Index vplyvu Zuzana Čaputová - Index vplyvu v politike

 
 

Mgr. Zuzana Čaputová, rod. Strapáková (* 21. jún 1973, Bratislava) je prezidentka Slovenskej republiky. Do funkcie bola inaugurovaná 15. júna 2019, keď o 12.07 zložila pred Národnou radou SR sľub do rúk predsedu Ústavného súdu. Stala sa tak prvou ženou v úrade prezidenta Slovenskej republiky a zároveň vo veku 45 rokov aj najmladším človekom, ktorý kedy zastával úrad prezidenta SR.

Pred zvolením do funkcie prezidentky pôsobila ako právnička, advokátka a občianska aktivistka. Je spoluzakladateľkou a bývalou podpredsedníčkou mimoparlamentného liberálneho hnutia Progresívne Slovensko. Dlhoročne pôsobila v neziskovom sektore ako spolupracovníčka občianskeho združenia VIA IURIS, ktoré sa venuje posilňovaniu právneho štátu a presadzovaniu spravodlivosti vo vybraných oblastiach práva.

V roku 2016 bola ako právnička občianskej iniciatívy Skládka nepatrí do mesta, usilujúcej sa o uzavretie skládky odpadov v Pezinku, ocenená Goldmanovou environmentálnou cenou. Problematike pezinskej skládky sa venovala 14 rokov.

V septembri 2017 oznámila odchod z tímu VIA IURIS a pokračovanie v advokátskej praxi. V rámci advokácie sa plánovala aj naďalej venovať environmentálnym témam.

Dňa 6. mája 2019 získala v Bruseli ocenenie Európska osobnosť roka. Táto cena sa udeľuje európskym lídrom za mimoriadne úspechy v oblasti politiky, obchodu a inovácií a týka sa mužov a žien, „ktorí formujú Európu“.

 

Je potrebné, aby Banskej Štiavnici pri obnove pomáhala aj nová vláda, pripomenula prezidentka


Zuzana Čaputová navštívila mesto a pozrela si aj niektoré poškodené objekty.

Zuzana Čaputová aktuálne...

Poradie: 1Index vplyvu: 4
Týždenný vplyv
PoradieIndexTrend
1.18Vplyv / význam klesá
Mesačný vplyv
PoradieIndexTrend
1.78Vplyv / význam klesá
Ročný vplyv
PoradieIndexTrend
1.858Vplyv / význam klesá
 

Ako Zuzana Čaputová vplýva na nás posledný týždeň


Ako Zuzana Čaputová vplýva na nás posledný mesiac

Ako Zuzana Čaputová vplýva na nás posledný rok

Články, kde sa vyskytuje Zuzana Čaputová v poslednej dobe

 

7. júna 2023

Je potrebné, aby Banskej Štiavnici pri obnove pomáhala aj...

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 7. 6. 2023  •  Zuzana Čaputová  •  0


Zuzana Čaputová navštívila mesto a pozrela si aj niektoré poškodené objekty.

Muž sa vo VIDEU vyhrážal smrťou prezidentke a poslancom!...

Zdroj Topky z dňa 7. 6. 2023  •  Zuzana Čaputová  •  0

TRNAVA - Viackrát súdne trestaného 50-ročného muža z okresu Pezinok, ktorý sa na videu vulgárne vyhrážal smrťou prezidentke Zuzane Čaputovej, poslancovi NR SR a ich rodinám, zadržala polícia v Trnave uplynulý utorok podvečer v staničnom parku. Je podozrivý z trestného činu nebezpečného vyhrážania. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

6. júna 2023

Vojna na Ukrajine: Prezidentka Čaputová hovorí, že útok na...

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 6. 6. 2023  •  Zuzana Čaputová  •  0


Zničenie priehrady Nova Kachovka je hrozným činom s rozsiahlymi a priamymi následkami pre obyvateľstvo a životné prostredie. Je to ďalší príklad brutality ruskej agresie proti Ukrajine, napísala Zuzana Čaputová.

