Index vplyvu Dobroslav Trnka - Index vplyvu v politike

Dobroslav Trnka
 
 

Odvolaním v prípade Dobroslava Trnku sa bude zaoberať 1. disciplinárna komisia

BRATISLAVA - Odvolaním námestníka Generálnej prokuratúry (GP) SR Jozefa Szabóa vo veci disciplinárne stíhaného bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku sa bude v budúcnosti zaoberať 1. odvolacia disciplinárna komisia. Informovala o tom hovorkyňa GP SR Jana Tökölyová.

Dobroslav Trnka aktuálne...

Poradie: 8Index vplyvu:
Týždenný vplyv
PoradieIndexTrend
-0Vplyv / význam zostáva nezmenený
Mesačný vplyv
PoradieIndexTrend
17.2Vplyv / význam zostáva nezmenený
Ročný vplyv
PoradieIndexTrend
14.89Vplyv / význam klesá
 

Ako Dobroslav Trnka vplýva na nás posledný mesiac

Ako Dobroslav Trnka vplýva na nás posledný rok

Články, kde sa vyskytuje Dobroslav Trnka v poslednej dobe

 

11. januára 2021

Odvolaním v prípade Dobroslava Trnku sa bude zaoberať 1....

Zdroj Topky z dňa 11. 1. 2021  •  Dobroslav Trnka  •  0

BRATISLAVA - Odvolaním námestníka Generálnej prokuratúry (GP) SR Jozefa Szabóa vo veci disciplinárne stíhaného bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku sa bude v budúcnosti zaoberať 1. odvolacia disciplinárna komisia. Informovala o tom hovorkyňa GP SR Jana Tökölyová.

6. januára 2021

Žilinka dal opätovne preskúmať konanie Trnku v prípade...

Zdroj Topky z dňa 6. 1. 2021  •  Dobroslav Trnka  •  0

BRATISLAVA - Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka dal opätovne preskúmať konanie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku v prípade prevodu bytového domu Glance House v Bernolákove. Žilinka to uvádza na svojom profile na sociálnej sieti.

14. decembra 2020

Vyšetrovanie Trnku v kauze Gorila je pred ukončením

Zdroj Pravda.sk - Domáce z dňa 14. 12. 2020  •  Dobroslav Trnka  •  0

NAKA obvinila exgenerálneho prokurátora Dobroslava Trnku v druhej polovici decembra 2019 zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Vyšetrovanie Dobroslava Trnku v kauze Gorila je pred...

Zdroj Slovensko z dňa 14. 12. 2020  •  Dobroslav Trnka  •  0

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil Dobroslava Trnku v druhej polovici decembra 2019 zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

19. októbra 2020

Trnku oslobodili, ale aj uznali vinným

Zdroj 24hod.sk z dňa 19. 10. 2020  •  Dobroslav Trnka  •  0

Bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku 3. disciplinárna komisia Generálnej prokuratúry SR oslobodila v prvom bode spod displinárneho obvinenia.

Je rozhodnuté! Dobroslava Trnku oslobodili, ale aj uznali...

Zdroj Nový Čas | Najčítanejší online denník na Slovensku z dňa 19. 10. 2020  •  Dobroslav Trnka  •  0

Bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku 3. disciplinárna komisia Generálnej prokuratúry (GP) SR oslobodila v prvom bode spod displinárneho obvinenia.

Trnka zostáva prokurátorom aj po rokoch škandálov...

Zdroj Slovensko – Denník N z dňa 19. 10. 2020  •  Dobroslav Trnka  •  0

Disciplinárna komisia potrestala Dobroslava Trnku zrážkou z platu za jeho vyjadrenia o prepustení Jozefa Majského z väzby. Pri nahrávke jeho rozhovoru s Marianom Kočnerom o Gorile dôvod na trest nevideli.

Advokátka Trnku tvrdí, že je nevinný: Generálna prokuratúra...

