Index vplyvu Igor Matovič - Index vplyvu v politike

Igor Matovič
 
 

Mgr. Igor Matovič (* 11. máj 1973, Trnava) je slovenský podnikateľ a politik, poslanec NR SR. V rokoch 1993 - 1998 absolvoval Fakultu managementu na Univerzite Komenského v Bratislave. Od roku 1997 pôsobí ako živnostník. V roku 2002 založil vydavateľstvo regionPRESS, ktoré v súčasnosti vydáva 36 regionálnych týždenníkov na celom Slovensku. V roku 2007 dal prepísať firmu na svoju manželku Pavlínu.

V parlamentných voľbách v roku 2010 bol zvolený vďaka preferenčným hlasom na kandidátke strany SaS spolu s dalšími troma členmi občianskeho združenia Obyčajní ľudia za poslanca Národnej rady Slovenskej republiky. Prekrúžkoval sa z posledného stopäťdesiateho na štvrté miesto na kandidátke strany.

 

Štefunko z PS: Drucker ma najmenej vyrušuje, naši poslanci sa stiahnu z niektorých pozícií v komunále

BRATISLAVA – Netají sklamanie, že Progresívne Slovensko bude nasledujúce štyri roky v opozícii. Falošná skromnosť nie je namieste a preto priznáva, že chcel byť súčasťou vlády. Sám je zvedavý, ako dopadne Saska po odchode Richarda Sulíka do europarlamentu. Bude mať PS záujem „pohltiť“ liberálnu Sasku? Postavia vlastného kandidáta na prezidenta alebo sa postavia za niekoho iného? V parlamente sa hovorí, že ambície na túto pozíciu by mali mať Igor Matovič či Miriam Lexmann z KDH. Rozprávali sme sa s poslancom NR SR a členom predsedníctva PS Ivanom Štefunkom.

Igor Matovič aktuálne...

Poradie: 4Index vplyvu: 2
Týždenný vplyv
PoradieIndexTrend
4.4Vplyv / význam klesá
Mesačný vplyv
PoradieIndexTrend
4.15Vplyv / význam klesá
Ročný vplyv
PoradieIndexTrend
3.410Vplyv / význam klesá
 

Ako Igor Matovič vplýva na nás posledný týždeň


Ako Igor Matovič vplýva na nás posledný mesiac

Ako Igor Matovič vplýva na nás posledný rok

Články, kde sa vyskytuje Igor Matovič v poslednej dobe

 

1. decembra 2023

Štefunko z PS: Drucker ma najmenej vyrušuje, naši poslanci...

Zdroj Topky z dňa 1. 12. 2023  •  Igor Matovič  •  0

BRATISLAVA – Netají sklamanie, že Progresívne Slovensko bude nasledujúce štyri roky v opozícii. Falošná skromnosť nie je namieste a preto priznáva, že chcel byť súčasťou vlády. Sám je zvedavý, ako dopadne Saska po odchode Richarda Sulíka do europarlamentu. Bude mať PS záujem „pohltiť“ liberálnu Sasku? Postavia vlastného kandidáta na prezidenta alebo sa postavia za niekoho iného? V parlamente sa hovorí, že ambície na túto pozíciu by mali mať Igor Matovič či Miriam Lexmann z KDH. Rozprávali sme sa s poslancom NR SR a členom predsedníctva PS Ivanom Štefunkom.

30. novembra 2023

Vláda podľa Matoviča neplní svoj sľub nižších cien plynu:...

Zdroj Topky z dňa 30. 11. 2023  •  Igor Matovič  •  0

BRATISLAVA - Predseda hnutia Slovensko Igor Matovič kritizuje vládu, že neplní svoje sľuby o nižších cenách plynu. Úrad pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) podľa Matoviča určil jeho vláde, že regulovaná cena plynu pre domácnosti bude 108 eur za megawatthodinu (MWh), pričom jeho kabinet dotoval cenu 78 eurami. Vláda premiéra Roberta Fica (Smer-SD) bude podľa neho dotovať nižšou sumou, uviedol na štvrtkovej tlačovej besede.

28. novembra 2023

Boja sa, že raz stratia moc a my vrátime slobodu statočným...

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 28. 11. 2023  •  Igor Matovič  •  0


V parlamente aj dnes pokračovalo odvolanie ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka. V tretí rokovací deň sa k slovu dostala aj opozícia, ktorá kritizuje kroky ministra a novej vlády. O odvolaní ministra vnútra by sa mohlo hlasovať v stredu o 11:00 hodine.

Na zisk hlasu vo voľbách najviac minuli Dzurindovi Modrí,...

Zdroj Slovensko – Denník N z dňa 28. 11. 2023  •  Igor Matovič  •  0


Najdrahšiu kampaň mala koalícia Igora Matoviča, malé stredopravé strany sa musia vyrovnať so státisícovými pôžičkami.

