicou Ján Mucha, Kornel Saláta a Tamás Priskin, ktorá.....

3. apríla 2016

Milinkovič hovorí o zaslúženom triumfe, Michalík: Krutá...

Zdroj Profutbal.sk z dňa 3. 4. 2016  •  Ján Mucha  •  4

"Čo sa týka pokutových kopov, tak pri prvom sa mi to ťažko hodnotí a pri druhom som videl ruku. Sme spokojní s troma bodmi a ideme ďalej," zhodnotil zápas brankár Ján Mucha

1. apríla 2016

Ján Mucha má za sebou tvrdú šichtu: Za hráčov loboval 4...

Zdroj RSS - Šport z dňa 1. 4. 2016  •  Ján Mucha  •  5

Nespí na vavrínoch. Len tri mesiace od prvých rozhovorov slovenských profesionálnych futbalistov sa iniciátor hráčskej asociácie u nás Ján Mucha (33) stretol vo Viedni s najvyššími predstaviteľmi Medzinárodnej federácie profesionálnych futbalistov (FIFPro). Chcel totiž doladiť náš vstup do tohto spoločenstva. O čom sa bavili a aké sú detaily stretnutia?

31. marca 2016

V slovenskom futbale sa chystá razantná zmena: Čo riešil...

Zdroj RSS - Šport z dňa 31. 3. 2016  •  Ján Mucha  •  4

Len tri mesiace od prvého stretnutia slovenských profesionálnych futbalistov iniciátor hráčskej asociácie u nás Ján Mucha (33) podnikol ďalšie kroky, aby sme boli prijatí za oficiálneho člena Medzinárodnej federácie profesionálnych futbalistov (FIFPro).

24. marca 2016

Kozák má v zostave jasno, v bránke dostane šancu Mucha

Zdroj Pravda.sk - Šport - Futbal - Hokej z dňa 24. 3. 2016  •  Ján Mucha  •  5

Na štvrtkovej podvečernej predzápasovej tlačovej besede prezradil, že medzi tri žrde sa postaví Ján Mucha.

21. marca 2016

Brankár Ján Mucha otvorene: Prečo chcel skončiť v...

Zdroj RSS - Šport z dňa 21. 3. 2016  •  Ján Mucha  •  6

Brankár Ján Mucha (33), je už dlhé obdobie neoddeliteľnou súčasťou našej reprezentácie, ktorá má dnes zraz v Senci pred štartom prípravy na ME. V jeho úspešnej kariére však boli aj chvíle, keď futbal išiel bokom. Nielen o svojom nečakanom návrate na Slovensko, ale aj silnom príbehu v rodine, vyrozprával v rozhovore pre Plus JEDEN DEŇ.

Brankár Ján Mucha otvorene: Prečo chcel skončiť v...

Zdroj RSS - Šport z dňa 21. 3. 2016  •  Ján Mucha  •  5

Brankár Ján Mucha (33), je už dlhé obdobie neoddeliteľnou súčasťou našej reprezentácie, ktorá má dnes zraz v Senci pred štartom prípravy na ME. V jeho úspešnej kariére však boli aj chvíle, keď futbal išiel bokom. Nielen o svojom nečakanom návrate na Slovensko, ale aj silnom príbehu v rodine, vyrozprával v rozhovore pre Plus JEDEN DEŇ.

13. marca 2016

Zlaté Moravce sa radujú zo "zlatého" bodu, Kubík: Boli sme...

Zdroj Profutbal.sk z dňa 13. 3. 2016  •  Ján Mucha  •  5

„Je normálne, že proti nám sa súper bude zatvárať na svojej polovici a bude hrať na brejky. My však musíme byť na to pripravení,“ tvrdí gólman Slovana Ján Mucha

22. decembra 2015

Mucha: V živote sú chvíle, keď je futbal na 150. mieste

Zdroj Pravda.sk - Šport - Futbal - Hokej z dňa 22. 12. 2015  •  Ján Mucha  •  3

Po desiatich rokoch sa vrátil na Slovensko. Brankár Ján Mucha si po pobyte v Poľsku, Anglicku a Rusku obliekol dres bratislavského Slovana a opäť si zachytal v slovenskej lige.

12. augusta 2015

Lietava: Príchodom skúsených hráčov by sa mala kvalita...

Zdroj sport.sme.sk z dňa 12. 8. 2015  •  Ján Mucha  •  7

Ľuboš Kamenár, Ján Mucha, Tomáš Ďubek či Martin Jakubko. Na Slovensko sa pred novou sezónou vrátili viacerí skúsení futbalisti.

30. júla 2015

VIDEO: Výstava Mucha, Muchy, Muchovci otvorila festival...

Zdroj Spravy.Pozri.sk RSS kanál z dňa 30. 7. 2015  •  Ján Mucha  •  7

Žilina 30. júla (TASR) – Výstava Mucha, Muchy, Muchovci, na ktorej predstavujú v priestoroch Makovického domu v Žiline František, Alojz a Štefan Muchovci výtvarné diela, drevené plastiky, fotografie a hudobné nástroje, dnes otvorila 53. ročník terchovského medzinárodného folklórneho festivalu Jánošíkove.....

Viac článkov tu...

 
 
Partneri: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, RSS reader TV, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Trapasy, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Ponuky práce v zdravotníctve, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids, Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.