Index vplyvu Zuzana Čaputová - Index vplyvu v politike

 
 

Mgr. Zuzana Čaputová, rod. Strapáková (* 21. jún 1973, Bratislava) je prezidentka Slovenskej republiky. Do funkcie bola inaugurovaná 15. júna 2019, keď o 12.07 zložila pred Národnou radou SR sľub do rúk predsedu Ústavného súdu. Stala sa tak prvou ženou v úrade prezidenta Slovenskej republiky a zároveň vo veku 45 rokov aj najmladším človekom, ktorý kedy zastával úrad prezidenta SR.

Pred zvolením do funkcie prezidentky pôsobila ako právnička, advokátka a občianska aktivistka. Je spoluzakladateľkou a bývalou podpredsedníčkou mimoparlamentného liberálneho hnutia Progresívne Slovensko. Dlhoročne pôsobila v neziskovom sektore ako spolupracovníčka občianskeho združenia VIA IURIS, ktoré sa venuje posilňovaniu právneho štátu a presadzovaniu spravodlivosti vo vybraných oblastiach práva.

V roku 2016 bola ako právnička občianskej iniciatívy Skládka nepatrí do mesta, usilujúcej sa o uzavretie skládky odpadov v Pezinku, ocenená Goldmanovou environmentálnou cenou. Problematike pezinskej skládky sa venovala 14 rokov.

V septembri 2017 oznámila odchod z tímu VIA IURIS a pokračovanie v advokátskej praxi. V rámci advokácie sa plánovala aj naďalej venovať environmentálnym témam.

Dňa 6. mája 2019 získala v Bruseli ocenenie Európska osobnosť roka. Táto cena sa udeľuje európskym lídrom za mimoriadne úspechy v oblasti politiky, obchodu a inovácií a týka sa mužov a žien, „ktorí formujú Európu“.

 

Svojej funkcie sa vzdalo 19 sudcov. Rozhodnutie doručili prezidentke Čaputovej

Svoje vzdanie sa funkcie doručili prezidentke Zuzane Čaputovej v pondelok a utorok.

Zuzana Čaputová aktuálne...

Poradie: 3Index vplyvu: 3
Týždenný vplyv
PoradieIndexTrend
2.7Vplyv / význam rastie
Mesačný vplyv
PoradieIndexTrend
3.71Vplyv / význam klesá
Ročný vplyv
PoradieIndexTrend
3.284Vplyv / význam klesá
 

Ako Zuzana Čaputová vplýva na nás posledný týždeň


Ako Zuzana Čaputová vplýva na nás posledný mesiac

Ako Zuzana Čaputová vplýva na nás posledný rok

Články, kde sa vyskytuje Zuzana Čaputová v poslednej dobe

 

31. marca 2020

Svojej funkcie sa vzdalo 19 sudcov. Rozhodnutie doručili...

Zdroj Slovensko z dňa 31. 3. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

Svoje vzdanie sa funkcie doručili prezidentke Zuzane Čaputovej v pondelok a utorok.

Nádeje, že politika sa dá robiť slušne, sa stále nevzdáva....

Zdroj svetevity.sk z dňa 31. 3. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

V pondelok to bol presne rok od momentu, čo sa Slovensko rozhodlo, že bude mať za prezidentku ženu.

Svojej funkcie sa vzdalo 19 sudcov, sú medzi nimi aj...

Zdroj Topky z dňa 31. 3. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Funkcie sudcu sa vzdalo 19 sudcov najmä z košických súdov a Najvyššieho súdu (NS) SR. Svoje vzdanie sa funkcie doručili prezidentke SR Zuzane Čaputovej v pondelok (30. 3.) a utorok. Funkcia im všetkým zanikla k utorkovému dátumu. Informoval o tom hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

26. marca 2020

Naša prezidentka opäť ide príkladom. Prístup Zuzany...

Zdroj svetevity.sk z dňa 26. 3. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

Naša hlava štátu nám opäť robí dobré meno.

