Index vplyvu Tomáš Košický - Index vplyvu v športe

Tomáš Košický
 
 

Hľadáme záložné scenáre na dekarbonizáciu z plánu obnovy, tvrdí Taraba

BRATISLAVA - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR hľadá náhradné scenáre na dekarbonizáciu priemyslu za košické železiarne U. S. Steel. Povedal to po stredajšom rokovaní vlády minister Tomáš Taraba (nominant SNS). Zatiaľ totiž nie je jasné, či japonský investor Nippon Steel Corporation v prípade prevzatia koncernu U. S. Steel bude chcieť do transformácie vysokých pecí na východe Slovenska investovať.

Tomáš Košický aktuálne...

Poradie: Index vplyvu:
Týždenný vplyv
PoradieIndexTrend
-0Vplyv / význam zostáva nezmenený
Mesačný vplyv
PoradieIndexTrend
-0Vplyv / význam zostáva nezmenený
Ročný vplyv
PoradieIndexTrend
15.4Vplyv / význam zostáva nezmenený
 

Ako Tomáš Košický vplýva na nás posledný mesiac

Ako Tomáš Košický vplýva na nás posledný rok

Články, kde sa vyskytuje Tomáš Košický v poslednej dobe

 

6. marca 2024

Hľadáme záložné scenáre na dekarbonizáciu z plánu obnovy,...

Zdroj Topky z dňa 6. 3. 2024  •  Tomáš Košický  •  4

BRATISLAVA - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR hľadá náhradné scenáre na dekarbonizáciu priemyslu za košické železiarne U. S. Steel. Povedal to po stredajšom rokovaní vlády minister Tomáš Taraba (nominant SNS). Zatiaľ totiž nie je jasné, či japonský investor Nippon Steel Corporation v prípade prevzatia koncernu U. S. Steel bude chcieť do transformácie vysokých pecí na východe Slovenska investovať.

15. februára 2024

Zachovanie konkurencieschopnosti košických oceliarní je...

Zdroj Topky z dňa 15. 2. 2024  •  Tomáš Košický  •  4

BRATISLAVA - Modernizácia výroby, splnenie dekarbonizačných záväzkov a zároveň zachovanie konkurencieschopnosti košických oceliarní sú prioritou ministra životného prostredia SR Tomáša Tarabu (nominant SNS). Na štvrtkovom stretnutí na pôde envirorezortu o tom ubezpečil Miroslava Kiraľvargu, viceprezidenta pre vonkajšie vzťahy, riadenie a rozvoj podnikania U. S. Steel Košice a zároveň prezidenta Republikovej únie zamestnávateľov. TASR o tom informoval odbor komunikácie Ministerstva životného prostredia SR.

11. februára 2024

Vláda začala diskusiu o plánoch budúceho majiteľa košických...

Zdroj Topky z dňa 11. 2. 2024  •  Tomáš Košický  •  4

BRATISLAVA/KOŠICE - Budúcnosť košických oceliarní, plány ich nového majiteľa v regióne i otázka dekarbonizácie produkcie ocele boli témami diskusie predstaviteľov vlády SR, Nippon Steel Corporation a U. S. Steel Košice. Kabinet zastupovali vicepremiéri, ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD) a minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS). Informovalo Ministerstvo hospodárstva (MH) SR.

10. januára 2024

Taraba a Saková chcú ísť pre odpredaj U. S. Steel do Japonska

Zdroj Topky z dňa 10. 1. 2024  •  Tomáš Košický  •  5

BRATISLAVA - Minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) a šéfka rezortu hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD) chcú ísť pre odpredaj košického U. S. Steel do Japonska. Informoval o tom Taraba. Minister sa obáva najmä prepadnutia 600 miliónov eur, ktoré envirorezort ponúkol firme v rámci dekarbonizačnej schémy.

25. mája 2023

Graf dňa: Elektroautá zvýšia spotrebu elektriny...

Zdroj Slovensko – Denník N z dňa 25. 5. 2023  •  Tomáš Košický  •  7


Najviac by mala do roku 2030 spotreba elektriny stúpnuť, ak by sa modernizovali košické oceliarne. Tretí a štvrtý blok jadrovej elektrárne Mochovce by mali vykryť väčšinu zvýšených požiadaviek, o zvyšok sa môžu postarať obnoviteľné zdroje. Graf dňa pripravili Tomáš Grečko, Ivan Haluza a Denisa Funtíková. Spotreba elektriny by mala na Slovensku v najbližších rokoch výrazne stúpať, no nie pre […]

21. marca 2023

Výhra IV. futbalovej ligy – JUH VsFZ bol najväčší úspech...

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 21. 3. 2023  •  Tomáš Košický  •  10

V nadväznosti na článok o IV. futbalovej lige - JUH VsFZ v rokoch 2006 – 2011 pokračujeme podobným článkom o rovnakej súťaži, ale v rokoch 2012 - 2019. Článok obsahuje komentár, ktorý je v závere doplnený o prehľad najlepších strelcov a prehľad štatutárov FK z rožňavského okresu. Kádre sú tentokrát uvedené pri významných udalostiach (postup Rožňavy do 3. ligy - východ, účinkovanie Krh. Podhradia). Text dopĺňa fotografia.
Komentár
V ročníku 2011 / 2012 Rožňava získala 34 bodov a skončila na 14. mieste. Tentokrát to na udržanie stačilo. Novými hráčmi na jar boli Savčák a Milata, naopak odišli P. Breuer a L. Strelka. Trénerom bol Štefan Koššuth.

V nasledujúcom ročníku to už bolo lepšie, keď získala 38 bodov, skončila na 10. mieste. Trénerom bol opäť Štefan Koššuth. V letnom prestupovom termíne došlo k odchodom hráčov do G. Hôrky (Szkokan, Bodnár) a aj do Honiec (L. Fabian, Pe. Gere, J. Strelka ml., Milan Gallo).

V ďalšom ročníku sa Rožňava umiestnila na 8. priečke so ziskom 44 bodov. Novými hráčmi boli brankár Skokan a hráči Zsiga, Péter a M. Boroš.

V ročníku 2014 / 2015 skončila opäť na 8. priečke, ale so ziskom 48 bodov. Trénerom bol v rokoch 2013 – 2015 Branislav Kuzma. Káder doplnili napríklad P. Breuer, P. Šimko, L. Strelka, F. Tomášik a D. Gere.

Od ročníka 2015 / 2016 bol trénerom Ladislav Dávid. Káder na jar doplnili Miloš Gallo, Kovács, M. Gere, P. Gere, T. Hajdúk, R. Greško, náhradný brankár R. Sliva a Lippai. Napriek tomu došlo k poklesu výkonnosti, Rožňava skončila na 10. mieste so ziskom 37 bodov.

V ďalšom ročníku súťaž vyhrala so ziskom 67 bodov, s jednobodovým náskokom pred Krompachmi. V jarnej časti boli posilami Babik, Petrok, Ištók a Kardos.

O postup do 3. ligy – východ sa zaslúžili hráči: Mišina (časť jesene), Pulen, Dusa – P. Gere, M. Gere, Ištók, Kovács, Figúr, Babik, Petrok, Hajdúk, R. Greško, Korfanta, J. Ďuriček, Miloš Gallo, Sappanoš, Breuer, Havko, Husár, M. Pollák (časť jesene), Kudela, Krak, Kardos

Treba však k tomuto ročníku spomenúť aj účinkovanie nováčika Krásnohorské Podhradie, ktoré v predošlom ročníku vyhralo V. ligu Košicko – Gemerskú. V premiérovej sezóne vo IV. lige - JUH skončilo na 12. mieste so ziskom 27 bodov čo na udržanie stačilo.

Káder Krh. Podhradia v ročníku 2016 / 2017: Marián Manko, László Csakó – Štefan Kún, Csaba Kiss, Matúš Mészner, Norbert Lükö, Krištof Zubrický, Jozef Erdöfalvi, Radoslav Kuzma, Zoran Zdechovan, Lukáš Heger, Maroš Almáši, Jaroslav Piater, Adrián Krak (jeseň), Július Benedik, Michal Tóth, Dávid Vozár, Andrej Vaško, Martin Pollák, Attila Prónyai, Roderik Šoltés, Kristián Korszinský, Roland Rezmüves, Štefan Darvaš, Milan Kozák, Dominik Gere, Dávid Genči, Daniel Freivolt (všetci štyria jarná časť)

V ďalšom ročníku sa Krh. Podhradie umiestnilo na 9. mieste so ziskom 42 bodov. V ročníku 2018 / 2019 až na 15. mieste so ziskom 21 bodov.

Káder Krh. Podhradia v ročníku 2017 / 2018: Marián Manko, Tibor Kerekeš, Dávid Džačár, Róbert Bartko – Radoslav Kuzma, Július Benedik (obaja časť jesene), Zoltán Breuer, Štefan Kún, Matúš Mészner, Krištof Zubrický, Dávid Vozár, Tomáš Revúcky, Marcel Roth, Ivan Oravec, Tomáš Hajdúk, Andrej Vaško, Jozef Rencsok, Lukáš Héger, Adrián Hanzlík, Roland Madarász, Dávid Genči, Jaroslav Piater, Norbert Lükö, Jozef Erdöfalvi, Martin Pollák, Jakub Hovorka, Adrián Krága
Káder Krh. Podhradia v ročníku 2018 / 2019: Salai, Bartko, Džačár – Mészner, Oravec, Kiss, Piater, Görgei, Kún, Seman, Lükö, Almáši, Genči, Kozák, Benedik, Vozár, Freivolt, Doboš, Beke, Smrek, Kardos, Hovorka, Bodnár, Hajdúk, Pollák, M. Tolvaj, Revúcky, Erdöfalvi, Zubrický, Rencsok, Vaško, Drobňák, Galajda, Zdechovan, Gulykáš, Š. Darvaš
Prehľad najlepších strelcov Rožňavy

2012 – 11 gólov Kuzma
2013 – 11 gólov Figúr
2014 – 8 gólov Figúr
2015 – 17 gólov Kovács
2016 – 16 gólov Figúr
2017 – 21 gólov Figúr
Prehľad najlepších strelcov Krh. Podhradia

2017 – 19 gólov Almáši
2018 – 13 gólov Revúcky
2019 – 8 gólov Almáši
Štatutári MFK Rožňava v danom období

Jaroslav Strelka – 2009 – 2012
Peter Džačár – 2012 – január 2014
Igor Slavkay – február 2014 – máj 2015
K. Beck – máj 2015 – jún 2015
Michal Domik – od ročníka 2015 / 2016
Štatutár FK Krh. Podhradie v danom období – Štefan Kún
 
Pripravil Ing. Štefan Tomášik
 

8. januára 2023

Najvyššia futbalová súťaž ObFZ Rožňava v rokoch 1994 – 2022

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 8. 1. 2023  •  Tomáš Košický  •  11

