Index vplyvu Zuzana Čaputová - Index vplyvu v politike

 
 

Mgr. Zuzana Čaputová, rod. Strapáková (* 21. jún 1973, Bratislava) je prezidentka Slovenskej republiky. Do funkcie bola inaugurovaná 15. júna 2019, keď o 12.07 zložila pred Národnou radou SR sľub do rúk predsedu Ústavného súdu. Stala sa tak prvou ženou v úrade prezidenta Slovenskej republiky a zároveň vo veku 45 rokov aj najmladším človekom, ktorý kedy zastával úrad prezidenta SR.

Pred zvolením do funkcie prezidentky pôsobila ako právnička, advokátka a občianska aktivistka. Je spoluzakladateľkou a bývalou podpredsedníčkou mimoparlamentného liberálneho hnutia Progresívne Slovensko. Dlhoročne pôsobila v neziskovom sektore ako spolupracovníčka občianskeho združenia VIA IURIS, ktoré sa venuje posilňovaniu právneho štátu a presadzovaniu spravodlivosti vo vybraných oblastiach práva.

V roku 2016 bola ako právnička občianskej iniciatívy Skládka nepatrí do mesta, usilujúcej sa o uzavretie skládky odpadov v Pezinku, ocenená Goldmanovou environmentálnou cenou. Problematike pezinskej skládky sa venovala 14 rokov.

V septembri 2017 oznámila odchod z tímu VIA IURIS a pokračovanie v advokátskej praxi. V rámci advokácie sa plánovala aj naďalej venovať environmentálnym témam.

Dňa 6. mája 2019 získala v Bruseli ocenenie Európska osobnosť roka. Táto cena sa udeľuje európskym lídrom za mimoriadne úspechy v oblasti politiky, obchodu a inovácií a týka sa mužov a žien, „ktorí formujú Európu“.

 

Príbeh vládnej „family foto“ z roku 2016: Deväť z pätnástich členov kabinetu zmizlo zo záberu

Demisia ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa (Most-Híd), ktorú v utorok prijme prezidentka Zuzana Čaputová, by mohla byť poslednou zmenou vo vládnom kabinete v tomto volebnom období. Samozrejme za predpokladu, že sa nestane niečo podobne nečakané, ako bol ministrov incident v čínskej reštaurácii. Odstúpenie Sólymosa, za ktorého by mohol do volieb viesť rezort jeho kolega a minister dopravy Árpád Érsek, […]

Zuzana Čaputová aktuálne...

Poradie: 1Index vplyvu: 7
Týždenný vplyv
PoradieIndexTrend
3.16Vplyv / význam rastie
Mesačný vplyv
PoradieIndexTrend
2.77Vplyv / význam klesá
Ročný vplyv
PoradieIndexTrend
2.147Vplyv / význam klesá
 

Ako Zuzana Čaputová vplýva na nás posledný týždeň


Ako Zuzana Čaputová vplýva na nás posledný mesiac

Ako Zuzana Čaputová vplýva na nás posledný rok

Články, kde sa vyskytuje Zuzana Čaputová v poslednej dobe

 

27. januára 2020

Príbeh vládnej „family foto“ z roku 2016: Deväť z pätnástich...

Zdroj Slovensko – Denník N z dňa 27. 1. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

Demisia ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa (Most-Híd), ktorú v utorok prijme prezidentka Zuzana Čaputová, by mohla byť poslednou zmenou vo vládnom kabinete v tomto volebnom období. Samozrejme za predpokladu, že sa nestane niečo podobne nečakané, ako bol ministrov incident v čínskej reštaurácii. Odstúpenie Sólymosa, za ktorého by mohol do volieb viesť rezort jeho kolega a minister dopravy Árpád Érsek, […]

Mandátový a imunitný výbor sa bude zaoberať výrokmi Danka na...