KORONAVÍRUS Prezidentka schválila zmeny v justícii: ÚVZ bude...

Zdroj Topky z dňa 26. 3. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA – Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR získa pre mimoriadnu situáciu prístup k údajom od mobilných operátorov, ktoré sú predmetom telekomunikačného tajomstva, s výnimkou obsahu správ a získavania prevádzkových údajov. Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok podpísala vládny návrh zákona o niektorých mimoriadnych opatreniach v súvislosti so šírením nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby COVID-19 a v justícii. Zo súdnych pojednávaní bude možné vylúčiť verejnosť aj pre ohrozenie zdravia, z takéhoto pojednávania bude povinné vyhotoviť a zverejniť zvukový záznam. Upraví sa aj odvolávanie členov Súdnej rady SR.

25. marca 2020

Gröhling sa stretol s prezidentkou, hovorili o aktuálnej...

Zdroj Topky z dňa 25. 3. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA – Nový minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) sa v stredu stretol s prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou. Hovorili najmä o aktuálnej situácii v školstve, ako ju riešiť, ale i o tom, ako čo najlepšie pomôcť učiteľom, rodičom a žiakom, aby mal stav núdze čo najmenší dosah na vzdelávací proces.

Prezidentka súhlasí, aby minister školstva zmenil termíny...

Zdroj Topky z dňa 25. 3. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA – Minister školstva, vedy, výskumu a športu bude po novom môcť v jednoznačne vymedzených situáciách rozhodnúť o termínoch prijímacích skúšok, zápisov do základnej školy či maturitných skúšok mimo termínov ustanovených zákonom o výchove a vzdelávaní. Vládnu novelu zákona o výchove a vzdelávaní podpísala v stredu prezidentka SR Zuzana Čaputová.

24. marca 2020

Čaputová požiadala o pomoc Zemana aj Steinmeiera, bude...

Zdroj 24hod.sk z dňa 24. 3. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

Prezidentka Zuzana Čaputová telefonovala s nemeckým prezidentom Frankom-Walterom Steinmeierom a českým prezidentom Milošom Zemanom ohľadom koronavírusu a požiadala ich o pomoc. Informovala o tom na sociálnej ...

23. marca 2020

V pohnutých časoch hviezdime za hranicami: Prezidentku a...

Zdroj Topky z dňa 23. 3. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - V sobotu vymenovala prezidentka Zuzana Čaputová novú vládu Slovenskej republiky na čele s Igorom Matovičom. Fotografie zachytávajúce túto udalosti sú však iné, než boli v minulosti. Politikom totiž nevidno nosy ani ústa. Ruky majú poväčšine zahalené rukavicami. To všetko v súvislosti s nákazou nového koronavírusu. Opatrenia u nás neunikli ani zahraničným médiám. Vezmú si príklad z malej krajiny pod Tatrami?

22. marca 2020

KORONAVÍRUS Disciplína môže pomôcť SR vyhnúť sa tragickým...

Zdroj Topky z dňa 22. 3. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA – Slovensko sa môže vyhnúť tragickým scenárom, ak budú všetci disciplinovaní. V nedeľnej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to na margo situácie okolo nového koronavírusu uviedla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, pričom zdôraznila dôležitosť dodržiavania preventívnych opatrení. Podľa jej slov tiež treba počúvať vedcov a odborníkov.

21. marca 2020

Príhovor prezidentky Zuzany Čaputovej pri príležitosti...

Zdroj 24hod.sk z dňa 21. 3. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

„Vážený pán predseda Národnej rady Slovenskej republiky, vážený pán predseda vlády Slovenskej republiky, vážený pán predseda Ústavného súdu Slovenskej republiky, vážení členovia vlády ...

Video: Prezidentka Čaputová vymenovala novú vládu premiéra...

Zdroj 24hod.sk z dňa 21. 3. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

Igor Matovič (OĽaNO) je od soboty novým premiérom Slovenskej republiky. Jeho kabinet oficiálne vymenovala prezidentka Zuzana Čaputová.

