Index vplyvu Zuzana Čaputová - Index vplyvu v politike

 
 

Mgr. Zuzana Čaputová, rod. Strapáková (* 21. jún 1973, Bratislava) je prezidentka Slovenskej republiky. Do funkcie bola inaugurovaná 15. júna 2019, keď o 12.07 zložila pred Národnou radou SR sľub do rúk predsedu Ústavného súdu. Stala sa tak prvou ženou v úrade prezidenta Slovenskej republiky a zároveň vo veku 45 rokov aj najmladším človekom, ktorý kedy zastával úrad prezidenta SR.

Pred zvolením do funkcie prezidentky pôsobila ako právnička, advokátka a občianska aktivistka. Je spoluzakladateľkou a bývalou podpredsedníčkou mimoparlamentného liberálneho hnutia Progresívne Slovensko. Dlhoročne pôsobila v neziskovom sektore ako spolupracovníčka občianskeho združenia VIA IURIS, ktoré sa venuje posilňovaniu právneho štátu a presadzovaniu spravodlivosti vo vybraných oblastiach práva.

V roku 2016 bola ako právnička občianskej iniciatívy Skládka nepatrí do mesta, usilujúcej sa o uzavretie skládky odpadov v Pezinku, ocenená Goldmanovou environmentálnou cenou. Problematike pezinskej skládky sa venovala 14 rokov.

V septembri 2017 oznámila odchod z tímu VIA IURIS a pokračovanie v advokátskej praxi. V rámci advokácie sa plánovala aj naďalej venovať environmentálnym témam.

Dňa 6. mája 2019 získala v Bruseli ocenenie Európska osobnosť roka. Táto cena sa udeľuje európskym lídrom za mimoriadne úspechy v oblasti politiky, obchodu a inovácií a týka sa mužov a žien, „ktorí formujú Európu“.

 

Čaputová rokovala s ministrom hospodárstva Hirmanom o opatreniach v energetike


Minister hospodárstva Karel Hirman v utorok na spoločnom stretnutí uistil prezidentku Zuzanu Čaputovú, že dostupnosť energií na Slovensku bude zabezpečená.

Zuzana Čaputová aktuálne...

Poradie: 2Index vplyvu: 6
Týždenný vplyv
PoradieIndexTrend
2.15Vplyv / význam rastie
Mesačný vplyv
PoradieIndexTrend
2.84Vplyv / význam klesá
Ročný vplyv
PoradieIndexTrend
1.929Vplyv / význam klesá
 

Ako Zuzana Čaputová vplýva na nás posledný týždeň


Ako Zuzana Čaputová vplýva na nás posledný mesiac

Ako Zuzana Čaputová vplýva na nás posledný rok

Články, kde sa vyskytuje Zuzana Čaputová v poslednej dobe

 

4. októbra 2022

Čaputová rokovala s ministrom hospodárstva Hirmanom o...

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 4. 10. 2022  •  Zuzana Čaputová  •  0


Minister hospodárstva Karel Hirman v utorok na spoločnom stretnutí uistil prezidentku Zuzanu Čaputovú, že dostupnosť energií na Slovensku bude zabezpečená.

Uvidíme, ako bude chcieť Horecký riadiť školstvo, vraví...

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 4. 10. 2022  •  Zuzana Čaputová  •  0


Nový minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký, ktorého má v utorok popoludní vymenovať prezidentka Zuzana Čaputová, bude musieť riešiť viacero problémov v školstve.

Čaputová navštívila petržalskú klubovňu seniorov: Niektorí...

Zdroj Čas z dňa 4. 10. 2022  •  Zuzana Čaputová  •  0

Úcta k starším by mala byť súčasťou našej každodennosti po celý rok. Október ako mesiac venovaný tejto téme si to však pýta ešte o čosi viac. Uviedla to na sociálnej sieti prezidentka SR Zuzana Čaputová po utorkovej návšteve v petržalskej klubovni aktívnych seniorov v Bratislave.

Prezidentka vymenuje nového ministra školstva: Gröhling má...

Zdroj Topky z dňa 4. 10. 2022  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA – Nový minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký, ktorého má v utorok popoludní vymenovať prezidentka Zuzana Čaputová, bude musieť riešiť viacero problémov v školstve. Uviedol to bývalý šéf rezortu školstva a poslanec Národnej rady SR Branislav Gröhling (SaS) v utorok s tým, že má obavy z Horeckého vyhlásení, ktoré prezentoval v minulosti. Podľa neho sa uvidí, ako bude chcieť nový minister školstva riadiť školstvo smerom do budúcna.

Prezidentka vymenovala nového ministra školstva Jána...

Zdroj Topky z dňa 4. 10. 2022  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok v Prezidentskom paláci vymenovala nového ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Jána Horeckého. Doteraz bol vedením rezortu školstva dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO).

Úcta k starším by mala byť súčasťou našej každodennosti celý...

Zdroj Topky z dňa 4. 10. 2022  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Úcta k starším by mala byť súčasťou našej každodennosti po celý rok. Október ako mesiac venovaný tejto téme si to však pýta ešte o čosi viac. Uviedla to na sociálnej sieti prezidentka SR Zuzana Čaputová po utorkovej návšteve v petržalskej klubovni aktívnych seniorov v Bratislave.

3. októbra 2022

Prezidentka Čaputová na mieste tragédie: Slzy mala na...