Zdroj Topky z dňa 27. 1. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Výrokmi predsedu parlamentu Andreja Danka na adresu prezidentky Zuzany Čaputovej sa bude zaoberať Mandátový a imunitný výbor Národnej rady SR ešte do volieb. Predseda výboru Juraj Blanár informoval, že výbor sa stretne na budúci týždeň 4. februára.

FOTO Lídri si uctili 75. výročie oslobodenia Auschwitzu:...

Zdroj Topky z dňa 27. 1. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

AUSCHWITZ - Na boj proti fašizmu vyzvala v pondelok prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová, ktorá sa zúčastňuje na slávnostnej ceremónii v bývalom nacistickom koncentračnom tábore Auschwitz-Birkenau pri príležitosti 75. výročia jeho oslobodenia.

Prezidentka Čaputová v utorok prijme demisiu ministra...

Zdroj Topky z dňa 27. 1. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA – Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijme v utorok (28. 1.) demisiu ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa (Most-Híd). Informoval o tom hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

26. januára 2020

Kóšer podcast: Prezidentka Čaputová o slovách, ktoré...

Zdroj Svet – Denník N z dňa 26. 1. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

V mimoriadnom podcaste, ktorý sme nahrali v nadmorskej výške 8-tisíc metrov nad morom, prezidentka Zuzana Čaputová hodnotí svoju prvú cestu do Izraela, kde si pripomenula 75. výročie oslobodenia Osvienčimu.

Rezort životného prostredia povedie jeden z ministrov...

Zdroj Topky z dňa 26. 1. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Vedením rezortu životného prostredia bude poverený jeden z ministrov vládnej strany Most - Híd. V dnešnej diskusnej relácii televízie Markíza Na telo s Michalom Kovačičom to povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová. Vyvrátila tak špekulácie, že by ministerstvo dočasne viedol predseda vlády SR Peter Pellegrini.

Čaputová vie, čo by spravila, keby voľby vyhralo ĽSNS: Odkaz...

Zdroj Topky z dňa 26. 1. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Ak ĽSNS vyhrá tohtoročné parlamentné voľby, prezidentka Zuzana Čaputová vstúpi s touto stranou do rokovaní. Považuje to za rešpektovanie vôle ľudí. Keby sa mal premiérom stať Andrej Kiska, za istých okolností by ho určite nevymenovala. Prezidentka to uviedla v nedeľňajšej diskusnej relácii TV Markíza Na telo.

24. januára 2020

Čaputová pozvala izraelského prezidenta na oficiálnu...

Zdroj Topky z dňa 24. 1. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová pozvala izraelského prezidenta Reuvena Rivlina na oficiálnu návštevu Slovenska. Čaputová zároveň prijala jeho oficiálne pozvanie na štátnu návštevu. Hlava štátu to uviedla po piatkovom neformálnom stretnutí s Rivlinom v Jeruzaleme. Prezidentka bola na dvojdňovej návšteve Izraela v rámci 75. výročia oslobodenia koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau.

23. januára 2020

Izraelský premiér na Svetovom fóre o holokauste v Jeruzaleme...

Zdroj Pravda.sk - Svet z dňa 23. 1. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

Slovensko na podujatí zastupuje prezidentka Zuzana Čaputová.

Holokaust nie je židovská tragédia, je to tragédia nás...

Zdroj Topky z dňa 23. 1. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

JERUZALEM - Holokaust nie je židovská tragédia, je to tragédia nás všetkých. Povedala to vo štvrtok pri návšteve Jeruzalema prezidentka SR Zuzana Čaputová, kde si v múzeu holokaustu Jad va-šem pripomenula 75 rokov od oslobodenia koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau.

22. januára 2020

Čaputová o prepustení Trnku: Nemôže sa stať, že až pri...

Zdroj Slovensko z dňa 22. 1. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

Zuzana Čaputová sa dnes stretla s policajným prezidentom a generálnym prokurátorom.

K prepusteniu Trnku došlo po nedostatočnej koordinácii a...