Slovensko má novú vládu

Zdroj Pravda.sk - Domáce z dňa 21. 3. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vymenovala novú vládu SR, ktorú povedie líder OĽaNO Igor Matovič.

Prezidentka Čaputová po troch týždňoch od volieb vymenuje...

Zdroj 24hod.sk z dňa 21. 3. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

Prezidentka Zuzana Čaputová dnes o 13:00 vymenuje novú vládu premiéra Igora Matoviča (OĽaNO). Kabinet sa tak ujme funkcie tri týždne po parlamentných voľbách. Pri predstavení mien členov vlády ...

Prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala vládu Igora Matoviča

Zdroj Topky z dňa 21. 3. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Prezidentka SR Zuzana Čaputová v sobotu v Prezidentskom paláci vymenovala vládu Igora Matoviča (OĽaNO). Vládnu koalíciu tvoria štyri strany a hnutia, a to OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí. V Národnej rade (NR) SR získali ústavnú väčšinu. Víťaz volieb OĽaNO vo vláde obsadí sedem ministerských pozícií, Sme rodina a SaS obsadia po tri ministerstvá a Za ľudí dve.

Igor Matovič: Budeme vládnuť otvorene, s ľuďmi a pre ľudí

Zdroj Topky z dňa 21. 3. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Premiér Igor Matovič (OĽaNO) sľúbil prezidentke Zuzane Čaputovej, že jeho kabinet bude vládnuť otvorene, neodtrhne sa od života ľudí, a že to bude kabinet, ktorý bude vládnuť s ľuďmi a pre ľudí.

VIDEO Nový premiér Matovič bude pracovať aj v nedeľu: Po...

Zdroj Topky z dňa 21. 3. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Slovensko má po parlamentných voľbách a ich víťazovi Igorovi Matovičovi sa podarilo za pomerne krátky čas vytvoriť zoznam budúcej vlády, ktorej mená mu už odobrila aj samotná hlava štátu Zuzana Čaputová. Dnes sme boli svedkami formálneho aktu a oficiálneho začiatku tohto nového vládneho kabinetu, ktorý povedie predseda Obyčajných ľudí a nezávislých osobností. Dnešný deň, kedy prezidentka vymenovala vládu Igora Matoviča, nebol z hľadiska bezpečnosti zdravia výnimkou a kvôli novému koronavírusu akt prebiehal za mimoriadnych podmienok. Vymenovanie novej vlády sme sledovali online.

Jaroslav Naď si prevzal ministerstvo obrany od svojho...

Zdroj Topky z dňa 21. 3. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Nový minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) si v sobotu prevzal rezort obrany od svojho predchodcu Petra Gajdoša (SNS). Napriek nezhodám Naď poďakoval ministrovi za „kus roboty“. Gajdoš je hrdý na modernizačné projekty, aj keď nie všetky dotiahli do konca. Naď je súčasťou vládneho kabinetu premiéra Igora Matoviča (OĽaNO), ktorého v sobotu vymenovala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Príhovor prezidentky Zuzany Čaputovej pri príležitosti...

Zdroj Topky z dňa 21. 3. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

BRATISLAVA - Vážený pán predseda Národnej rady Slovenskej republiky, vážený pán predseda vlády Slovenskej republiky, vážený pán predseda Ústavného súdu Slovenskej republiky, vážení členovia vlády Slovenskej republiky, vážení prítomní, dovoľte mi, aby som vám zablahoželala k vymenovaniu do významných funkcií nášho štátu.

20. marca 2020

Čaputová ocenila pozitíva Pellegriniho vlády. Mohlo ich byť...

Zdroj Slovensko z dňa 20. 3. 2020  •  Zuzana Čaputová  •  0

Peter Pellgrini odovzdal demisiu jeho vlády prezidentke Zuzane Čaputovej.

Viac článkov tu...

 
 
Partneri: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.