V príspevku nášho spolupracovníka Ing. Štefana Tomášika sa dočítame o najvyššej futbalovej súťaži v okrese Rožňava v rokoch 1994 – 2022. Tentokrát nie sú uvedené žiadne tabuľky, len komentár, ktorý dopĺňa fotografia. Komentár je rozdelený na tri obdobia, pričom aktuálnu sezónu ešte nehodnotí.  Z priestorových dôvodov je posledné obdobie popísané len stručne. Autor z uvedeného dôvodu nepíše  o niektorých kauzách (napr. Tatran Betliar – jeseň 2008, článok G. Polomy – vo V. Slanej nevyhrá ani Real Madrid a pod.), príčinách odmietnutia lídrov, príčinách odhlásenia niektorých FK, príčinách nepostúpenia lídrov do vyššej súťaže alebo niektoré ročníky sú okomentované len stručne. Obdobie 1994 – 1996 – II. trieda Súťaž vyhral v roku 1994  Betliar, keď náskok si vytvoril už na jeseň, pričom neprehral ani raz. Na jar však prehral štyrikrát. Súťaž opustilo Krh. Podhradie, keď malo slabú jarnú časť. O rok neskôr vyhrala súťaž Dobšiná, ktorá bola po jeseni len tretia, vďaka dobrej jari však skončila prvá. Dobrý ročník mal Famstav, ktorý bol jesenný líder. Zo súťaže zostúpili Slavošovce a Krh. Dlhá Lúka. Slabú sezónu mala Nižná Slaná. Súťaž vyhral v sezóne 1995 / 1996 Kovstav, ktorý sa do nej vrátil po vypadnutí z I. B triedy Košicko-gemerskej skupiny. Vážnejším konkurentom v boji o postup mu bol len Lipovník.  Naopak vypadli Sirk a Honce. Príjemným prekvapením najmä na jeseň bola Nižná Slaná.   Obdobie 1996 – 2011 – 1. trieda   Expiatoligista z Kunovej Teplice dominoval počas celého ročníka 1996 / 1997. Mal najlepší káder zložený z viacerých skúsených hráčov, ktorí pôsobili v Jelšave (Regec, Marchevský, Zdechovan, Putera), alebo iných kvalitných hráčov (Szöllös, Mikuš, L. Tomi, Mikloško, Vojtašovič, O. Dávid, A. Milko).  Po skončení súťaže sa hrala baráž o zostup Rudná – Slavošovce, v ktorej vyhrala Rudná. Do súťaže sa vrátila aj Dobšiná, ktorá vydržala vo vyššej súťaži len jednu sezónu.   V ďalšom ročníku jesenný líder Kružná neobhájil svoju pozíciu, na jar prehral napr. v Nižnej Slanej, ktorá mala dobrú jeseň. Z postupu sa radoval Jablonov nad  Turňou. O záchranu bojovali Rožňavské Bystré a Rudná, napokon zostúpila Rudná.   V ročníku 1998 / 1999 Dedinky dlho viedli tabuľku, ale napokon postúpila Kružná. Na opačnom póle tabuľky bojovali o záchranu Pača a Nižná Slaná. Už štyri kolá pred koncom bol jasný zostupujúci (Pača). Nižná Slaná sa totiž na jar posilnila (Gustávovi Keršákovi už nepredĺžila pôsobenie v Betliari, posilou bol aj Ján Baran z Vlachova, po zranení začal hrávať Ján Vieloha ). Po jeseni 1999 bol prvý Lipovník, neskorší víťaz Kunova Teplica bola na 5. priečke. Na jar 2000 sa výrazne posilnila (Dorkin, Spišák, Čatlóš, M. Turcsányi) a body stratila až v poslednom kole, keď remizovala. O zostupujúcom bolo jasné skôr, keďže Rožňavské Bystré získalo na jar len 4 body.   V nasledujúcom ročníku bojovali o postup mužstvá Plešivca a Nižnej Slanej.  Nižnú Slanú posilnil po odstúpení Rejdovej strelec Štefan Ruszó, ktorý mal skúsenosti napr. z účinkovania v I. B triede v drese Gemerskej Polomy. Vo vzájomnom zápase na jar sa zrodila remíza 1:1. Nižná Slaná stratila body už len v poslednom kole, pričom Plešivec zaváhal viackrát. Zaslúžene postúpila do 5. ligy – JZ.  O zostup bojovali Štítnik a Hrhov, napokon mali rovnaký bodový zisk. Pôvodne sa mala hrať medzi nimi baráž, ale tento návrh sa zamietol a zostúpil Hrhov.   O rok bola najlepšia Kunova Teplica, ktorú pred sezónou posilnili záložník Gočaltovský, útočník Szaniszló, či brankár Stankovič. Po jeseni však vedenie klubu avizovalo, že nemá záujem o postup do 5.  ligy – JZ.  Na jar káder doplnil Kakalejčík z Dlhej Vsi. Mužstvo získalo 56 bodov a súťaž vyhralo. Postup odmietlo, rovnako aj druhý Lipovník. Tretí Štítnik postup využil. Zo súťaže vypadlo Vlachovo, ktoré malo problémy už v predošlej sezóne. Nováčikom bol FK Brzotín, ktorý bol prínosom pre súťaž. Expiatoligista z Gemerskej Polomy chcel po jeseni skončiť tretí, čo bolo nereálne. Uhral množstvo remíz, na jar sa to zlepšilo. Napokon skončil v strede tabuľky.   Kunova Teplica od ročníka 2002 / 2003 mala záujem o postup, na jar však viackrát v zápasoch vonku zaváhala. Prebehlo ju Krh. Podhradie, ktoré budovalo káder z domácich hráčov, ktorých doplnili skúsení hráči (Zs. Lipták z Kružnej, R. Polyák z Jablonova n./T., G. Lázara získalo už skôr).    Na jeseň 2003 bola lídrom Gemerská Poloma, ktorej už v predošlej sezóne pomohol návrat Zdenka Greška a Jozefa Gunára. Posilou bol aj skúsený Br. Kurian, ktorý tam pôsobil iba jesennú časť. Na jar bol káder opäť doplnený, ale po trénerskej stránke oslabený. Po zápase s Lipovníkom mužstvo už nebodovalo a klesalo v tabuľke. To využil Plešivec, ktorý viackrát bojoval o postup. Vyšná Slaná už v minulom ročníku stabilizovala výkonnosť, keď získala brankára R. Lindáka, ktorý bol výraznou posilou. Po rozpade štvrtoligového Tatrana Betliar odišli viacerí jeho hráči do iných klubov, či už do Vlachova (Jakab, Hajdúk) alebo Nižnej Slanej (Arvay, Kasper) a inde. Vlachovo posilnili aj iní hráči napr. Petruš či T. Hronec.   V roku 2004 pribudli do súťaže Betliar, Slavošovce, Gemerská Hôrka a Krh. Dlhá Lúka. Súťaž vyhrali Dedinky, keď mali v kádri hráčov pôvodom z Dobšinej, ktorí okúsili aj vyššiu súťaž (Smrek, Brnčík, Varga). Expiatoligista Nižná Slaná sa odhlásil po 4. kole, problémom bol nedostatok hráčov.   V ročníku 2005 / 2006 do súťaže sa vrátil Plešivec, ktorý zostúpil z V. ligy – JZ. O postup v roku 2007 bojovali mužstvá Gem. Hôrky a Gem. Polomy, ktorá sa na jar posilnila o M. Vargu a R. Liptáka. Nováčikom bola Pača.   Gemerská Poloma bola v sezóne 2007 / 2008 zaslúžene najlepšia, ale postup nevyužila. Oslabenie na poste trénera krátko pred štartom majstrovských zápasov nebolo cítiť. Nováčikom bola Kružná.   O rok opäť prvý celok odmietol postúpiť – Betliar, pritom po jeseni mu hrozilo vylúčenie zo súťaže.   V ďalšom ročníku bolo už 15 účastníkov – do okresu sa vrátilo Krásnohorská Podhradie z 5. ligy – JZ. Jeho cieľom bol návrat do vyššej súťaže, čo sa podarilo splniť.    V ročníku 2010 / 2011 do vyššej  zreorganizovanej súťaže postupovali 3 celky – Lipovník, Dobšiná a Gemerská Poloma.    Do 2. triedy zostúpil Plešivec (prehral baráž s Hrhovom). Nováčikom bola Kružná.  Obdobie od 2011 / 2012 do 2021 / 2022 Prehľad odhlásení klubov z najvyššej súťaže ObFZ Rožňava   2011 / 2012 – Kružná – v priebehu súťaže  2014 / 2015 – FK  Lipovník, FK Baník Štítnik – oba v priebehu súťaže 2015 / 2016 – Dedinky – v priebehu súťaže  2016 / 2017 – Nižná Slaná, Vlachovo – oba  pred sezónou 2017 / 2018 – Kružná, Pača – oba pred sezónou,  FK Baník Štítnik – v priebehu súťaže 2018 / 2019 – Jablonov n / T. – pred sezónou 2019/ 2020 – Kružná, Jablonov n. / T. , Ml. Brzotín, Bohúňovo – všetky pred sezónou 2020 / 2021 – Plešivec – v priebehu súťaže 2021 / 2022 – Krh. Podhradie B – v priebehu súťaže Fúzie klubov   Leto 2011 – Honce s Rožňavským Bystrým – Honce  boli preradené do 2. triedy Leto 2019 – Rudná  s Rožňavou Víťazi    2011 / 2012 – Krh. Dlhá Lúka, odmietla postup 2012 / 2013 – Betliar, neodmietol postup 2013 / 2014 – Rudná, odmietla postup 2014 / 2015 – Drnava, odmietla postup 2015 / 2016 – Krh. Dlhá Lúka, odmietla postup 2016 / 2017 – Krh. Dlhá Lúka, odmietla postup 2017 / 2018 – Vyšná Slaná, odmietla postup 2018 / 2019 – Vyšná Slaná, odmietla postup  2021 / 2022 – Vyšná Slaná, odmietla postup Pripravil Ing. Štefan Tomášik
 

8. decembra 2022

Zastúpenie futbalových klubov z okresu Rožňava v najnižšej...

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 8. 12. 2022  •  Tomáš Košický  •  13

V novodobej histórii ObFZ Rožňava býva zvykom, že víťaz 6. ligy (v súčasnosti 7. liga, predtým 1. trieda) nepostúpi do vyššej súťaže. Pritom najnižšia regionálna súťaž prešla viacerými modelmi. Naposledy v roku 2011. Postupne v nej však účinkuje čoraz menej mužstiev z ObFZ Rožňava, v súčasnosti žiadne. V príspevku si prečítame o účinkovaní mužstiev z ObFZ Rožňava  v najnižšej regionálnej súťaži od sezóny 1995 / 1996.
Model I. B trieda Košicko – Gemerská skupina (okresy: Rožňava, Revúca, Košice – mesto, Košice - vidiek)

V sezóne 1995 / 1996 tu pôsobili Kunova Teplica, Betliar, Gemerská Poloma, Jelšava B a Dobšiná. Na konci súťaže zostúpili Kunova Teplica a Dobšiná. Dobšiná bola nováčikom, keď vyhrala OM v roku 1995. Kunova Teplica sa naopak do tejto súťaže dostala po zostupe zo 4. ligy – Západ. Jelšava B mala slabšiu jarnú časť, keď získala len 13 bodov. Betliar skončil na peknom 3. mieste. Gemerská Poloma získala 37 bodov.
V ďalšej sezóne mala táto súťaž názov 5. liga Košicko – Gemerská skupina. Pôsobili v nej Kovstav, Gemerská Poloma, Betliar a Jelšava B. So súťažou sa po roku rozlúčil Kovstav. Jelšava B čerpala hráčov aj z áčka a bola v strede tabuľky. Gemerská Poloma menila trénera pred jarnou časťou. Betliar sa pohyboval v lepšom strede tabuľky.
Model 5. liga – juhozápad (okresy: Rožňava, Gelnica, Sp. Nová Ves, Košice – mesto)

V sezóne 1997 / 1998 tu pôsobili Gemerská Poloma, Betliar a Kunova Teplica, ktorá na jar bojovala o záchranu. Napokon získala 32 bodov a zachránila sa. Betliar naznačil svoje možnosti na jeseň, keď bo líder. Súťaž zaslúžene vyhral. Gemerská Poloma patrila medzi lepší stred, pričom na jar došlo k zmene trénera.

V novom ročníku pribudol do súťaže Jablonov nad Turňou, ktorý pôsobil v stredetabuľky. Zo súťaže zostupovala Kunova Teplica, ktorá sa výrazne oslabila. Gemerská Poloma mala slabšiu jarnú časť.

O rok pribudla do súťaže Kružná, ktorá skončila posledná. Gemerská Poloma mala problémy najmä na jeseň s úzkym kádrom a možno aj preto došlo pred štartom jari k zmene trénera. Jablonov nad Turňou sa pohyboval v strede tabuľky.

V ročníku 2000 / 2001 bola nováčikom Kunova Teplica, hoci sa káder posilňoval, hráči prestali trénovať a to sa prejavilo. Z dvoch kľúčových domácich zápasov (Žakarovce, Harichovce) získala iba bod a to jej v konečnej tabuľke chýbalo. Preto zostúpila.

S regionálnymi trávnikmi sa po 11 rokoch lúčila Gemerská Poloma, keď bola posledná. Jablonov nad Turňou mal dobrú najmä jesennú časť.

V ďalšom ročníku Nižná Slaná získala 30 bodov, ale ani to na záchranu nestačilo. Ako kľúčový sa ukázal duel s Vyšným Opátskym 2:2. Skončila na 11. priečke, ktoré jediný raz v histórii tohto modelu na udržanie nestačilo. Jablonov nad Turňou mal slabú jar, ale na udržanie mu stačila.

V nasledujúcom ročníku už zo súťaže zostúpil. Futbalisti Štítnika (postúpili z 3. miesta) sa v súťaži udržali len vďaka odhláseniu Kráľoviec, ktoré sa neprihlásili do ročníka 2003 / 2004.

V novom ročníku bolo nováčikom Krásnohorské Podhradie, ktoré vypadlo až v sezóne 2008 / 2009. Po ročnom pôsobení v okrese sa vrátilo do tejto súťaže. Došlo aj k fúzii Štítnika s Kunovou Teplicou. V ročníku 2004 / 2005 skončil Štítnik K. T. druhý. O rok sa káder ešte doplnil a súťaž vyhral a postúpil do 4. ligy – JUH.

Dvakrát pôsobil v tejto súťaži Plešivec, najmä v ročníku 2004 / 2005 nepredal kožu lacno. Bol posilnený napr. o bratov Keršákovcov. Ani to však nepomohlo, lebo mu 33 bodov na záchranu nestačilo. Vo svojom druhom účinkovaní v ročníku 2006 / 2007 sa umiestňoval v dolnej časti tabuľky.
V sezóne 2005 / 2006 boli nováčikom z ObFZ Rožňava Dedinky, ktoré skončili v dolnej časti tabuľky a zostúpili. Gemerská Hôrka pôsobila v tejto súťaži od roku 2007 až do zániku tejto súťaže.
Model 5. liga Košicko – Gemerská skupina (okresy: Rožňava, Košice – mesto, Košice - vidiek)
Spočiatku tu pôsobilo viacero celkov z okresu Rožňava: Lipovník, Dobšiná, G. Poloma, Krh. Podhradie a G. Hôrka. Po jeseni sa odhlásil Lipovník.
V ďalšom ročníku víťaz 1. triedy Krh. Dlhá Lúka odmietla postup do tejto súťaže.

Gemerská Poloma sa postupne posilňovala o viacerých skúsených hráčov (Miloš Gallo, Maroš Gallo, Boris Milko, Michal Fecko, Daniel Grác...). Posilnenie kádra sa prejavilo v ďalšom ročníku, keď súťaž vyhrala. Do IV. ligy – JUH však nemohla postúpiť z dôvodu reorganizácie súťaží VsFZ. Vo svojom poslednom ročníku Gemerská Poloma bojovala o záchranu, napokon sa zachránila. Do ďalšieho ročníka sa však neprihlásila.

Nováčikom v sezóne 2013 / 2014 bol Tatran Betliar, ktorý v tejto súťaži pôsobil dva sezóny. V prvej patril medzi priemerné kluby, v druhej bolo po pár kolách rozhodnuté o jeho osude. Súťaž ale dohral.

MFK Dobšiná pôsobila v tejto súťaži do ročníka 2016 / 2017. Už koniec ročníka niečo naznačil – predposledné miesto. Do nového ročníka sa neprihlásila. 

Krásnohorské Podhradie bolo stabilným účastníkom tejto súťaže a dokonca ju aj v roku 2016 vyhralo.

Gemerská Hôrka takisto dlhodobo pôsobila v tejto súťaži, ale v ročníku 2017 / 2018 bola pre tri kontumačné prehry vylúčená zo súťaže. Po dvoch rokoch sa vrátila do súťaže. Na jeseň 2022 pôsobila v tejto súťaži niekoľko kôl, ale neskôr sa odhlásila zo súťaže.

