Index vplyvu Zuzana Čaputová - Index vplyvu v politike

 
 

Mgr. Zuzana Čaputová, rod. Strapáková (* 21. jún 1973, Bratislava) je prezidentka Slovenskej republiky. Do funkcie bola inaugurovaná 15. júna 2019, keď o 12.07 zložila pred Národnou radou SR sľub do rúk predsedu Ústavného súdu. Stala sa tak prvou ženou v úrade prezidenta Slovenskej republiky a zároveň vo veku 45 rokov aj najmladším človekom, ktorý kedy zastával úrad prezidenta SR.

Pred zvolením do funkcie prezidentky pôsobila ako právnička, advokátka a občianska aktivistka. Je spoluzakladateľkou a bývalou podpredsedníčkou mimoparlamentného liberálneho hnutia Progresívne Slovensko. Dlhoročne pôsobila v neziskovom sektore ako spolupracovníčka občianskeho združenia VIA IURIS, ktoré sa venuje posilňovaniu právneho štátu a presadzovaniu spravodlivosti vo vybraných oblastiach práva.

V roku 2016 bola ako právnička občianskej iniciatívy Skládka nepatrí do mesta, usilujúcej sa o uzavretie skládky odpadov v Pezinku, ocenená Goldmanovou environmentálnou cenou. Problematike pezinskej skládky sa venovala 14 rokov.

V septembri 2017 oznámila odchod z tímu VIA IURIS a pokračovanie v advokátskej praxi. V rámci advokácie sa plánovala aj naďalej venovať environmentálnym témam.

Dňa 6. mája 2019 získala v Bruseli ocenenie Európska osobnosť roka. Táto cena sa udeľuje európskym lídrom za mimoriadne úspechy v oblasti politiky, obchodu a inovácií a týka sa mužov a žien, „ktorí formujú Európu“.

 

Diskusia Aktuality.sk v Košiciach: Čomu čelí Slovensko?


Exprezident Andrej Kiska a redaktorka podcastového tímu Aktuality.sk Denisa Hopková sa ohliadnou nielen za érou Zuzany Čaputovej. Investigatívna reportérka Laura Kellö Kalinská predstaví bestseller zo zákulisia vyšetrovania vraždy novinára.

Zuzana Čaputová aktuálne...

Poradie: 7Index vplyvu:
Týždenný vplyv
PoradieIndexTrend
3.12Vplyv / význam rastie
Mesačný vplyv
PoradieIndexTrend
2.77Vplyv / význam klesá
Ročný vplyv
PoradieIndexTrend
1.664Vplyv / význam klesá
 

Ako Zuzana Čaputová vplýva na nás posledný týždeň


Ako Zuzana Čaputová vplýva na nás posledný mesiac

Ako Zuzana Čaputová vplýva na nás posledný rok

Články, kde sa vyskytuje Zuzana Čaputová v poslednej dobe

 

29. februára 2024

Diskusia Aktuality.sk v Košiciach: Čomu čelí Slovensko?

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 29. 2. 2024  •  Zuzana Čaputová  •  0


Exprezident Andrej Kiska a redaktorka podcastového tímu Aktuality.sk Denisa Hopková sa ohliadnou nielen za érou Zuzany Čaputovej. Investigatívna reportérka Laura Kellö Kalinská predstaví bestseller zo zákulisia vyšetrovania vraždy novinára.

Prezidentka: Haló, zabudli ste na ľudskosť a že sú to obete?...

Zdroj Slovensko – Denník N z dňa 29. 2. 2024  •  Zuzana Čaputová  •  0


Vládna väčšina môže zrušiť špeciálnu prokuratúru, ale musí udržať istý štandard ústavnosti a zákonnosti. Potom by to znamenalo, že každé štyri roky príde vláda, zoberie valec a urobí, čo chce. Takto to v demokracii fungovať nemá, povedala na diskusii Denníka N v bratislavskom DPOH prezidentka Zuzana Čaputová.

Dobrá správa pre demokraciu a právny štát, víta Zuzana...