Zdroj Topky z dňa 19. 10. 2020  •  Dobroslav Trnka  •  0

BRATISLAVA - Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka sa nedopustil žiadneho disciplinárneho priestupku, ktoré sú mu kladené za vinu, a ani nespáchal trestný čin. Disciplinárna komisia Generálnej prokuratúry (GP) SR by ho mala oslobodiť. Uviedla vo svojej záverečnej reči advokátka Trnku Mária Kodajová.

Disciplinárna komisia znížila Trnkovi plat na tri mesiace:...

Zdroj Topky z dňa 19. 10. 2020  •  Dobroslav Trnka  •  0

BRATISLAVA - Bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku 3. disciplinárna komisia Generálnej prokuratúry (GP) SR oslobodila v pondelok spod disciplinárneho obvinenia v prípade vyjadrení pre televíziu Markíza ohľadne nahrávky s Marianom K. V časti rozhovoru o prepustení Jozefa Majského z väzby ho uznala za vinného. Za toto previnenie mu znížila plat o 15 percent na tri mesiace.

4. októbra 2020

V Rožňave sa predsa spievalo

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 4. 10. 2020  •  Dobroslav Trnka  •  1

Kto spočíta množstvo telefonátov a mailových správ, ktoré sa od začiatku septembra rozbehli medzi členmi predsedníctva JDS v podstate s rovnakou témou: „Budeme môcť ísť do Rožňavy? Bude 21. ročník alebo nie? Za akých podmienok?...“ Každý z predsedov v ôsmich KO JDS a rovnako aj členovia ústredia JDS totiž veľmi dobre vedia, koľko príprav, námahy, osobného nasadenia mnohých členov aj funkcionárov JDS obnáša príprava celoslovenských podujatí. A práve v Rožňave, teda aj v KO JDS Košice, sa už viacero mesiacov intenzívne pripravovala tradičná Celoslovenská prehliadka speváckych súborov seniorov. Podľa stupňujúcich sa karanténnych opatrení sa neustále upravoval jej scenár aj organizačné podmienky, lebo s nákazou COVID 19 naozaj nemožno žartovať.
Napokon 23. septembra sa zišli v mestskom kultúrnom stredisku OKC v Rožňave v pôsobivom priestore a sále divadla Actores spevácke skupiny z rôznych končín Slovenska a 21. ročník celoslovenskej prehliadky speváckych súborov seniorov sa stával skutočnosťou. S ohľadom na karanténne opatrenia nemohli do Rožňavy pricestovať početnejšie súbory, len spevácke skupiny do počtu 12 členov vrátane hudobného sprievodu.
Organizátori prehliadky – predsedníctvo KO JDS Košice a OO JDS aj MsO JDS Rožňava - do poslednej chvíle organizačne prispôsobovali podmienky realizácie tohto veľmi obľúbeného podujatia seniorov meniacim sa a zhoršujúcim požiadavkám karantény. Ohrozený začal byť samotný program, keď na poslednú chvíľu odhlásili svoju účasť až štyri súbory. Ešte šťastie, že kraj Košice aj samotný okres Rožňava nemajú núdzu o spevácke skupiny či folklórne súbory v rámci svojich ZO JDS. Stačila vyrieknutá prosba cez mobil, a počet plánovaných vystúpení bol opäť plný. Škoda, že počet divákov nesmel narastať, lebo záujem domácich seniorov o Prehliadku po tomto kroku ešte viac zosilnel.
Pred 10:00 hodinou vítala účastníkov prehliadky vo vestibule OKC ľudová hudba Ondreja Hlaváča z Gočova a pridali sa spevom aj speváci – seniori z Vlachova. Pracovníci OKC, poverení dezinfekciou rúk aj meraním telesnej teploty, boli na účastníkov podujatia primerane prísni. Zasadací poriadok v divadelnej sále presne určoval možné obsadenie miest s dodržiavaním povinných odstupov. Trochu ťažšie sa dali spoza rúšok rozpoznať známe tváre, oproti predošlým ročníkom nebolo vo vstupnej hale toľko spevu, hlasných rozhovorov a hlučných zvítaní. Avšak srdečnosť prijatia sa dala rozpoznať aj spoza rúšok.