Ďalší víťazi z ObFZ Rožňava (Rudná, Drnava, Krh. Dlhá Lúka, Vyšná Slaná) odmietli postup do tejto súťaže. Nie z 1. miesta však postúpili do tejto súťaže Rudná v roku 2020 a Gemerská Hôrka v roku 2022.
Pripravil Ing. Štefan Tomášik
 

5. decembra 2022

*ZNÍŽENÁ CENA* Novostavba 4-izbový bungalov na predaj

Zdroj Novinky realitného trhu za posledné 2 dni z dňa 5. 12. 2022  •  Tomáš Košický  •  12

Cena: 230.000 EUR
TOMÁŠ SZÉKELY a realitná kancelária CASSOVIA REALITAS Vám ponúka na predaj jeden rodinný dom s úžitkovou plochou 111 m2 na pozemku o výmere 1059 m2 blízko Košíc v malebnej dedinke obklopenej prírodou. Pozrite si video-prehliadku skopírovaním tohto linku do vášho prehliadača: https://youtu.be/7upChDG3a_I Prevedenie: holodom Úžitková plocha: 111,4 m2 Pozemok: 1059 m2 Orientácia: juh, juhozápad Dom typu L: Navrhovaný dom je pôdorysne tvaru písmena L o celkových vonkajších rozmeroch strán 15x12 m Číslo parcely: 224/43 Dispozičné riešenie: zádverie, chodba, spálňa, kúpeľňa, WC, kúpeľňa s WC, izba, izba, technická miestnosť, špajza, obývačka s kuchyňou, prestrešená terasa Štandardy domu: nosná konštrukcia, priečky, vývody odpadu, teplej a studenej vody, elektroinštalácie, vypínače , zásuvky. strešná konštrukcia je tvorená z modernej technológie tenkostennej oceľovej konštrukcie, Strecha: strešná konštrukcia je navrhnutá ako plochá strecha zateplená tepelnou izoláciou z polystyrénu EPS NEOFLOOR 150 o celkovej hrúbke 360 mm so spádovou vrstvou zo spádových klinov zo stabilizovaného polystyrénu EPS 150S so spádom 2,0%, hydroizolačnú vrstvu tvorí PVC fólia FATRAFOL stabilizovaná štrkovým zásypom. Fasáda: objekt je zateplený kontaktným zatepľovacím systémom s izoláciou z minerálnej vlny KNAUF INSULATION FKD N Thermal hr. 180 a 200mm. Podlaha: vyliata nivelizačná podlaha s elektrickým vykurovacím systémom osobitne regulovateľným v každej miestnosti. Interiér: sadrové omietky, vývody na vodu, elektriku, vchodové hliníkové bezpečnostné dvere, plastové okná trojsklo (7 komorové okná – vonkajšia strana: antracid, vnútorná strana biela. Okná: 3 sklo plastové 7 komorové (prevedenie biela – antracid). Vstupné dvere do domu – hliníkové bezpečnostné dvere s bočným pevným preskleným svetlíkom. Vykurovanie: elektrické podlahové vykurovanie značky DEVA samostatne regulovateľné v každej miestnosti. Exteriér: garáž pre jedno auto, planírovaný pozemok do roviny. Lokalita: Obec Nižná Kamenica sa nachádza na východnom okraji Košickej kotliny v doline Kamenického potoka. Je vzdialená približne 23 km severovýchodne od Košíc a rozprestiera pri hlavnom diaľničnom. Občianska vybavenosť: obec spadá k obvodu Bidovce, v ktorej sa nachádza matričný úrad, obvodné zdravotné stredisko, školské aj predškolské zariadenie, stavebný úrad, obvodné oddelenie polície a iné služby širšieho charakteru. V susednej obci Ďurďošík je k dispozícii predškolské zariadenie, dom seniorov, obchod a služby. Rezervácia a financovanie: - rezervácia vo výške 2% - v prípade prejavenia vážneho záujmu - s financovaním a hypotekárnym úverom Vám radi pomôžeme cez naše hypotekárne centrum Cena rodinného domu typu L v stave holodomu aj s pozemkom je na vyžiadanie v RK. Ak vás táto ponuka zaujala, tak nás neváhajte kontaktovať: Tomáš Székely 0904 932 188 - certifikovaný realitný maklér NARKS

25. novembra 2022

Interdisciplinárne umenie na výstave v Galérii Baníckeho...

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 25. 11. 2022  •  Tomáš Košický  •  13

Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja v spolupráci s Ateliérom priestorových komunikácií + video a Katedrou intermédií Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave a tiež Ateliérom slobodnej kreativity 3D Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach, otvoria výstavu s názvom Across the Sediments / Naprieč sedimentmi. Vernisáž výstavy sa bude konať dňa 01. 12. 2022 o 16:00 hod. v Galérii Baníckeho múzea v Rožňave na Námestí baníkov 25.
Výstava je zameraná na kvalitnú prezentáciu výstupov z workshopov študentov, študentiek ako aj pedagógov z Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave a Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach, v rámci projektu Nová Krajina / Manuál výtvarníka v teréne, a to pomocou rôznych médií (video, inštalácia, objekt, performance, fotografia ). Projekt sa sústredí na rozšírenie a skvalitnenie výuky práce ateliérovej tvorby zameranej na prácu v teréne, a mapuje vždy iný fenomén krajiny: prírodný, architektonicko - urbanistický a antropologický.
Vystavujúci/ce: Denisa Saboviková, Ivan Kalev, Lucia Večerná, Veronika Verešová, Tomáš Prištiak, Denis Kozerawski, Anton Čierny, Dávid Demjanovič, Celestína Minichová, Zuzana Baková, Jaroslav Kyša, Radovan Čerevka, Boris Frey, Ján Faltin, Markus Ettenauer a Kristián Šmelko, Alice Coquelle, Tereza Rusnáková, Simona Tabačková. Kurátori: Anton Čierny, Jaroslav Kyša.

Výstavu si budú môcť návštevníci vychutnať od 02. decembra 2022 do 31. januára 2023 v Galérii na Námestí baníkov 25 v Rožňave.
Partnerom projektu je KC Kláštor. Projekt bol podporený z verejných zdrojov KEGA.
 
Mgr. Mária Venenyová - manažérka kultúry 

13. novembra 2022

Jesenný futbal na hornom Gemeri "odvial" čas

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 13. 11. 2022  •  Tomáš Košický  •  13

D O S P E L Í
V. LIGA JUH VsFZ – dohrávka 9. kolo
MFK Rožňava – AFK Topoľany 5:1 (3:0). G: J. Figúr a F. Kovács po 2, J. Korfanta – R. Škodi. Hralo sa bez karty. R: M. Homola – M. Bochnovič, V. Mačuga, DS: M. Čonka. Div.: 250.
ROŽŇAVA: Kristian Kocis - Juraj Horvát (75´ J. Fedor), Tomáš Gecelovský (46´ D. Bodnár), Filip Szabó, Kristian Šikur, Jozef Korfanta (75´ Sz. Szabó Dózsa), Gabriel Majoroš, Michal Domik, František Gyenes (58´ A. Hajduk), Jaroslav Figúr (C), Filip Kovács.

TOPOĽANY: Lukáš Zán - Jakub Marjov, Dávid Liebl, Peter Egri, Jaroslav Beňák, Dávid Jurčo, Richard Śkodi (C), Benjamín Šamuľák, Marek Liška, Lukáš Szarvas, Mário Pira.
S tohtoročným majstrovským futbalom sa na zápas v Rožňave so súperom z Topolian prišlo rozlúčiť vyše 250 verných divákov. V prvom polčase v tom najlepšom svetle sa prejavili najmä domáci strelci, ktorí roztlieskali divákov už v 16, 21. a v 37. minúte. To ich hráči Filip Kováč, Jaroslav Figúr i Jozef Korfanta donútili brankára Topolian trikrát vyberať loptu zo svojej siete. Rožňavčania druhý polčas využili na možnosť prejaviť sa i štyrom hráčom z lavičky – Gecelovskému, Gyenesovi, Horvátovi a Korfantovi. Správnu mušku využili iba dvaja zo strelcov z 1. polčasu – Figúr a Kovács. Bodovo i strelecky si polepšila touto dohrávkou iba Rožňava, a v doterajších 14 kolách nazbierala 30 bodov. Zimovať bude na 4 mieste, čo je pre nováčika súťaže slušný úspech..
Dohrávka 8. kola: TJ Slavoj Kráľovský Chlmec – MFK Gelnica 1:2.
TABUĽKA PO 14. kole:
1. Lokomotíva Košice 14   13   1   0    70:4 40 2. OŠK Budkovce 14 12 1 1 43:15 37 3. MFK Gelnica 14 10 2 2 31:7 32 4. MFK Rožňava 14 9 3 2 34:13 30 5. Družstevník Malý Horeš 14 8 1 5 25:17 25 6. FK Geča 73 14 5 4 5 26:26 19 7. OFK Vojčice 14 6 1 7 27:30 19 8. Slavoj Kráľovský Chlmec 14 4 3 7 23:31 15 9. MFK Ťahanovce 14 5 0 9 24:42 15 10. FK Krásnohorské Podhradie 14 4 1 9 18:31 13 11. FK Borša 14 3 2 9 13:36 11 12. AFK Topoľany 14 2 3 9 17:45 9 13. TJ Družstevník Cejkov 14 2 2 10 16:46 8 14. TJ Dvorníky-Včeláre 14 1 4 9 13:37 7   
 
7. LIGA ObFZ Rožňava – Dohrávka 4. kola
 
TJ Zlatý klas Dlhá Ves – TJ Baník Rakovnica 4:1 (0:0). G: K. Illés 2, P. Mičinsky, M. Makkai – L. Gábor. ŽK: G. Beke, M. Dusza, G. Pomaj, J. Lokos - 0. R: J. Ször – D. Poťmák, L. Lörinc, DS: L. Šalamon. Div.: 33.
DLHÁ VES: Gabriel Pomaj - Marián Dusza (C), Gabriel Beke (46´ P. Mičinsky), Martin Havrlent, Ján Lokos (69´ L. Kovács), Viktor Kováč, Attila Orvos (85´ K. Garaj), Kristián Illés, Miloš Kliment (69´ K. Novák), Milan Makkai (85´ T. Segyo), Róbert Ferdinand.
RAKOVNICA: Lukasz Prodochl (C) - Marián Gábor, Lukáš Gábor, Marián Bubenčík, Samuel Čonka, Jozef Sklenár, Ondrej Vavrek, Lukáš Hajdu, Tomáš Uhrín, Tomáš Gyenes, Jozef Karalo.
Dlho očakávaná dohrávka ešte 4. kola 7. ligy priniesla rozuzlenie v tom, kto zo súperiacich mužstiev v súťaži obsadí vyššiu tabuľku. Výsledok jasne hovorí o mužstvu Zlatý klas Dlhá Ves, keď v tomto ročníku hostia z Rakovnice ďaleko zaostali za vlaňajšími výsledkami. Prvý polčas akoby sa dlho rozbiehal a domácich zrejme naštartovali tri žlté karty v jednej minúte, ktoré mali odozvu už v 54. minúte, keď sa strelecky prejavil Kristián Illéš s Patrikom Mičinským. Potom sa ukázal aj Lukáš Gábor z Rakovnice, ktorý ešte znížil rozdiel gólov v 66. minúte. Slušnú domácu streleckú potenciu uzavrel tohto roku v 73. minúte Milan Makkai. Dlhoveskí využili v tomto zápase až 5 hráčov z lavičky. Hostia nestriedali nikoho. Tri body domácich posunuli na 7 miesto ktoré potvrdili 16 bodmi, Rakovnica bude zimovať na 11. mieste so ziskom 12 bodov.
TABUĽKA PO 14. kole: 
1. Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka 13   9   4   0 47:10 31 2. OFK Vyšná Slaná 12 9 2 1 44:6 29 3. TJ Baník Rožňavské Bystré 13 8 3 2 33:7 27 4. MFK Dobšiná 13 8 1 4 30:17 25 5. TJ Tatran Betliar 13 7 2 4 29:12 23 6. MFK Rožňava B /Rudná 13 4 4 5 40:31 16 7. TJ Zlatý klas Dlhá Ves 13 5 1 7 24:30 16 8. FK Lipovník 13 4 3 6 18:32 15 9. TJ Sokol Pača 13 4 1 8 16:41 13 10. FK Baník Drnava 13 4 1 8 26:44 13 11. TJ Baník Rakovnica 13 4 0 9 32:43 12 12. ŠK Poloma Gemerská Poloma 13 3 3 7 12:39 12 13. FK Hrhov 13 2 1 10 14:53 7   

D O R A S T
III. LIGA SD – Východ – dohrávka 9. kolo
FC Pivovar Šariš Veľký Veľký Šariš – MFK Rožňava 2:0 (0:0). G: P. Poník, D. Lauko.ŽK: N. Feňuš – 0. R: M. Horváth – D. Šofranko, M. Zubka. Div.: 25.
ŠARIŠ: Samuel Petruš - Šimon Urban, Nikolas Feňuš (C), Damián Girgasch, Patrik Vojtko, Tomáš Tomečko (64´ D. Kišš), Tomáš Ohrzal (79´ J. Nižňanský), Ján Brajerčík (11´ P. Plavec, 64´ L. Daňo), Oliver Biroš, Pavol Poník (79´ A. Rijak), Denis Lauko.

ROŽŇAVA: Kristian Kocis - Karol Kováč, Jozef Fedor, Marek Jančík, Szabolcs Szabó Dózsa (C), Patrik Varga, Viktor Koňa, Sebastián Rusnyák (46´ J. Horvát), Matyas Timár (77´ Ž. Bodok), Richard Tobias Želinský, Ján Dekan.
NEÚPLNÁ TABUĽKA:
1. Sokol Ľubotice 12    9    3    0    37:8 30 2. MFK Vranov n/T 12 8 2 2 54:8 26 3. Janočko Academy 12 8 1 3 30:20 25 4. MŠK Slavoj Spišská Belá 12 7 1 4 30:20 22 5. ŠK Zemedar Poprad-Stráže 12 5 3 4 31:16 18 6. FC Pivovar Šariš Veľký Šariš 12 5 1 6 26:19 16 7. MFK Slovan Sabinov 11 5 1 5 23:17 16 8. MFK Rožňava 11 4 3 4 12:11 15 9. FK Košická Nová Ves 12 4 2 6 15:16 14 10. 1.FK Svidník 12 3 3 6 17:27 12 11. MFK ADV Stará Ľubovňa 12 2 2 8 14:41 8 12. 1.ŠK Tatran Spišské Vlachy 12 0 0 12 3:89 0
III. LIGA MD – Východ – dohrávka 9. kolo
FC Pivovar Šariš Veľký Veľký Šariš – MFK Rožňava 1:1 (0:0). G: V. Goč – T. Koóš. ŽK: M. Sekerák – 0. R: D. Šofranko – M. Horváth, M. Zubka. Div.: 25.
ŠARIŠ: Jakub Sekerák - Ján Roba (74´ T. Šoltés), Matej Sekerák, Valér Goč (C), Marek Pillár, Kristian Tabiš, Denis Novák, Martin Brindzko, Lukáš Havrila, Dávid Svat, Filip Turák.


ROŽŇAVA: Kristian Horňak - Peter Rogos, Matúš Šeďo, Viktor Szilardi, Šimon Domik, Dominik Šelmeci (74´ A. Lalik), Samuel Petergáč, Nikolas Podracký (C), Šimon Šimon (41´ T. Šujanský), Tobias Koóš, Patrik Škvareniak (74´ D. Dókus).
TABUĽKA: 
1. Sokol Ľubotice 12    10   0    2    39:9 30 2. MFK Vranov n/T 12 8 3 1 67:15 27 3. 1.FK Svidník 12 9 0 3 46:23 27 4. ŠK Zemedar Poprad-Stráže 12 8 0 4 48:26 24 5. Janočko Academy 12 6 2 4 38:26 20 6. FC Pivovar Šariš Veľký Šariš 12 5 3 4 27:25 18 7. MFK Slovan Sabinov 11 5 2 4 33:27 17 8. MFK Rožňava 11 3 4 4 13:27 13 9. MFK ADV Stará Ľubovňa 12 3 2 7 15:43 11 10. 1.ŠK Tatran Spišské Vlachy 12 2 3 7 10:37 9 11. FK Košická Nová Ves 12 1 2 9 8:44 5 12. MŠK Slavoj Spišská Belá 12 0 1 11 12:54 1  
 
IV.LIGA SD K – G VsFZ – dohrávky:

14.kolo : FK Tatra Sokoľany – FA Benecol Košice 1:8.
9.kolo : FK Kechnec – FK Junior Košice 2:1
14.kolo : Slávia Košice – Baník Drnava 4:4.
 
