Index vplyvu Igor Matovič - Index vplyvu v politike

Igor Matovič
 
 

Mgr. Igor Matovič (* 11. máj 1973, Trnava) je slovenský podnikateľ a politik, poslanec NR SR. V rokoch 1993 - 1998 absolvoval Fakultu managementu na Univerzite Komenského v Bratislave. Od roku 1997 pôsobí ako živnostník. V roku 2002 založil vydavateľstvo regionPRESS, ktoré v súčasnosti vydáva 36 regionálnych týždenníkov na celom Slovensku. V roku 2007 dal prepísať firmu na svoju manželku Pavlínu.

V parlamentných voľbách v roku 2010 bol zvolený vďaka preferenčným hlasom na kandidátke strany SaS spolu s dalšími troma členmi občianskeho združenia Obyčajní ľudia za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky. Prekrúžkoval sa z posledného stopäťdesiateho na štvrté miesto na kandidátke strany.

 

SaS vyzvala Matoviča, aby prestal zavádzať o daňovom bonuse na dieťa


Strana SaS vyzvala ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), aby prestal zavádzať o daňovom bonuse na dieťa.

Igor Matovič aktuálne...

Poradie: 2Index vplyvu: 3
Týždenný vplyv
PoradieIndexTrend
2.14Vplyv / význam klesá
Mesačný vplyv
PoradieIndexTrend
4.61Vplyv / význam rastie
Ročný vplyv
PoradieIndexTrend
2.742Vplyv / význam klesá
 

Ako Igor Matovič vplýva na nás posledný týždeň


Ako Igor Matovič vplýva na nás posledný mesiac

Ako Igor Matovič vplýva na nás posledný rok

Články, kde sa vyskytuje Igor Matovič v poslednej dobe

 

15. mája 2022

SaS vyzvala Matoviča, aby prestal zavádzať o daňovom bonuse...

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 15. 5. 2022  •  Igor Matovič  •  0


Strana SaS vyzvala ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), aby prestal zavádzať o daňovom bonuse na dieťa.

Pomoc rodinám pôjde na vládu: Matovič kritiku odmieta,...

Zdroj Topky z dňa 15. 5. 2022  •  Igor Matovič  •  0

BRATISLAVA - Balík pomoci rodinám, ktorý plánuje minister financií Igor Matovič (OĽANO) predložiť budúci týždeň v stredu (18.5.) na rokovanie vlády, sa mierne upraví. Prídavok na dieťa by sa mal od budúceho roka zvýšiť na 50 eur, namiesto pôvodne predstavených 40 eur.

Napätie v koalícii pokračuje: SaS vyzvala Matoviča, aby...

Zdroj Topky z dňa 15. 5. 2022  •  Igor Matovič  •  0

BRATISLAVA - Strana SaS vyzvala ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), aby prestal zavádzať o daňovom bonuse na dieťa. Ten podľa šéfa liberálov Richarda Sulíka bude znamenať menej peňazí pre chudobných a viac pre bohatých. 

13. mája 2022

Tlak na výmenu Lengvarského narastá! Hovorí sa o možných...

Zdroj Topky z dňa 13. 5. 2022  •  Igor Matovič  •  0

BRATISLAVA – Zrelý na odvolanie. Takýto prívlastok dal ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskému šéf strany OĽaNO a minister financií Igor Matovič. Šéf rezortu zdravotníctva je v ministerskom kresle síce iba vyše roka, no téma jeho odchodu sa skloňovala už niekoľkokrát. Jeho prácu pritom nekritizuje len politická opozícia, ale výčitky zaznievajú opakovane aj z radov strany OĽaNO, ktorá ho, paradoxne, do funkcie nominovala a tlak na jeho výmenu narastá. Zaznievajú aj mená potenciálnych nástupcov. V kuloároch sa aktuálne skloňuje jedno konkrétne.

12. mája 2022

Matovič a Gröhling chcú protestovať za vyššie platy...