Prioritou Slovenska je posilnenie protivzdušnej obrany...

Zdroj Topky z dňa 6. 6. 2023  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Prioritou Slovenska je vytvorenie mechanizmu, ktorý zabezpečí posilnenie protivzdušnej obrany východného krídla NATO. Uviedla to v utorok prezidentka SR Zuzana Čaputová na summite Bukureštskej deviatky (B9) v Bratislave.

5. júna 2023

Neprijali vám dieťa do materskej školy? Ako požiadať úrad...

Zdroj Slovensko – Denník N z dňa 5. 6. 2023  •  Zuzana Čaputová  •  0


Rodičia detí vo veku od troch do piatich rokov dostávajú v týchto dňoch rozhodnutia z materských škôl, či ich deti do zariadenia prijmú. Ak vaše dieťa do spádovej štátnej škôlky z kapacitných dôvodov neprijali, môžete požiadať úrad práce o rodičovský príspevok. Zmenu v zákone o rodičovskom príspevku schválili poslanci a podpísala ju aj prezidentka Zuzana Čaputová. Rodičovský príspevok sa pravidelne zvyšuje od […]

Lídri B9 a NATO budú v Bratislave rokovať o otázkach...

Zdroj Topky z dňa 5. 6. 2023  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Prezidenti Bukureštskej deviatky (B9) budú v utorok (6. 6.) na samite v Bratislave rokovať o viacerých otázkach spojených s bezpečnosťou regiónu a o dosahoch pokračujúcej ruskej vojenskej agresie na Ukrajine na región strednej Európy. Na stretnutí sa zúčastní aj generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to avizovala na sociálnej sieti.

Prezidentka vetovala zákon o nájme poľnohospodárskych...

Zdroj Topky z dňa 5. 6. 2023  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok vetovala novelu zákona o nájme poľnohospodárskych pozemkov, poľnohospodárskeho podniku a lesných pozemkov. Navrhuje, aby zákon nebol prijatý ako celok. Informoval o tom prezidentkin hovorca Martin Strižinec.

3. júna 2023

Čaputová v zahraničí bije na poplach: Slovensko sa po...

Zdroj Topky z dňa 3. 6. 2023  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Slovensko by mohlo nasledovať Maďarsko a stať sa problémovým dieťaťom Európskej únie. Upozornila na to slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v rozhovore pre portál Politico, zverejnenom v sobotu.

2. júna 2023

Zuzana Čaputová súhlasí s úpravou nároku na vdovský...

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 2. 6. 2023  •  Zuzana Čaputová  •  0


Vdova po policajtovi alebo vojakovi bude mať nárok na výplatu vdovského výsluhového dôchodku počas dvoch rokov od úmrtia manžela.

Slovenský olympijský a športový výbor hovorí, že...

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 2. 6. 2023  •  Zuzana Čaputová  •  0


Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) je sklamaný rozhodnutím prezidentky Zuzany Čaputovej vetovať novelu školského zákona, ktorá mala od nového školského roka zaviesť ďalšiu hodinu telesnej výchovy na školách.

Prezidentkino veto rozšírenia počtu hodín telocviku je...

Zdroj Topky z dňa 2. 6. 2023  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) je sklamaný rozhodnutím prezidentky Zuzany Čaputovej vetovať novelu školského zákona, ktorá mala od nového školského roka zaviesť ďalšiu hodinu telesnej výchovy na školách. Výbor rešpektuje argumenty škôl, vníma však rôznorodú škálu možností, ako legislatívny návrh aplikovať v praxi. SOŠV to uvádza na svojom webe k stanovisku k prezidentkinmu vetu.

Prezidentka súhlasí s úpravou nároku na vdovský výsluhový...