Slávia TU Košice – FK Baník Drnava 4:4. (2:3). G: K. Mikulišin 3, R. Slávik – D. Rigo 2, G. Bimbó, A. Parada. ŽK: 0 – R. Balogh, D. Grbálik. R: M. Fotta. Div.: 13.
SLÁVIA: Adam Ivaňák (46´ P. Slávik) - Maroš Varga, Maximilián Stolár (C), Ján Bača, Richard Slávik, Patrik Mišenko, Tomáš Mohelský, Juraj Surňák, Kamil Mikulišin, Peter Nemec (46´ J. Szabo), Martin Lukáč (74´ M. Forgáč).
DRNAVA: Matej Kaňúr - Dominik Oláh, Roman Balogh (D. Józsa), Dániel Die, Dávid Grbálik, Dávid Rigo, Ondrej Dunka, Alexander Parada (C), Zoltán Grbálik (61´ Á. Jánosdeák), Gabriel Bimbó, Nikolas Jónáš.
TABUĽKA:
1. Hornád Ždaňa 13    10   0    3    56:29 30 2. MFK Spartak Medzev 13 8 2 3 38:21 26 3. MFK Ťahanovce 12 7 4 1 45:16 25 4. TJ Dvorníky-Včeláre 13 8 1 4 61:29 25 5. MŠK Moldava n/B 11 7 2 2 38:21 23 6. Lokomotíva Košice B 13 7 2 4 59:28 23 7. OFK Slovan Poproč 12 6 3 3 32:14 21 8. Slávia TU Košice 13 5 2 6 31:31 17 9. FA Benecol Košice 13 5 1 7 47:43 16 10. FK Kechnec 13 3 3 7 31:62 12 11. FK Tatra Sokoľany 13 1 3 9 16:62 6 12. FK Junior Košice 12 1 2 9 17:35 5 13. FK Baník Drnava 13 1 1 11 14:94 4  
MG od
 

2. novembra 2022

Pozemok so stavebným povolením na predaj

Zdroj Novinky realitného trhu za posledné 2 dni z dňa 2. 11. 2022  •  Tomáš Košický  •  12

Cena: 100.000 EUR
Tomáš Székely a realitná kancelária CASSOVIA REALITAS Vám ponúka na predaj rovinatý pozemok o výmere 1663m2 s vydaným stavebným povoelím a hotovým projektom na realizáciu moderného bungalovu Pozemok je široký cca 21m dlhý 80m. Nachádza sa v novej štvrti obce Nižná Kamenica, ktorá je mimo hlavnej cesty. Na pozemku je už prípojka elektriky a je tam možnosť navŕtania studne a osadenia žumpy. Rodinný dom typu BUNGALOV bude strednej veľkostnej kategórie, vhodný na bývanie 3 – 4 člennej rodiny, ktorý sa zastreší plochou strechou. Pôdorysné rozmery domu sú v tvare písmena L o rozmeroch 22,4 x 10 m. Vchod do domu bude z prednej severnej strany. Státie pre 2 autá sa zrealizuje pred domom na pozemku Skladba bungalovu bude pozostávať zo základovej platne, ktorej úžitková plocha : 158,3 m2 + 54 m2 (terasa) = 212,3 m2. Dom sa bude skladať zo vstupnej chodby, technickej miestnosti, troch izieb vrátane hosťovskej izby, spálne a obývačky spojenej s kuchyňou, kde bude výstup na priestrannú zastrešenú terasu. Štandardy domu: nosná konštrukcia, priečky, vývody odpadu, teplej a studenej vody, elektroinštalácie, vypínače , zásuvky. strešná konštrukcia je tvorená z drevených lát a fúkanej izolácie Fasáda: Objekt je zateplený kontaktným zatepľovacím systémom s izoláciou z minerálnej vlny KNAUF INSULATION FKD N Thermal hr. 180 a 200mm. Podlaha: vyliata nivelizačná podlaha s elektrickým vykurovacím systémom osobitne regulovateľným v každej miestnosti. Interiér: sadrové omietky, vývody na vodu, elektriku, vchodové hliníkové bezpečnostné dvere, plastové okná trojsklo ( 7 komorové okná ) – vonkajšia strana: antracid, vnútorná strana biela. Okná: 3 sklo plastové 7 komorové ( prevedenie biela – antracid ) Vstupné dvere do domu – hliníkové bezpečnostné dvere s bočným pevným preskleným svetlíkom Vykurovanie : Elektrické podlahové vykurovanie značky DEVA samostatne regulovateľné v každej miestnosti. Lokalita: Obec Nižná Kamenica sa nachádza na východnom okraji Košickej kotliny v doline Kamenického potoka. Je vzdialená približne 23 km severovýchodne od Košíc a rozprestiera pri hlavnom diaľničnom. Občianska vybavenosť: obec spadá k obvodu Bidovce, v ktorej sa nachádza matričný úrad, obvodné zdravotné stredisko, školské aj predškolské zariadenie, stavebný úrad, obvodné oddelenie polície a iné služby širšieho charakteru. V susednej obci Ďurďošík je k dispozícii predškolské zariadenie, dom seniorov, obchod a služby. Rezervácia a financovanie: - rezervácia vo výške 2% - v prípade prejavenia vážneho záujmu - s financovaním a hypotekárnym úverom Vám radi pomôžeme cez naše hypotekárne centrum Cena rodinného domu typu L v stave holodomu aj s pozemkom je na vyžiadanie v RK. Ak vás táto ponuka zaujala, tak nás neváhajte kontaktovať: Tomáš Székely 0904 932 188 - certifikovaný realitný maklér NARKS

9. októbra 2022

RFA 4: Srb po Ďatelinkovi zmazal ďalšie známe meno z...

Zdroj Šport.sk - RSS export správ. z dňa 9. 10. 2022  •  Tomáš Košický  •  13


Elitný slovenský postojár Tomáš Možný v hlavnom zápase turnaja RFA 4 v košickej Steel Aréne pod pravidlami MMA zdolal Poliaka Kamila Mindu po technickom KO v závere 2. kola.

25. septembra 2022

Krásnohorskí futbaloví piatoligisti ukončili ôsme kolo...

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 25. 9. 2022  •  Tomáš Košický  •  13

D O S P E L Í

V.LIGA JUH VsFZ KOŠICE – 8. KOLO
FK Krásnohorské Podhradie – TJ Dvorníky-Včeláre 2:1 (1:0). G: J. Benedik, M. Ďuríček – R. Grulyo. ČK: 0 - A. Vislay. ŽK: T. Béke – R. Rybár. R: T. Metiľ – E. Sabol, M. Valčo. DS: J. Gubala. Div.: 150.
PODHRADIE: Dávid Džačár - Norbert Luko, Štefan Dorkin, Norbert Vozár, Jakub Fatľa, Ján Kovács, Daniel Tisza (63´ T. Béke), Martin Ďuríček, Tomáš Revúcky (C), Richard Kardos, Július Benedik (72´ R. Fabián).
VČELÁRE: Peter Krága - Alfonz Vislay (C), Tibor Kardoš, Arnold Rigó, Gregor Grác, Rudolf Rybár, Rajmund Grulyo, Dominik Mitro, Radoslav Červený, Róbert Horváth, Ladislav Rigó (77´ G. Horváth).
Futbalisti spod Krásnohorského hradu privítali na svojom ihrisku prijateľného súpera z neďalekých Dvorníkov-Včeláre. S veľkým nasadením sa im nad nimi podarilo získať aj prvé tri body, hoci im to trvalo na domácom ihrisku poriadne dlho. Ale vždy je lepšie body získať, ako stratiť. Hostia hrali od 43 minúty desiati.
Družstevník Malý Horeš – MFK Rožňava 0:1 (0:0). G: Y. Kambarov. ŽK: Š. Kováč - F. Spišák, F. Szabó, M. Domik.  R: J. Gnip – D. Novák, M. Petraššovitš, DS: J. Lacko. Div.: 300.
HOREŠ: Márk Orosz - Dionýz Šváb, Marko Volesko, Richard Orgovan, Tomáš Varga, Gabriel Molnár, Martin Tóth, Adrián Jáger (86´ D. Seman), Gergo Galambos (88´ L. Dako), Štefan Kováč (C), Flórián Pituk,
ROŽŇAVA: Frederik Spišák - Juraj Horvát, Tomáš Gecelovský, Filip Szabó, Yelzhas Kambarov, Dávid Bodnár 69´ J. Korfanta), Michal Domik, Kristian Šikur (90´ Sz. Szabó Dózsa), František Gyenes (84´ G. Majoroš), Filip Kovács, Jaroslav Figúr (C) (90´ A. Hajduk).
Takmer 90 minút sa hral vyrovnaný futbal. Hostia boli rozhodcom i častejšie trestaní žltými kartami. Keď štyri minúty pred koncom stretnutia sa podrailo hosťou z kopačky Y. Kambarova vsietiť vytúžený gól, začali hostia pozorne brániť výsledok i častejším striedaním hráčov z lavičky. Zámer sa podaril a hostia z Rožňavy priviezli zvonku ďalšie tri cenné body.
OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA: Lokomotíva Košice - Budkovce 6:0, Topoľany - Ťahanovce 1:2, Vojčice - Cejkov 6:1:
TABUĽKA 
1. Lokomotíva Košice 8     8     0     0     37:2 24 2. MFK Gelnica 7 7 0 0 21:0 21 3. MFK Rožňava 8 7 0 1 21:7 21 4. OŠK Budkovce 8 7 0 1 27:13 21 5. Družstevník Malý Horeš 8 5 0 3 17:6 15 6. OFK Vojčice 8 4 0 4 16:20 12 7. FK Geča 73 8 2 3 3 13:17 9 8. MFK Ťahanovce 8 3 0 5 17:22 9 9. Družstevník Cejkov 8 2 1 5 11:27 7 10. TJ Dvorníky-Včeláre 8 1 2 5 8:18 5 11. AFK Topoľany 8 1 2 5 11:26 5 12. Slavoj Kráľovský Chlmec 7 1 1 5 10:20 4 13. FK Krásnohorské Podhradie 8 1 1 6 7:19 4 14. FK II. Rákocczi Ferenc Borša 8 1 0 7 5:24 3  

7. LIGA ObFZ ROŽŇAVA – 8. KOLO
Zlatý klas Dlhá Ves – MFK Dobšiná 1:2 (1:2). G: M. Kliment – M. Tokarčík, A. Paulík. ŽK: G. Beke – 0. R: D. Poťmák – G. Rasi, Vitalij Babik. DS: L. Šalamon. Div.: 65.
DLHÁ VES: Gabriel Pomaj - Gabriel Beke, Martin Havrlent, Milan Makkai, Patrik Mičinsky (54´ K. Novák), Attila Orvos, Viktor Kováč, Miloš Kliment, Marián Dusza (C), Kristián Illés, Róbert Miglavic (63´ D. Novák),
DOBŠINÁ: Bohuš Kašpar - Jakub Polanecký, Adrián Paulík, Ivan Gallo, Mário Tokarčík, Adam Labuda, Marek Ogurčák, Matúš Poliak (C), Arnold Nagy, Lukáš Lacko, Denis Turzák.
Dlhej Vsi sa obrátilo v tomto ročníku poradie v tabuľke. Kým vlani patrili v takomto čase medzi popredné mužstvá regiónu, v tomto roku akoby zabudli ako sa hrá futbal. Dopláca na to aj ich najlepší strelec Patrik Mičinsky, ktorý nie a nie nájsť správnu futbalovú mušku a tak akoby mužstvu chýbal.

Baník Rožňavské Bystré – FK Baník Drnava 4:1 (3:0). G: B. Milko 2, R. Rochl, Ján Rochl – K. Šoltés. ŽK: A. Rochl. Ján Rochl – T. Fábián. R: J. Gyenes – M. Šimčák, L. Lörincz. DS: G. Gašpar. Div.: 50.
BYSTRÉ: Dárius Forgáč - Adam Rochl (C), Róbert Rochl (74´ T. Kuchta), Ján Rochl, Milan Gallo, Boris Milko (60´ P. Milko), Miloš Gallo, Richard Jakab, Jakub Rochl, Viliam Gallo, Marcel Ikri (74´ Z. Laven).
DRNAVA: Gabriel Józsa - Peter Búlik (C), Tibor Kerekeš, Erik Mackovják, Jozef Görgei (60´ J. Bernáth), Gabriel Petro (46´ K. Kovács), Gellért Zsilla, Brian Šoltés, Michal Ruszó (60´ T. Fábián), Kilián Šoltés, Timotej Lipták (76´ T. Szilágyi).
Bystrania sú na tom akoby opačne ako ich súper zo Silickej planiny. Hoci v tomto roku už stratili 4 body, stále neopúšťajú prvé miesto v tabuľke. Hráči sa síce nepredbiehajú, kto dá ich prvý gól v zápase, ale vždy niekto prekvapí presnými strelami. Tentoraz si prišiel na svoje Boris Milko a vždy niekto z bratov Rochlových. Najlepší strelec Bystrého Miloš Gallo, akoby čakal na vhodnú chvíľu, keď spustí gólostroj, ako minule.

Tatran Betliar – MFK Rožňava B / Rudná 2:2 (0:0). G: M. Árvay, M. Bakoš - L. Drobňák, L. Felezký. ŽK: D. Poťmák, M. Bakoš, M. Róth - M. Jančík. R: J. Ször – R. Klinko, P. Rogos. DS: O. Vysoký. Div.: 40.
BETLIAR: Štefan Mišina - Ľubomír Árvay, Miloš Schvarz, Samuel Cirbus, Maroš Bakoš, Dávid Poťmák (66´ D. Szilárdi), Martin Arvay, Ján Pástor, Marcel Róth (C), Boris Silárdi, Marián Marciš.
RUDNÁ: Ján Rabas - Filip Znak (82´ R. Ďurský), František Čapó, Ján Urban, Marián Molnár (46´ K. Kováč), Zoran Molčan (C) (46´ M. Jančík), Pavol Kontra, Lukáš Drobňák (81´ D. Orbán), Martin Skalický, Stanislav Hric, Lukáš Felezký.
Obidve mužstvá hrali majstrovský futbal v parku Andráššiovcov akoby bez iskry. Tak vyzeral i prvý polčas, ktorý nevyvolal strelecký záujem ani jedného zo súperov. Prví sa síce ukázali v druhom polčase hostia, ale o pätnásť minút už bolo vyrovnané 2:2. A tak aj zostalo do konca hry. Z bodom boli spokojné zrejme obidve mužstvá.