23. novembra 2023

Smer a Hlas ponúkali post rómskeho splnomocnenca opozičnej...

Zdroj Slovensko – Denník N z dňa 23. 11. 2023  •  Igor Matovič  •  0


V roku 2012 urobila strana Smer netradičný krok. Smer mal 40-percentný výsledok vo voľbách a zostavil jednofarebnú vládu, no post splnomocnenca vlády pre rómske komunity sa rozhodol ponúknuť opozícii. Podľa Igora Matoviča to bol Robert Kaliňák, ktorý vtedy ako minister vnútra ponúkol funkciu Petrovi Pollákovi z OĽaNO. Po viac než desiatich rokoch to Smer, tentoraz spolu s Hlasom, urobil […]

20. novembra 2023

Hnutie Slovensko predkladá návrhy zákonov: Chce poukázať na...

Zdroj Topky z dňa 20. 11. 2023  •  Igor Matovič  •  0

BRATISLAVA - Poslanci Národnej rady (NR) SR z klubu Slovensko, Kresťanská únia a Za ľudí predkladajú návrhy zákonov a uznesení, ktoré vychádzajú z predvolebných sľubov strán vládnej koalície. Na tlačovej konferencii o tom informoval líder hnutia Slovensko Igor Matovič. Tvrdí, že koalícia zatiaľ namiesto plnenia svojich sľubov rieši, ako si zabezpečiť beztrestnosť alebo ako znížiť tresty za korupciu.

18. novembra 2023

Väčšina respondentov očakáva od vlády Fica lepšie riadenie...

Zdroj Topky z dňa 18. 11. 2023  •  Igor Matovič  •  1

BRATISLAVA - Nová vláda Roberta Fica bude riadiť štát efektívnejšie a s lepšími výsledkami ako kabinety Igora Matoviča a Eduarda Hegera podľa názoru 57,2 percenta respondentov. Naopak, 36,7 percenta opýtaných s týmto názorom nesúhlasí. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu verejnej mienky, ktorý realizovala agentúra AKO v čase od 7. do 14. novembra na vzorke 1000 respondentov.

16. novembra 2023

Voľby by v novembri vyhral Smer, nasledovali by PS a Hlas

Zdroj Pravda - Domáce z dňa 16. 11. 2023  •  Igor Matovič  •  1

Igor Matovič by sa s koalíciou do parlamentu nedostal.

Stojí Igor Matovič 800 miliónov? Odpoveď pozná Peter...

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 16. 11. 2023  •  Igor Matovič  •  0


Predseda Slovenska vynadal poslancovi Smeru a odniesli si to novinári. Nielen tí „nepriateľskí“. Matovič im chce pomôcť tým, že skončí v politike.

Matovič najprv „cvičil“ s médiami, potom ponúkol svoj...

Zdroj Pravda - Domáce z dňa 16. 11. 2023  •  Igor Matovič  •  0

Medzi Igorom Matovičom a Jánom Mažgútom došlo k roztržke.

15. novembra 2023

Hanba v priamom prenose, Matovič verbálne zaútočil na...

Zdroj Topky z dňa 15. 11. 2023  •  Igor Matovič  •  0

BRATISLAVA - Tak takéto správanie sme pred kamerami ešte nevideli. Dôkaz pochádza z dnešného popoludnia v parlamente, kedy poslanci diskutujú k téme schvaľovania Programového vyhlásenia vlády (PVV) v rozprave, no na chodbe sa zatiaľ diali štipľavé veci. Do seba sa totiž pustili poslanci Ján Mažgút za Smer a expremiér Igor Matovič z hnutia Slovensko (predtým OĽaNO, pozn. red.). Z úst predsedu bývalej vlády vychádzali vulgarizmy!

7. novembra 2023

Exminister Mikulec vyzýva na zrušenie rozhodnutí v prípade...

Zdroj Topky z dňa 7. 11. 2023  •  Igor Matovič  •  0

BRATISLAVA - Poslanec hnutia Slovensko Roman Mikulec vyzýva na okamžité zrušenie rozhodnutí v prípade tzv. čurillovcov, ktoré vydal vyšetrovateľ Michal Kulich. Dôvodom je vylúčenie Kulicha z prípadu pre zaujatosť. Spolu s lídrom hnutia Igorom Matovičom a predsedníčkou strany Za ľudí Veronikou Remišovou odsúdili aj pondelkový (6. 11.) zásah voči zástupcovi riaditeľa jedného z odborov inšpekcie.

3. novembra 2023

Igor Matovič vyzval stranu Hlas k vyplateniu 13. dôchodkov

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 3. 11. 2023  •  Igor Matovič  •  1


Hlas-SD podviedol voličov predvolebnými sľubmi o vyplatení 13. dôchodkov vo výške 640 eur už tento rok. Vyhlásil to líder hnutia Slovensko na piatkovej tlačovej konferencii.