Zdroj Slovensko – Denník N z dňa 12. 5. 2022  •  Igor Matovič  •  0

Už viac ako polrok počúvajú učitelia hádky vládnych politikov o tom, prečo im nezvýšia platy. A opäť je to spor OĽaNO a SaS. Od jesene minulého roka sa minister školstva Branislav Gröhling (SaS) a minister financií Igor Matovič (OĽaNO) sporia, kde zobrať peniaze pre učiteľov. Učiteľom dokázala vláda sľúbiť minimum, a to trojpercentné zvýšenie, to však ani zďaleka nepokryje tohtoročnú […]

Heger v Ide o pravdu: Nie som za dobrého, ani Matovič za...

Zdroj Pravda - Domáce z dňa 12. 5. 2022  •  Igor Matovič  •  0

Šéf OĽaNO Igor Matovič volá po výmene ministra zdravotníctva. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) na otázku, či by navrhol odvolanie Vladimíra Lengvarského odpovedal: „Nie.“

Vysvetľujeme: Koalícia sa háda pre Matovičovu rodinnú...

Zdroj Slovensko – Denník N z dňa 12. 5. 2022  •  Igor Matovič  •  0

Správu vybral a vysvetlil Tomáš Čorej Príliš vysoká inflácia Situácia vo vládnej koalícii je po nejakom čase opäť mimoriadne napätá. V stredu večer minister financií a líder najsilnejšej strany OĽaNO Igor Matovič dokonca hrozil jej koncom. Dôvodom je balíček rodinných opatrení, ktorými chce reagovať na prudko rastúcu infláciu. SaS s nimi nesúhlasí a niektoré dokonca vetuje. V tomto texte vysvetľujeme, s čím […]

Matovič s Gröhlingom sa pretekajú ohľadom účasti na...

Zdroj Topky z dňa 12. 5. 2022  •  Igor Matovič  •  0

BRATISLAVA - Obaja s tým môžu niečo robiť, obaja sa skôr prezentujú po tlačových konferenciách a statusoch. Reč je o dvojici ministrov financií Igorovi Matovičovi (OĽaNO) a školstva Branislavovi Gröhlingovi (SaS). Aktuálne dianie v školstve v prípade učiteľov ich skutočne zaujíma, no riešenia zatiaľ nevidíme. Obaja, naopak, vyhlásili, že pôjdu osobne protestovať do ulíc, a to dokonca osobne. Zároveň chcú "tiahnuť" tento protest vzájomne pred svoje ministerstvá a vinu za žalostnú situáciu hádžu tiež vzájomne na seba. Ich správanie v kontexte toho, že sa pretekajú v tom, kto bude prvý na proteste, politológovia práve nepochválili, práve naopak!

Samosprávy sú znepokojené: Daňový bonus ich pripraví o...

Zdroj Topky z dňa 12. 5. 2022  •  Igor Matovič  •  0

BRATISLAVA - Združenie samosprávnych krajov SK 8 požiadalo v stredu (11. 5.) predsedu vlády SR Eduarda Hegera (OĽANO) o rokovanie zamerané na vplyv pripravovaného zvýšenia daňového bonusu na deti na financovanie samospráv. SK 8 navrhuje, aby sa na rokovaní zúčastnil aj podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽANO). Združenie tvrdí, že daňový bonus pripraví samosprávy o príjmy.

11. mája 2022

SaS vetuje časť balíčka, Matovič hrozí koncom koalície

Zdroj Slovensko – Denník N z dňa 11. 5. 2022  •  Igor Matovič  •  0

Predseda OĽaNO a minister financií Igor Matovič pohrozil koncom koalície, ak sa nepodarí presadiť opatrenia, ktoré navrhuje najväčšia vládna strana na pomoc rodinám. Povedal, že ak SaS pomoc rodinám zablokuje, „koalícia stráca zmysel“. Pomoc rodinám označil za červenú čiaru. Napriek kritickým poznámkam o SaS však povedal aj to, že chce, aby zostali vo vláde na jednej palube. […]

Tankovanie na prídel a kolaps malých čerpačiek. Aj takto...

Zdroj Slovensko – Denník N z dňa 11. 5. 2022  •  Igor Matovič  •  0

Ceny nafty a benzínu sú na Slovensku historicky najvyššie, presiahli hranicu 1,8 eura za liter. Minister financií Igor Matovič zrejme uvažuje o ich zastropovaní. V Maďarsku, kde cenové stropy už zaviedli, sú benzínky stratové a majú problém s tankovacím turizmom. Analytik Martin Vlachynský vidí aj ďalšie riziko: dnes sú to palivá, zajtra potraviny, pozajtra stavebniny a výsledkom bude prídelová ekonomika. Boris […]

Matovič pokutu za nedodržiavanie opatrení stále nezaplatil,...