Baník Rakovnica – FK Hrhov 0:1 (0:0). G: Ľ. Kardoš. ŽK: M. Lompart - 0. R: L. Lörincz – M. Ďuríček, V. Babík. DS: Š. Bodnár. Div.: 50.
RAKOVNICA: Jozef Karalo - Marián Bubenčík, Caba Koncz, Denis Koncz, Marek Radič, Marián Gábor, Samuel Čonka (76´ T. Gyenes), Matej Lompart, Ondrej Vavrek (C), Jozef Sklenár, Filip Viola (72´ Ľ. Karalo).
HRHOV: Ákos Kapczi - András Herczeg, Adam Pogány (60´ T. Zsigrai), Adam Hajdú, Gábor Veverica, Michal Hranyó, Zoltán Uveges, Ľudovít Kardoš (C), Attila Herczeg, Štefan Herczeg (72´ A. Kocsík), Radko Mikulec.
Pred zápasom by som tipoval, že zápas sa skončí nerozhodne. A to už akýmkoľvek výsledkom. Viac som síce veril domácim, ale uvedomujúc si, že im stále nehrá brankár, dával som na remízu. Hostia však napriek všetkému, čo ich od začiatku ročníka sprevádzalo, príjemne svojich fanúšikov prekvapili a vezú si cenný výsledok a tri body z Rakovnice. A to som na prekvapenie ostal stáť. 


Polom Gemerská Poloma – FK Lipovník 1:2 (1:2). G: M. Korek - M. Doboš, ŽK: 0 - R. Szucs. R: G. Rási – J. Molnár, M. Vávrová. DS: F. Drenko. Div.: 70.
POLOMA: Mikuláš Štefanik - Lukáš Jasenka, Miroslav Tomášik, Ján Fazekaš, Peter Boroš (C), Luboš Korintuš (88´ P. Slavkovský), Radovan Árvai, Miroslav Kerek (58´ T. Kún), Igor Harabin, Kristián Šubovič (88´ F. P. Slavkovský), Denis Fajdek.
LIPOVNÍK: Tomáš Józsa - Patrik Luspaj, Zoltán Lipták, Róbert Garan, Marcel Podracký (70´ A. Szucs), Adrian Vozár, Martin Doboš, Roland Szucs, Ladislav Emodi (58´ R. Szucs), Florián Emodi (83´ P. Gorgei), Attila Gorgei (C).


OFK Vyšná Slaná – Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka 0:0. ŽK: A. Gallo, P. Zabrel, D. Kalis - A. Kerekeš, A. Prónyai. R: P. Galík – R. Farkaš, J. Gyenes. DS: J. Bobrik. Div.: 99.
SLANÁ: Tomáš Lux - Peter Rogos, Filip Gallo, Martin Gallo (C), Marek Laurinc (52´ O. Kračun), Michal Hadar (51´ S. Hrčka), Peter Zabrel, Adam Gallo, Dušan Kalis, Gustav Keršák, Štefan Domik.
DLHÁ LÚKA: Marián Manko - Kristián Albert (79´ O. Šomšák), Ladislav Varga (C), Ivan Bošela, Roman Bubenčík, Mário Lovas, Attila Kerekeš, Patrik Klárik, Attila Prónyai, Gabriel Šmajda (73´ T. Hegedus), Patrik Pál Baláž.
Hostia po tom, čo v minulom kole porazili Rožňavské Bystré nechceli ani z Vyšnej Slanej odísť naprázdno. Domáci OFK sa zasa chcel revanšovať za nevydarený zápas v Dobšinej. V zostave domácich chýbali zranení B. Kuzma, O. Liptai a M. Seman. V sychravom počasí sa hral bojovný zápas vo vysokom tempe. Domáci sa mohli ujať vedenia už v 5. min., keď strela A. Galla opečiatkovala tyč brány hostí. Potom sa v 14. min. dostali k slovu hostia, ktorí sa spoliehali na rýchle protiútoky a po jednom takom ich hráč hlavičkoval tesne vedľa brány domácich. To bolo v I. polčase všetko. Hralo sa prevažne medzi 16-tkami. V II. polčase začali lepšie domáci, ktorí sa snažili kombinačnou hrou preniknúť za obranu hostí, ale nevychádzala im finálna prihrávka, a tak aj keď mali optickú prevahu boli to hostia, ktorí mohli ísť do vedenia. Dvakrát po rýchlych brejkoch netrafili dokonca odkrytú bránu domácich. Keď sa neujala pekná strela A. Galla a tečovaná strela  P. Rogosa skončila na brvne hostí, zápas sa skončil bezgólovou remízou. Domáci diváci však ocenili výkon domácich hráčov, ktorí na ihrisku odovzdali všetko. Bojovali o každú jednú loptu a nevypustili ani jeden súboj. Zápas pre zranenie nedohrali M. Hadar a M. Laurinc.                                  (Vladimír Lukáč)
 TABUĽKA PO 8. KOLE:
1. Baník Rožňavské Bystré 8     6     1     1     24:5 19 2. OFK Vyšná Slaná 7 5 1 1 19:4 16 3. MFK Dobšiná 8 5 1 2 16:10 16 4. Krásnohorská Dlhá Lúka 7 4 3 0 20:3 15 5. Tatran Betliar 7 4 2 1 17:6 14 6. Sokol Pača 7 4 0 3 13:15 12 7. FK Lipovník 7 3 2 2 14:11 11 8. MFK Rožňava B/Rudná 8 2 3 3 20:17 9 9. Baník Drnava 7 2 1 4 12:20 7 10. Zlatý klas Dlhá Ves 6 1 1 4 8:17 4 11. FK Hrhov 8 1 1 6 8:27 4 12. Baník Rakovnica 6 1 0 5 10:20 3 13. Polom Gemerská Poloma 8 0 2 6 7:33 2  
 
D O R A S T

III. LIGA SD VÝCHOD VsFZ – 8. KOLO
MFK Rožňava – MŠK Slavoj Spišská Belá 2:1 (1:0). G: J. Fedor, J. Králik – O. Birošík. ŽK: J. Fedor, Sz. Szabó Dózsa – 0. R: M. Petraššovič – J. Kakalejčík, K. Laurinc. Div.: 30.
ROŽŇAVA: Kristian Kocis - Karol Kováč, Jozef Fedor, Marek Jančík, Szabolcs Szabó Dózsa (C), Filip Hajdúk, Patrik Varga, Richard Tobias Želinský, Matyas Timár (63´ V. Koňa), Áron Kristóf, Jozef Krajlik.
BELÁ: Adam Majerčák - Oliver Birošik, Patrik Klimek, Erik Pisarčík (C), Matej VILČEK, Šimon Pitoňák, Tadeáš Knieszner, Gabriel Grich, Tadeáš Gurka (89´ K. Michalak), Dávid Jurčák, Gabriel Talár.
OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA: Vranov n/T - Ľubotice 1:2, Janočko Academy - Košická Nová Ves 1:0, Stará Ľubovňa - Spišské Vlachy 4:3, Veľký Šariš - Sabinov 3:0, 
 TABUĽKA: 
1. MFK Vranov n/T 5     5     0     0     26:1 15 2. Slavj Spišská Belá 7 5 0 2 22:10 15 3. Sokol Ľubotice 6 4 2 0 22:2 14 4. Zemedar Poprad-Stráže 7 4 1 2 26:10 13 5. Pivovar Šariš Veľký Šariš 7 4 0 3 20:10 12 6. MFK Rožňava 6 3 2 1 6:6 11 7. Janočko Academy 6 3 1 2 8:12 10 8. 1.FK Svidník 7 2 2 3 12:10 8 9. FK Košická Nová Ves 7 2 1 4 7:12 7 10. MFK ADV Stará Ľubovňa 8 2 0 6 10:30 6 11. MFK Slovan Sabinov 7 1 1 5 7:14 4 12. 1.ŠK Tatran Spišské Vlachy 7 0 0 7 3:52 0  
IV. LIGA SD K – G VsFZ – 8. KOLO
FK Junior Košice – FK Baník Drnava 0:0. R: D. Blanár. Div.:
JUNIOR: Miloš Švehla - Matúš Sisol, Rastislav Hrubý, Richard Kelbel (C), Tomáš Hajduček, Alex Gyulai Gaál, Matej Paňko, Ivan Mikluš, Šimon Ondrejka, Samuel Bártfay, Alex Jurtinus.
DRNAVA: Matej Kaňúr - Roman Balogh, Dávid Józsa (C), Zoltán Grbálik, Gabriel Bimbó, Ondrej Dunka, Dominik Oláh, Tomáš Völgyi, Dominik Porubán, Daniel Fekete. Hostia prišli iba 10.
OSTATNÉ VÝSLEDKY: Dvorníky-Včeláre - Benecol Košice 9:0, Poproč - Medzev 3:1, Lokomotíva Košice B - Slávia TU Košice 3:1, Ždaňa - Sokoľany 3:0, Moldava n/B - Ťahanovce 0:3.
NEÚPLNÁ TABUĽKA:
1. MFK Ťahanovce 8     6     2     0     38:9 20 2. Hornád Ždaňa 6 6 0 0 24:6 18 3. TJ Dvočníka-Včeláre 8 5 0 3 42:21 15 4. MŠK Moldava n/B 7 5 0 2 28:14 15 5. MFK Spartak Medzev 6 3 1 2 15:10 10 6. Lokomotíva Košice B 7 3 1 3 21:15 10 7. FA Benecol Košice 7 3 1 3 27:23 10 8. OFK Slovan Poproč 7 2 3 2 9:8 9 9. FK Kechnec 8 2 3 3 24:31 9 10. Slávia TU Košice 7 2 1 4 12:17 7 11. FK Tatra Sokoľany 7 1 1 5 9:33 4 12. FK Baník Drnava 7 1 0 6 6:49 3 13. FK Junior Košice 7 0 1 6 7:26 1
 
Ž I A C I

III. LIGA SŽ A – VsFZ – 5. KOLO
MFK Rožňava – FK Čaňa 0:3 (0:1). G: D. Palovič, O. Borták, R. Sikora. ŽK: R. Sztelo – D. Pastor. R: G. Rási. Div.: 33.
ROŽŇAVA: Martin Šofránko - Richard Kral (C), Lukáš Szaszák, Lukáš Pakes, Richard Sztelo, Damian Kubica, Thomas Dobies, Dávid Lipták, Gregor Vrzal, Martin Mikolaj, Samuel Bubenčík.
ČAŇA: Boris Šároši -

18. septembra 2022

Jedenásť gólov v siedmom kole prinieslo vo futbalovej Rudnej...

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 18. 9. 2022  •  Tomáš Košický  •  13

D O S P E L Í 

V.LIGA JUH VsFZ – 7. KOLO

MFK Rožňava – FC Lokomotíva Košice 0:1 (0:1). G: J. Beliš. ŽK: K. Šikúr, A. Tamáš – M. Uvegeš, E. Koneracký, S. Kiš. R: M. Maličký – D. Bobko, M. Turcsányi. DS: J. Michna. Div.: 250
ROŽŇAVA: Frederik Spišák - Juraj Horvát, Tomáš Gecelovský, Filip Szabó, Yelzhas Kambarov, Jozef Krajlik (46´ Á. Tamás), Michal Domik, Kristian Šikur, František Gyenes (80´ J. Korfanta), Filip Kovács, Jaroslav Figúr (C) (80´ A. Hajduk).
LOKOMOTÍVA: Samuel Kiš - Richard Karafa (73´ S. Čorňak), Matej Podstavek (C), Šimon Šimko, Adrián Pačinda, Martin Leško, Patrik Grega, Erik Koneracký (84´ M. Ondrejkovič), Marcel Üvegeš (55´ O. Zubenko), Miroslav Ivan (73´ N. Kriška), Jakub Beliš (55´ K. Štovka).
Hostia z Košíc nastúpili v Rožňave v najsilnejšej zostave. Teda aj s najlepšími strelcami V. ligy M. Ivanom a Leškom. Ich cieľom bolo získať 3 body. Hostia sa síce ujali už v 19. minúte gólom Beliša, ale domáci podali výborný výkon a najmä v druhom polčase visel gól Rožňavy na vlásku. Stretli sa dve popredné mužstvá tabuľky a diváci videli zaujímavý zápas. Chýbal iba gól domácich.