Matovič vyzval Hlas k vyplateniu 13. dôchodkov: Hlas...

Zdroj Topky z dňa 3. 11. 2023  •  Igor Matovič  •  1

BRATISLAVA - Hlas-SD podviedol voličov predvolebnými sľubmi o vyplatení 13. dôchodkov vo výške 640 eur už tento rok. Vyhlásil to líder hnutia Slovensko Igor Matovič na piatkovej tlačovej konferencii. Vyzval vládu, aby na najbližšom rokovaní prijala zmenu zákona. Ak tak neurobí, s návrhom chcú prísť do Národnej rady (NR) SR poslanci z hnutia. Hlas-SD v reakcii deklaroval, že za dôchodcov bude vo vláde bojovať intenzívnejšie, ako to robil v opozícii. Strana pripomenula, že zvýšenie tohtoročných dôchodkov predložili jej poslanci.

2. novembra 2023

Zamotal sa Zoroslav Kollár vo vlastných tvrdeniach? Budaj...

Zdroj Topky z dňa 2. 11. 2023  •  Igor Matovič  •  1

BRATISLAVA - Po tom, ako začal svoju sériu videí proti bývalému predsedovi parlamentu a šéfovi Sme rodina Borisovi Kollárovi, zrejme pochopil, že je čas ísť ešte ďalej, a tak vo svojich videách pranieruje ďalšieho človeka. Ide o advokáta Zoroslava Kollára, ktorý sa po útokoch na bývalého šéfa parlamentu preorientoval na Jána Budaja, exministra životného prostredia za vlády Igora Matoviča a Eduarda Hegera. Tomu vytkol vec, ktorá sa zrejme nikdy nemala dostať na verejnosť. Čo robil tento samopal v kuchynke na rezorte životného prostredia?!

31. októbra 2023

NA ROVINU s Igorom Matovičom: Sledujeme mafiánske čistky na...

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 31. 10. 2023  •  Igor Matovič  •  1


Za návrat Roberta Fica podľa neho môžu na 90 percent médiá a iba na 10 percent on sám svojimi chybami. Tvrdí, že médiá čistili Petra Pellegriniho, ale nespomenul si ani na jeden konkrétny príklad, kedy by to robili Aktuality. Zmeny v polícii nazval čistkami, ktoré majú zastrašiť slušných policajtov. Ako sa vlastne teraz volá jeho hnutie a súhlasí s hodnotením, že zanechal verejné financie v najhoršej kondícii od vzniku Slovenska?

27. októbra 2023

Matovičov poslanec Tankó: Vyjadrenia Fica na adresu Rómov sú...

Zdroj Slovensko – Denník N z dňa 27. 10. 2023  •  Igor Matovič  •  1


V pamäti ľudí bude ešte dlho OĽaNO, nie Slovensko, hovorí o zmene názvu hnutia novozvolený poslanec a profesionálny boxer Viliam Tankó. V rozhovore hovorí aj o tom: či sa Igor Matovič s poslancami rozprával o zmene názvu hnutia; čo chce ako poslanec Národnej rady presadiť; prečo je pre rómske deti dôležité vzdelanie a súdržnosť; ako skĺbi kariéru profesionálneho boxera s prácou poslanca. Neviem, či […]

26. októbra 2023

Hnutie Slovensko kritizuje personálne nominácie novej vlády....

Zdroj Pravda - Domáce z dňa 26. 10. 2023  •  Igor Matovič  •  1

Igorovi Matovičovi sa nepáči vymenovanie Pavla Gašpara, syna bývalého policajného prezidenta, za nového štátneho tajomníka ministerstva spravodlivosti.

Hnutie Slovensko kritizuje personálne nominácie novej vlády

Zdroj Topky z dňa 26. 10. 2023  •  Igor Matovič  •  0

BRATISLAVA - Líder hnutia Slovensko Igor Matovič kritizuje vymenovanie Pavla Gašpara za nového štátneho tajomníka ministerstva spravodlivosti. Na štvrtkovej tlačovej konferencii upozornil na jeho bývalé kauzy, ako aj kauzy jeho otca, bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara.

25. októbra 2023

Igor Matovič si chce privlastniť Slovensko, lebo mu oň nikdy...

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 25. 10. 2023  •  Igor Matovič  •  1


Skutočnou značkou Matovičovej strany je jeho meno. Podľa toho by sme ju aj mali nazývať: nie Obyčajní ľudia, nie OĽaNO a priatelia, nie SLOVENSKO. Je to Strana Igora Matoviča.

Viac článkov tu...

 
 
Partneri: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.