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 29. 2. 2024  •  Zuzana Čaputová  •  0


Hlava štátu vníma rozhodnutie aj ako odkaz zahraničným partnerom, že financie európskych daňových poplatníkov zostávajú na Slovensku primerane chránené.

Prezidentka diskutovala s generálnou guvernérkou Kanady Mary...

Zdroj Topky z dňa 29. 2. 2024  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok diskutovala s generálnou guvernérkou Kanady Mary Simonovou. Hovorili o prehlbovaní spolupráce medzi krajinami v oblastiach, kde zdieľajú spoločné hodnoty a záujmy. Čaputová o tom informovala na sociálnej sieti.

28. februára 2024

Ústavný súd pozastavil viaceré paragrafy trestného zákona....

Zdroj Pravda - Domáce z dňa 28. 2. 2024  •  Zuzana Čaputová  •  0

Ústavný súd pozastavuje viaceré paragrafy kontroverznej novely Trestného zákona. Prezidentka Zuzana Čaputová ešte nemá rozhodnutie súdu, reagovať bude vo štvrtok.

27. februára 2024

Zuzana Čaputová považuje zmenu v štatúte SIS za účelovú, dá...

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 27. 2. 2024  •  Zuzana Čaputová  •  0


Prezidentka upozornila aj na to, že proces výmeny vedenia Slovenskej informačnej služby sa deje v utajenom režime a bez zodpovedajúcej komunikácie zo strany vládnej koalície.

Opozícia vraví o protizákonnej zmene v SIS v prospech...

Zdroj Slovensko – Denník N z dňa 27. 2. 2024  •  Zuzana Čaputová  •  0


Aktualizované o 19.23 o reakciu prezidentky Zuzany Čaputovej.

Ústavný súd spojil podania k novele Trestného zákona do...

Zdroj Topky z dňa 27. 2. 2024  •  Zuzana Čaputová  •  0

KOŠICE - Ústavný súd (ÚS) SR spojil tri podania, v ktorých prezidentka SR Zuzana Čaputová a poslanci opozičných strán napadli novelu Trestného zákona, do jedného spoločného konania. Rozhodol o tom na utorkovom neverejnom zasadnutí pléna.

Prezidentka považuje zmenu v štatúte SIS za účelovú, dá sa...

Zdroj Topky z dňa 27. 2. 2024  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Prezidentka Zuzana Čaputová považuje schválenú úpravu v štatúte Slovenskej informačnej služby (SIS) za účelovú zmenu, prostredníctvom ktorej môžu byť obídené právomoci hlavy štátu. Poukázala aj na to, že proces výmeny vedenia SIS sa deje v utajenom režime a bez zodpovedajúcej komunikácie zo strany vládnej koalície. Uviedol to riaditeľ odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR Jozef Matej.

26. februára 2024

Prezidentka odobrila novelu, ktorá rieši vozidlá s právom...

Zdroj Topky z dňa 26. 2. 2024  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Vozidlo s právom prednostnej jazdy skupiny C1 bude môcť viesť aj vodič s jednoročnou praxou vo vedení tohto typu vozidla. V súčasnosti sú to dva roky. Vyplýva to z novely zákona o cestnej premávke, ktorú v pondelok podpísala prezidentka Zuzana Čaputová. Informoval o tom riaditeľ odboru komunikácie prezidentskej kancelárie Jozef Matej. Zmeny sa týkajú vozidiel integrovaného záchranného systému.

ZMOS žiada prezidentku o podpísanie novely stavebnej...

Zdroj Topky z dňa 26. 2. 2024  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) požiadalo prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby čo najrýchlejšie podpísala novelu stavebnej legislatívy. Tú schválil parlament v polovici februára a odsunul ňou účinnosť nového zákona o výstavbe o jeden rok, teda do apríla 2025. ZMOS o tom informovalo v pondelok.

25. februára 2024

Zmena štatútu SIS môže byť podľa Gašpara reakciou na konanie...