TJ Družstevník Cejkov – FK Krásnohorské Podhradie 5:2 (0:0). G: P. Bálint a J. Paľovčík obaja po 2, L. Bučko. Hralo sa bez kariet. R: M. Petraššovitš – J. Grip. M. Trojčák. DS: J. Štofka. Div.: 50.
CEJKOV: Marek Karhút - Peter André (46´ M. Panda), Nikolas Tóth, Stanislav Michalko (79´ A. Himal), Adrián Barna, Erik Barna, Ján Vajda (C), Ján Blanár, Lukáš Bučko, Jakub Paľovčík, Patrik Balint (89´ J. Max).
PODHRADIE: Dávid Džačár - Tomáš Hajdúk, Roland Fabián, Štefan Dorkin, Norbert Vozár, Ján Kovács, Daniel Tisza (45´ M. Ďuríček), Tomáš Revúcky (C), Richard Kardos, Július Benedik, Norbert Luko.
Dobre napísal na facebook niektorý z divákov Krásnohorského Podhradia, že jeho futbalistov čaká náročná jeseň. Bod hneď v prvom kole vonku znamenal istú kvalitu, ale po tomto zápase akoby zaťal do hráčov FK Krásnohorské Podhradie. K niečomu podbnému prišlo i v tomto kole, keď hostia v Cejkove vydržali polčas hrať bezgólvo, ale v druhom stihli napočítať vo vlastnej sieti päť gólov. Horšie, že domácim Cejkovčanom vsietili iba dva a tak body zostali doma. Podhradiu ostáva naďalej čakať na novú príležitosť ako sa dostať k nejakému zisku. Zatiaľ im v tabuľke patrí posledná priečka.  
OSTATNÉ VÝSLEDKY: Malý Horeš - Topoľany 2:0, Dvorníky-Včeláre - Borša 2:0, Kráľovský Chlmec - Budkovce 2:6, Geča - Ťahanovce 4:2.
TABUĽKA
1. Lokomotíva Košice 7        7        0        0     31:2 21 2. MFK Gelnica 7 7 0 0 21:0 21 3. OŠK Budkovce 7 7 0 0 27:7 21 4. MFK Rožňava 7 6 0 1 20:7 18 5. Družstevník Malý Horeš 7 5 0 2 17:5 15 6. OFK Vojčice 7 3 0 4 10:19 9 7. Družstevník Cejkov 7 2 1 4 10:21 7 8. FK Geča 73 7 1 3 3 11:16 6 9. MFK Ťahanovce 7 2 0 5 15:21 6 10. Dvorníky-Včeláre 7 1 2 4 7:16 5 11. AFK Topoľany 7 1 2 4 10:24 5 12. Slavoj Kráľovský Chlmec 7 1 1 5 10:20 4 13. FK II. F. Rákoczi Borša 7 1 0 6 4:22 3 14. FK Krásnohorské Podhradie 7 0 1 6 5:18 1
 

7.LIGA ObFZ Rožňava – 7. kolo
TJ Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka – TJ Baník Rožňavské Bystré 1:0 (0:0). G: P. Pál Baláž. ŽK: I. Bošela, P. Pál Baláž, A. Prónyai – T. Ivanič, R. Jakab. R: J. Ször – V. Babik, L. Lörincz. DS: Š. Bodnár. Div.: 70.
DLHÁ LÚKA: Marián Manko - Ladislav Varga (C), Ivan Bošela (88´ R. Šoltes), Roman Bubenčík, Mário Lovas (60´ T. Hegedus), Attila Kerekeš, Roland Madarász, Patrik Klárik, Attila Prónyai, Gabriel Šmajda (60´ G. Šmajda), Ondrej Šomšák (46´ P. Pál Baláž).
BYSTRÉ: Dárius Forgáč - Adam Rochl (C), Róbert Rochl, Peter Milko, Ján Rochl, Tomáš Kuchta (75´ V. Gallo), Milan Gallo, Tomáš Ivanič, Boris Milko (85´ P. Minčík), Miloš Gallo, Filip Čapó (46´ R. Jakab).
Domáci sa na stretnutie s vedúcim mužstvom tabuľky dobre pripravili. Hostia z Bystrého v prvom polčase dobre bránili, ale v druhom polčase boli domáci Dlholúčania hrali lepšie a zaslúžene o gól zvíťazili. Ukázali sa ako lepšie mužstvo oproti tomu čo hrali v minulému ročníku. V tomto ešte neprehrali a stratili iba dva body, ktorými zaostávajú za Bystranskými 16.


MFK Rožňava B / Rudná – TJ Baník Rakovnica 9:2 (4:1). G: L. Felezký 3, J. Urban, P. Kontra, L. Dávid, V. Konček, Z. Molčan – Ľ. Karalo, S. Čonka. Hralo sa bez kariet. R: M. Uharček – D. Poťmák, L. Gyenes. DS: L. Šalamon. Div.: 50.
RUDNÁ: Kristian Kocis - Filip Znak, Ondrej Sanisló, František Čapó, Karol Kováč, Vladislav Konček, Ondrej Vysoký, Stanislav Hric, Martin Skalický, Lukáš Felezký, Ján Urban.
RAKOVNICA: Jozef Karalo - Marián Bubenčík, Caba Koncz, Denis Koncz, Marek Radič, Lukáš Gábor, Adrián Vavrek (C), Marián Gábor, Samuel Čonka, Lukáš Hajdu, Ľubomír Karalo.
Až teraz si uvedomujú hostia z Rakovice, čo znamená pre nich strata doterajšieho brankára. Na ihrisku v Rudnej doplatili na jeho zranenie a domáci si pekne opravili svoje skóre. Presne polovicu strelených gólov im priniesol zápas so susedmi z Rakovnice.


MFK Dobšiná – OFK Vyšná Slaná 1:0 (0:0). G: A. Labuda. ŽK: D. Turzák, M. Ogurčák – A. Gallo, M. Hadar, J. Barnák. R: R. Klinko – J. Gyenes, V. Babik. DS: J. Kerekes. Div.: 50.
DOBŠINÁ: Bohuš Kašpar - Jakub Polanecký, Adrián Paulík, Ivan Gallo, Mário Tokarčík, Adam Labuda (74´ A. Nagy), Marek Ogurčák (77´ R. Gotthardt), Stanislav Grančák (46´ D. Turzák), Matúš Poliak, Matúš Smrek (67´ A. Klement), Peter Fabián (C).
SLANÁ: Roman Lindák - Filip Gallo, Martin Gallo (C), Michal Hadar, Branislav Kuzma, Adam Gallo, Miroslav Seman (64´ J. Barnák), Dušan Kalis, Gustav Keršák (87´ O. Kračún), Ondrej Liptai, Štefan Domik.
Po dlhých skúšaniach Dobšinčanov vyhrať raz nad susednou Vyšnou Slanou sa im v tomto kole konečne podarilo. Pričinil sa o to domáci Adam Labuda, ktorý premenil šancu v 50. minúte. Dobšinčania k tomu použili možnosť niekoľkonásobného striedania hráčov z lavičky, čo im takisto prispelo k zisku troch bodov. Rozhodca počas zápasu udelil dve žlté karty domácim a tri hosťom. Poslednú v 90-ej minúte.

FK Baník Drnava – ŠK Polom Gemerská Poloma 3:3 (2:0). G: O. Kerekes 2, K. Šoltés – L. Korintuš, J. Fazekaš, M. Tomášik. Hralo sa bez kariet. R: J. Molnár – R. Farkaš, G. Rási. DS: F. Drenko. Div.:
DRNAVA: Gabriel Józsa - Peter Búlik (C), Tibor Kerekeš, Erik Polyák, Nándor Barczi, Gellért Zsilla (72´ J. Gorgei), Róbert Kovács, Gabriel Petro (46´ T. Szilágyi), Kilián Šoltés, Oto Kerekes (63´ K. Kovács), Timotej Lipták.
POLOMA: Mikuláš Štefanik - Lukáš Jasenka, Miroslav Tomášik, Ján Fazekaš, Peter Boroš (C), Luboš Korintuš, Radovan Árvai, Miroslav Kerek, Frederik Ungváry-Szabó, Igor Harabin, Michal Ruszó.
Polomčania tentoraz v Drnave prekvapili domácich a odviezli si od nich bod. Usilovali sa a dali tri góly, čo pre nich znamenalo veľa. Najviac to, že opustili posledné miesto v tabuľke. V Drnave to tak ľahko doteraz nešlo. A pri tom nestriedali počas hry ani jedného hráča, kým domáci využili troch hráčov zo striedačky.
 
FK Hrhov – TJ Zlatý klas Dlhá Ves 2:4 (1:1). G: Z. Uveges, A. Kocsík – M. Makai, V. Kováč, A. Orvos, K. Novák. ŽK: G. Veverica. R: P. Galík – D. Poťmák, M. Vávrová. DS: O. Vysoký. Div.: 77.
HRHOV: Ákos Kapczi - András Herczeg (39´ A. Kocsík), Zoltán Kovács (59´ Z. Szucs), Adam Pogány, Róbert Hajdu, Adam Hajdú, Gábor Veverica, Michal Hranyó (70´ Z. Kapczi), Zoltán Uveges (C), Ľudovít Kardoš, Róbert Bernáth (70´ M. Giák).
DLHÁ VES: Gabriel Pomaj - Gabriel Beke, Martin Havrlent (70´ J. Lokos), Milan Makkai, Patrik Mičinsky (85´ T. Segyo), Attila Orvos, Viktor Kováč, Miloš Kliment, Marián Dusza (C), Kristián Illés (46´ A. Pomaj), Róbert Miglavic (85´ K. Novák).
Domáci Hrhovčania aj v tomto zápolení pustili futbalistom Dlhej Vsi tri body. Začiatok hry však tak dlho nevyzeral, aby všetky body putovali na Silickú planinu. Prvý gól padol z kopačky domáceho hráča Zoltána Uvegesa už v štvrtej minúte. Po 27. minutách vyrovnal hosťujúci Milan Makkai. Ďalšia spŕška gólov začala v 53 minúte, pokračovala potom gólmi hostí v 55, 76 a v 90-ej. FK Hrhov obsadil posledné miesto v tabuľke.

FK Lipovník – TJ Sokol Pača 4:2 (2:1). G: A. Gorgei 2, R. Szucs, A. Vozár – J. Bocko, Ľ. Lukáč. Hralo sa bez kariet. R: L. Lörincz – M. Šimčák, P. Rogos. DS: J. Bobrík. Div.: 50.
LIPOVNÍK: Tibor Kerekeš - Patrik Luspaj, Martin Doboš (60´ O. Farkaš), Zoltán Lipták, Róbert Garan, Adrian Vozár (86´ P. Gorgei), Roland Szucs, Roland Szücs, Dávid Jánosdeák, Attila Gorgei (C), Alexander Szűcs (66´ L. Emodi).
PAČA: Ladislav Harhovský - Štefan Darvaš, Gabriel Ongyik, Radovan Dlugoš (C), Michal Tóth, Peter Darvaš, Ľubomír Lukáč, Ján Bocko, Jozef Gulykás, Marek Kollarik, Gabriel Orosz (64´ D. Zakhar).
V bráne hostí nastúpil Ladislav Harhovský a oficiálny brankár Denis Zakhar sedel na nej do 64. minúty. Potom ho tréner pozval do útoku namiesto Gabriela Orosza. Gólom však do siete domácich neprispel. Jeho spoluhráči Lukáč i Bocko dali iba dva a keďže domáci boli výkonnejší stačili im na víťazstvo štyri góly. Pre Lipovník sú aj tieto cenné, pretože znamenajú zisk 3 bodov.
NEÚPLNÁ TABUĽKA 7.LIGY ObFZ ROŽŇAVA PO 7. KOLE:
1. Baník Rožňavské Bystré 7      5      1      1    20:4 16 2. OFK Vyšná Slaná 6 5 0 1 19:4 15 3. Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka 6 4 2 0 20:3 14 4. Tatran Betliar 6 4 1 1 15:4 13 5. MFK Dobšiná 7 4 1 2 14:9 13 6. Sokol Pača 7 4 0 3 13:15 12 7. MFK Rožňava B /Rudná 7 2 2 3 18:15 8 8. FK Lipovník 6 2 2 2 12:10 8 9. Baník Drnava 6 2 1 3 11:16 7 10. Zlatý Klas Dlhá Ves 5 1 1 3 7:15 4 11. Baník Rakovnica 5 1 0 4 10:19 3 12. Polom Gemerská Poloma 7 0 2 5 6:31 2 13. FK Hrhov 7 0 1 6 7:27 1  

DORAST
 
III. LIGA SD VÝCHOD VsFZ – 7. KOLO
ŠK Zemedar Poprad-Stráže – MFK Rožňava 1:2 (1:1). G: M. Šefc – R.T. Želinský, J. Fedor. ŽK: K. Orolín – M. Jančík, SZ.Szabó Dózsa. R: R. Olejár – D. Petruľa, M. Šingliar. Div.: 31.
POPRAD-STRÁŽE: Radovan Slavkovský - Patrik Zuštiak, Alex Rataj, Kamil Zatkovský, Michal Šterbák, Jozef Šromek, Ján Lipták, Kristián Orolin (C), Michal Marton, Marko Šefc, Samuel Barilla.
ROŽŇAVA: Kristian Kocis - Karol Kováč, Jozef Fedor (C), Marek Jančík, Szabolcs Szabó Dózsa, Filip Hajdúk, Patrik Varga, Richard Tobias Želinský, Matyas Timár, Áron Kristóf, Viktor Koňa.


IV. LIGA SD K-G VsFZ – 7. KOLO
FK Baník Drnava – TJ Dvorníky-Včeláre 0:8. G: R. Horváth 3, S. Žiga 2, D. Dunka, L. Rigó, A. Csemer. ŽK: A. Parada, I. Herczeg – 0. R: R. Drenko. Div.: 22.
DRNAVA: Matej Kaňúr - Dániel Die, Roman Balogh, Dávid Józsa, Ákos Jánosdeák, Zoltán Grbálik, Alexander Parada (C), István Herczeg, Nikolas Jónáš, Gabriel Bimbó, Ondrej Dunka,.
DVORNÍKY-VČELÁRE: Dávid Spišák - Benjamin Kirlig, Daniel Dunka, Nikolas Gabriel Drozda, Kevin Rybár, Alexander Csemer, Samuel Žiga, Gregor Grác, Ladislav Rigó (C), Róbert Horváth, Samuel Dunka.


Ž I A C I

4.LIGA ObFZ ROŽŇAVA – 2. KOLO
ŠK Polom Gemerská Poloma – FK Krásnohorské Podhradie 9:4 (4:2). G: L. Kotlár 5, D. Baláž 3, M. Lestak. ŽK: P. Kučerák – J. Žiga. R: P. Katona. Div.: 25.
POLOMA: Miroslav Szirotnyák - Lukáš Hatvanik, Matej Garčár (C), Alex Kristóf, Leon Kotlár, Dávid Baláž, Nela Olexová, Maros Lestak, Marek Mako, Pavol Kučerák, Tomáš Galajda.
PODHRADIE: Erik Žiga - Nikolas Horváth, Jozef Krištof (C), Marek Krištof, Dominik Rigo, Kristián Rigó, Ondrej Źiga, Róbert Žiga, Lukáš Darvaš, Ján Žiga, Cynthia Zubatá.


MFK Dobšiná – TJ Papiereň Slavošovce 2:1 (0:0). G: K. Holmok, E. Karalo (vlastný SLAV) – M. Baláž. Hralo sa bez kariet. R: M. Vávrová. Div.: 25.
DOBŠINÁ: Erik Spišák - Marián Lévay, Adrián Červenák, František Červenák, Ladislav Červenák (35´ P. Červenák), Sebastián Červenák, Kristián Holmok, Dominik Filiczky (35´ L. Horváth), Samuel Breuer, Matej Leffler, Ján Kolárik.
SLAVOŠOVCE: Milan Tolnai - Patrik Sidor, Tomáš Dulovec, Adrián Tomi (35´ I. Karalo), Lukáš Tomi (C), Samuel Tomi, Erik Karalo, Ervín Karalo, Miroslav Baláž, Daniel Boldi, Tomas Karalo.
 
MG od

 

14. septembra 2022

V Koceľovciach zazneli diela Antonia Vivaldiho, Christophera...

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 14. 9. 2022  •  Tomáš Košický  •  13

V sobotu 27. augusta 2022 o 17:00 v kostole Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania v Koceľovciach zorganizovalo Gemerské osvetové stredisko, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja komorný koncert. V podaní profesionálnych umelcov – Júlie Burášovej (flauta) a Tomáša Labanca (klavír) zazneli diela A. Vivaldiho, Ch. W. Glucka a ďalších autorov. Koncert nadviazal na medzinárodnú konferenciu, ktorá sa uskutočnila 25. a 26. augusta 2022 v Rožňave.
Koncertu predchádzala tiež prehliadka kostola a odborný výklad k vzácnym stredovekým nástenným maľbám, ktoré nedávno získali značku Európske dedičstvo (European Heritage Label). Za občianske združenie Gotická cesta fresky, ale aj aktivity združenia prezentoval Peter Palgut.