Práve veľká dávka srdečnosti zaznela z pódia divadelnej sály hneď v úvodnej piesni a príhovore moderátorky programu Katky Birkovej-Strojnej, zanietenej milovníčky folklóru, ktorá popri svojom zamestnaní na VÚC Košice aktívne moderuje o. i. obľúbenú reláciu v RTVS "KAPURA". Po jej uvítaní členovia baníckeho spolku v spolupráci so speváckou skupinou Pekná dolinka z Vlachova pripomenuli všetkým prítomným v sále banícku históriu Rožňavy prednesom podmanivej starodávnej Hymny baníkov a veršami básnika Ondreja Nagaja sa prihovoril vedúci Peknej dolinky JUDr. Ján Klobušník.
Predseda KO JDS Košice Ján Matúško privítal účastníkov Prehliadky od Malaciek počnúc až po obec Komárany v okrese Vranov nad Topľou a tiež prítomných hostí: predsedu VÚC Košice Ing. R. Trnku, primátora Rožňavy M. Domika, prednostu OÚ Rožňava Ing. Annu, riaditeľa SIC Malacky M. Bertoviča, poslancov VÚC Košice Ing. Š. Baštáka - starostu Slavošoviec, Ing. Petríka - starostu Margecian, J. Nagya, starostku Rakovnice Ing. R. Uhrinovú, starostku Rudnej Mgr. H. Horváthovú, JUDr. M. Jankovičovú - právne poradenstvo a expert na energetiku, starostu Jablonova nad Turňou Ing. S. Zubrického a umeleckého vedúceho divadla Actores Rožňava R. Kobezdu. Predsedníctvo JDS zastupovali podpredsedovia JDS V. Pokorná a PhDr. A. Luknár, A. Petričová, predsedníčka KO JDS Prešov, Dr. Michal Kotian, predseda KO JDS Žilina a Mgr. D. Luknárová, šéfredaktorka časopisu 3. vek. Slávnostnými príhovormi pozdravili účastníkov Prehliadky predseda VÚC Košice Ing. Rastislav Trnka aj primátor Rožňavy Michal Domik, ktorí – povedané ich slovami – radi prevzali záštitu nad celým týmto seniorským podujatím, lebo si ctia múdrosť šedín, ale aj oceňujú množstvo aktivít, ktoré organizuje JDS prostredníctvom svojich členov - seniorov po celom Slovensku.
Prehliadku speváckych skupín otvorilo vystúpenie členiek a členov súboru Salatín z Liptovských Sliačov, okr. Ružomberok. Pod vedením Sebastiána Laka a v sprievode harmoniky hneď navodili v sále veselú náladu. Obdiv publika iste patril aj k ich krojom, hlavne ženským – ako keby zrazu ožil nejeden zo známych obrazov Martina Benku.
Spevácka skupina Gelničanka, ktorá pôsobí od r. 2005 pri KD v Gelnici, uviedla ako prvú pieseň o svojom meste. Práve touto piesňou otvorili už množstvo svojich vystúpení nielen po Slovensku, ale aj na speváckych prehliadkach v Ostrave, Východnej či na Ukrajine. Pod vedením Janky Kiseľovej a harmonikára p. Opremčáka obveselili publikum žartovnými pesničkami svojho kraja. Pútali pozornosť aj nádherne vyšívanými blúzkami s motívom červených makov i červenými lodičkami.

Malinka – spevácka skupina z MsO JDS Malacky nastúpila na javisko v belaso- bielom oblečení a predstavila sa kytičkou piesní zo Záhoria. Pod vedením Mgr. Oľgy Ballayovej a za sprievodu harmonikára Pavla Sýkoru upútala pozornosť publika viachlasnou úpravou známej piesne Išeu Macek do Mauacek... ako aj precíznou dynamikou prednesu ďalších piesní. Z potlesku divákov sa iste tešila aj vedúca tohto kolektívu p. Daniela Bukovská a predsedníčka OO JDS Malacky p. Ružena Mrázová.