Zdroj Pravda - Domáce z dňa 25. 2. 2024  •  Zuzana Čaputová  •  0

Zuzana Čaputová nevidí dôvod ponáhľať sa s takým dôležitým rozhodnutím, ako je menovanie šéfa Slovenskej informačnej služby.

24. februára 2024

Fico: SIS bude mať nové vedenie do 10 dní, na jej čelo musí...

Zdroj Pravda - Domáce z dňa 24. 2. 2024  •  Zuzana Čaputová  •  0

Prezidentka Zuzana Čaputová zatiaľ Gašpara do čela SIS nevymenovala.

VIDEO Ukrajina obhajuje rešpekt k suverenite, vyhlásila...

Zdroj Topky z dňa 24. 2. 2024  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Na Ukrajine sa bojuje aj za rešpekt k štátnej suverenite a územnej celistvosti, ktoré boli pošliapané, uviedla dnes prezidentka Zuzana Čaputová k druhému výročiu začatia ruskej vojenskej invázie do susednej krajiny.

23. februára 2024

Dohoda o mieri na Ukrajine musí rešpektovať vôľu Ukrajincov,...

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 23. 2. 2024  •  Zuzana Čaputová  •  0


Hlava štátu apelovala na zabezpečenie spravodlivého mieru na Ukrajine.

Prezidentka Zuzana Čaputová si vyžiada zmenu štatútu SIS

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 23. 2. 2024  •  Zuzana Čaputová  •  0


Ak by malo dôjsť k zmene právnej úpravy tak, že by prezident nemenoval riaditeľa SIS, podľa Čaputovej by to mohlo byť v rozpore s ústavou.

Vláda hľadá riešenie, aby mala kontrolu nad spravodajskou...

Zdroj Topky z dňa 23. 2. 2024  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Vláda hľadá spôsoby, aby mala kontrolu nad spravodajskou službou, keďže predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini avizoval, že zmenu zákona nepodporí a zo strany prezidentky Zuzany Čaputovej boli jasné náznaky, že pri menovaní nominanta vlády súčinná nebude. Uviedol to poslanec Národnej rady (NR) SR za SNS Roman Michelko. Detaily pripravovaného riešenia podľa vlastných slov nepozná. Vláda však podľa neho pozná legislatívu a urobí všetko tak, aby to bolo v poriadku.

Spor medzi vládou a prezidentkou sa vyostruje! Čaputová si...

Zdroj Topky z dňa 23. 2. 2024  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová si vyžiada zmenu štatútu Slovenskej informačnej služby (SIS), ktorej sa vo štvrtok (22. 2.) venovala vláda. Podľa toho bude následne reagovať. Nepovedala zatiaľ, či si predvolá aj námestníka SIS povereného jej riadením. Vyplýva to z jej vyjadrenia pre médiá.

Musíme využiť všetky možnosti na obhajovanie ľudskej...

Zdroj Topky z dňa 23. 2. 2024  •  Zuzana Čaputová  •  0

DUBNICA NAD VÁHOM - Musíme využiť všetky možnosti na obhajovanie ľudskej dôstojnosti, demokratické práva a úctu k právam a slobodám každého človeka bez rozdielu. Počas piatkovej pietnej spomienky na obete masakra Rómov v zaisťovacom tábore v Dubnici nad Váhom v roku 1945 to povedala prezidentka Zuzana Čaputová.

Dohoda o mieri na Ukrajine musí rešpektovať vôľu Ukrajincov,...

Zdroj Topky z dňa 23. 2. 2024  •  Zuzana Čaputová  •  0

DUBNICA NAD VÁHOM - Akákoľvek dohoda, ktorá zabezpečí spravodlivý mier na Ukrajine, bude dobrá dohoda. Keďže Ukrajina sa bráni voči agresii na svojom území, musíme rešpektovať predovšetkým vôľu Ukrajincov. V predvečer druhého výročia invázie Ruska na Ukrajinu to povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Viac článkov tu...

 
 
Partneri: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.