Koncert finančne podporil Košický samosprávny kraj.
Foto: Peter Poboček

4. septembra 2022

Futbalové hody už začiatkom septembra v Krásnohorskej Dlhej...

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 4. 9. 2022  •  Tomáš Košický  •  13

DOSPELÍ
V. liga JUH VsFZ – 5. kolo
MFK Rožňava – OFK Vojčice 3:0 (0:0). G: F. Kovács, Á. Tamás, A. Hajdu. ŽK: 0 – M. Tokár, O. Vaško, K. Hirko. R: P. Ištoňa – V. Michalík, M. Marušinová, DS: M. Černica. Div.: 450.
ROŽŇAVA: Frederik Spišák - Juraj Horvát, Tomáš Gecelovský, Filip Szabó, Yelzhas Kambarov, Kristian Šikur, Jozef Krajlik, Michal Domik, František Gyenes (75´ A. Hajduk), Filip Kovács (C), Ákos Tamás.
VOJČICE: Dávid Fitere - Gabriel Schaffer (C), Samuel Sarik, Martin Plávka, Jakub Magnes, Marek Obrin (71´ T. Cili), Ján Polák (79´ Š. Vaško), Miroslav Tokár (74´ D. Baník), Vlastimil Pačuta, Kristián Hirko, Oliver Vaško (71´ B. Vereb).


OŠK Budkovce – FK Krásnohorské Podhradie 2:1 (1:0). G: D. Lorinc, M. Lukačka (PK) – D. Lorinc (vlastný), ŽK: P. Ličko – R. Fabián, Š. Dorkin.
R: M. Trojčák – M. Hrebeňár, M. Petraššovitš. DS: M. Voroňák. Div.: 150.
BUDKOVCE: Igor Bumbera - Róbert Bumbera, Pavol Ličko (C), Miroslav Stankovič, Mário Hlivák, Tomáš Michaliv, Michal Lukačko, Ľubomír Hlivák (64´ J. Porvaz), Matúš Bubeňko, Daniel Lörinc, Nikolas Tokár.
PODHRADIE: Dávid Džačár - Daniel Vojčík (C), Štefan Dorkin, Roland Fabián, Tomáš Hajdúk, Norbert Vozár, Ján Kovács, Martin Ďuríček, Daniel Tisza, Peter Boroš, Július Benedik.
 TABUĽKA V. LIGY JUH VsFZ PO NEÚPLNOM 5. KOLE:
1. Lokomotíva Košice 5  5  0  0  27:2 15 2. MFK Gelnica 5 5 0 0 17:0 15 3. MFK Rožňava 5 5 0 0 17:4 15 4. OŠK Budkovce 4 4 0 0 17:4 12 5. OFK Vojčice 5 3 0 2 10:15 9 6. Družstevník Malý Horeš 4 3 0 1 14:2 9 7. Slavoj Kráľovský Chlmec 4 1 1 2 6:10 4 8. AFK Topoľany 5 1 1 3 8:20 4 9. Družstevník Cejkov 4 1 1 2 4:11 4 10. FK Geča 73 5 0 2 3 5:12 2 11. TJ Dvorníky-Včeláre 5 0 2 3 5:13 2 12. FK Krásnohorské Podhradie 4 0 1 3 2:9 1 13. MFK Ťahanovce 4 0 0 4 4:17 0 14. FK II.Rákoczi Ferenc Borša 5 0 0 5 2:19 0  
VI. LIGA K - G - Rožňavský okres nemá zastúpenie v tejto súťaži. 

7. LIGA ObFZ Rožňava – 5. kolo

MFK Rožňava B / Rudná – OFK Vyšná Slaná 0:3 (0:2). G: Š. Domik, O. Liptai, M. Seman. ŽK: L. Felezký, F. Znak – 0. R: P. Galík – D. Poťmák, E. Kovács. DS: O. Vysoký. Div.: 66.
RUDNÁ: Kristian Kocis (46´ D. Oravec) - Ján Ivanič (46´ V. Konček), Karol Kováč (73´ R. Ďurský), Filip Znak (73´ L. Rabas), Attila Gyömbér, Stanislav Hric, František Čapó, Lukáš Felezký, Ján Urban (C), Stanislav Ďuriček, Ondrej Sanisló.
SLANÁ: Roman Lindák - Peter Zabrel, Peter Rogos, Martin Gallo (C), Michal Hadar (85´ T. Lux), Adam Gallo, Miroslav Seman, Dušan Kalis, Ján Gallo (50´ S. Bizik), Ondrej Liptai, Štefan Domik (80´ P. Katona).


Tatran Betliar – TJ Zlatý klas Dlhá Ves 3:0 (2:0). M. Róth, M. Bakoš, M. Zatroch. Hralov sa bez kariet. R: J. Szor – P. Béreš, G. Rási. DS: G. Gašpar. Div.:
BETLIAR: Štefan Mišina - Marko Zatroch, Miloš Schvarz, Samuel Cirbus (84´ M. Kováč), Lukáš Boňko (82´ B.. Silárdi), Maroš Bakoš, Martin Arvay, Ján Pástor (67´ D. Poťmák), Marcel Róth, Marián Marciš, Ľubomír Árvay (C.
DLHÁ VES: Gabriel Pomaj - Gabriel Beke, Martin Havrlent, Attila Pomaj (46´ J. Lokos), Milan Makkai (C), Patrik Mičinsky (89´ T.Segyo), Attila Orvos, Dávid Novák (74´ A. Balázs), Viktor Kováč, Miloš Kliment, Róbert Ferdinand (89´ F. Repka).


FK Hrhov – TJ Baník Rožňavské Bystré 0:4 (0:2). G: V. Gallo 2, B. Milko, J. Rochl. R: R. Klinko – E. Kovács, V. Babik. DS: J. Bobrik. Div.: 30.
HRHOV: Zoltán Halász - András Herczeg, Zoltán Kovács, Zoltán Uveges (C), Adam Pogány, Róbert Hajdu, Peter Ribár (75´ Ľ. Kardoš), Róbert Bernáth (46´ M. Hranyo), Radko Mikulec (75´ M. Rybár), Tomáš Zsigrai, Adam Hajdú.
BYSTRÉ: Dárius Forgáč - Adam Rochl (C), Richard Jakab, Róbert Rochl, Peter Milko, Ján Rochl, Tomáš Kuchta, Jakub Rochl, Milan Gallo, Tomáš Ivanič, Boris Milko.FK Baník Drnava – FK Lipovník 4:2 (3:0). G: B. Šoltés 2, J. Maliňák, K. Šoltés - D. Jánosdeák, R. Szucs. R: J. Gyenes – P. Galik, D. Poťmák. DS: J. Kerekes. Div.: 87.
DRNAVA: Gabriel Józsa - Erik Polyák (88´ J. Berrnáth), Peter Búlik (C), Erik Mackovják, Tibor Kerekeš (88´ T. Szilágyi), Nándor Barczi, Brian Šoltés, Kristián Kovács, Gellért Zsilla (74´ F. Fábián), Kilián Šoltés, Jakub Maliňák (74´ O. Kerekes).
LIPOVNÍK: Tibor Kerekeš - Patrik Luspaj, Roderik Szücs, Adrian Vozár, Martin Doboš (55´ M. Dubovan), Roland Szucs, Attila Gorgei (C), Dávid Jánosdeák, Zoltán Lipták (74´ A. Szucs), Florián Emodi, Attila Anna.
V 14. minúte nepremenil Attila Gorgei (Lipovník) pokutový kop za stavu 2:0 pre domácich


MFK Dobšiná – ŠK Polom Gemerská Poloma 7:0 (2:0). G: S. Grančák 2, R. Gotthardt 2, M. Tokarčík, A. Labuda, L. Lacko. (ZK: P. Fabián – P. Bajus. R: M. Šimčák – P. Rogos, L. Lorincz. DS: F. Drenko. Div.: 98.
DOBŠINÁ: Matúš Pitoňák - Róbert Gotthardt (63´ M. Poliak), Ivan Gallo, Mário Tokarčík, Adam Labuda, Denis Turzák, Peter Fabián (C) (73´ L. Lacko), Adrián Paulík, Matúš Smrek, Marek Ogurčák, Stanislav Grančák.
POLOMA: Pavol Lenkey (49´ P. Bajus) - Lukáš Jasenka, Denis Fajdek (C), Miroslav Tomášik, Matúš Kuchta (30´ J. Polanecký), Radovan Árvai (67´ L. Korintuš), Patrik Slavkovský (67´ M. Ruszó), Kristián Šubovič, Ján Fazekaš, Štefan Kušnier, Viliam Matáš (46´ M. Kerek).


TJ Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka – TJ Sokol Pača 8:0 (4:0). G: R. Madarász 2, O. Šimšák 2, A. Prónyai 2, L. Varga, A. Kerekeš, (ZK: O. Šomšák – 0.R: M. Uharček – R. Farkaš, M. Vávrová. DS: Š. Bodnár. Div.: 70.
DLHÁ LÚKA: Marián Manko - Ladislav Varga (C), Ivan Bošela (72´ R. Šoltés), Attila Kerekeš (79´ R. Pásztor), Roland Madarász, Patrik Klárik, Attila Prónyai, Roman Bubenčík, Ondrej Šomšák (55´ 72´ T. Hegedus), Gabriel Šmajda, Mário Lovas.
PAČA: Denis Zakhar - Marcel Lopata (C), Jakub Drenko (46´ M. Kollarik), Radovan Farkaš (79´ G. Orosz), Štefan Darvaš, Ľubomír Gajdoš, Ján Bocko, Michal Tóth, Jozef Gulykás, Karol Rezmuves (46´ M. Tolvaj), Ľubomír Lukáč (65´ B. Lipták).
NEÚPLNÁ TABUĽKA 7. LIGY ObFZ ROŽŇAVA PO 5. KOLE: 
1. TJ Baník Rožňavské Bystré 5  4  1  0  14:1 13 2. OFK Vyšná Slaná 4 4 0 0 14:2 12 3. TJ Tatran Betliar 5 3 1 1 12:3 10 4. MFK Dobšiná 5 3 1 1 11:3 10 5. TJ Sokol Pača 5 3 0 2 8:11 9 6. TJ Jednota Krásnohorská Dlhá Lúka 4 2 2 0 15:2 8 7. FK Baník Drnava 4 2 0 2 8:10 6 8. FK Lipovník 5 1 2 2 8:8 5 9. MFK Rožňava B /Rudná 5 1 1 3 6:10 4 10. TJ Baník Rakovnica 3 1 0 2 7:7 3 11. FK Hrhov 5 0 1 4 4:18 1 12. ŠK Polom Gemerská Poloma 5 0 1 4 2:24 1 13. TJ Zlatý klas Dlhá Ves 3 0 0 3 0:10 0


III.LIGA SD VÝCHOD – 5. kolo

Košická Nová Ves – MFK Rožňava 1:1 (0:0). G: R. Fabian – J. Fedor. Hralo sa bez kariet. R: M. Bajo – V. Kuspán, D. Puškáš. Div.: 35.
KOŠICKÁ: Teo Varga - Timotej Miko, Filip Mušinský, Richard Fabian (C), Jakub Papáč, Matúš Falat, Šimon Pistrák, Viliam Betík (63´ M. Palkovič), Alex Vnenčák, Alexander Lörinc, Alex Cvanciger.
ROŽŇAVA: Kristian Kocis - Karol Kováč, Jozef Fedor, Marek Jančík, Szabolcs Szabó Dózsa (C), Filip Hajdúk, Žigmund Bodok, Patrik Varga, Ján Horvát, Richard Tobias Želinský, Matyas Timár.
TABUĽKA III. LIGY SD VÝCHOD VsFZ po NEÚPLNOM 5. KOLE: 
1. ŠK Zemedar Poprad-Stráže 5  3  1  1  23:8 10 2. TJ Sokol Ľubotice 4 3 1 0 10:2 10 3. MFK Vranov n/Topľou 3 3 0 0 15:0 9 4. Janočko Academy 4 2 1 1 6:5 7 5. FK Košická Nová Ves 5 2 1 2 7:7 7 6. FC Pivovar Šariš Veľký Šariš 4 2 0 2 15:7 6 7. MŠK Slavoj Spišská Belá 3 2 0 1 12:6 6 8. 1.FK Svidník 5 1 2 2 3:8 5 9. MFK Slovan Sabinov 4 1 1 2 7:8 4 10. MFK Rožňava 3 1 1 1 2:4 4 11. MFK ADV Stará Ľubovňa 5 0 0 5 2:24 0 12. 1. ŠK Tatran Spišské Vlachy 3 0 0 3 0:23 0

IV.LIGA SD K – G VsFZ – 5. kolo

FK Baník Drnava – FK Kechnec 2:8 (0:4). G: G. Bimbó 2 – D. Horváth 4, A. Šallai, M. Balog, P. Sedlák, I. Balog. Hralo sa bez kariet. R: R. Drenko. Div.: 16.
DRNAVA: Matej Kaňúr (41´ T. Volgyi) - Dávid Józsa, Ákos Jánosdeák, Dániel Die, Roman Balogh, Alexander Parada (C), Zoltán Grbálik, István Herczeg, Nikolas Jónáš, Alex Csontos (69´ D. Poruban), Gabriel Bimbó.
KECHNEC: Ladislav Motyka - Tomáš Galuška (51´ F. Takáč), Adam Šallai, Ivan Balog (71´ R. Holub), Rastislav Džuga, Dávid Ucekaj, Samuel Cinkanič (C), Kristián Horvát, Daniel Horváth, Patrik Sedák (71´ D. Hricko), Marián Balog (51´ T. Tresanszki).

 
MG od
 

Odstúpenie FK Gemerská Hôrka zo VI. ligy Košicko-gemerskej...