Vraj ako ďaleko je z Malaciek, teda Bratislavského kraja, do Vranova nad Topľou v Prešovskom kraji, spýtala sa v sprievodnom slove moderátorka Katka, keď uvádzala spevácku skupinu Lipka z obce Komárany. A hneď na ňu aj prezradila, že jej členkám trvalo len mesiac, pokým si ušili kroje, v ktorých vystupujú. Zemplínske pesničky aj s typickou karičkou v závere pekne aj veselo zneli v dvojhlasnej úprave v sprievode husieľ a heligónky. Na heligónke hrala p. Eva Mihalčinová a huslista Bartolomej Ragančík je súčasne vedúcim súboru, ktorý funguje od r. 2013 a už sa stihol dobre zapísať na viacerých folklórnych podujatiach nielen po Zemplíne. Ďalšia spevácka skupinka Bučina z obce Pača obohatila pestrú paletu nárečí v odspievaných piesňach nárečím Gemera, tak blízkym rusínskemu jazyku. „Tak nás bude slyšno...“ a veru aj bolo a popri speve bolo možné obdivovať takú verziu ženského kroja, ku ktorej patria aj čižmy, biele vyšívané zástery a kašmírové ručníky.

Veľmi pestrý koncert speváckych skupín uzavieral domáci súbor Hlas Slanej z Plešivca, okr. Rožňava, vedený skúseným hudobným pedagógom Mgr. Ladislavom Máteom. Nakoľko v tejto lokalite Slovenska často počuť vedľa seba slovenský aj maďarský jazyk, súbor má v svojom repertoáre a zaradil aj do svojho vystúpenia piesne a skladby v oboch jazykoch.
Záverečné slová obdivu spevákom a poďakovania za výbornú organizáciu celého podujatia odzneli z úst podpredsedu JDS pre kultúru a voľnočasové aktivity PhDr. Alojza Luknára, ktorý odovzdal obom hlavným organizátorom pp. J. Matúškovi a Mgr. L. Fabiánovi Ďakovné listy od Ústredia JDS.
Ďakovné listy patrili aj všetkým zúčastneným súborom a naviac z rúk domácich hostiteľov na čele s predsedom VÚC Ing. R. Trnkom aj množstvo upomienkových darčekov a propagačných turistických materiálov.
Na organizácii celého podujatia, ku ktorému pre súbory z jednotlivých krajov - podľa ich záujmu - a členov P JDS bola organizačne zabezpečená aj návšteva turistami obľúbenej obce Betliar vrátane Kaštieľa Betliar, n.k.p., boli zainteresované nielen OO JDS Rožňava, ale aj viaceré ZO JDS z okolitých obcí a ich starostovia na čele so starostom Betliara Ing. Ľ. Zatrochom a tiež viacero domácich i externých sponzorov: Ú JDS Bratislava, VÚC Košice, mesto Rožňava p. Domik, SHP Group Slavošovce, obec a starosta Slavošoviec, OcÚ Štítnik, Rakovnica, Rudná, Jablonov nad Turňou, Betliar, Rádio Vlna, Notes Betliar, Brantner Rožňava, Tesco Rožňava, Polari Energia p. Konček, Juraj Nagy, Spojená škola internátna, Zelený strom Rožňava a Essity Gemerská Hôrka.
Všetkým, ktorí sa na príprave a realizácii podujatia podieľali, patrí uznanie a vďaka.

Mgr. Dobroslava Luknárová
 

22. septembra 2020

Trnka pôjde pred disciplinárku v októbri

Zdroj Pravda.sk - Domáce z dňa 22. 9. 2020  •  Dobroslav Trnka  •  0

Disciplinárna komisia prokuratúry bude 19. októbra pokračovať v konaní vo veci bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku.