Zdroj Topky z dňa 2. 6. 2023  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Vdova po policajtovi alebo vojakovi bude mať nárok na výplatu vdovského výsluhového dôchodku počas dvoch rokov od úmrtia manžela. Vyplýva to z novely zákona o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov, ktorú v piatok podpísala prezidentka Zuzana Čaputová. TASR o tom informoval jej hovorca Martin Strižinec.

1. júna 2023

Zuzana Čaputová vetovala novelu, ktorá má zaviesť 3. hodinu...

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 1. 6. 2023  •  Zuzana Čaputová  •  0


Prezidentka Zuzana Čaputová vrátila parlamentu na opätovné prerokovanie novelu školského zákona, ktorá by mala od 1. septembra zaviesť na školách tretiu hodinu telesnej výchovy.

Zuzana Čaputová vymenovala 18 nových sudcov, upozorňuje ich...

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 1. 6. 2023  •  Zuzana Čaputová  •  0


Zodpovednosť, s ktorou sa spája výkon sudcovskej profesie, je podľa prezidentky vyvážená zárukami, ktoré by mali sudcom vytvárať dostatočné podmienky na objektívne a nezávislé rozhodovanie.

Prezidentka Čaputová podpísala zákon o Európskom hlavnom...

Zdroj Topky z dňa 1. 6. 2023  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Prezidentka Zuzana Čaputová podpísala zákon o Európskom hlavnom meste kultúry. TASR o tom informoval hovorca hlavy štátu Martin Strižinec. Projekt tak bude mať na Slovensku právny rámec. Upraví sa aj spôsob jeho financovania.

Novinky pri vstupe do Policajného zboru: Znížil sa potrebný...

Zdroj Topky z dňa 1. 6. 2023  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Potrebný vek na vstup do Policajného zboru (PZ) sa zníži na 18 rokov. Vyplýva to z novely zákona o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, Slovenskej informačnej služby, Zboru väzenskej a justičnej stráže a Železničnej polície. Novú legislatívu vo štvrtok podpísala prezidentka Zuzana Čaputová. TASR o tom informoval jej hovorca Martin Strižinec.

Rozdiel medzi sadzbami dane zo stavieb sa upraví,...

Zdroj Topky z dňa 1. 6. 2023  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Mestá a obce budú mať povinnosť upraviť rozdiel medzi najvyššou a najnižšou ročnou sadzbou dane zo stavieb na maximálne desaťnásobok. Vyplýva to z novely zákona o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady, ktorú vo štvrtok podpísala prezidentka Zuzana Čaputová.

Prezidentka vetovala novelu, ktorá má zaviesť 3. hodinu...

Zdroj Topky z dňa 1. 6. 2023  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Prezidentka Zuzana Čaputová vrátila parlamentu na opätovné prerokovanie novelu školského zákona, ktorá by mala od 1. septembra zaviesť na školách tretiu hodinu telesnej výchovy. TASR o tom informoval jej hovorca Martin Strižinec. Hlava štátu navrhuje posunúť účinnosť zákona na 1. september 2025 bez ohľadu na typ základnej školy a bez ohľadu na to, či škola disponuje telocvičňou. Vetovať zákon sa rozhodla aj na základe odborných stanovísk.

31. mája 2023

Najdôveryhodnejšej političke verí len 34 percent opýtaných....

Zdroj Pravda - Domáce z dňa 31. 5. 2023  •  Zuzana Čaputová  •  0

Najdôveryhodnejšou političkou zostáva naďalej prezidentka Zuzana Čaputová. Prieskum sa zameral aj na vnímanie USA a Ruska.

29. mája 2023

Zuzana Čaputová by mala zostavením vlády poveriť poslanca...

Zdroj Aktuality.sk - aktuálne spravodajstvo z dňa 29. 5. 2023  •  Zuzana Čaputová  •  0


Prezidentka by zo seba opäť zbytočne urobila terč útokov Smeru, ktorý by ju obviňoval z manipulácie výsledkov volieb a pokusov o progresívny prevrat.

Viac článkov tu...

 
 
Partneri: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.