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 4. 9. 2022  •  Tomáš Košický  •  14

Futbalový klub Gemerská Hôrka po pôsobení v najvyššej okresnej súťaži ObFZ Rožňava v roku 2022 postúpil do 6. ligy Košicko-gemerskej skupiny z 2. priečky. Po štyroch kolách v novom ročníku 2022 – 2023 však došlo k odhláseniu zo súťaže. V príspevku sa dočítame o dosiahnutých výsledkoch a príčine odhlásenia. Text dopĺňa fotografia.
Výsledky v ročníku 2022 /2023 prípravných a majstrovských zápasov do odhlásenia
Letná príprava
Turnaj v G. Hôrke: G. Hôrka – Gesztelyi 0:1, G. Hôrka – Kráľ 4:1
G. Hôrka – Krh. Dlhá Lúka 2:3, góly: Jankóšik, Medentski

Prezidentský pohár G. Hôrka – MFK Jelšava 4:3, góly: Kardos, Jankóšik, Bodnár, Magos
Slovnaft cup: G. Hôrka – Rožňava 0:4
Krh. Podhradie - G. Hôrka 10:2
Majstrovské zápasy
Valaliky – G. Hôrka 6:0
G. Hôrka: Magos – Bodnár, Kulik, Tóth, Halász, Szkokan, Bodnár, Illés, Jankóšik, Miglavič, Ragyina, striedal Maté
G. Hôrka – Krásna n. / H. 0:1
G. Hôrka: Skokan – Halász, Bodnár, Jankóšik, Beke, Lovaš, Jacso, Kardos, Čech, Bolaček, Gyurán, striedali: Medentski, Laven, Tóth
Kokšov – Bakša – G. Hôrka 8:0
G. Hôrka: Magos – Halász, Bodnár, Lovaš, Čech, Laven, Illés, Szkokan, Volčko, Tóth, Medentski, striedali Bolaček, Radič
G. Hôrka – Poproč 0:4
G. Hôrka: Skokan – Bodnár, Halász, Szkokan, Illés, Tóth, Volčko, Miglavič, Jankóšik, Kardos, Beke, striedali Lovaš, Čech, Laven
Príčina odhlásenia:
Príčinou nie sú slabé dosiahnuté výsledky, ale nedostatočná pomoc pre FK zo strany obce Gemerská Hôrka.
 
Pripravil Ing. Štefan Tomášik
 

1. septembra 2022

Z futbalovej kuchyne v okrese Rožňava

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 1. 9. 2022  •  Tomáš Košický  •  13

V príspevku nášho spolupracovníka Ing. Štefana Tomášika sa dočítame o rôznych futbalových aktualitách v okrese Rožňava po 4 kolách súťaží v ročníku 2022 – 2023, ako sú najlepší strelci 7. ligy, rôzne štatistiky a nové prestupy a hosťovania. V závere príspevku sú predstavené futbalové kluby  z okresu Rožňava, ktoré účinkujú v súťažiach VsFZ. Text dopĺňa fotografia.   Najlepší strelci 7. ligy ObFZ Rožňava   4 – Attila  Görgei  (Lipovník) 3 – Ján Gallo (Vyšná Slaná), Marcel Lopata (Pača), Marián Gábor (Rakovnica), Attila Prónyai (Krh. Dlhá Lúka) 2 – Adam Rochl, Jakub Rochl (všetci Rož. Bystré), Filip Znak, Lukáš Felezký (všetci Rožňava B), Martin Arvay (Betliar), Kilián Šoltés (Drnava), Marko Zatroch (Betliar), Miroslav Seman (Vyšná Slaná),  Lukáš Jasenka  (ŠK Polom Gemerská Poloma), Dávid Jánošdeák (Lipovník), Štefan Darvaš (Pača), Ľudovít Kardoš (Hrhov)   Najviac odohrali 360 minút: Lukáš Jasenka, Denis Fajdek, Miroslav Tomášik (všetci ŠK Polom Gemerská Poloma), Adam Rochl, Róbert Rochl (všetci Rož. Bystré), Patrik Luspaj, Róbert Garan, Attila Görgei (všetci Lipovník), Zoltán Halász, Zoltán Üveges, Zoltán Kovács, Gábor Veverica (všetci Hrhov), Róbert Gotthardt, Ivan Gallo, Mário Tokarčík (všetci Dobšiná), Samuel Cirbus (Betliar), Denis Zakhar, Marcel Lopata, Peter Darvaš, Štefan Darvaš, Radovan Dlugoš (všetci Pača)     Najviac žltých kariet – 2 dostali Viliam Gallo (Rož. Bystré), Adrián Paulík, Matúš Smrek, Mário Tokarčík (všetci Dobšiná)     Najviac červených kariet – 1 dostali 1 – Peter Darvaš (Pača), Jakub Rochl (Rož. Bystré)     Ďalšie prestupy a hosťovania   Kristián Šubovič – Betliar – ŠK Polom G. Poloma Jozef Ondernický – Turňa n. / B. – Hrhov Jakub Drenko – Rožňavské Bystré - Pača František Čapó – ŠK Polom G. Poloma – Rožňava B / Rudná     Predstavujeme FK  ObFZ Rožňava vo vyšších súťažiach (kádre ku dňu 28. 8.)   V. liga – JUH MFK Rožňava  Frederik Spišák, Kristián Kocis – Juraj Horvát, Tomáš Gecelovský, Peter Sappanoš, Jozef Korfanta, Filip Szabó, Alex Hajdúk, Karol Kováč, Yelzhas Kemibarov, Ákos Tamás, Michal Domik, František Gyenes, Stanislav Hric, Szabolcs Szabó – Dózsa, Jozef Krajlik, Kristián Šikúr, Gabriel Majoroš, Filip Kovács, Jaroslav Figúr, Ladislav Dávid, Lukáš Felezký   FK Krásnohorské Podhradie Dávid Džačár – Jakub Fatľa, Norbert Lükö, Štefan Kún, Štefan Dorkin, Norbert Vozár, Dávid Vozár, Ján Kovács, Roland Fabian, Filip Faško, Peter Boroš, Július Benedik, Daniel Tisza, Tomáš Revúcky, Daniel Vojčík, Michael Boroš, Daniel Freivolt, Martin Ďuríček, Tomáš Hajdúk   VI. liga Košicko – Gemerská skupina   FK Gemerská Hôrka Martin Magos, Ondrej Skokan – Róbert Kulik, Štefan Tóth, Tomáš Čech, Zoltán Halász, Dávid Bodnár, Denis Szkokan, Roland Volčko, Marcel Laven, Kristián Illés, Ladislav Lovaš, Štefan Jankóšik, Richard Kardos, Tomáš Jacso, Ákos Gyurán, Norbert Radič, Róbert Miglavič, Tibor Maté, Kristián Ragyina, Tomáš Beke, Jozef Bolaček, Oleksandr Medentsi   Pripravil Ing. Štefan Tomášik
 

28. augusta 2022

FK Gemerská Hôrka po štvrtom kole VI. futbalovej ligy stále...

Zdroj Spravodajstvo z horného a stredného Gemera z dňa 28. 8. 2022  •  Tomáš Košický  •  15

D O S P E L Í
V. LIGA JUH VsFZ – 4. KOLO
FK Krásnohorské Podhradie – MFK Rožňava 1:2 (1:0). G: T. Revúcky – J. Korfanta, J. Krajlik. ČK: M. Boroš – 0. ŽK: R. Fabián, J. Kovács – Y. Kambarov, K. Šikur. R: J. Dušek – J. Székely, D. Puškáš, DS: J. Michna. Div.: 500.
PODHRADIE: Dávid Džačár - Jakub Fatľa, Daniel Vojčík, Štefan Dorkin (79´ P. Boroš), Roland Fabián (79´ M. Ďuríček), Michael Boroš, Filip Faško (39´ J. Benedik), Tomáš Hajdúk, Norbert Vozár, Tomáš Revúcky (C), Ján Kovács.
ROŽŇAVA: Frederik Spišák - Juraj Horvát, Tomáš Gecelovský, Filip Szabó, Yelzhas Kambarov (70´ Á. Tamás), Kristian Šikur, Jozef Krajlik, Michal Domik, Jozef Korfanta, Filip Kovács (84´ A. Hajduk), Jaroslav Figúr (C).

Štvrté kolo V. ligy JUH pokračovalo derby stretnutím dvoch gemerských mužstiev. Rožňavčania sú v tomto ročníku nováčikom V. ligy JUH. Lepšie si v ňom počínali hostia najmä v druhom polčase, keď hrali presilovku. Domácim Krásnohorčanom veľmi chýbal vylúčený hráč Michael Boroš, ktorý musel opustiť ihrisko už v 14-ej minúte za kopnutie súpera nadmernou silou mimo súboja o loptu. Obidve mužstvá niekoľko dní pred týmto súbojom podali v pohárovej súťaži Slovnaft Cup slušné výkony, keď Podhradie prehralo s prvoligovými MFK Michalovce iba o gól v závere zápasu 0:1 a Rožňavčania si poradili doma s 1.SK Svidník 2:0. Foto: facebook FK Krásnohorské Podhradie.
OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA: Topoľany - Dvorníky-Včeláre 2:2, Vojčice - Malý Horeš 1:0, Ťahanovce - Gelnica 0:3, Borša - Budkovce 1:4.
NEÚPLNÁ TABUĽKA V. LIGY JUH PO 4. KOLE
1. Lokomotíva Košice 4  4  0  0  17:1 12 2. MFK Gelnica 4 4 0 0 14:0 12 3. OŠK Budkovce 4 4 0 0 17:4 12 4. Družstevník Malý Horeš 4 3 0 2 14:2 12 5. MFK Rožňava 3 3 0 0 9:3 9 6. OFK Vojčice 4 3 0 1 10:12 9 7. Slavoj Kráľovský Chlmec 4 1 1 2 6:10 4 8. AFK Topoľany 4 1 1 2 7:10 4 9. Družstevník Cejkov 3 1 0 2 2:9 3 10. FK Krásnohorské Podhradie 4 0 1 3 2:9 1 11. TJ Dvorník-Včeláre 4 0 1 3 3:11 1 12. Geča 73 3 0 0 3 1:8 0 13. Borša 3 0 0 3 4:14 0 14. MFK Ťahanovce 4 0 0 4 4:17 0   
VI. liga K – G VsFZ – 4. kolo
FK Gemerská Hôrka – OFK Slovan Poproč 0:4 (0:2). G: 0 - D. M. Goleňa 2, L. Lindvai, M. Hiľovský. ČK: O. Skokan – M. Koššuth. ŽK: R. Miglavic, Z. Halász, Š. Tóth, L. Lovaš – M. Koššuth, L. Mraton, R. Malčický, A. Veselý. R: E. Revák – M. Mikloško, S. Riják. DS: F. Tomeček. Div.: 40.
HÔRKA: Ondrej Skokan - Dávid Bodnár (C), Zoltán Halász, Denis Szkokan (46´ T. Čech), Kristián Illés (L. Lovaš), Štefan Tóth, Roland Volčko (77´ M. Laven), Štefan Jankóšik, Róbert Miglavic, Richard Kardos, Tomáš Béke.
POPROČ: Ivan Vinca - Serhii Tymoshenko, Ladislav Kraus, Lukáš Marton, Roman Malčický, Samuel Jokeľ, Jakub Brada (73´ R. Molnár), Michal Hiľovský (C), Lukáš Lindvai, Patrik Schmiedl, Dušan Matúš Goleňa (66´ A. Veselý).Bežala 35. minúta a pred bránu hostí sa dostala skupina domácich útočníkov. Hráč s loptou (Dávid Bodnár)si nevšimol, že spoluhráč obrátený chrbtom k bráne (Zoltán Halász)stojí v ofsajsde. Prihral síce loptu voľnej 5-ke (Tomáš Béke), ktorý loptu umiestnil vedľa brankára do sieti, ale gól neplatil. Postranný rozhodca odmával domácim ofsajd a hlavný rozhodca gól neuznal. Domáci zápas s Popročom prehrali 0:4. Foto: z videa FK Gemerská Hôrka.
Keby som sa vás opýtal, čo by ste radšej videli na futbalovom zápase, čo by ste odpovedali: karty, alebo góly? Futbalu patria predovšetkým góly. Karty už len ako nešťastný prejav futbalistu pre futbalové zanietenie, ale nie za každú cenu. Aj preto si myslím, že diváci v Gemerskej Hôrke na stretnutí s futbalistami z Poproča z futbalu domáceho mužstva nemali toho veľa. Vidieť to na ich diváckej účasti na ihrisku – 40. Najmenšia doterajšia domáca účasť. Diváci zrejme najlepšie vedia prečo ich tak málo prišlo. V tomto stretnutí, v ktorom sa domáci kto vie ako nepredstavili. V tomto stretnutí domácim už druhý krát nedokončili zápas brankári pre červené karty a to mužstvo takisto naďalej drží v napätí. Nuž, počkajme, kým sa to zlé z mužstva vytratí a príde aj priaznivejšie obdobie nielen pre mužstvo, ale i divákov. Zatiaľ je FK Gemerská Hôrka posledné mužstvo tabuľky.
OSTATNÉ VÝSLEDKY KOLA: Považská Sokoľ - Budimír, Čečejovce - Seňa 1:5, Malá Ida - Kysak 0:0, Košická Nová Ves - Kokšov-Bakša 1:2, Ruskov - Perín 0:5 
TABUĽKA VI. LIGY K - G PO 4. KOLE:
 1. Maratón Seňa 4  4  0  0  16:4 12  2 FK Krásna 4 4 0 0 10:3 12  3. OFK Perín 4 3 1 0 11:4 10 4. Slovan Poproč 4 3 0 1 12:4 9 5. TJ Kokšov-Bakša 4 2 1 1 15:7 7 6. Družstevník Malá Ida 4 2 1 1 11:7 7 7. Družstevník Budimír 4 2 1 1 8:7 7 8. FK Košická Nová Ves 4 2 0 2 5:6 6 9. FC Valaliky 4 2 0 2 11:4 6 10. Družstevík Čečejovce 4 1 0 3 7:12 3 11. FK Kysak 3 0  0 3 3:9 0 12. Považská Sokoľ 4 0 0 4 1:11 0 13. Lokomotíva Ruskov 3 0 0 2 0:13 0 14. FK Gemerská Hôrka 4 0 0 4 0:19 0  
 
7. liga ObFZ Rožňava - 4. kolo
Baník Rožňavské Bystré – MFK Rožňava B / Rudná 4:0 (3:0). G: Jakub Rochl 2, T. Kuchta, Miloš Gallo. ŽK: 0 – F. Znak. R: L. L

Viac článkov tu...

 
 
Partneri: Online spravodajstvo Mráčik, RSS katalóg, Instagram na SK i CZ, Twitter katalóg, Kuchárka, Čítanie, Psychológia, Skratky, Geography exam, Hlavolamy, Vtipy, Nákupné centrum,
Centrum krásy a zdravia, Športové centrum, Bankomaty na Slovensku, Bankomaty v České republice, Vyber školu, Tvoj Lekár, Online zdravotná poradňa, Tvůj Lékař, Palivové drevo, Tvoj Notár, Tvůj notář, Sudoku for Kids,
Road for Kids, Pair for Kids, Hanoi for Kids, 15 for Kids, Grid for Kids, Colours for Kids, Pexeso, Logic, Einstein, Snake, 3 Wheels, Find 8
Design downloaded from free website templates.