Zdroj 24hod.sk z dňa 22. 1. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

Zodpovednosť polície a prokuratúry nemôže končiť vznesením alebo zrušením obvinenia. Povedala prezidentka Zuzana Čaputová vo vyhlásení po stretnutí s policajným prezidentom Milanom Lučanským a ...

Prezidentka Čaputová navštívi Izrael: Uctí si pamiatku obetí...

Zdroj Topky z dňa 22. 1. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

Bratislava - Prezidentka SR Zuzana Čaputová navštívi vo štvrtok (23. 1.) a v piatok (24. 1.) Izrael na pozvanie prezidenta Reuvena Rivlina.

21. januára 2020

NR SR: Najskôr ožrani a feťáci, potom štátna hymna

Zdroj Pravda.sk - Domáce z dňa 21. 1. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

Posledná schôdza parlamentu bola plná osobných útokov a invektív. Najviac sa ich ušlo prezidentke Zuzane Čaputovej.

Pri ratifikácii medzinárodných zmlúv je nutná dohoda: Nikto...

Zdroj Topky z dňa 21. 1. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Pri ratifikácii medzinárodných zmlúv by mala prezidentka Zuzana Čaputová postupovať v súlade s parlamentom. V rozhovore to povedal Vincent Bujňák z Katedry ústavného práva Právnickej fakulty Univerzity Komenského. Právnik tak reagoval na to, že najskôr Národná rada Slovenskej republiky (NR SR) uznesením a neskôr kabinet Petra Pellegriniho (Smer-SD) vyzvali hlavu štátu, aby Slovensko už naďalej nebolo zmluvnou stranou Istanbulského dohovoru.

Danko koriguje svoje výroky: Prezidentku rešpektuje, mala by...

Zdroj Topky z dňa 21. 1. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) rešpektuje funkciu a úrad prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Mrzí ho však, že prezidentský palác nie je apolitický. Dankovo stanovisko TASR poskytla hovorkyňa SNS Zuzana Škopcová.

20. januára 2020

Prezidentka Čaputová odvolala päť sudcov, ktorí dosiahli vek...

Zdroj 24hod.sk z dňa 20. 1. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

Prezidentka Zuzana Čaputová odvolala päť sudcov, ktorí dosiahli vek 65 rokov. Agentúru SITA o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. Urobila tak na návrh Súdnej rady SR. „Rád ...

19. januára 2020

Prezidentka Čaputová poslala prezidentovi Zemanovi po...

Zdroj 24hod.sk z dňa 19. 1. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

Prezidentka Zuzana Čaputová poslala českému prezidentovi Milošovi Zemanovi sústrastný telegram v súvislosti s nedeľňajším požiarom, pri ktorom zahynulo podľa dostupných informácií osem ľudí. Agentúru ...

Poslanci sa opäť zídu na schôdzi: Do lavíc ich vrátil...

Zdroj Topky z dňa 19. 1. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Poslanci sa opäť zídu na schôdzi Národnej rady (NR) SR. Januárová schôdza nebola vopred plánovaná, predseda parlamentu Andrej Danko (SNS) ju zvolal po tom, ako prezidentka SR Zuzana Čaputová vrátila novelu zákona o pozemkových úpravách. Danko avizoval, že na rokovanie pléna predloží aj návrh uznesenia k situácii v Iraku, v programe zatiaľ zaradené nie je.

Jasný signál Čaputovej a Pellegriniho: VIDEO Fašizmus...

Zdroj Topky z dňa 19. 1. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

KĽAK - Fašizmus pestuje v ľuďoch hnev a pohŕdanie inými. Politiku, ktorá má byť správou vecí verejných vo verejnom záujme, mení na organizovanie nenávisti. Počas nedeľného spomienkového podujatia pri príležitosti 75. výročia vypálenia obcí Ostrý Grúň a Kľak v okrese Žarnovica nacistickými jednotkami, to skonštatovala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Viac článkov tu...

 
 
Partneri: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.