Zdroj Topky z dňa 3. 10. 2022  •  Zuzana Čaputová  •  0

Pamiatku obetí obrovskej tragédie, ktorá sa stala v nedeľu v nočných hodinách na bratislavskej zastávke Zochova, si popoludní uctila aj prezidentka Zuzana Čaputová. Neďaleko miesta tragédie položila kvety a zapálila sviecu.

Prezidenti Vyšehradskej štvorky sa stretnú v Bratislave:...

Zdroj Topky z dňa 3. 10. 2022  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA – Prezidenti Vyšehradskej štvorky sa stretnú v Bratislave v utorok 11. októbra. Informoval o tom hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Sústrasť pozostalým obetí tragickej nehody vyjadril...

Zdroj Topky z dňa 3. 10. 2022  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Český prezident Miloš Zeman zaslal slovenskej prezidentke Zuzane Čaputovej kondolenčný list v súvislosti s tragickou nedeľňajšou (2. 10.) nehodou v centre Bratislavy. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Zuzana Čaputová odovzdala poverovacie listiny trom novým...

Zdroj Topky z dňa 3. 10. 2022  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová v pondelok odovzdala poverovacie listiny trom novým veľvyslancom SR. Ide o veľvyslancov SR v Bosne a Hercegovine, Portugalsku a v Španielsku.

2. októbra 2022

Prezidenti stredoeurópskych a východoeurópskych štátov...

Zdroj Webnoviny.sk z dňa 2. 10. 2022  •  Zuzana Čaputová  •  0

Hlavy štátov vrátane prezidentky SR Zuzany Čaputovej neuznávajú a neuznajú ruské úsilie o anektovanie akejkoľvek časti u...

1. októbra 2022

Zuzana Čaputová udelila milosť dvom Slovákom, odpustila...

Zdroj Spravy.Pozri.sk RSS kanál z dňa 1. 10. 2022  •  Zuzana Čaputová  •  0

30.9.2022 (Webnoviny.sk) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes udelila milosť 28-ročnému mužovi a 35-ročnej žene. V prvom prípade prezidentka odpustila odsúdenému z päťročného trestu odňatia slobody jeho nevykonaný.....

30. septembra 2022

Zuzana Čaputová udelila milosť dvom Slovákom, odpustila...

Zdroj Webnoviny.sk z dňa 30. 9. 2022  •  Zuzana Čaputová  •  0

Muža odsúdili za kúpu a prechovávanie marihuany, ženu za drobnú krádež.Prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes udelila milos...

Prezidentka privítala na prvej návšteve Slovenska maďarskú...

Zdroj Topky z dňa 30. 9. 2022  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová v piatok privítala na prvej oficiálnej návšteve Slovenska maďarskú prezidentku Katalin Novákovú. Témami stretnutia boli aktuálny stav nelegálnej migrácie, zvládanie dosahov vojny na Ukrajine či postoj k sankciám voči Rusku. Maďarská prezidentka sa prihovárala aj za maďarskú menšinu na Slovensku, s Čaputovou hovorila aj o otázke dvojitého občianstva. Ďalšie stretnutie avizujú v rámci formátu prezidentov V4.

Prezidentka omilostila 28-ročného muža a 35-ročnú ženu

Zdroj Topky z dňa 30. 9. 2022  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová v piatok omilostila za kúpu a prechovávanie marihuany odsúdeného 28-ročného muža a 35-ročnú ženu, ktorá bola podmienečne odsúdená pre spáchanie drobnej krádeže v hodnote 28 eur. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

28. septembra 2022

AKTUÁLNE Prezidentka ratifikovala vstup Švédska a Fínska do...

Zdroj Topky z dňa 28. 9. 2022  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu podpisom ratifikovala prístupové protokoly Fínska a Švédska do Severoatlantickej aliancie. Urobila tak po tom, ako v utorok (27. 9.) odsúhlasil ich vstup do NATO parlament. Informoval o tom prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

Prezidentka prijala nových veľvyslancov Nórska a USA

Zdroj Topky z dňa 28. 9. 2022  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová prevzala v stredu poverovacie listiny od nových veľvyslancov Nórska Alexa Vodicku Winthera a Spojených štátov amerických Gautama A. Ranu.

27. septembra 2022

Matovič už má náhradu za Gröhlinga, na post ministra...

Zdroj Webnoviny.sk z dňa 27. 9. 2022  •  Zuzana Čaputová  •  0

Vymenovanie nového ministra teraz záleží od prezidentky Zuzany Čaputovej. Premiér navrhol na post ministra školstva Jána...

AKTUÁLNE Premiér Heger odovzdal prezidentke meno nového...

Zdroj Topky z dňa 27. 9. 2022  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA – Premiér Eduard Heger ponúkol v pondelok (26. 9.) popoludní prezidentke SR Zuzane Čaputovej na uvoľnený post ministra školstva, vedy, výskumu a športu nového nominanta. Pre TASR to potvrdil hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Maďarská prezidentka pricestuje na prvú oficiálnu návštevu...

Zdroj Topky z dňa 27. 9. 2022  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová privíta v piatok (30. 9.) v Prezidentskom paláci maďarskú prezidentku Katalin Novákovú, ktorá pricestuje na prvú oficiálnu návštevu Slovenska. Diskutovať budú aj o energetickej kríze. Informoval o tom hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

Viac článkov tu...

 
 
Partneri: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.