Zdroj Čas z dňa 11. 5. 2022  •  Igor Matovič  •  0

Minister financií a líder OĽANO Igor Matovič zatiaľ nezaplatil pokutu 250 eur za nedodržiavanie pandemických opatrení, ktorú mu udelil Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava. V prípade sa plánuje odvolať. Uviedol to v stredu po tlačovej konferencii.

Igor Matovič hovorí, že SaS hodila rodiny s deťmi cez...

Zdroj Topky z dňa 11. 5. 2022  •  Igor Matovič  •  0

BRATISLAVA - Balík pomoci rodinám koalícia nepredložila na stredajšie rokovanie vlády, pretože SaS oznámila, že vetuje zdroje príjmov. Na brífingu to uviedol minister financií a líder OĽANO Igor Matovič. O návrhu chcú rokovať ešte najbližší týždeň. Matovič vyzval zástupcov SaS, aby prišli rokovať na pôdu rezortu financií. Stranu Richarda Sulíka označil za advokátov zbohatlíkov, oligarchov a bohatých firiem. Matovič dodal, že koalícia stráca zmysel, ak by Sulík zablokoval pomoc rodinám.

KORONAVÍRUS Matovič zatiaľ pokutu za nedodržiavanie opatrení...

Zdroj Topky z dňa 11. 5. 2022  •  Igor Matovič  •  0

BRATISLAVA - Minister financií a líder OĽANO Igor Matovič zatiaľ nezaplatil pokutu 250 eur za nedodržiavanie pandemických opatrení, ktorú mu udelil Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava. V prípade sa plánuje odvolať. Uviedol to v stredu po tlačovej konferencii.

8. mája 2022

Danko: Ak by to Matovič myslel vážne, spojilo by sa...

Zdroj 24hod.sk z dňa 8. 5. 2022  •  Igor Matovič  •  0

Ak by to Igor Matovič (OĽaNO) myslel vážne, tak by sa v parlamente spojilo hlasovanie o väzbe Roberta Fica (Smer-SD) s dôverou vláde. V ...

7. mája 2022

Čaputová: Nemyslela som si, že strana trojnásobného premiéra...

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 7. 5. 2022  •  Igor Matovič  •  0


Prezidentka Zuzana Čaputová čelí kritike nielen od strany Smer, ale aj od lídra OĽaNO. Od Igora Matoviča nečaká ospravedlnenie, ale dvere prezidentského paláca má otvorené, ak by chcel rokovať.

Marián Leško: V parlamente začala úradovať nová korporatívna...

Zdroj Slovensko – Denník N z dňa 7. 5. 2022  •  Igor Matovič  •  0

Igor Matovič mal Borisovi Kollárovi povedať, že príde o všetko, ale on ho necháva robiť si, čo chce, hovorí v podcaste V redakcii komentátor Marián Leško.

6. mája 2022

Vyjadrenia Matoviča na adresu prezidentky nie sú vhodné,...

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 6. 5. 2022  •  Igor Matovič  •  0


Vylúčenie poslankýň Romany Tabák a Katarína Hatrákovej z klubu OĽaNO nebol trest, vyjadrenia lídra hnutia Igora Matoviča na adresu prezidentky Zuzany Čaputovej nie sú vhodné a štvorkoalícia má naďalej opodstatnenie.

Sulík: V konaní proti nadmernému zisku Slovnaftu ma zastavil...

Zdroj Finweb z dňa 6. 5. 2022  •  Igor Matovič  •  0

Igor Matovič tvrdí, že nechcú, aby Slovnaft kupoval ruskú ropu a momentálne o tom rokujú.

V konaní proti nadmernému zisku Slovnaftu ma zastavil...

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 6. 5. 2022  •  Igor Matovič  •  0


Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) zásadne odmieta, že by Slovnaftu alebo komukoľvek inému chránil zisky. „Naopak, v konaní proti nadmerným ziskom Slovnaftu ho zastavil práve minister financií Igor Matovič (OĽaNO)," konštatuje v stanovisku pre médiá strana SaS.

Viac článkov tu...

 
 
Partneri: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.