3. septembra 2020

Piatkovú disciplinárku s Dobroslavom Trnkom zrušili

Zdroj Pravda.sk - Domáce z dňa 3. 9. 2020  •  Dobroslav Trnka  •  0

Pojednávanie disciplinárnej komisie vo veci bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku, ktoré bolo vytýčené na piatok, je zrušené.

Zajtrajší termín disciplinárneho konania s Trnkom je...

Zdroj Topky z dňa 3. 9. 2020  •  Dobroslav Trnka  •  0

BRATISLAVA - Disciplinárne konanie s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom naplánované na piatok (4. 9.) je zrušené. Informovala o tom hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová.

1. septembra 2020

Trnka bude opäť čeliť disciplinárnemu konaniu, môže prísť o...

Zdroj 24hod.sk z dňa 1. 9. 2020  •  Dobroslav Trnka  •  0

Disciplinárna komisia prokuratúry bude v piatok 4. septembra pokračovať v konaní vo veci bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku. ...

17. augusta 2020

Trnka bol vypovedať vo veci kupovania poslancov počas voľby...

Zdroj Topky z dňa 17. 8. 2020  •  Dobroslav Trnka  •  0

BRATISLAVA - Bývalý generálny prokurátor Dobroslav Trnka bol v pondelok na polícii vypovedať v prípade kupovania hlasov poslancov počas voľby generálneho prokurátora v časoch vlády Ivety Radičovej. Potvrdil to hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, upozornil na to portál noviny.sk.

6. augusta 2020

Disciplinárne konanie s Trnkom bude pokračovať, ku kauze sa...

Zdroj Spravy.Pozri.sk RSS kanál z dňa 6. 8. 2020  •  Dobroslav Trnka  •  0

5.8.2020 (Webnoviny.sk) - Disciplinárna komisia prokuratúry bude 4. septembra pokračovať v konaní vo veci bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku Vyplýva to z rozpisu disciplinárnych pojednávaní na internetovej stránke Generálnej prokuratúry SR. Predošlé pojednávanie v tomto prípade.....

5. augusta 2020

Disciplinárne konanie s Trnkom bude pokračovať, ku kauze sa...

Zdroj 24hod.sk z dňa 5. 8. 2020  •  Dobroslav Trnka  •  0

Disciplinárna komisia prokuratúry bude 4. septembra pokračovať v konaní vo veci bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku Vyplýva to z rozpisu disciplinárnych pojednávaní na internetovej stránke ...

7. júla 2020

Etická komisia voči Trnkovi konštatovala porušenie...

Zdroj Topky z dňa 7. 7. 2020  •  Dobroslav Trnka  •  0

BANSKÁ BYSTRICA - Etická komisia prokuratúry, ktorá v utorok v Banskej Bystrici prerokovala žiadosť disciplinárnej komisie Generálnej prokuratúry (GP) SR v konaní voči bývalému generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi, prijala na zasadnutí jednohlasné stanovisko.

3. júla 2020

Etická komisia prokuratúry vytýčila zasadnutie vo veci...

Zdroj SME | Aktuálne spravodajstvo. Najnovšie správy z domova - články z dňa 3. 7. 2020  •  Dobroslav Trnka  •  0

Trnka je obvinený zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Etická komisia prokuratúry vytýčila zasadnutie vo veci...

Zdroj Topky z dňa 3. 7. 2020  •  Dobroslav Trnka  •  0

BRATISLAVA - Etická komisia prokuratúry sa bude v utorok 7. júla v Banskej Bystrici zaoberať disciplinárnym konaním voči bývalému generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi. Termín vytýčil predseda etickej komisie prokuratúry Rastislav Remeta. Na zasadnutí majú prerokovať žiadosť disciplinárnej komisie Generálnej prokuratúry SR o predloženie stanoviska v konaní proti Trnkovi.

Viac článkov tu...

 
 
Partneri: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.